Skocz do zawartości
wookie85

Porownanie Dwoch Zestawow Pod Wzg Wydajnosci

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw pierwszy , obecny :

 

- DFI LP SLI-D

- Athlon Venice 3000+ ( chodzi na 2.6gh )

- 2x 1gb Geil Dual OC na 460mhz 3-4-4-6-1T

( grafa 7900GS ale nie do zmiany )

 

Ewentualna zmiana na :

 

- Abit KN9 ( cos innego w okolicach 200 zl dobrego znajdzie sie ? )

- Athlon x2 3600

- 4 x 1gb Kingston 667mhz CL5

 

( koszt zakupu ok 1200 zl )

 

Komp w 70% do autocada/archicada/photoshopa/skechup wkrotce 3dmax i dojda nowe do nauki programy tego typu ;] , reszta to jakas gierka net bla bla. Pytanie czy warto teraz zmieniac na am2 obecny zestaw ?

 

PS ile za obecny zestaw moglbym wyciagnac ? ( kosci beda nowki ) liczylem ok 1100 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS ile za obecny zestaw moglbym wyciagnac ? ( kosci beda nowki ) liczylem ok 1100 zl

DFI ok. 350zł

Venice ok. 140zł

Memki 500zł nie jestem pewny, mówisz że nówki? To i tak będą o jakąś kwotę tańsze niż w sklepie. Na alledrogo za 580zł są takie. Ale ty z drugiej ręki nie wiem czy tyle weźmiesz.

 

Są to przybliżone ceny więc według mnie możesz liczyć na ok. 950zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli Wind xp 32bit obsluguje faktycznie 4gb to ok , nie pasuje mi zmiana systemu za linuxa tez dziekuje.

Co do zakupu obecnie 2gb to imho nie ma sensu przesiadac sie na am2 bo procem wiele nie zyskam.

 

No czyli kolo 1k moze byc wyciagnal za calosc , pamieci nowe dostane z gwarancji.

Cholera sa nie wiem czy jest bawic sie w tak zmiane teraz :/ , ciagle staram sie rozbudowywac kompa zeby jeszcze lepiej sie na nim pracowalo ale moze warto poczekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jednak warto poczekać bo aż tak dużego "kopa" nie poczujesz. Zależy też ile chcesz czekać ale C2D idą w dół tak samo grafiki myślę że za jakiś czas kupisz dobrego kompa. Więc powoli dokładaj pieniędze :P

Edytowane przez Adriano321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja :

http://www.allegro.pl/item187651069_premie...atkowe_o_c.html

+

http://www.allegro.pl/item188927905_intel_...a_fv_gw36m.html

 

i na poczatek 2gb ramu wyjdzie tyle co na am2 z 4gb a mysle ze latwiej bedzie wyskrobac pozniej na 4gb niz na nowe mobo lepsze i proc co o tym myslicie ? :] , z zakupem c2d pewnie bym poczekal tzn swoj sprzet juz spylil , procki intela ponoc maja niedlugo potaniec mocno , ciekawe o ile...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...