Skocz do zawartości
cavarr

Jego Ekscelencja K10

Rekomendowane odpowiedzi

DaRoN jeśli mogę coś zasugerować, może powinniście sprawdzić prócz wydajności w 32 bitowych operacjach również 64 odpowiedniki? Z tego co przeczytałem w necie, magistrala instrukcji SSE dostała kopa w postaci 128bitów... Może wydajność K10 ogranicza sam system operacyjny? Oczywiście zawsze to może być moja rewolucyjna teoria, ale warto byłoby ją sprawdzić.

 

Nie bijcie :unsure:

Dajcie nam procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się :-P

Dołączona grafika

http://www.hexus.net/content/item.php?item=10427&page=1

http://www.tomshardware.com/2007/11/19/the..._web/index.html

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...?i=3153&p=1

 

OC z miejsca dyskredytuje K10

 

Dołączona grafika

 

za oszczędny w poborze to on nie jest

 

Dołączona grafika

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ma byc steping B2 rozrzut 2.6-3ghz nie zla loteria :/

probka inzynieryjna z zablokowanym mnoznkimi takie rzeczy mozliwe tylko w amd... :/

hmm stego co mozna zobaczyc po wynikach oc, phenom potrzebuje wiecej mhz zeby pokazac potencjal czyli jak narazie jezeli chce ktos kupci nowa platforme to bierze intela jezel ma am2 to se moze czekac na kolejny steping ktory faktycznie moze byc oplacalny sadzac po osiagach oc im bardziej kreci amd tym bardziej spada przewaga intela(zasluga kontrolera pamieci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ma byc steping B2 rozrzut 2.6-3ghz nie zla loteria :/

probka inzynieryjna z zablokowanym mnoznkimi takie rzeczy mozliwe tylko w amd... :/

hmm stego co mozna zobaczyc po wynikach oc, phenom potrzebuje wiecej mhz zeby pokazac potencjal czyli jak narazie jezeli chce ktos kupci nowa platforme to bierze intela jezel ma am2 to se moze czekac na kolejny steping ktory faktycznie moze byc oplacalny sadzac po osiagach oc im bardziej kreci amd tym bardziej spada przewaga intela(zasluga kontrolera pamieci).

tylko ja osobiscie nie wiem, czy starczy mi cierpliwosci by czekac na nowe steppingi :( zeby chociaz tansze byly duzo... szkoda troche :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kicha :( a tak ładnie się zapowiadał.... znaczy a miało być tak pięknie a wszyło, sami widziecie jak.

 

No i "niestety" będzie w mojej budzie siedział quad core od Intela.

Eh ja rozumiem, że mogło im "nie wyjsc" z wydajnością ale przynajmniej zarządzanie energią mogło lepiej wyjść a znowu nie wyszło :( ostatnio AMD rozczarowuje oj rozczarowuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu się przypomina sprawa K5?

 

Wtedy też AMD zapowiadało jaki to boski K5 będzie i Pentiumy będą łupane po zadku jak oszalałe, a wyszedł procek który przy 100mhz łupały pentiasze 90 i czasem 75 :D

 

I kogo teraz AMD kupi aby następne 'k6' zbudować? NexGen juz nie istnieje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Polsce zero artów :lol:

Po tym jak in4 został zaproszony na premierę Spidera w Warszawie myślałem, że u nich recka Phenomów to pewniak, ale jak widać nie :blink:

 

pclab tez nie dostał :lol2:

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak in4 został zaproszony na premierę Spidera w Warszawie myślałem, że u nich recka Phenomów to pewniak, ale jak widać nie :blink:

 

pclab tez nie dostał :lol2:

A nas się boją :lol:

 

Same procki to kupa ;] Jak już pisałem u mnie na forum. Cena jeśli przekroczy 500zł za 9700 to można se Phenoma w buty wsadzić. Cóż - czekam na nowe chipsety nVidii i szykuje się wędrówka w SiG v4.0 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kicha wieksza niż R600, niestety. Wydajność poniżej rocznego Q6600, cena wyższa. Enegrooszczędne jak hd2900xt. Podkrecanie słabiutkie, nowe supermobasy AMD790FX zabójczo drogie jak na możliwosci procków. W wielu zastosowaniach Windsory F3 na taktach 3 Ghz dobijają nowe dziecko AMD. Żeby to sie sprzedało to 9700 musi mieć cenę max 450zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo znowu byście odkryli przyspieszenia w grach, które nie występują na Intelu, waszym zdaniem oczywiście :E

Uu, to była groźba czy prośba? :lol:

Zapraszam na www.egielda.com.pl/forum jeśli chcesz o tym podyskutować :)

Z chęcią podywagujemy z Tobą na ten temat :) Jeśli jesteś blisko możemy nawet pokusić się o prezentacją proceosrów Brisbane :lol:

 

Was się boją bo V-Mody robicie :P

Ja tylko robie. Reszta sie boi :P To nie moja wina, że u mnie pamięci zawsze mają za mało V :P

raczej boja sie bo k10=radeon->czyli kupa :-)

Coś w tym jest:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam podkręcanie słabiutkie... Trzeba poczekać na następne steppingi. A co do poboru energii to na tom's hardware przeczytałem wszystko i wychodzi na to że jeszcze biosy nie są w 100% zgodne z nowym Cool and Quiet. Ja dopiero niedawno robiłem modernizacje kompa a że miałem ograniczone fundusze wybrałem Sempa. Z jednej strony żałuje bo jakiś Celek byłby lepszym wyborem, ale tak sobie myślę, że poczekam trochę jak płyty na AM2+ potanieją, kupię wtedy taką i poczekam na taniego trzyjajowca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uu, to była groźba czy prośba? :lol:

Zapraszam na www.egielda.com.pl/forum jeśli chcesz o tym podyskutować :)

Z chęcią podywagujemy z Tobą na ten temat :) Jeśli jesteś blisko możemy nawet pokusić się o prezentacją proceosrów Brisbane :lol:

Nie ma o czym dyskutować bo przyspieszenia w grach również na Intelu to już fakt :lol2: Jestem tam zarejestrowany i o tym pisałem, a do Brisbane mam dostęp u kumpla więc się obejdzie bez prezentacji B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee tam nie jest źle, dla kogoś kto już ma niezłą płytkę AM2, przesiadka na Phenoma będzie na pewno o wiele bardziej opłacalna niż zmiana całej platformy. Odnośnie OC, ta próbka inżynieryjna pewnie była dobrą sztuką, ale...

 

"Indeed we hear that AMD is planning to introduce a Phenom Black Edition this year that will have an open multiplier - which should enable users to hit the 3+ GHz we saw during our tests. The Black Edition will be a 2.3 GHz or 2.4 GHz part."

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee tam nie jest źle, dla kogoś kto już ma niezłą płytkę AM2, przesiadka na Phenoma będzie na pewno o wiele bardziej opłacalna niż zmiana całej platformy.

Tylko w przypadku, jeśli komuś zależy na 4 rdzeniach. W aplikacjach na 1-2 rdzenie moim zdaniem nie warto, jak się ma X2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w przypadku, jeśli komuś zależy na 4 rdzeniach. W aplikacjach na 1-2 rdzenie moim zdaniem nie warto, jak się ma X2.

Wystarczy tak naprawdę F3 4200+ i taktowanie bliskie 3.1GHz na codzień. Wydajność zadowalająca z pewnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie ma co liczyc na amd, przespali swoja szanse, a obserwujac obecne tempo ich pracy dobre stepingi to jakies 6miesiecy w najlepszym przypadku, nie wspominajac o dostepnosci tych procesorow(patrz rynek serwerow).

 

Z tego co zpowiadali producenci to nie wszytski plyty na am2 dostana biosy z obsuga k10 wiec raczej kichy ciag dalszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w przypadku, jeśli komuś zależy na 4 rdzeniach. W aplikacjach na 1-2 rdzenie moim zdaniem nie warto, jak się ma X2.

no tak, ale z czasem co raz więcej aplikacji będzie korzystało z kilku rdzeni, więc jest to rozwiązanie jak najbardziej przyszłościowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam podkręcanie słabiutkie... Trzeba poczekać na następne steppingi.

jo, a potem znów na 45nm i znów kolejne steppingi...

A co do poboru energii to na tom's hardware przeczytałem wszystko i wychodzi na to że jeszcze biosy nie są w 100% zgodne z nowym Cool and Quiet.

Czy to moja lub Intela wina, że biosy, że [ciach!]ły? Poza tym c'n'q nie pomoże za wiele przy prądozernosci pod obciążeniem

Ja dopiero niedawno robiłem modernizacje kompa a że miałem ograniczone fundusze wybrałem Sempa. Z jednej strony żałuje bo jakiś Celek byłby lepszym wyborem, ale tak sobie myślę, że poczekam trochę jak płyty na AM2+ potanieją, kupię wtedy taką i poczekam na taniego trzyjajowca...

Myślę, że dorabiasz ideologie do nietrafionego zakupu, gdybyś jeszcze wiziął x2 to można by dyskutować czy dobrze, ze wszedłeś w AM2

 

edit: na tomshardware zauważyłem zabójcze wyniki Phenoma w odczycie pamieci, wynika z tego, ze kontroler jest porządnie zrąbany, bo bardzo daleko mu nawet do słabego kontrolera w Brisbane.

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale z czasem co raz więcej aplikacji będzie korzystało z kilku rdzeni, więc jest to rozwiązanie jak najbardziej przyszłościowe

Jak bardzo przyszłościowe? Imo procki 4 rdzeniowe są na wyrost, jużdano słyszeliśmy, że wydaniu przez Intela procków dualcore (bo intel ma wiekszą siłę przebicia) programiści zaczną pisać aplikacje wielordzeniowe i co? i kupa :/ Może inaczej są aplikacje wykorzystujące wiele rdzenii ale nie gierek brak.

 

Zgodzę się, że zaawansowane strikte wyspecjalizowane programy lepiej działają na kompach z dual core, bo zostały napisane na te kilka rdzenii ale gierki nie maja przyrostu, czasami sa problemy przez multicore.

 

2 rdzenie nie są wykorzystywane w pełni, co dopiero mówić o 4 rdzeniach, kiedy zostaną wykorzystane w pełni? imo za 2 lata.

 

 

Prawdą jest, że AMD zaspało, procki nie są wydajniejsze, nie pobierają mniej prądu i nie są "rewolucyjne" na miarę K7.

 

Mówicie, żeby poczekać na kolejne stepingi, ale ile można czekać? Ludzie już od dawna czekają na K10 i niestety się rozczarowali :(

 

Procesory są średniakami, tak samo jak ostatnie karty graf. które do demonów wydajności nie należą.

 

Trzeba to powiedzieć jasno, my jesteśmy "maniakami" wydajności i dla nas te "produkty" rozczarowują, ale AMD najwidoczniej celuje w sektor środkowy a nie high-end, zarówno na arenie cpu jak i gpu.

 

Ehh, niestety nowe produkty AMD nie są dla mnie, wolę kupić szybkie c2d (nawet nie quadcora) i płytę obsługującą 45nm procki, niż czekać "A może AMD ma coś w rękawie" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, 2 lata to nie jest przyszłość?

nie wszyscy zmieniają sprzęt co pół roku, a AM2 ma być kompatybilne z prockami które wyjdą dopiero w 2009

 

więc Phenom i "potomkowie" to i tak dobre rozwiązanie dla kogoś kto już siedzi na AMD

 

co innego jak ma kupić nowy komputer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...