Skocz do zawartości
Che

Rozwala Mi Sie Dell...

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne od tego ze touchpad mi zaczyna padać... hmmm kij podłączyłem myszkę... To zaczęła mi pewnego dnia migać dioda od baterii 3 razy na pomarańczowo (jakby była bat. rozładowana) i raz na zielono (jakby był pod ładowarką) problem w tym ze jest na baterii naładowanej... Do tego wytarł mi sie strasznie lakier od reki choć rzadko go używam - czy to jest podstawa do reklamacji?... Aha i teraz najlepsze czasami w miejscu gdzie wkłada sie dysk i są 2 śrubki kopie mnie prąd 3xmocniejszy niż taki z pstryczka od zapalniczki.

Edytowane przez Che

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

insprion 6000... niby lepszy od b130 ktory jest wersja na rynek ogolny i economiczny. Jasna lipa, kopnie cie prade ... a bateria? trzyma z godzine i ta kontrolka smieszna, grzeje sie strasznie tak ze łapa dodtknac nie idzie ... i wolno chodzi ... zwolnil jakby. dziwna sprawa moze od tego dysku prad kopie - dysk pada? Gwarancje mam w ppoznanskim 4poincie oni chyba skads sciagaja te laptopy bo wtyczka jets ewidentnie wymieniona. Gwarancja na rok od nich. Latem sie konczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

lol - chcesz to ci odsprzedam mojego Acera - nieporownywalnie lepsza jakosc...

 

moze teraz niektorzy pojma dlaczego Dell ma taka opinie jaka ma - marna.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marna opinie, ciekawe ile jest watkow na tym forum o uszkodzonych acerach a ile o dellach.

No ale na podstawie problemu forumowicza Che mozna smialo stwierdzic, cytuje: "chcesz to ci odsprzedam mojego Acera - nieporownywalnie lepsza jakosc...", ze firma acer moze sie pochwalic znacznie lepsza jakoscia swoich produktow niz dell.

Jakbys mogl dac kilka przykladow z tego forum o tej marnej opinii laptopow della, z checia je uwzglednie przed kolejnym wyborem laptopa i grubo zastanowie sie nad oferta acera :lol2:

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj w jakich krajach Dell sprzedaje lapy to zrozumiesz...

Np, sprzedaje w USA, Irlandii.

Nie sprzedaje w Polsce bo ludzie sa za biedni by je kupowac :P i dlatego acer jest tak tu powszechny.

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku był spoko, ale teraz mnie denerwuje... najbardziej touchpad zwolni sobie albo nie chce klikać. Ten prad tylko czasami, probowałem wyczuć od czego i chyba od jakiejś śrubki która trzyma dysk. A z ta dioda miał ktoś do czynienia? Może bateria daje do zrozumienia że jest do wyjeb****?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś takiego z tą diodą. Migała na zmianę pare razy na pomarańczowo i raz na zielono i tak cały czas. Wyjąłem baterie i wsadziłem z powrotem i od tego czasu wszystko jest ok.

 

Dodam jeszcze, że moja bateria nie nadaje sie już do niczego- trzyma jakieś 10 minut, a wear level to 94% :mur: Myślałem, że z tymi diodami chodzi po prostu o to że bateria do wyrzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzales czy takie same "objawy" wystepuja po wyjeciu baterii i pracy na pradzie sieciowym.

Jesli jest gdzies przebicie i prad przechodzi na obudowe to beda problemy z touchpadem bo ten reaguje na napiecie elektryczne (z palca).

 

@hooded man

Moze mi wyjasnisz, bo nie rozumiem...

Edytowane przez ifrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem... nie znam sie na laptopach. na moje oko to sprzet który ma działać, ale widać się mylę. Apropo czy zużyta baterię można reklamować? Z tego co wiem t chyba nie ale laptop chodził praktycznie caly czas pod zasilaczem. Moze bateria ładowana z 200 razy... ;/ ale żeby tak krotko trzymała ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj w jakich krajach Dell sprzedaje lapy to zrozumiesz...

To ciekawe, w mojej firmie jest kilkanaście laptopów. Bardzo intensywnie eksploatowane. Właśnie wczoraj zesrał mi się IBM, niedawno padł nam właśnie Acer, koledzy męczą się niemiłosiernie na zamulonych HPkach a ja z pełnym przekonaniem zamówiłem kolejnego nowego Della bo żaden na razie nie odmówił posłuszeństwa. Drogo? Tak, ale warto.

 

Teraz bierzemy już tylko Delle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, w mojej firmie jest kilkanaście laptopów. Bardzo intensywnie eksploatowane. Właśnie wczoraj zesrał mi się IBM, niedawno padł nam właśnie Acer, koledzy męczą się niemiłosiernie na zamulonych HPkach a ja z pełnym przekonaniem zamówiłem kolejnego nowego Della bo żaden na razie nie odmówił posłuszeństwa. Drogo? Tak, ale warto.

Jakbyście kupili IBMy, HPki i Toshiby z tej samej półki cenowej co te Twoje Delle to też by sie nie psuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj serwis tag to powiem Ci co bylo z Twoim lapem

kupiles sprzet od firmy, ktora pewnie przerabia/naprawia lapy z USA :)

ojej... dell się zepsuł? Niemożliwe. Dell nie psuje się NIGDY. NIGDY!! Dell jest najlepszy i się nie psuje. Nie psuje się dell bo jest najlepszy.

Zgadzam się z Kolegą w zupełności - ta firma NAPEWNO ściąga używane zepsute laptopy z USA, potem chłopaki biorą lutownicę i wylutowują wszystkie części. A potem wstawiają tam chińskie podróbki procesorów, pamięci itp. Na koniec polerują obudowy, żeby nie było żadnej ryski i sprzedają w Polsce jako nowe.

Jest też inne wyjaśnienie - to jakaś akcja dywersyjna szwadronów śmierci z Compala. Oni lubią takie rzeczy robić. No cóż - współczuję....

 

hehe - z góry przepraszam wszystkich za sarkazm ale nie mogłem się powstrzymać. Proszę admina o nie wywalanie mnie z forum :) W ramach pokuty zobowiązuję się przekazać 1% podatku na jakiś szczytny cel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silverpoint nie prowokuj.

 

Twój Compal podoba mi sie ale że tak powiem nie możesz jeszcze zbyt dużo na jego temat powiedzieć bo masz go za krótko. Sorki za offtopa.

 

Zawsze moglo sie zdazyc ze jakas seria wyszła szmirowata i niestety Che chyba na taka trafileś. Nie można o żadnnym sprzecie powiedzieć że jest bezawaryjny nawet COMPAL :P

Edytowane przez serwantez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej... dell się zepsuł? Niemożliwe. Dell nie psuje się NIGDY. NIGDY!! Dell jest najlepszy i się nie psuje. Nie psuje się dell bo jest najlepszy.

Zgadzam się z Kolegą w zupełności - ta firma NAPEWNO ściąga używane zepsute laptopy z USA, potem chłopaki biorą lutownicę i wylutowują wszystkie części. A potem wstawiają tam chińskie podróbki procesorów, pamięci itp. Na koniec polerują obudowy, żeby nie było żadnej ryski i sprzedają w Polsce jako nowe.

Jest też inne wyjaśnienie - to jakaś akcja dywersyjna szwadronów śmierci z Compala. Oni lubią takie rzeczy robić. No cóż - współczuję....

 

hehe - z góry przepraszam wszystkich za sarkazm ale nie mogłem się powstrzymać. Proszę admina o nie wywalanie mnie z forum :) W ramach pokuty zobowiązuję się przekazać 1% podatku na jakiś szczytny cel :)

Heh coz za ladny off, ktory nic nie wnosi do tematu. Dla przykladu przydaloby sie nagrodzic Pana %

 

Jesli chodzi o sprzet elektroniczny sciagany przez firmy to w 99% jest to sprzet poserwisowy lub uszkodzony i pozniej naprawiany w PL. Niby jakim trafem znalazl sie model przeznaczony na rynek amerykanski w PL sklepie z faktura itp ?

Sorry, ale cos takiego jak NBD jaki oferuje Dell dla serii biznesowej laptopow to Compal dlugo nie bedzie mial...

Kup 1mln Compali pouzywaj ich przez 2-3lata (tyle srednio ma opisany model Della) i zobaczymy ile trafi do serwisu.

To nie jest topic o Compal vs Dell, wiec nie wiem po co znowu poruszasz takie tematy (przypuszczalem, ze zleca sie wrony z super sprzetem Compal)

 

Jesli autor tematu zdecyduje sie o podanie service taga ze spodu laptopa to mozna zweryfikowac historie laptopa w bardzo latwy sposob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukas-comp

 

Jestes w bledzie sadzac, ze jest to sprzet uzywany.

Zarowno ja, jak i dwoch moich kumpli kupilismy sprzet z tej samej firmy i nie byly to zadne uzywki co sprawdzilismy na stronie della wlasnie po serwis tagu, wiec nie siej takiej opinii o tej firmie jak nie wiesz. No chyba, ze to konkurencja, bo to by wszystko wyjasnialo.

Oczywiscie nie podam Ci mojego serwis taga, abys sobie zweryfiowal, gdyz korzystam z pomocy technicznej na stronie della.

Zreszta po zlozeniu podania o przedluzenie gwarancji na kolejny rok zarowno dla modelu E1705 i 6400, oddzwonila pani z della z konkretna propozycja. Potwierdzila date zakupu laptopa, wiec nie sa to jakies uzywki.

 

Jesli ktos jest zainteresowany historia swojego della, to moze to sprawdzic np. tutaj, wpisujac swoj serwis tag:

 

(WARRANTY STATUS):

http://support.euro.dell.com/support/topic...;l=en&s=dhs

 

(TECHNICAL SUPPORT):

http://support.euro.dell.com/support/topic...=dhs&~ck=mn

 

Co do glownego tematu tego watku, to bym oddal tego lapa na gwarancje, bez zadnego kombinowania.

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem do Che nie do Ciebie :)

Nowy, a "nowy" to sa dwie roznice ;)

Czesto sprzet sprzedawany jako nowy jest pochodzenia refurbished.

Pomoc techniczna nic nie koliduje ze sprawdzeniem service tagu.

Zreszta support swiadczony jest dla konkretnego modelu i wlasciciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...