Skocz do zawartości
Cinek91

Wybor Zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chcialbym wymienic w swoim kompie zasilacz. Ja wybralem ten, a co o nim mysla eksperci? ;)

 

http://allegro.pl/item187428011_pentagram_...wydajnosc_.html

 

Wiem ze takie tematy sa meczace ale chcialem sie upewnic czy zasilacz bedzie OK :P. Komp taki jak w sygnaturce. Z gory dzieki za pomoc. Pozdro

 

Edit: Dodam ze planuje upgrade komputera ;). Na pewno wymienie karte graficzna i dodam RAM

Edytowane przez Cinek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagram 370W jest również z pewnością dobrym wyborem do konfigu, który masz i to nawet po zmianie grafiki na np 7600gt czy7900gs. Ze względu na niewielką róznicę w cenie zalecam jednak zastanowienie się nad Pentagramem 460W (róznica 35-40zł), który będzie mógł uciagnąć więcej niż HK czy wspomniany Amacreox. Pamiętaj, ze Pentaki to bardzo nowoczesne zasiłki produkowane przez legendarnego Sirteca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także szukam nowej zasiłki ale bardzo, bardzo, bardzo zależy mi na ciszy :-P

Komp taki jak w sygnaturce, teraz używam Enermaxa model: EG465AX-VE(G)(FMA), jest on w miare cichy ale jednak przeszkadza mi odgłos jego wentylatora, nie mogę go wymienić ponieważ zasiłka jest jeszcze na gwarancji i jest zaplombowana.

Moglibyście mi coś polecić o podobnej mocy? cena +/- 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce otwierac kolejnego watku, wiec dolacze sie tutaj.

Co polecacie do troche starszej konfiguracji :

plyta GA-8ITX3 (http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-8itx3.html)

cpu: p4 1.7 GHz

ram 768 MB RDRAM

HDD: 3 x 250 GB Western Digital

wifi: Edimax 7128g

gpu: galaxy 7600 gtx 256 MB zalman cooling

 

Obecnie mam FEEL ESP-300ATXSP4 strasznie glosno chodzacy i mam watpliwosci, czy to wystarcza, bo czesto w grach komp sie zwiesza i pomaga tylko hard reset

 

do wydania ~300 pln, oczywiscie im mniej tym lepiej :-)

priorytet: stabilnosc, cicha praca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce otwierac kolejnego watku, wiec dolacze sie tutaj.

Co polecacie do troche starszej konfiguracji :

plyta GA-8ITX3 (http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-8itx3.html)

cpu: p4 1.7 GHz

ram 768 MB RDRAM

HDD: 3 x 250 GB Western Digital

wifi: Edimax 7128g

gpu: galaxy 7600 gtx 256 MB zalman cooling

 

Obecnie mam FEEL ESP-300ATXSP4 strasznie glosno chodzacy i mam watpliwosci, czy to wystarcza, bo czesto w grach komp sie zwiesza i pomaga tylko hard reset

 

do wydania ~300 pln, oczywiscie im mniej tym lepiej :-)

priorytet: stabilnosc, cicha praca

delty, fortrony i inne polecane rzreczy. jak chcesz markoe to chieftec gps 350EB 101A za 140pln pociagnie to z reka w rzyci (bo palec to za malo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub Fortron albo modecom mc lub amacrox 400 pnf (delta i fortron <100zł, mc i amacrox około 120 zł). Szkoda wydawać więcej.

Dzisiaj spojrzalem jeszcze raz na plyte i od zasilacza wchodza do niej 3 kable, jeden 4 pinowy kolo procka, jeden 20 pinowy do plyty i jeszcze jeden 6 pinowy ( piny ulozone w ten sposob - oooooo ) zaraz nad tym 20 pinowym.

Tymczasem patrzylem na modecom mc-350 atx 2.0 pfc i tam nie ma kabla 6 pinowego za wyjatkiem zasilania do PCI-E, ja mam karte agp

Czy taki zasilacz bedzie pasowal do mojej plyty ?

Dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jeden 6 pinowy ( piny ulozone w ten sposob - oooooo ) zaraz nad tym 20 pinowym.

zakup przejsciowke ATX -> ATX + AUX. sam mam plyte z tym zlaczem i pol roku szukalem przejsciowki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...