Skocz do zawartości
jotixel

Asus A6m, Obsluga Dual Channel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z kolegi laptopem. Zamotowalem mu dodatkowa pamiec HYNIX 512MB ddr2 pc5300w notku Asus A6m, jednak CPU-z wykrywa pamieci jako SINGLE Channel. Dla porownania te same pamieci wsadzilem do mojego laptopa z sygneturki i CPU-C Wskazuje, ze pracuja w DUALu...

 

Czy ten ASUS nie obsluguje trybu Dual Channel ? Gdzies czytalem ze w przypadku procesorow AMD dual channel wiele nie wnosi, ze wzgledu na ograniczona przepustowosc szyny procesora... Czy to prawda? Dlatego jest single channel?

 

Procesor w tym lapku to Sempron 3200

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dual channel to nie jest w ogole domena tylko prockow Intela?

Na desktopie kolegi, z Athlonem 64 CPU-Z pokazuje DUAL-Channel. Inna kwestia jest wydajnosc.

Czy to prawda ze w przypadku procesorow AMD Dual channel nie wprowadza wiekszej wyjdanosci

w stosunku do SINGLE ?

 

No i nadal pozostaje otwarte pytanie czy ten laptop nie obsluguje dual'a,

bo od tego zalezy czy kolega wezmie ten RAM ode mnie, czy nie :)

 

Pozdrawiam,

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ponizszego artykulu wynika, ze obsluguje dual channel:

 

http://www.amd.com/us-en/assets/content_ty..._sempron_pb.pdf

Wsadzilem rowniez do tego laptopa swoje Corsairy 2x1GB 533MHz, rowniez SINGLE :( - U mnie oczywiscie na nich jest DUAL... Moze to kwestia sterownikow do chipsetu ? Z specyfikacji wynikaloby ze obsluguje... Ech sam juz nie wiem, chyba rzuce to wszystko w .. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...