Skocz do zawartości
cavarr

Jego Ekscelencja K10

Rekomendowane odpowiedzi

Crysis CPU benchmark: QX6850 VS QX9650 VS PhenomX4

Thanks to the built-in CPU/GPU branchmark system of Crysis, we can easily finish CPU/GPU branchmark on this game. The GPU branchmark will finish today,before that let's have some branchmark score of CPUs:QX6850,QX9650,Phenom X4.

 

For more balance, Phenom X4 is already OC to 3GHz(15x200MHz) .Because the built-in Memory controller of Phenom have some auto setting funtion, so the memory frenquency is set to 375MHz automatically.

 

The mobos we are using: AMD's RD790 and Intel's P35. All the settings(including the game)are all default. Graphis card is 8800GTX, the driver is the newest 169.01. All the tests are running in XP. Do you guys still remember the date that the two new CPU become available?

 

Intel QX9650:Nov 12, 2007

AMD Phenom X4:Nov 20,2007

Dołączona grafika

 

Intel E6850:

Dołączona grafika

 

Intel QX6850:

Dołączona grafika

 

Intel QX9650:

Dołączona grafika

 

AMD Phenom X4:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh nie dobrze. Liczylem, ze to cale AMD mnie czyms zaskoczy i bede mogl zostac dalej w obozie zielonych. Cos mi sie jednak wydaje, ze za jakeis dwa miesiace w moich skromnych progach zawita c2d. Trzeba poczekac, az procesory wejda na rynek i dopiero dokonac wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba pierwszy raz o wielu lat bardziej oplaca sie kupic intela niz amd... sry, ale ja juz nie mam na co czekac, papa amd, do zobaczenia w lepszych czasach. ;]

Przecież nawet ceny dokładnie nie podali wiec to sie jeszcze okaże czy bardzie sie intela opłaca kupić czy amd ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum już dawno przypatrywałem sie postom ,czas zacząć być aktywnym!!!

 

Widzę że co niektórzy już skreślili K10 AMD PHENOM-a widząc wyniki w Crysis. Po pierwsze gra ta w wersji demonstracyjnej wykorzystuje tylko 1 rdzeń, a przecież cała siła k10 to wielordzeniowość i komunikacja pomiędzy rdzeniami.Sami popatrzcie na grę Lost Planet jak wykorzystuje 4 rdzenie http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3371-4 i tak właśnie będą wykorzystywane 4 rdzenie w większości głównych produkcji końca 2007 i całego 2008.

Dajmy nawet że w pojedynku na aplikacje 1 rdzeniowe Phenom będzie średnio 10% słabszy od Penryna (zapewne tak będzie i tak wynika z nieoficjalnych testów).Przewaga Peryna zrówna się z Phenomem przy dwóch rdzeniach natomiast w pojedynku 4 rdzniwym wygra niekwestionowanie Phenom.Pokusiłem sie o wyliczenia dzięki znalezionm w sieci informacją o działaniu Barcelony i Penryna.Średni mnoznik wykożystywania 4 rdzeni wynosi dla AMD 3,8 mocy licząc do pojedyńczego a u Intela 3,3.Czyli dajmy wartości 100 dla mocy pojedyńczego rdzenia Penryna i 90 dla Phenoma.Intel 100x3,3=330 AMD 90x3,8=342.Im więcej rdzeni tym AMD będzie się coraz bardziej wysuwac na prowadzenie.

 

 

-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniales o jednej rzeczy - peryn ma "nieco" wiecej MHz od phenoma ;)

W sumie w pierwszym kwartale 2008 mają sie ukaz Phenom FX 3,0 Ghz i Core 2 Quad 3,2 ,ale zauważ też że im wyższe taktowanie Core 2 Quad tym bardziej będzie je ograniczać FSB.

 

A jeszcze jedno przy takich częstotliwosciach zwiększanie ich jeszcze np o 30% da zapewne realny wzrost wydajności tylko o 15-20%.Wez tez pod uwagę to iż Intel w ostanich doniesieniach płynących z sieci nie wyda raczej 8 rdzeniowca w 2008 ,a AMD może jak szybkko przejdzie na 0,45 nm.

Edytowane przez stefan82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zauważ też że im wyższe taktowanie Core 2 Quad tym bardziej będzie je ograniczać FSB.

Nie rozumiem tego. W jaki sposob fsb ma ograniczac czestotliwosc?

 

 

A jeszcze jedno przy takich częstotliwosciach zwiększanie ich jeszcze np o 30% da zapewne realny wzrost wydajności tylko o 15-20%.Wez tez pod uwagę to iż Intel w ostanich doniesieniach płynących z sieci nie wyda raczej 8 rdzeniowca w 2008 ,a AMD może jak szybkko przejdzie na 0,45 nm.

Tak, AMD ledwo wydalo 4 rdzenie, gdzie intel ma je juz od ponad roku, do tego w ciagu kilku miesiecy przejdzie na 45nm (do niedawna mieli jeszcze problemy z 65nm - nie wiem jak teraz) i opracuje natywnego 8 rdzeniowca... tak to nawet w erze nie ma ;)

 

A co na to Intel? W okolicach 3Q 2008 jest juz szansa na nehalem (ktory jest w bardzo zaawansowanej fazie - na IDF juz byly sample na ktorych mozna bylo uruchomic os), chociaz nie musza sie spieszyc. Zintegrowany kontroler pamieci, QuickPath, dynamiczne zarzadzanie rdzeniami i L2 oraz równoległe przetwarzanie wielowątkowe, czyli jeden fizyczny procesor = dwa logiczne watki. Czyli intel laczac dwa nehalemy ma 16watkowy cpu o taktowaniu zblizonym do 4GHz juz za rok.

 

A jakie rewolucyjne nowosci szykuje amd na 2008? K10 jeszcze tak naprawde nie skonczyli ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego. W jaki sposob fsb ma ograniczac czestotliwosc?

To był skrót myślowy chodzi o to iż Fsb będzie wąskim gardłem dla całego 4 rdzeniowca ograniczajac jego wydajnośc przy wyższym taktowaniu jeśli oczywiście zostanie na obecnym poziomie.

 

Intel NIE MA jeszcze 4 rdzeni ma tylko 2x2 rdzenie na jednej płytce.(to tak jagby powiedziec o Gforce 7950 że jest pierwszą dwurdzeniowa karta graficzną)Amd zapewne wydało by tez coś takiego gdyby architektura k8 nadawała się do tego.Naszczęście problem ten został rozwiązany w k10 i AMD będzie mogło nawet zaproponowac 16 rdzeni w 0,45 nm oczywiście jeśli rynek i oprogramowanie pozwoli.

Edytowane przez stefan82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajmy nawet że w pojedynku na aplikacje 1 rdzeniowe Phenom będzie średnio 10% słabszy od Penryna (zapewne tak będzie i tak wynika z nieoficjalnych testów).Przewaga Peryna zrówna się z Phenomem przy dwóch rdzeniach natomiast w pojedynku 4 rdzniwym wygra niekwestionowanie Phenom.

To co to za procesor, że się do Super PI tak kiepsko nadaje :(

 

Ktoś już to pisał - podstawowym zadaniem komputera jest liuczenie liczby PI. Reszta to zbędne dodatki. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był skrót myślowy chodzi o to iż Fsb będzie wąskim gardłem dla całego 4 rdzeniowca ograniczajac jego wydajnośc przy wyższym taktowaniu jeśli oczywiście zostanie na obecnym poziomie.

Serwerowe peryny maja miec fsb na poziomie qpb 1600mhz - chyba nie jest to malo?

 

Wiadomo już coś może o cenach nowych Phenomów? Mam obecnie 4 stówki wolne i chętnie zmieniłbym mojego A64 X2 3600+ na coś nowszego :)

Jakis low endzik moze bedzie za taka cene ;)

 

 

Teraz coś dla tych, którzy nadal wierza w moc obliczeniowa K10 ;) Aplikacje jedno i wielowatkowe :D

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Performance of Quad Core Phenom X4 2GHz on AMD 770 chipset vs QX9650 running on X38 using 8800GTX

 

SUPER PI 1M = 40s

 

Using 8800GTX external vga card,

3Dmark06 = 98xx (Phenom X4 runs at 2GHz)

3Dmark06 = 107xx (QX9650 underclk to 2GHz)

 

Looks like the difference is quite substantial as 3Dmark06 score is partly derived from the CPU score.

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...p;postcount=181

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwerowe peryny maja miec fsb na poziomie qpb 1600mhz - chyba nie jest to malo?

Zapewne wiesz że druga połowa roku 2008 będzie pod znakiem pamięci DDR3 ,dzisiaj pamięci DDR2 osiagnęły już w extremalnych formach 1400mhz.Dla DDR3 zapewne 2200mhz nie będzie stanowiło problemu przeciętnie będzie pewnie 1800mhz.Jak myślisz jaki da to wzrost wydajności Perynowi a jaki Phenomowi??? (Htt 3.0 moze mieć 4,0Ghz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR3 2200MHz jeszcze dłuuuuugo nie ujrzymy. Mysle, ze z dwa chipsety po x48 bedzie to mozliwe. Nie zapominaj tez, ze dobre DDR3 sa szybsze o hmm... 0.5% od dobrych DDR2. Wyzsze MHz tez nie pomoga, bo opoznienia chipsetu beda wieksze.

 

Pierwsza kwestia. Nie HTT a HT3.0. Powiedz mi po co aż 4GHz szyna? K8 z 1GHz i X2 to była duża przesada, bo na 400MHz wydajnosc była identyczna. Tylko prosze nie mow, ze ddr3 tak duzo zmieni, bo nie ma to zadnego powiazania z HT.

 

Widac ze cos tam wiesz, ale nie do konca rozumiesz o co chodzi :D

 

Moze skomentujesz powyzsze testy ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o test SuperPi to nie ma co ukrywać w k10 niewiele poprawiono w obliczeniach stałoprzecinkowych aczkolweiek K10 powinno w ostatecznej wersji jaka i oficjalnych testach być szybsze od k8 w Pi o jakies 15%.Natomiast test 3dmarak06 zapewne nie był pisany pod 4-rdzeniówki AMD wszystko wyjaśni się w 3dmarku NEXT. Gdyby oba procesory były przetestowane z zegarmai 3,0Ghz to zapewne wynik by się zrównał z przyczyn które opisywałem powyżej.Po necie krążą tesz wyniki w WinRarze chyba nie mószę pisać kto je wygrywa i z jaka przewagą.Kiedyś przeglądając neta natrafiłem na test core 2 duo 3,0 Ghz vs Athlon X2 3,0 Ghz ,nie pamiętam całej specyfikacji sprzętów w pamięci:) utkwiły mi tylko pamięci były to ddr2 1400Mhz timingi 5-x-x.I co się okazało w nizszych rozdzielczościach AMD dostawało baty jedank wraz ze wzrostem rozdzielczości przewaga spadała aż sie zrównała w 1920x1200.Ten sam test był jeszcze przeprowdzony z pamięciami ustawionymi na 800 i 1200 oczywiście z takimi częstotliwościami Athlon przegrał.Tak samo jest w kartach graficznych tam najlepiej widac wydajnośc pamięci ;według testów z sieci DDR 2 1000 działa tak samo jak DDR 3 1800 oczywiście na platformie intela w kartach graficznych na pewno nie było by porównania stosując te same timingi.Im szybsze pamięci i większa ich przepustowośc to cała architektura core 2 duo czy quad będzie traciła coraz więcej na rzecz Phenomów przez archaiczne FSB.

Edytowane przez stefan82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...