Skocz do zawartości
jaryx

Dlaczego fsb a nie mnoznik?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakos nie moge znalezc odpowiedzi, wiec moze mi ktos racjonalnie wyjasni dlaczego wszyscy polecaja podkecanie przez fsb, a dopiero w drugiej kolejnosci mnoznik?

Albo inaczej: dlaczego podkrecanie przez fsb jest lepsze niz przez mnoznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecanie przez mnoznik jest bardziej eleganckie podkrecony zostaje sam procek szysna systemowa a wraz z nia pci i agp zostaja nie przetaktowane a dlaczego fsb. procesory intela da sie podkrecic tylko prze fsb bo maja zablokowany mnoznik. stare xp 0.18 da sie odblokowac ale nie jest to czynnosc tak prosta jak przy athlonach i duronach (czytaj olowek) nowe xp 0.13 maja chyba odblokowany mnoznik. Mozna tez podkrecac zarowno przez fsb jak i mnoznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecanie przez mnoznik jest bardziej eleganckie podkrecony zostaje sam procek szysna systemowa a wraz z nia pci i agp zostaja nie przetaktowane a dlaczego fsb. procesory intela da sie podkrecic tylko prze fsb bo maja zablokowany mnoznik. stare xp 0.18 da sie odblokowac ale nie jest to czynnosc tak prosta jak przy athlonach i duronach (czytaj olowek) nowe xp 0.13 maja chyba odblokowany mnoznik. Mozna tez podkrecac zarowno przez fsb jak i mnoznik

A może ja prosto napiszę:

podkręcająć mnożnikiem podkręcasz jedynie procesor, zaś podkręcając poprzez magistralę podkręcasz całego kompa (w zasadzie).

 

No i proszę o zamknięcie tego topica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy ze jestem czesciowo usatysfakcjonowany odpowiedziami :P

 

Nom zamknijcie topic, bo rozgorzeje kolejna wojna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...