Skocz do zawartości
cavarr

Jego Ekscelencja K10

Rekomendowane odpowiedzi

Rzucilem okiem na arta z egieldy. Goddamned a tak liczylem na lepsza wydajnosc tego procka. Ozywiloby to znacznie segment mid end a jak na razie ciezko wyglada sytuacja AMD. Nawet przy zalozeniu ze wydajnosc bedzie odpowiednio ceniona sami sobie strzelaja gola...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ponowie swoje pytanie

 

a ja mam pytanie do osob glosno krzyczacych jeszcze pol roku temu, ze k10 zmiazdzy intela - dlaczego k10 nie miazdzy c2q?

szczegolnie ciekawy jestem odpowiedzi jednej osoby....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ponowie swoje pytanie

A ja proponuje żebyś tutaj nie spamował.

 

 

szczegolnie ciekawy jestem odpowiedzi jednej osoby....

z tego co pamiętam jakoś niewiele osób krzyczało że k10 cokolwiek zmiażdży ale wszyscy byli pewni że będzie konkurencyjne, no i jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat nie chodzilo mi o ciebie

 

osob, ktore twierdzilo, ze k10 bedzie taaaaaaaaaaakie wydajne i skopie tylek core bylo ponad 10, odradzali oni tez kupowanie core od ok pol roku coby poczekac na k10.

 

czy k10 jest konkurencyjny? na chwile obecna tak

 

tylko nie zapominajmy ile na rynku bylo a64, ile sie zmienilo w ciagu tych lat, a co pokazal intel w ostatnich 1,5 roku. za rok czeka nas nahalem a jesli bedzie sporo wydajniejszy od core to amd bedzie daleko w tyle. problemem jest, ze amd wie kiedy nowa rodzine wypusci czy tylko narazie straszy? ja im juz nie wierze, za klamanie w zywe oczy z k10...jeszcze miesiac temu pan z amd napisal, ze wyniki to tylko gdybanie bo phenom jest duzo wydajniejszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat nie chodzilo mi o ciebie

 

osob, ktore twierdzilo, ze k10 bedzie taaaaaaaaaaakie wydajne i skopie tylek core bylo ponad 10, odradzali oni tez kupowanie core od ok pol roku coby poczekac na k10.

Ponad 10? Moze - sprawdz ile z nich ma banana [; Jednego fanboya banowalem tyle razy ze starczyloby na mala wioske na polnocy Islandii.

Wiec demek prosze Cie ladnie o zakonczenie juz maniakalnego wg niektorych wyrazania opinii o AMD i jego ostatnim produkcie. Malo razy zostales nakarmiony papka marketingowa ktora odbijala sie pozniej czkawka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze pytanko do focus'a, wy tam na egieldzie robiliście testy z kontrolerem w trybie ganged czy unganged? Bo w sumie to jest tak że żeby dobrze porównać phenoma z core2 trza by dla aplikacji wykorzystujących max 1 rdzeń stosować tryb ganged, dla wykorzystujących więcej rdzeni unganged który w tamtym przypadku jest wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feauture test.......

 

czy on nie jest czasami pracownikiem amd?

 

3DMark2001 is all about Cache speed - and it doesn't look pretty (as you can guess) :D

Same goes to SuperPi. They didn't have SuperPi or 3Dmark2001SE in mind when they built this chip...

 

As far as 3DMark06 goes: as long as both systems are running under Vista it should also be a pretty close match - I'll run some 06 later.

wku...a mnie takie gadanie, zgania na cache, jest wolniej? JEST wiec o co kaman?

Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jest LOL, hehehe

Ciekawe czy sklepowe wersje potwierdzą ten babol, jak tak to nie wróże tym prockom świetlanej przyszłości ;) tylko cena może ich uratować.

no sklepowa miala zapowiadane +10% do wydajnosci, patch daje -10, czyli mamy co mamy ;)

 

AMD powinno odebrac procki i zwrocic pieniadze za Phenomy z babolem.

jak to szybko zmieniles front :lol2: tacy sa najgorsi ;) Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pod koniec przyszłego kwartału na rynku pojawią się dwa nieplanowane wcześniej przez AMD układy - Phenom 9550 oraz 9650. Procesory wykorzystywać będą rdzeń Agena w nowej rewizji B3, która ma mieć już sprzętowo rozwiązane problemy z modułem TLB pamięci cache L3, występujące w obecnych wersjach CPU. Układy pracować będą z częstotliwością identyczną jak aktualnie dostępne na rynku procesory Phenom 9500 oraz 9600, jednak firma AMD zdecydowała się zmienić ich oznaczenie, dla odróżnienia od starszych CPU. Podobno liczba 50 zostanie dodana ze względu na duży wzrostu wydajności, jaki przyniesie nowa rewizja układów."

 

http://twojepc.pl/news15820.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pod koniec przyszłego kwartału na rynku pojawią się dwa nieplanowane wcześniej przez AMD układy - Phenom 9550 oraz 9650. Procesory wykorzystywać będą rdzeń Agena w nowej rewizji B3, która ma mieć już sprzętowo rozwiązane problemy z modułem TLB pamięci cache L3, występujące w obecnych wersjach CPU. Układy pracować będą z częstotliwością identyczną jak aktualnie dostępne na rynku procesory Phenom 9500 oraz 9600, jednak firma AMD zdecydowała się zmienić ich oznaczenie, dla odróżnienia od starszych CPU. Podobno liczba 50 zostanie dodana ze względu na duży wzrostu wydajności, jaki przyniesie nowa rewizja układów."

 

http://twojepc.pl/news15820.html

 

 

Dobrze w takim razie co mają powiedzieć Ci, którzy teraz kupią phenoma? AMD widzę, że "ładną" politykę zaczyna stosować. Teraz wypuszczają "zbugowanego" procka a za jakiś czas poprawią w nim występujące "bugi" oznaczą dodatkową cyferką i będzie super nowość lepsza od poprzedniego, a faktycznie to ten sam procek bez "bugów" wieku młodzieńczego. To ja podziękuje za takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel tez miał procki z błedami ( chocby PIII 1.13 GHZ ) rdzen nie wytrzymywał i producenci komputerów ( np. DELL) zwracali całe partie do producenta.

Pentum D tez rewelacyjny nie był...

 

Z 2 strony przygladajac se waszym wywodom to teraz jaki kolwiek Bład AMD to juz FE nie ruszam tego, bo C2D to super i hiper proc.

 

W czasie panowania A64 to wiekszoc ludzi polecało tego proca zamiast Pentiuma.

Drogi AMD i Intela rozeszły sie juz dawno temu i kazdy z producentów stosuje inne rozwiazania układowe i beda roznice w poszczegolnych aplikacjach.

Raz pod wozem raz na wozie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...