Skocz do zawartości
cavarr

Jego Ekscelencja K10

Rekomendowane odpowiedzi

Popsuliście mi zabawe Wy Sysaki jedne ;]

Ale mimo wsio dziękować - niech Wam Bozia w dzieciach wynagrodzi. Posty tego imbecyla czytało się bardzo trudno... Zakochany fanboy ;]

 

Domell ten artykuł na Wiki jest całkiem przyzwoity - nie mozna zaprzeczyć. Bezwzględnie jeden z lepszych jakie na Wiki widziałem.

 

Sprawa Nehalema - prosze, nie porównujcie ich tutaj razem. Nehalem prócz tego, że natywny czterordzeniowiec, HT i inne kopiue od AMD będzie innym układem ze względu na obróbkę grafiki. Dzięki temu nie można ich ze soba bezpośrednio konfrontować.

 

Przypomina mi się tym samym dyskusja z jednym z moich kolegów, który porównywał do siebie 6 litrowego American V8 do biturbodoładowanego z podtlenkiem silnika japońców co miał >900KM.

Żwawo twierdził, ze wszystko mozna ze sobą porównywać :lol:

 

Idziemy dalej w głąb. Intel i AMD zawsze rozdmuchiwało premiery. Zawsze napęczniało wykresiki i inne teściki.

Poczekajcie na pierwsze zagraniczne serwisy, poczekajcie na nas(cóż za skromność :lol:) i się dowiecie jaki Phenom jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta siedzisz sobie na jakims athlonie xp i sobie teoretyzujesz o wszystkim i wszedzie ( lacznie z pclabem) a faktem jest ze najwiecej do powiedzenie masz o tym co jedynie mozesz polizac przez szybe.

To ja tylko dodam, co na konkurencyjnym forum uzytkownik komuch odpisal na podobny "zarzut":

 

typowa spiewka kazdego :lame: to " bo go nie stac "

:lol:

 

@komuch

Rozumiem ze czasem przychodzi taka chwila, ze patrzac na mozliwosci produktow swojej ukochanej firmy naprawde mozna sie pochlastac ale swoje frustracje zostaw w domu a nie nabijaj licznik. ;)

 

[ot]To ja jeszcze dodam, że przez następne 6 dni nie zobaczycie tu postów komucha.[/ot]

Jesli to nie jest IP ban, to mozna sie spodziewac wypisywania podobnie zalosnych bzdur z 30 kolejnych kont (vide PCL).

Edytowane przez Afterglow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popsuliście mi zabawe Wy Sysaki jedne ;]

Ale mimo wsio dziękować - niech Wam Bozia w dzieciach wynagrodzi. Posty tego imbecylaczytało się bardzo trudno... Zakochany fanboy ;]

lol? Od kiedy to na forum można obrażać ? :blink:

 

Nie patrzac na te niby testy to dla mnie K10 ma duży plus ze bedzie na am2. Tylko teraz mam dylemat czy przesiadać sie na c2d czy czekać na k10 i kupić dobre mobo pod am2 i jakiegoś semprona na przeczekanie.. Jeszcze za mało wiemy na temat k10 wiec trzeba czekać bo sie może okazać za-mało wydajny jak na nowość (c2d juz jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2MB kaszu + SSE4 + mniejszy wymiar technologiczny... Poza tymi aspektami niczym się nie będzie różnił od C2D...

http://pclab.pl/art24549-2.html

Nieprawda.... Zobacz sobie nieco bardziej aktualny art dotyczacy Penryna.... Też zresztą na PCLabie.... Usprawnień jest więcej niż te co wymieniłes.... Nie są one jakies wielkie ale jednak są....

 

Moim zdaniem - patrząc na Penryna i Phenoma - oba te procesory będa oferować mniej więcej porównywalną wydajność.... Nawet jeśli Penryn bedzie słabszy przy tych samych taktach to własnie nadrobi to wyższym zegarem....

 

Osobiście nieco dziwię się trochę AMD, że zamierza najpierw (gdzies w Paźdździerniku) wydac 4 jajowe Phenomy a dopiero pod koniec roku wydac 2 jajowce skoro to właśnie dla C2D AMD nie ma obecnie godnej konkurencji i dla tych procków Intela przydałaby się jakaś powazna konkurencja - nie tylko cenowa ale i wydajnosciowa.... Sytuacja stanie się bowiem jeszcze gorsza dla AMD bo jak wiadomo Intel 22 Lipca po raz kolejny ma obniżyć ceny C2D....

 

Cóż - moze skorygują jeszcze swoje zamiary i Phenomy X2 ujrzymy jednak dużo wcześniej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość blackhole

Nieprawda.... Zobacz sobie nieco bardziej aktualny art dotyczacy Penryna.... Też zresztą na PCLabie.... Usprawnień jest więcej niż te co wymieniłes.... Nie są one jakies wielkie ale jednak są....

 

Moim zdaniem - patrząc na Penryna i Phenoma - oba te procesory będa oferować mniej więcej porównywalną wydajność.... Nawet jeśli Penryn bedzie słabszy przy tych samych taktach to własnie nadrobi to wyższym zegarem....

 

Osobiście nieco dziwię się trochę AMD, że zamierza najpierw (gdzies w Paźdździerniku) wydac 4 jajowe Phenomy a dopiero pod koniec roku wydac 2 jajowce skoro to właśnie dla C2D AMD nie ma obecnie godnej konkurencji i dla tych procków Intela przydałaby się jakaś powazna konkurencja - nie tylko cenowa ale i wydajnosciowa.... Sytuacja stanie się bowiem jeszcze gorsza dla AMD bo jak wiadomo Intel 22 Lipca po raz kolejny ma obniżyć ceny C2D....

 

Cóż - moze skorygują jeszcze swoje zamiary i Phenomy X2 ujrzymy jednak dużo wcześniej :wink:

ale tu nie ma sie co dziwic tu trzeba pomyslec :mur:

co sie bedzie dzialo jak w native quad core walnie jedno jajko ? na kibel pojdzie ?

 

tego sie uzbiera to beda x2

 

x4 bedzie powrotem do highendu i to sie liczy dla amd a w nizszych segmentach cenowych maja dobrze radzace sobie athlony x2 wiec nie ma pospiechu

phenom x4 jeszcze mocniej dobije c2d niz zwykly phenom x2

 

bedzie lepszy efekt psychologiczny

 

po co dobijac 2 jajkami jak mozna od razu czterema

Edytowane przez blackhole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tu nie ma sie co dziwic tu trzeba pomyslec :mur:

co sie bedzie dzialo jak w native quad core walnie jedno jajko ? na kibel pojdzie ?

 

tego sie uzbiera to beda x2

 

x4 bedzie powrotem do highendu i to sie liczy dla amd a w nizszych segmentach cenowych maja dobrze radzace sobie athlony x2 wiec nie ma pospiechu

phenom x4 jeszcze mocniej dobije c2d niz zwykly phenom x2

 

bedzie lepszy efekt psychologiczny

 

po co dobijac 2 jajkami jak mozna od razu czterema

Tylko co z tego że Phenom X4 dobije C2D skoro będzie od niego ze 3 razy droższy?? A pozatym będzie rywalizowac z Yorkfieldem (bo chyba tak ma się nazywac 4 jajowiec na rdzeniu Penryn??)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tego że Phenom X4 dobije C2D skoro będzie od niego ze 3 razy droższy?? A pozatym będzie rywalizowac z Yorkfieldem (bo chyba tak ma się nazywac 4 jajowiec na rdzeniu Penryn??)....

Tak.

Tylko to wciąż będzie SMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....x4 bedzie powrotem do highendu i to sie liczy dla amd.........

Co jak co, tym razem trudno nie przyznać racji. Quad core nie jest optymalnym rozwiązaniem na 4 rdzenie i tutaj amd ma miejsce na wypełnienie luki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Tylko to wciąż będzie SMP.

No zgadza się.... I dobrze by się stało jakby to Phenom był wydajniejszy od Yorkfielda.... Tak czy inaczej Phenomy X4 jednak będa musiały stawić czoła Nehalemowi który to (wreszcie) będzie natywnym 4jajowcem bowiem te procesory będą flagowymi prockami AMD jeszcze w 2009 roku....

 

Mnie osobiście jednak najbardziej interesuje wydajnosć Phenomów X2 czyli tych które będa rywalizowac bezpośrednio z Penrynami Wolfdale.... Dlatego tez nie moge się doczekac jakis przecieków obiektywnych testów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw rzeczy na pierwszy rzut oka nieistotnych. W R600 interesował mnie to czy AMD-ATI poprawi kiepskie cienie DST natomiast w nowych procesorach interesuje mnie czy AMD poprawi bolączkę x2 która objawiała się w grach dziwnym zachowaniem (przyśpieszanie, zwalnianie). Jak już wiemy cieni w R600 nie poprawiono... szkoda. A jak będzie z nowymi Pheonami tego dowiemy się dopiero po premierach sklepowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Zastanawia mnie połączenie rdzenia drugiego i rzeciego z L3.

Oj tam, nie filozofuj :D Wazne ze dziala :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś spodziewane ceny tych nowych cudów AMD? Mam zamiar zmieniać proca w sierpniu/wrześniu i będę miał na niego 1000zł ,na razie za tyle bym mógł sobie sprawić C2D E6700 ,ale mam nadzieję ,że od AMD dostaniemy coś jeszcze wydajniejszego w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu-wrześniu jeszcze raczej nie będzie 2-rdzeniowych K10. chyba że chcesz na X4 siadać odrazu, ale ceny nie wydaje mi się żeby sprzyjające byly (w granicach 1000zl jak bys chcial) :)

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem gdzie ty widzisz jakąś przeszkode? pozatym jakie jest twoje doświadczenie w inżynierii architekury procesorów? (może jest, pochwal sie) i jak niby mialoby to w takim przypadku dzialac na AM2 bez HT3.0? :D

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem gdzie ty widzisz jakąś przeszkode? pozatym jakie jest twoje doświadczenie w inżynierii architekury procesorów? (może jest, pochwal sie) i jak niby mialoby to w takim przypadku dzialac na AM2 bez HT3.0? :D

Generalnie architektur uczą mnie w szkole :) I nie trzeba długo siedzieć na googlach, by wylukać masę dobrych artykułów o architekturach procesorów. Poza tym dochodzą też własne obserwacje od pojawienia się K7.

Gdzie widzę przeszkodę? Ano w fizycznym dostępie rdzenia 2 i 3 do cache L3.

 

Jak miałoby działac? W ten sam sposób. Zauważ, że AMD stwierdza spadek wydajności po wykorzystaniu płyty głownej 'zwykłej' AM2. Wg mnie właśnie dzięki częstotliwości taktowania szyny HT(AM2-czyli HT2.0) zwiększy się czas dostępu dla cache L3 i dlatego będzie spadek wydajności.

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie widzę przeszkodę? Ano w fizycznym dostępie rdzenia 2 i 3 do cache L3.

Ale bądź tak miły i wytłumacz dlaczego?

 

To że uczą architektur nie znaczy że uczą inżynierii ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co fakt to fakt, i pewnie to dlatego nie potrafię sobie tego wyobrazić.

Nie wiem no, jakoś tak dziwnie widzę tę współpracę. Nie potrafię tego sam nazwać rzeczowo. Tak jakoś :P

 

A Ty wiesz coś, co i ja powinienem wiedzieć? :rolleyes: . Jak tak to powiedz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DaRoN, jak ty sam nie wiesz dlaczego miało by nie działać to... :lol:

 

Początkowo myślałem że chodzi ci w jakimś stopniu o czas propagacji sygnału między rdzeniem a L3 wynikający z różnych odległości (ale to nie ma chyba aż tak wielkiego znaczenia, a nawet jak ma to da się to rozwiązać), ale jak nie o to, to nie wiem dlaczego miałoby coś nie być ok. Pozatym dostęp do L3 zewnątrzną magistralą by tragicznie pogorszył szybkość, bezcelowe byłoby wtedy stosowanie L3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...