Skocz do zawartości
cavarr

Jego Ekscelencja K10

Rekomendowane odpowiedzi

Najwyzszy wynik w 3dmarku to nie wszystko.

Jak dla mnie liczy sie jakosc/cena

a jesli te selektywne taktowania/napiecia rdzeni pozwola zaoszczedzic kilkadziesiat wat w stosunku do intela w normalnym uzytku (gdzie wykorzystywany jest 1-2 rdzenie na raz) to jestem w stanie przebolec te 10-20% gorsza wydajnosc.

 

PS. Ciekawe ile starszych gier bedzie wymagalo wiecej niz 3 Ghz z jednego rdzenia takiego phenoma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam do czwartku na recenzje;) i chyba nowa zabaweczka AMD i jakiś fajny mobasek od DFI ;) zawita u mnie w domciu ;)

Super, a ile wniosłeś do tematu <_< Kogo to obchodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cena będzie atrakcyjna i wydajność nie wiele gorsza niż C2D to może sobie zakupię tego procka :) i wrzucę na DFI Infinity NF Ultra II-M2, która leży pod łóżkiem i czeka na lepsze czasy :) AMD może zyskać dzięki temu iż 4rdzeniowy Phenom może być w cenie 2 rdzeniowego C2D z serii E6xxx. Narazie pozostaje nam czekanie na jakąś recenzję tylko jakąś taką, która podaje jakieś konkrety a nie domysły.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cena będzie atrakcyjna i wydajność nie wiele gorsza niż C2D to może sobie zakupię tego procka:) i wrzucę na DFI Infinity NF Ultra II-M2, która leży pod łóżkiem i czeka na lepsze czasy:) AMD może zyskać dzięki temu iż 4rdzeniowy Phenom może być w cenie 2 rdzeniowego C2D z serii E6xxx. Narazie pozostaje nam czekanie na jakąś recenzję tylko jakąś taką, która podaje jakieś konkrety a nie domysły.

Ja zupełnie nie rozumiem polityki AMD. O procesorach intela mówi się gruuubo przed premierą. Sample są wysyłane też duuużo wcześniej, tak, zeby każdy mógł zdążyć napisać, pokręcić, poznać proca. A tutaj jakaś grubsza lipa jest. Nic w necie nie pisze się konkretnego, żadnych konkretnych testów... NIC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zakładasz ze nikt sempli nie dostał moze maja je juz duze serwisy takie jak anandtech czy xbitlabs moze pclab tez ma albo frazpc moze tez nie moga nic pisac przed premiara a reszta "testów" ktore sie pokazuja to nic innego jak feak lub testy zle przeprowadzane i stronnicze w kierunku Intela.

 

DaRoN mam nadzieje ze wy na egieldzie jak juz dostaniecie Phenoma zrobicie naprawde porządny test i przedewszystkim uczciwy. Moze załatwiajcie juz sprawe z AMD sami napiszcie zeby procka podeslali jak najszybciej. A do Gigabyta lub Asusa o mobo na RD790FX no i do tego pozadne memki DDR2-1066MHz albo jeszcze szybsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaban a twoj post ile wniósł do dyskusji? wjeżdżasz na innych a sam siejesz ot.

 

@DaRoN

 

na długo przed premierą mieliście penryna do testów? to nie jest chyba tajne?

 

Po cichu licze, ze ukaże sie w waszym serwisie recka dfi na 790x i phenoma ;)

 

Odnośnie tej dyskusji o samplach. Przeciez serwis ocworkbench opublikował screeny a nawet zdjecia phenoma Klik! więc sample juz ktos ma. To chyba tyle.

 

edit

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=164923

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21szpak - jeśli dostaniemy Phenoma to i recenzję zrobimy. Proceduralnie zgodną z testem Yorkfielda, Kentsfielda i innych - także będzie jasne porównanie.

Kwestią jest tylko czy Phenoma dostaniemy. AMD wie, ze jeśli wypuścio gniota to zostanie to napisane, dlatego do nas podchodzi się niechętnie (produkty ATi).

 

Z płytami raczej nie powinno być problemu. Mamy na stanei (u mnie w domu) 590SLI, 570SLI i pewnie się dorwie mobo na 790FX.

Z pamięciami nie ma problemu. Reapery chyba stykną co nie? ;]

 

FatAlbert - 1) 3 dni. Dużo mniej niż inne redakcje.

Tak jak napisałem wyżej, jeśli tylko dostaniemy w łapki te procki/płyty, napiszemy recenzje. Mam dużo czasu teraz więc mogę się do tego przyłożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaban a twoj post ile wniósł do dyskusji? wjeżdżasz na innych a sam siejesz ot.

 

@DaRoN

 

na długo przed premierą mieliście penryna do testów? to nie jest chyba tajne?

 

Po cichu licze, ze ukaże sie w waszym serwisie recka dfi na 790x i phenoma ;)

 

Odnośnie tej dyskusji o samplach. Przeciez serwis ocworkbench opublikował screeny a nawet zdjecia phenoma Klik! więc sample juz ktos ma. To chyba tyle.

 

edit

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=164923

A co miałem napisać to co każdy wie? Powtórzyć 10 raz że na dzień dzisiejszy to to gorsze od intela będzie? A może się pochwalić czego to ja nie kupię? po co... Ten temat jest chwilowo wyczerpany, póki czegoś nie opublikują, tylko raz na x dni odświeża go ktoś kto chce się dowartościować i pochwalić ;]

 

a żeby nie było ot: na początku wierzyłem w tego Phenoma, ale wszystko się taaak przeciąga i zero info, że już nie mam złudzeń :wisielec:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki maly of top czemu fajne pamieci to maja byc rapery sa strasznie drogie i nie powiedzial bym zeby bylo fajne co innego kingmax 1066 za 136pln 1gb mialem w lapach i krecielm 1066 cl4-4-4-12 na 2.4 daly rade i nawet radiatorow nie potrzebowaly!!! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tak plyty na 790fx ogladam i szlag mnie trafia jak widze polkilogramowe systemy chlodzenia na nich... przeciez to ma pobierac pare wat - po co takie chlodzenia jak asus czy gb wpychaja...

choc w sumie to raczej pytanie retoryczne - oczywiscie ze po kase...

troche mnie martwi ta cisza - ale caly czas mam na dzieje na to ze bedzie w koncu konkurencja dla c2d... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszcie co chcecie, ja jestem zadowolony z tych "przecieków".

po pierwsze komputer nie służy do superpi, po drugie widać niezależnoiść pracy rdzeni o wiele lepszą jak u intela (cinebench) i chyba o to chodzi w procesorach wielordzeniowych, po trzecie w gierkach 20% gorzej, za to cena daję głowę, będzie conajmniej 30% niższa od Yorkfielda

 

jedyne co mnie martwi to zablokowany mnożnik, dyskwalifikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Why CPU-Z shows Phenom X4 only have single channel?

 

That's because PhenomX4 have two memory controller, one controller controls one memory module. In this way when system performing multiple task, the performance may boost little higher.

hmm a gdzie podziała się NUMA ? nie mogli zrobić 2óch kontrolerów dwu kanałowych albo 4 single ? - dałoby to niezłego speeda :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom GP-9600 on Gigabyte GA-MA790FX-DQ6 Review - Benchmarks

http://www.ocworkbench.com/2007/gigabyte/G...90FX-DQ6/b1.htm

 

Dla grających w spi ten procek nie jest spełnieniem marzeń. :lol2:

Dołączona grafika

 

Overclocking options are plenty on the MA790FX-DQ6. Add voltages as you want, change ram timings and CPU clks up to 500MHz. The only regret is that the CPU multipier is missing when we tested it with a GP-9600. With the Black edition X2 5000+, we are able to overclock the board to 6 x 420MHz aircooled with HT Link lowered to 400MHz (x2) and Vcore pumped to 1.40v (default is 1.25v). Click here to see BIOS Screen shots. With the Phenom GP-9600, we only achieved 220 x 10.5 = 2.53GHz. We aren't able to lower the multiplier at all as the option is missing. We can only run the multiplier at 10.5x. No matter how we lower the HT Link, 220 seems to be the limit. I wonder if it is a clkgen issue or something else. Looks like the initial retail Phenom won't be able to overclock as much as the Black edition X2 5000+ or 6400+. Another thing we noticed is that, whether you set your HT link at 1GHz (5x) or at 2.6GHz (13x), the benchmark results do not reflect an improvement in results. According to AMD utility, for the Phenom current CPUs, no matter how high you set, the HT link will never reach beyond 1.8GHz (9x).

OC na dzień dzisiejszy nie napawa optymizmem, jak to ma powalczyć z 4GHz Penrynem :lol2:

 

ps

W poniedziałek się wszystko rozjaśni :D

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli w poniedzialek sie to potwierdzi to bedzie zal swoja droga moze to wina plyty gigashita co nie zmienia jednak tego iz penry robiacy 4ghz na chlodzeniu powietrzem rozjedzie amd jak walec kota :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Penryn będzie trochę droższy od K10. Nie sądze żebyś dostał jakąkolwiek odmianę Penryna w cenie 270$. K10 będzie najtańszym 4-rdzeniowym prockiem na rynku. A że w obecnych steppingach K10 robi max 2.4-2.6GHz to nic nowego. Procki robiące wyższe zegary wyjdą dopiero w przyszłym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to u AMD...

 

Penryny są baaardzo drogimi procesorami. 999$ przy zakupie 1000 sztuk. To daje 4 tysiące złotych po dodaniu wszystkich takich dziwnych rzeczy jak transport itd.

 

IMO AMD zejdzie gdzieś do ceny 1500zł za pierwsze sztuki. Takie jest moje zdanie.

EDIT: Do tego dochodzi jeszcze fakt, ze AMD już ma procesory, ma ich dużo i chce je wprowadzić jeszcze w tym roku.

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 za ich marny najniższy model K10? :lol: Toć Q6600 kosztuje 850-900zł. Najtańszy K10 moim zdaniem zmieści się w cenie do 700zł, AMD to nie są idioci.

Mój błąd! Pomyliłem sobie QX6700 z Peniem!

 

W takim razie to nawet 700zł to za dużo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...