Skocz do zawartości
tomeck

Ibm\lenovo N100 Ty06zpb Czy Fujitsu Amilo Pro V3545 Vfy:em72v3545bn5pl

Rekomendowane odpowiedzi

No niby tak ale nie można zapominać o tym że nie jest to już te stare, najlepsze wykonanie i maxymalna wydajność bo jest to Lenovo. Troche sie naczytałem, że to już nie jest to co kiedyś :/ więc już sam nie wiem... dlatego pytam Was czy rzeczywiście ten Lenowo jest aż tak słabo wykonany i nie jest najlepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie...

Co kupić?

Fujitsu Amilo PRO V3545 VFY:EM72V3545BN5PL

czy

IBM\Lenovo N100 TY06ZPB

Co myślicie o IBM\Lenovo? Słyszałem różne opinie.

Lenovo to nie jest prawdziwy IBM tak jak KIA to nie Mercedes ;).

 

A sprzęt potrzebny do grania czy do pracy ?

 

do grania :

Asus Celeron M 2,0Ghz + X1600

Core 2 Duo+X1600

MSI Pentium M + GF6600

 

do pracy :

Sony z matrycą XBlack

Toshiba Tecra z 3 letnią gwarancją

 

pośrednie :

HP Pavilon Turion X2 +GF6100

HP nx6325 Sempron+ATI1150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo to nie jest prawdziwy IBM tak jak KIA to nie Mercedes ;).

 

A sprzęt potrzebny do grania czy do pracy ?

 

do grania :

Asus Celeron M 2,0Ghz + X1600

Core 2 Duo+X1600

MSI Pentium M + GF6600

 

do pracy :

Sony z matrycą XBlack

Toshiba Tecra z 3 letnią gwarancją

 

pośrednie :

HP Pavilon Turion X2 +GF6100

HP nx6325 Sempron+ATI1150

A gdzie napisałem że Lenovo to "prawdziwy" IBM ?

 

Do grania wybrałbym c2d a nie jak ty polecasz Celerona ?????? :lol2:

I wolałbym 7300 niż 6600 :)

Gratulacje wyboru. Ja tego nie kupie :) Nawet jak Lenowo to "nie prawdziwy" IBM(jak ty to napisałeś) to myślę że bedzie lepszy od Aristo i jakiś kadłubków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę że mogłem ci pomóc w utwierdzeniu się w Twoim poglądzie.

Pozdrawiam i życzę miłych zakupów.

No ale co? Nie mam racji?

Do grania polecasz lapy z prockami słabszymi niż do pracy? c2d do pracy? Chyba nie jest aż tak potrzebny? 7300 jest chyba lepsza od 6600 co?

Nie chciałbym kupić czegoś z czgo później nie bede zadowolony. Do takich pytań stworzyli ten dział tak?

Wszystkim którzy udzielają mi pomocy naprawdę jestem wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co? Nie mam racji?

Do grania polecasz lapy z prockami słabszymi niż do pracy? c2d do pracy? Chyba nie jest aż tak potrzebny? 7300 jest chyba lepsza od 6600 co?

1.Do gierek to tak trzeba dobrać sprzęt żeby ani procek ani graf się nie "nudziła".

2.Z tego co wiem 7300 jest słabsze niż 6600.

3.Pod pojęciem praca rozumiem : programowanie w IDE,odpalanie serwerów baz danych(np.Oracle) ,WWW(np.Tomcat) i serwerów aplikcji (np. JBoss),używanie maszyn wirtualnych - no i używanie komputera minimum 8 godzin dziennie .Chyba że pod tym pojęciem rozumiesz co innego a modeli do roli maszyny do pisania jest mnóstwo

4.Masz chyba ograniczony budżet do 4 tys ...

bo do grania to najlepiej mieć C2D i GF 7700 lub coś mocniejszego ;).

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie podesłałem linka z c2d i GF7300. Nie jest najgorszy ten komp chyba co ? To co Lenovo godny polecenia ? Przecież Lenovo przejęło dział laptopów IBM. Czemu jesteście tak do niego zrażeni ? Wolicie Aristo i Acera ?

 

PS.

Chce mieć poprostu dobrego lapka. Wydajnego, stabilnego i zeby sie nie psuł. Wiadomo, że nie kupie za 4000zł kompa na którym można grać w najnowsze gry na max detalach i rozdzielczości ale takiego na którym chodzą deczko starsze tytuły. Ale zaskoczyłeś mnie tym celeronem(ze niby do gier). Przecież celek=sempron czy nawet duron tyle ze ze stajni INTEL'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między Celeronem M a Pentium M - brak speedstepa i mniejszy cache 1024 zamiast 2048 KB.Różnica między Turionem a Sempronem to też Cache - tylko że 256 vs 512 lub 1024 KB.

Im więcej cachu tym różnica jest mniejsza , zrób sobie kiedyś eksperyment i wyłącz cache L1 i L2 w procku a potem tylko cache L2 - zauważysz różnicę.

 

Oczywiście im bardziej masz zaśmiecony system tym lepiej działa Core Duo nawet w gierkach .Wiadomo usługi w tle antywirus ,arcyważne P2Pi inne takie mogą skutecznie zarżnąć procek a gierki (zwłaszcza starsze) aktualnie to nie wspierają 2 rdzeni.

 

Podałem 3 modele w zależności od poziomu szmocy : Aristo / Asus / MSI

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t42 to na pewno nie jest ;] najwyżej mieszane uczucia,, jakość - lepiej niż u acera ale do starych ibmów się nie zbliża. Polecił bym bez wahania gdyby nie to że moja pani dostała takiego 2 tyg temu, z niewielkim przebiegiem 2-3mce. W lapie zdążył juz wyskoczyć przycisk z klawiatury,, coś nie halo z baterią - trzyma 30 minut max pod względnym obciążeniem (film), 2ga sztuka którą mam w zasięgu działa zdecydowanie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo gorsze od Asusa chyba nie jest ? 14" troszkę mało. W dodatku Asus ma kiepski serwis :/

A jak jest z Lenovo? Dobry mają serwis? Wie ktoś może w jakich miastach? Czy w ogóle w Polsce?

 

 

A tak poza tematem.

Nie wiem za bardzo jak o to zapytać więc może tak:

Co myślicie o starych laptopach((od firm)dużo jest ich na allegro) np. TAKI

lub TEN

Skąd one mogą pochodzić? Ludzie piszą że są używane ale czasem mają ich po kilkadziesiąt sztuk. Gdzie mogły być używane ? W jakiś firmach?

Co o takich sądzicie? Psują się ze względu na swój wiek? Myślicie że warto coś z takiego okresu kupić do office'a, filmów, muzy i www ? Jak się sprawują ? Ile mogą mieć lat te lapki?

Edytowane przez tOMeCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych lapków to szrot sciągany z zachodu od firm.

Warte coś? Czy powaga szrot?

 

P.S.

"Firma Lenovo mniej więcej rok temu zwolniła około 1000 pracowników - stanowiło to 5% ogólnej liczby zatrudnionych. Obecnie planowane są kolejne zwolnienia, dotyczące przede wszystkim pracowników w siedzibie firmy w Raleigh w stanie Nowy Jork. Lenovo planuje zwolnić 1400 osób, co obecnie stanowi niemal 20% ogólnej liczby zatrudnionych - zwolnienia te mają przynieść około 100 milionów dolarów oszczędności jeszcze w tym roku i w kolejnych latach. Na dzień dzisiejszy Lenovo jest trzecim producentem komputerów na świecie, tuż za HP i Dell."

Edytowane przez tOMeCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo gorsze od Asusa chyba nie jest ? 14" troszkę mało. W dodatku Asus ma kiepski serwis :/

No ja nie wiem po co w laptopie większy ekran niż te 14", ale spoko :) Czy lepszy czy gorszy. Lenovo to tani low-end z 12 msc gwarancji. Jeśli kupisz Thinkpada to możesz liczyć na jakość... Edytowane przez Larus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że low endem nazywasz lapka bo ma 12 miesięcy gwarancji...

Ja mam styczność na co dzień z tym laptopem i na jakość nie narzekam, a i worka pieniedzy w sklepie nie zostawiłem!

Tak więc szczerze mogę polecić markę lenovo!

 

Co do tych używanych lapków to nie zawsze są to szroty, jednak do każdej sztuki trzeba podchodzić indywidualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo N100 - pod względem jakości poraża, jakość plastików, spasowania obudowy i poszczególnych elementów jest kiepska - w porównaniu z np. laptopami HP nx - przepaść.

 

Z laptopów z jakich korzystałem dłużej niż pół roku:

 

- IBM Thinkpad T23 - świetnie spasowana, nietrzeszcząca obudowa, bardzo solidna, wysoka jakość plastików

- IBM Thinkpad T40 - obudowa porządnie spasowana, nie trzeszcząca, solidnie wykonana, wysoka jakość plastików

- IBM Thinkapad T42 - j.w.

- Lenovo Thinkpad T42 - obudowa trzesczy, plastiki wysokiej jakości i solidna obudowa

- Lenovo Thinpad T43 - trzeszcząa obudowa, plastki te same co w T40/42, głośne chłodzenie, niestabilne mocowanie klawiatury - ugina się i odskakuje - serwis olewa tą usterkę

- Lenovo Thinkpad T60 - kiepska jakość plastików, złe spasowanie obudowy, kiepski plastik z jakiego wykonana jest klawiatura, pogorszony klik, trzeszcząca obudowa. Niestabilne mocowanie złącza zasilającego. Błędy konstrukcyjne w stacji dokującej - w pewnej serii po zadokowaniu T60 bateria nie była ładowana.

- Lenovo X60s - kiepskie plastiki, spasowanie obudowy nawet niezłe, klawiatura stabilnie umocowana i nie odskakuje podczas pisania.

 

Po przejęciu działu laptopów IBM przez Lenovo jakość Thinkpadów spadła znacznie, na szczęście pod względem elektroniki nie jest tak źle i są one jak na razie bezawaryjne. Żaden w mojej firmie nie uległ przypadkowej awarii.

Żałosne jest to, że najnowsze modele T60 dostały obudowy z serii R - oczywiście cięcie kosztów. Thinkpad zatraca swój styl, design, nawet legendarna klawiatura uległa oszczędniościom. Szkoda, wielka szkoda. Na dodatek na obudowie nadal jest logo IBM Thinkpad, kpina (pod ekranem jest już Lenovo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo musze podjąć decyzje którego laptopa wybrać.

Co byście mi polecali do 5tys. ? Co myślicie o TAKIEJ toshibie ? Co o niej sądzicie? Tak jak już pisałem laptop ma być praktycznie do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ta Toshiba to bardzo dobry wybór, na pewno jest lepsza od Fujitsu i Lenovo nie tylko pod względem parametrów, ale wykonania. Patrz też na takie szczegóły jak gwarancja - Toshiba ma 24 miesiące.

Sam posiadam A100-036 i szczerze polecam :) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...