Skocz do zawartości
cavarr

Jego Ekscelencja K10

Rekomendowane odpowiedzi

Ha! Mam Cię, jesteś fanbojem ;)

 

Żartuję sobię :)

 

Spójrzcie sami ile będzie modeli...

 

Sempron

Athlon x2

Phenom x2

Phenom x3

Phenom x4

Phenom fx

 

Normalnie jak w kartach graficznych :)

 

X3 to będzie pierwszy natywny procesor trzyjajeczny :D

Jeśli cena będzie dobra to można się nad tym zastanowić... bo można dojść do wniosku że dwa jajca to za mało (dziwnie to brzmi :E)... a cztery za dużo, czyli to jest idealne rozwiązanie dla ludzi nie chcą wydawać bajońskich sum na procesor i chcą mieć większy komfort użytkowania niż w 2 jajcach :)

 

Zawiłe ale logiczne :)

 

Niech te AMD wkońcu wypuści tanie phenomy... bo nikt mie nie zmusi do przesiadki na farfoclo duo :P hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne nie da sie odblokować żadnego rdzenia - tak jak było to w przypadku manchestera i toledo.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
chociaż piterowi udało się kiedyś jakoś odblokować mnożnik w opteronie ;)

Na XS kiedys tez odblokowywali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że to dobry wynik jest? :P

 

Czy myślicie że rejestrowane moduły ddr2 podcinają skrzydełka k10? Ja mam takie wrażenie, bo wszystko jest robione aby były jak najmniejsze opóźnienia, a tu bach! Oczywiście zdaję sobię sprawę że część operacji można wykonać z pomocą tylko keszu... ale czy wiele jest takich operacji np. w grach? albo zaawansowanych symulatorach lotu? :P Co Wy o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry, to miało być:

 

CLICK

Moim zdaniem true. W koncu to XS.

 

A tak btw pare newsów o K10

AMD Barcelona - Natywne cztery rdzenie w natarciu

 

Phenom X3 nadchodzi ?

 

Z tym X3 to może być bardzo ciekawy pomysł. Czekamy wiec na ludzkie (nieserwerowe) wersje Phenomów ;0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej z tej zapowiedzi podobało mi się zdanie: "koncern przedstawił wizję procesora klasy średniej, czyli trzyrdzeniowego Phenoma X3"

Czyli X2 to już będzie low-end? To co z jednordzeniówkami?

żeby tak jeszcze programiści nadążali z optymalizacją wielowątkową...

Bo jak na razie to ciężko wykorzystać potencjał chociażby X2 w typowej pracy...

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby tak jeszcze programiści nadążali z optymalizacją wielowątkową...

Już powstają kompilatory które robią to za programistów :) Rozbijają na kilka wątków program który pisząc pisaliśmy standardowo na jeden wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już powstają kompilatory które robią to za programistów :) Rozbijają na kilka wątków program który pisząc pisaliśmy standardowo na jeden wątek.

Genialnym przykładem ich wykorzystania są gry!!!

Piszemy silnik gry w standardowym podejściu (programista pisze tak, jakby nie uwzględniał istnienia wielu rdzeni).

Efekt tej pracy przepuszczamy przez taki kompilator (który coś tam optymalizuje) i cieszymy się olbrzymim wzrostem wydajności. Prawda Hary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego to ja nie wiem, narazie to ja wiem o istnieniu jednego kompilatora do C++ by intel który został wypuszczony jakieś 3 miechy temu. Ale docelowo powinno to działać tak jak piszesz. Wg. intela program skompilowany ichnim wynalazkiem może dać wzrost do 2.5 raza porównując 1 do 4 rdzeni.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić, pewnie czasem tak a czasem nie.

 

Intel wypuścił nie tyle kompilator co bibliotekę, którą możemy użyć do naszej aplikacji tak by działała wielu wątkach. Ona była od dawana ale płatna, pare miesiecy temu Intel wypuścił ja for free. Zapraszam na http://osstbb.intel.com/.

Eee... widać jakiegoś źle zrozumianego newsa przeczytałem :) to chyba na itbiznes czy gdzieś, tam pisało, że wypuścił kompilator i dano cene tak kilkaset dolarów czy jakoś tak :P Mnie tam programowanie jakoś specjalnie nie kręci więc nie wnikałem głębiej. Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na murzyna :D

No właśnie co będzie w poniedziałek? Mam już wystawiać swojego intela na allegro bo we wtorek będzie g...o warty czy co? Swoją drogą ta dżdżownica całkiem milusia, z przyjemnością trzymał bym taką w terarium :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, wie ktoś o co chodzi z tym slajdem? Hehe, wielordzeniowce w natarciu, chętnie bym wsadził sobie trzyrdzeniowca do mojego Abita. :smile2: tylko mnie teraz nurtuje jedno - cena - czy nie uderzy im woda sodowa do głowy i nie walną np 1500 zł za trzyjajowca. Jak najmocniejszy X2 6000+ kosztuje 600 zł (a jest to już całkiem szybki procesor) to ile powinien kosztować taki Phenon X3 2GHz ? 800 zł? 900? Jak ma być miejsce na High-End X4 to chyba nie więcej.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...