Skocz do zawartości
cavarr

Jego Ekscelencja K10

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wezir

jestem ciekaw czy bedzie znaczaca roznica w wydajnosci tych nowych prockow na plycie am2 w porownaniu do am2+

 

 

Przepustowosc hypertransport jest duzo wieksza od tego co moze zaprezentowac intel a co robi c2d z x2 kazdy wie. Roznica moze byc w systemach z integrowana karta graficzna i jakimis cudami hypermemory tu zachodzi duza wymiana wymiana danych miedzy chipsetem a pamiecia . Jakas roznica moze byc w systemach crosfire czy sli . Jak juz pisalem w serwerach - platformach wieloprocesorowych z dyskami 15krpm SCSI czy wielokrotnymi macierzami raid ht 3.0 da niezlego kopa. Obecne athlony nie sa poniewierane przez c2d z racji zbyt malej przepustowosci hypertransport tylko zbyt malej mocy obliczeniowej czy slabej pedykcji rozgałęzień. Tak wiec ewentualna roznica w granicach bledu pomiarowego i tak pozwoli uczynic z c2d :wisielec:

 

:banana:

Edytowane przez wezir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

jestem ciekaw czy bedzie znaczaca roznica w wydajnosci tych nowych prockow na plycie am2 w porownaniu do am2+

W aplikacjach które wymagają wiele tylko od samego CPU to różnicy nie będzie.

Różnice będą przy programach wymagających wiele od RAM lub HDD (SuperPi przykładowo)

Z tego http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=39425 wynika

że płyty AM2+ będą oficjalnie wspierały DDR2-1066

Dużo też będzie zależało od tego jakie będzie mniej oficjalne wsparcie do OC RAM, czyli od konkretnej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

robi sie coraz ciekawiej

 

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...74&Itemid=1

 

magiczny K10 B0 stepping prawie tak dobry jak 0.45 intela. Widac amd dopracowoje 0.65

 

3.5 ghz x2 k10 wydajnosciowo w okolicach 4.5 ghz c2d to bedzie cos pieknego

 

bedzie trzeba wyrwac jakiegos 10 mnoznikowego proca conajmniej

Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten K10 miesza mi szyki... pierwsze miałem zmieniać s939 na am2, ale wyszło że zysk wydajności będzie praktycznie zerowy, dlatego zdecydowałem że zakupię c2d... ale po przeczytaniu kilku tekstów o K10 mam mętlik w głowie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po przeczytaniu kilku tekstów o K10 mam mętlik w głowie :mur:

tylko że ten k10 to za rok będzie ;] bo cos mie sie wydaje że żeby on wyszedł w tym roku to byłoby zbyt pięknie. Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tottenkopf

Ten K10 miesza mi szyki... pierwsze miałem zmieniać s939 na am2, ale wyszło że zysk wydajności będzie praktycznie zerowy, dlatego zdecydowałem że zakupię c2d... ale po przeczytaniu kilku tekstów o K10 mam mętlik w głowie :mur:

tylko po co przy twoim sprzecie zmieniac

 

czy przejscie na c2d naprawde mialoby sens

 

 

na twoim miejscu poczekalbym na jakies plytki am2+ kupil brisbane x2 3600 na przeczekanie

i zainwestowal w te pamiatki zgodne z am2+ http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=39477 oczywiscie

 

na phenoma x2 naprawde warto poczekac a c2d powoli zostana zastepowane perynami i zaczna umierac smiercia naturalna tak jak dzisaj 939 kona

 

 

moge sie zalozyc ze ci co teraz kupia c2d w 2008 roku beda wracac do amd z wielkim niesmakiem straty wartosci sprzetu intela na ktory lozyli

Edytowane przez tottenkopf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam po prostu ostatnie poczynania AMD - K8L, AntyHT, R600, K10 itd... Od czasu AM2/X1900XT AMD ani ATi nie wypuściło nic sensownego, ani zapowiadanego od xxx. Intel wypromował już całą serię c2d, zaczyna zabawe z 45nm i DDR2, NV mają całą nową gamę grafik i plany na zupełnie nowy układ w tym roku (G90 czy jakoś tak), a A&A tylko zapowiada i kompletnie nic nie robi. Nie oszukujmy się, x2 65nm ani nowe radeony różniace sie kilkoma MHz to jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam po prostu ostatnie poczynania AMD - K8L, AntyHT, R600, K10 itd...

Sorki, ale to co se ludzie w serwisach typu anandtech czy theinquirer wymyślają to chyba nie jest ich wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

yep, ja czekam do przyszlego roku. K10/nowe C2D + DDR3 + PCI-E 2 + HT3.0 + nowe GPU DX10 mam nadzieje ;)

Na DDR3 nie ma po co czekać bo K10 będzie miał dwa kontrolery pamięci i DDR2 wystarczy (chyba że DDR3 będzie tańsze od DDR2)

AM2+, z PCI-E 2.0, HT3.0 , CPU z L3 to jest to co wystarczy do K10. Pod koniec roku powinno to być w rozsądnej cenie.

Wcześniej będą X4 ale cena pewnie nie będzie zachwycająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam po prostu ostatnie poczynania AMD - K8L, AntyHT, R600, K10 itd... Od czasu AM2/X1900XT AMD ani ATi nie wypuściło nic sensownego, ani zapowiadanego od xxx. Intel wypromował już całą serię c2d, zaczyna zabawe z 45nm i DDR2, NV mają całą nową gamę grafik i plany na zupełnie nowy układ w tym roku (G90 czy jakoś tak), a A&A tylko zapowiada i kompletnie nic nie robi. Nie oszukujmy się, x2 65nm ani nowe radeony różniace sie kilkoma MHz to jest nic...

Jestem podobnego zdania :D

O Cold Bugu nie wspomnę :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Jestem podobnego zdania :D

O Cold Bugu nie wspomnę :damage_wall:

Tyle że Intel niewiele nowego zrobił w architekturze jądra.

AMD opracowało coś zupełnie nowego (mam nadzieję :) ) przyciśnięte do ściany przeniesieniem starej i wydajnej technologi z

laptopów opartej na pentium pro. Intel mógł to zrobić 5 lat temu ale wolał wciskać ślamazarne grzałki przy pomocy innych

metod niż wydajność.

To użytkownicy procesorów mobilnych wkładanych do płyt desktop pokazali Intelowi (zarządowi) jakie trzeba robić CPU.

Bez tego dalej by tłukli PIV 200W, teraz pewnie 4GHz by było.

 

AMD dotychczas nie publikowało lipy a wzmianka o wydajności K10 jest na ich stronie.

ATI to właściwie odrębna firma wykupiona przez AMD bo zaczynała mieć poważne kłopoty i ma szanse się podnieść jeśli

wykorzysta technologię AMD 65 nm do produkcji GPU.

Cold bug nie liczy się na rynku bo ilość użytkowników komputerów bawiących się w zamrażanie CPU jest śladowa, może jeden

na milion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tottenkopf

a skad wiesz, ze amd poskromi c2d ? (; moze intel tez nas czyms zaskoczy .

nowe info

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...14&Itemid=1

intel po wejsciu k10 bedzie teraz pelnil role amd po wejsciu c2d. Czyli chlopiec do bicia :lol:

Intel wlozyl sporo fatygi i kasy w architekture c2d peryn bedzie niejako kontynuacja lekko usprawiona w nizszym wymiarze technologicznym i jakis tajnych broni od intela bym sie nie spodziewal. Intel teraz stosuje strategie spijania smietanki tak jak kiedys amd robilo to z a64

 

intel powalczyc z amd bedzie mogl dopiero po wyjsciu nastepcy peryna ktora ma miec juz zintegrowany kontroler pamieci i odpowiednik hypertransport

Edytowane przez tottenkopf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi, AMD jest na minusie, więc jak nie zachęci nas do sięgnięcia do potfela to jej problemy mogą się pogłębić. A jedynym sposobem na sukces marketingowy to dobra relacja ceny do wydajności. Np. taki X2 1900@2900 MHz (X2 3600 0,65nm) to dobry i tani procesor, jeżeli analogicznie ta tendencja zostanie przeniesiona na wyższy segmenty cenowe w nadchodzacym K10, to AMD może liczyć na sukces, jeżeli nie, musi szukać dochodów gdzie indziej, ale na to nie może sobie pozwolić w obecnej sytuacji.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu sika w majty na myśl o nadchodzących wydarzeniach w świecie IT. :lol:

Sęk w tym, aby nie nasikać sobie do portfela kupując teraz niewłaściwy sprzęt :)

Ja za radą koloegów poczekam "chyba" na am2+...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, aby nie nasikać sobie do portfela kupując teraz niewłaściwy sprzęt :)

Ja za radą koloegów poczekam "chyba" na am2+...

I widząc tu wypowiedzi innych zrobi tak wielu (łącznie ze mną).

A już miałem kupować C2D...

Mam nadzieje że premiera nie opóźni sie za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, aby nie nasikać sobie do portfela kupując teraz niewłaściwy sprzęt :)

Ja za radą koloegów poczekam "chyba" na am2+...

Moja wypowiedź była bezpośrednio w odniesieniu do pewnego posta.

 

Ja wolę stracić 300zł na sprzęcie w ciągu roku, niż zmieniać K8 na kolejne K8 nic nie zyskując poza drugim rdzeniem (miałem semprona 64, który już mi nie wystarczał), jeśli się przesiadać na AM2 to dopiero jak wyjdzie te K10 do desktopów. To tylko moje osobiste zdanie, niektórzy wolą wiecznie na coś czekać (też tak kiedyś postępowałem) zamiast używać. Co innego, jak komuś obecny sprzęt wystarcza, wtedy sobie może czekać.

Wyjdzie K10, wtedy się zobaczy, oczywiście mam nadzieję, że to będzie wyraźny krok naprzód.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, aby nie nasikać sobie do portfela kupując teraz niewłaściwy sprzęt :)

Ja za radą koloegów poczekam "chyba" na am2+...

I widząc tu wypowiedzi innych zrobi tak wielu (łącznie ze mną).

A już miałem kupować C2D...

Mam nadzieje że premiera nie opóźni sie za bardzo.

panowie jak brakuje wam mocy B-) to radze nie czekać na 10h i kupować C2D, gdyż jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie zanim AMD będzie sprzedawać nowe procki :sad:

 

AMD Demos Next-Generation Platform

http://www.dailytech.com/AMD+Demos+NextGen...article7243.htm

 

Dołączona grafika

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...