Skocz do zawartości
cavarr

Jego Ekscelencja K10

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz co oznacza brak synchroznicacji ? ze grafa mieli te same dane od proca ktore sie nie odswierzyly. efekt jest tak ze mozesz miec teretycznei i milion fps a jak cpu bedzie wstanie wyrobic na 5 to fraps pokaz ci milion a wrazenie z gry bedziesz miec 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, ze takiego quada za <400zł bym chetniej wciagnal niz intela. Obnizyc mocno vcore i do internetu/filmow bardzo fajna maszyna, komfort znacznie wiekszy niz na 2 jajach.

 

Co do wydajnosci k10 - kilka stron wczesniej juz o tym pisalem, ale widze, ze niektorzy byli slepi :D

 

edit

Jak w amd polska pracuja normalni ludzie, to w tym tygodniu jest szansa, ze bede meczyl k10 pod fc... znajac zycie beda lamentowac

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszy mnie towarzystwo wypisujace bzdety o nadciagajacym koncu amd tylko dlatego, ze phenom nie jest szybszy od c2d/c2q. Rynek entuzjastow i graczy, ktorzy maja swiadomosc wydajnosci sprzetu w stosunku do rozwiazan konkurencji, mozliwosci oc i stosunku wydajnosci do ceny jest marginalny biorac pod uwage calosc sprzedazy. To, ze procek jest wolniejszy zostanie pewnie nadrobione odpowiednim marketingiem, cenami i kontraktami z koncernami takimi jak dell, do ktorych trafia wiekszosc produkcji i z ktorych firmy ciagna najwieksze zyski. Premiera ostatnich produktow daamit nie jest z pewnoscia sukcesem, firma straci przez brak produktow klasy hi-end, ale obwieszczanie jej konca, sprzedazy ati?

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, maly OT z mojej strony:)

 

Czemu bankructwo AMD mozna wlozyc miedzy bajki?

 

Wszyscy wiemy, ze najnowoczesniejsza fabryka AMD znajduje sie w Dreznie. AMD dobrze zdawalo sobie sprawe z korzysci jakie daje ulokowanie zakladow w Unii Europejskiej. Wschodnie Niemcy to najbiedniejsza czesc kraju, z dosc duzym bezrobociem i niskim PKB na glowe mieszkanca (z tego co pamietam ok 75% sredniej unijnej, czyli poziom woj. mazowieckiego). AMD jest prawdopodobnie najwazniejszym i jednym z najwiekszych pracodawcow w tym regionie, do tego skupia wokol siebie mase innych firm, co generuje oczywiscie miejsca pracy. Firma ta jest wazna nie tylko z punktu widzenia samych Niemiec, ale i calej Unii Europejskiej, poniewaz jej dzialalonosc można podciagnac pod sektor nowych technologii.

 

Prawo Wspolnotowe generalnie zakazuje pomocy panstw dla przedsiebiorstw, ale sa pewne wyjatki :)

np: pomoc ta jest dopuszczalna gdy:

-pomoc przeznaczona na sprzyjanie rozwoju gospodarczego regionow, gdzie poziom zycia jest niski,

-pomoc przeznaczona na wspieranie realizacji waznych projektow stanowiacych przedmiot wspolnego europejskiego

zainteresowania,

-pomoc przeznaczona na ulatwienie rozwoju niektorych dziedzin gospodarki.

:D

 

Z przewnoscia ewentualna pomoc ze strony Niemiec mozna podciagnac pod 1 z powyzszych punktow. Jezeli AMD bedzie juz

w naprawde kiepskiej kondycji finansowej to dostanie zastrzyk gotowki i tyle :) Poza tym monopol nie jest Intelowi na reke + firmy te wymieniaja sie niektorymi patentami.

 

Takze mozecie spac spokojnie :wink: To nie jest 3Dfx...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszy mnie towarzystwo wypisujace bzdety o nadciagajacym koncu amd tylko dlatego, ze phenom nie jest szybszy od c2d/c2q. Rynek entuzjastow i graczy, ktorzy maja swiadomosc wydajnosci sprzetu w stosunku do rozwiazan konkurencji, mozliwosci oc i stosunku wydajnosci do ceny jest marginalny biorac pod uwage calosc sprzedazy. To, ze procek jest wolniejszy zostanie pewnie nadrobione odpowiednim marketingiem, cenami i kontraktami z koncernami takimi jak dell, do ktorych trafia wiekszosc produkcji i z ktorych firmy ciagna najwieksze zyski. Premiera ostatnich produktow daamit nie jest z pewnoscia sukcesem, firma straci przez brak produktow klasy hi-end, ale obwieszczanie jej konca, sprzedazy ati?

:lol2:

 

miedzy bajki to wloz swoja wypowiedz amd nie potrafi wyprodukowac cpu na rynek serwerowy jednym u kogo kupisz opterona na k10 jest IBM i czekasz miesiac na procesor. Wiec co chcesz zeby sprzedali powietrz?

Tak jezeli dla ciebie 20-30% nic nie znaczy +kolejene 30-40 po oc to rownie dobrze mozesz jesc [gluteus maximus] i sr*** twrza bo to nie ma znaczenia hahaha :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie sobie rynek super kompoterow. Przpadkiem AMD trzyma sie tam dobrze. Do tego np Lucas do swoich gwiezdnych wojenek i innych filmow kozysta wlasnie z AMD. AMD nie zniknie ze swiatowego rynku. Nie ma na to szans.

 

Historia lubi sie powtarzac. Przypomnijcie sobie buble od Intela w postaci Presscotta i kilku innych zabawek. Wtedy AMD krolowalo, potem jakis czas przespalo pojecahlo na falii i mamy tego efekt.

 

Zobaczymy co bedzie. A tu nowy stepping, a tu cos porawia, jeb mlotkiem w procka i z 4 rdzenie mamy 8 :]

 

IMO nie ma co sie klocic, docinac. Poczekamy z 1 moze 2 albo i wiecej czasu i sie moze okazac ze nam koparka w dol zleci i bedziemy jej kilka dni szukac.

 

PS ja wierze w AMD ze cos wykombinuje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nowe CPU od AMD, sa calkiem ciekawe. Nie maja jakiejs kosmicznej ceny, wydajnosc zadowalajaca, oc jakies tam da sie zrobic. Jak tylko producenci plyt AM2 nie zawala supportu dla nowych CPU to sobie za siakis czas wymienie obecnego na siakas nowosc.

 

A Intel ? Wydajny, drogi w zakupie, drogi w utrzymaniu, smetny jakis taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD kombinuje. Mają BullDozera. Gorzej, ze Intel ma Nehalema :|

 

EDIT: Ja póki co zmieniam na F3. Jak QCore będzie osiągał pod 3.5GHz to wtedy zmienie ;)

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, ze takiego quada za <400zł bym chetniej wciagnal niz intela. Obnizyc mocno vcore i do internetu/filmow bardzo fajna maszyna, komfort znacznie wiekszy niz na 2 jajach.

Za 400 i przy plycie z CF ponizej 300 to sam bym bral go wtedy od razu:D

 

No i wtedy AMD podbilo by rynek zastosowan profesjonalnych tam gdzie programy wykorzystuja 4 rdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy bajki to wloz swoja wypowiedz amd nie potrafi wyprodukowac cpu na rynek serwerowy jednym u kogo kupisz opterona na k10 jest IBM i czekasz miesiac na procesor. Wiec co chcesz zeby sprzedali powietrz?

Tak jezeli dla ciebie 20-30% nic nie znaczy +kolejene 30-40 po oc to rownie dobrze mozesz jesc [gluteus maximus] i sr*** twrza bo to nie ma znaczenia hahaha :mur:

Przeczytaj swoja odpowiedz raz, drugi i walnij sie konkretnie w glowe bo glupoty piszesz. Potem przeczytaj jeszcze raz moja zeby zrozumiec dlaczego to napisalem. POWOLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nowe CPU od AMD, sa calkiem ciekawe. Nie maja jakiejs kosmicznej ceny, wydajnosc zadowalajaca, oc jakies tam da sie zrobic. Jak tylko producenci plyt AM2 nie zawala supportu dla nowych CPU to sobie za siakis czas wymienie obecnego na siakas nowosc.

 

JA tez uwazam ze nowy AMD jest OK:

 

Zauwazcie jaka przepasc byla miedzy C2D a A64 (patrzac zegar w zegar)... a teraz strata do C2D juz jest mniejsza... czyli AMD zrobilo jakis postep (moim zdaniem mozna to podbpiac pod slowo - ewolucja, bo C2D to byla istna rewolucja... ktora teraz intel tylko dopieszcza)

 

TAk samo ATI ze swoimi 3850/70... no wrecz idealnie (po wprowadzeniu przez Nvidie GF 8800 który wręcz miażdżył resztę... ATI zrobiło coś na miarę oczekiwań).

 

NO i Tyle...

 

Pewnie sobie kupię phenoma, żeby się pobawić... i poczekamy na nowe rewizje na których te 3,5GHz będzie możliwe.

 

Chwilowo troszkę za małosię kręcą i za dużo ciepła wydają, ale to ejst do opanowania :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w amd polska pracuja normalni ludzie, to w tym tygodniu jest szansa, ze bede meczyl k10 pod fc... znajac zycie beda lamentowac

Kolejki podobno straszne na te procesory :-|

 

Uważaj żebys sobie nie pomęczył, jak to złapie CB przy 0C* :lol2:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Odpukać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu jakieś rzeczowe wypowiedzi się pojawiają, bo już zwątpiłem.

 

A CB będzie łapał tak samo jak K8, bo w technologii wytwarzania praktycznie nic nie zmienili z tego co wiem.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol - fanboi'em intela zostałem :P anyway.

 

Problem nie w tym, że phenom jest wolny jako architektura - bo nie jest. Problem w tym, że zaczyna od 2.3 GHz, kiedy to intel ucieka z każdym dniem. Procki po prostu nie zachwycają na dzień dzisiejszy.

 

AMD na rynku serwerów traci, bo Barcelony nijak nie da się kupić w odpowiedniej ilości. Dopiero teraz pokazuje się w większych ilościach. Na szczęście dla AMD, firma wyrobiła sobie firma bardzo dobrą markę, więc nie powinno to być tak bolesne jak na rynku desktopów.

 

Intel miał swoje wpadki - ale w przeciwieństwie do AMD, intel ma ~75% rynku, więc może sobie na nie dłużej pozwolić.

EDIT: Pentium 4 jako mikroarchitektura to jedna wielka pomyłka BTW :D

 

AMD jak najbardziej może zbankrutować - tyle, że ja bym się tym nie martwił, ponieważ po pierwsze na pewno ktoś chętnie tych parę fabów kupi, po drugie, know-how też kosztuje, po trzecie, Intel potrzebuje AMD jak powietrza - bez tego US DOT się doczepi doń jak do AT&T swego czasu i będziemy mieli 'Int' oraz 'El' jako dwie firmy :>

 

Nadzieja taka, że testowane obecnie phenomy to stary stepping, i nowy będzie lepiej się dokręcał/mniej grzał.

 

Drugie światełko jest takie, że L3 Phenoma lata z prędkością HT pamięci, więc w miarę odbijania FSB* wydajność K10 będzie rosnąć. Zwłaszcza DDR3 powinno dać mocnego kopa.

 

Anyhow - AMD musi być agresywne, musi dostarczyć produkt, i ten produkt musi być dostępny od ręki. Nie musi mieć topowej wydajności, byle miał odpowiednią i był jako platforma odpowiednio tańszy. Na razie to zieloni jeżeli chodzi o to procki są tyłu i od dłuższego czasu mydlą nam oczy i tyle.

 

*coby sie jakiś zealota nie czepił - chodzi o HT pomiędzy ramem a prockiem.

Edytowane przez Uzurpator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, maly OT z mojej strony:)

 

Czemu bankructwo AMD mozna wlozyc miedzy bajki?

 

Wszyscy wiemy, ze najnowoczesniejsza fabryka AMD znajduje sie w Dreznie. AMD dobrze zdawalo sobie sprawe z korzysci jakie daje ulokowanie zakladow w Unii Europejskiej. Wschodnie Niemcy to najbiedniejsza czesc kraju, z dosc duzym bezrobociem i niskim PKB na glowe mieszkanca (z tego co pamietam ok 75% sredniej unijnej, czyli poziom woj. mazowieckiego). AMD jest prawdopodobnie najwazniejszym i jednym z najwiekszych pracodawcow w tym regionie, do tego skupia wokol siebie mase innych firm, co generuje oczywiscie miejsca pracy. Firma ta jest wazna nie tylko z punktu widzenia samych Niemiec, ale i calej Unii Europejskiej, poniewaz jej dzialalonosc można podciagnac pod sektor nowych technologii.

 

Prawo Wspolnotowe generalnie zakazuje pomocy panstw dla przedsiebiorstw, ale sa pewne wyjatki :)

np: pomoc ta jest dopuszczalna gdy:

-pomoc przeznaczona na sprzyjanie rozwoju gospodarczego regionow, gdzie poziom zycia jest niski,

-pomoc przeznaczona na wspieranie realizacji waznych projektow stanowiacych przedmiot wspolnego europejskiego

zainteresowania,

-pomoc przeznaczona na ulatwienie rozwoju niektorych dziedzin gospodarki.

:D

 

Z przewnoscia ewentualna pomoc ze strony Niemiec mozna podciagnac pod 1 z powyzszych punktow. Jezeli AMD bedzie juz

w naprawde kiepskiej kondycji finansowej to dostanie zastrzyk gotowki i tyle :) Poza tym monopol nie jest Intelowi na reke + firmy te wymieniaja sie niektorymi patentami.

 

Takze mozecie spac spokojnie :wink: To nie jest 3Dfx...

Fabryka w Dreźnie jest ciągle w budowie a na jej dokończenie brakuje środków AMD... TSMC się szykuje na jej przejęcie. W chwili obecne widzę tylko dwa scenariusze dla AMD:

1. Wszystkie FABy zostaną sprzedane jednocześnie wytwarzanie/produkcja układów zostanie outsourceowana np. do wspomnianego TSMC (która zdecydowanie lepiej radzi sobie z grzebaniem w krzemie, o czym świadczy chociażby produkcja R670 w wymiarze 55nm). AMD zajmie się wyłącznie projektowaniem, badaniami i rozwojem (tak jak robią aktualnie w przypadku GPU i chipsetów).

2. Wrogie przejęcie przez koncern... nVIdia (od dłuższego czasu przymierzali się do klepania CPU, a przy okazji trafi im się jeszcze garść dobrych inżynierów z byłego ATi + kilka patentów). I tu zaczyna się problem - monopol na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nvidia nie jest przypadkiem taka malutka w porownaniu z AMD ?

 

Nawet jesli AMD jest sporo mniejsze od intela to zdaje sie dalej jest ono zdecydowanie wieksze od ATI/Nvidii. Zreszta Saudyjczycy wlasnie wpakowali 600 czy 800 milionow $ w ten interes , wiec to powinno rozwiazac problemy kasowe na jakis czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, wiadomo, tylko wtedy nikt z tego nie hihotał jak teraz 3/4 forum z amd ;]

No nie xD były tematy w stylu p4 vs A64 albo XP i była ostra jazda na intela, teraz tak samo jest z AMD ale w sumie czy to nasza wina że się kompromitują!? :blink: chyba nie... a krytyka jest konstruktywna, procesor nie daje rady konkurentowi zegar w zegar tym bardziej że już nie ma przeliczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do intel <-> amd to tak, ale poprzyj relacje amd <-> nv jakimiś źródłami.

najmocniej Was przepraszam za pomyłkę w poprzednim poście... sytuacja wygląda nieco inaczej :)

 

nVidia aktualnie ma w obiegu ~548 milionów akcji po 30,26USD (http://phx.corporate-ir.net/phoenix.zhtml?c=116466&p=irol-fundTrading)

AMD ~ 554 miliony akcji po 12 USD (http://www.amd.com/pl-pl/Corporate/InvestorRelations/0,,51_306,00.html)

 

z tego wynika, że nVidia jest ponad 2x większe od AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można mówić o TYM że AMD jest większe od ATI :lol2: przecie to ta sama firma :D ale owszem kiedyś AMD było na bank większe od AMD :razz:

Dołączona grafika

 

Miales na mysli, ze AMD bylo wieksza od Ati ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do całej platformy to ogólnie jestem trochę zawiedziony; co prawda nie spodziewałeś się że "zmiecie" Intela ale liczyłem na mniej więcej równą walkę z Q6600.

 

Plusy:

 

+ 4 core

+ AMD Overdrive

+ płyty z 4xGPU

-/+ wystarczająca wydajność; aczkolwiek względem Intela gorsza...

 

Minusy:

 

- wolniejsze od C2D nie wspominając o "Penrynie"

- najszybszy nowy K10 potrafi być w niektórych aplikacjach potrafi być wolneiszy niż najszybszy K8 (X2 6400+) :mur:

- ilość wydzielanego ciepła (wg. zapowiedzi miało być "tego mniej")

- prawdopodobnie / niskie o/c - Q6600 @ 3200 i już AMD nie ma "startu"do Intela...; tj. "przepaść wydajnościowa"

- niektóre płyty na 790FX nie mają nawet 1 kanału IDE a 6xSATA to jednak "ciut" mało...

 

Wg mnie aby był sęs kupienia 4 rdzeniowego AMD musi być przynajmniej o 100-200 zł tańszy od najtańszego 4 rdzeniowca Intela...

 

Wraz z pojawieniem się nowych "zabawek zrodziło" się sporo pytań i niejasnośći...

 

1. Mamy niby mamy mobo z 4xGPU a ktoś widział testy jak takie coś działa :?:

2. Niby włożenie Phenoma to miało być takie "hop siup" update biosu i od razu mamy 4 core na AM2 a jak jest widać, jakiś producent za wyjątkiem Asusa wydał biosy z obsługą "Phenom"? Dfi / Abit / Foxconn itp. chyba nawet nie wydały żadnej informacji na temat przyszłej obsługi K10 na płytach z AMD 690G/NF 4 & 5 series...

 

 

Z cyklu może ktoś słyszał/wie...

 

1. Kiedy będzie można kupić "tak od ręki" :?:

2. Znalazł ktoś choć scr z "AMD Phenom" na płycie AM2 :?: albo porównanie wydajności Phenom na AM2 vs AM2+ :?:

3. Ktoś obeznany w temacie "kręcił na poważnie" K10 :?:

4. Jak "tu" się sprawuje kontroler CPU z 4x1GB / 4x2GB i czy wtedy da rade śmigać z ramem 1100 MHz i więcej :?:

 

 

Wystarczy tak naprawdę F3 4200+ i taktowanie bliskie 3.1GHz na codzień. Wydajność zadowalająca z pewnością.

To już zależy kto jakie ma podejście, mi tam na codzień starcza nawet 1000 MHz :P

 

btw. Z tego co mi wiadomo to nie ma X2 4200+ w rev. F3.

 

A ja wam powiem, ze takiego quada za <400zł bym chetniej wciagnal niz intela. Obnizyc mocno vcore i do internetu/filmow bardzo fajna maszyna, komfort znacznie wiekszy niz na 2 jajach.

 

Co do wydajnosci k10 - kilka stron wczesniej juz o tym pisalem, ale widze, ze niektorzy byli slepi :D

 

edit

Jak w amd polska pracuja normalni ludzie, to w tym tygodniu jest szansa, ze bede meczyl k10 pod fc... znajac zycie beda lamentowac

Za taką $ to też bym brał od razu :P. Co do komfortu pracy to myślę że 2 vs 4 core w normalnym użytkowaniu nie było by jednak za bardzo istotne, chyba że ktoś pracuje na sofcie wykorzystującym możliwości CPU...

 

Liczę że trafisz na fajnych ludzików i będziesz miał szybko K10 :) Może K10 nie będzie miało CB.... (no dobra sam nie wierze w to co piszę :E )

 

Na AM2 męczyłem 8-9 CPU pod FC i zawsze była "qpa" no ale je jestem n00b i co ja tam wiem... <_<

 

 

 

Generalnie zawsze trafiałem "klasycznego CB" tj. zimno i duże HTT nie "idzie" a ostatnio miałem dla odmiany inaczej; HTT "szło" 300 przy -30 (z biosu; DFi mocno przekłamuje) to znowu z dużymi V tj. 1,65-1,85V nie wchodziło do systemu albo jakieś inne klocki; i niefortunnie złapałem freeza przy zapisywaniu scr na 3800 MHz - 1,6V :mur: I max "validate" zostało mi tyle co na WC czyli "marne" 3730 MHz... jak zdążę to może jeszcze sie "pobawię" prockiem myślę że ktoś "skillowy" może dałby rade "puknąć" 4 GHz :P

 

AMD kombinuje. Mają BullDozera. Gorzej, ze Intel ma Nehalema :|

 

EDIT: Ja póki co zmieniam na F3. Jak QCore będzie osiągał pod 3.5GHz to wtedy zmienie ;)

W dziale sprzedam jest taki ;)

 

heh. śmieszna sytuacja ;) Dotychczasowi posiadacze AMD są na nie a Intelowny na tak ;)

 

Ja osobiście wstrzymam się trochę na lepsz relacje z OC proców i jakieś dobre płytki pod AM2+

Nomps zabawne :P ...choć w sumie ja mam to i to... :P

 

Ja zobaczę jak się będą kształtowały ceny i wtedy zadecyduje kiedy kupię :P

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w obrocie jest nieco poniżej 3,7 mln udziałów (akcji) AMD po 12 USD za sztukę (i lecą w dół od dłuższego czasu). nVidia ma natomiast w obrocie około 1 mln udziałów po 30,50 USD i notowania cały czas rosną. Dla kontrastu... intel ma w obrocie 12,1 mln akcji po 25,46 USD każda :). Reasumując... AMD przy intelu to popierdółka, natomiast nVidia to 75% AMD.

AMD przyrównujecie do Intel Corp. to mikrus, ale NVIDIA to dopiero cienkie w uszach, przecież oni nawet nie produkują własnych konstrukcji in statu, mogłby Intel ich łyknąć, ale woli tworzyć departament GPU od podstaw. Ilość aktywów w obrocie o niczym nie świadczy, to tylko środki lokowane na różnego rodzaju inwestycje, jako koła ratunkowe, lub domyślnie jako pro rozwojowe, modernizacyjne. One maja zabezpieczenie, AMD może spać w miarę spokojnie, ale to ze osiadło na laurach od 2003 roku to juz totalny fakt. W razie, gdy nie pokażą wielkich zmian przynajmniej restruORT: ORT: ORT: kturyzacyjnie do 2009 to nawet ich ambitne slajdy pójdą na nic. Owszem, mogą sprzedawać choćby TSMC, ale niech spłacą dług zaciągnięty na ATI(dobra inwestycja, choć niezwykle kosztowna dla tak malej firmy), to dług bieżący sie wyzeruje. Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabryka w Dreźnie jest ciągle w budowie a na jej dokończenie brakuje środków AMD... TSMC się szykuje na jej przejęcie. W chwili obecne widzę tylko dwa scenariusze dla AMD:

1. Wszystkie FABy zostaną sprzedane jednocześnie wytwarzanie/produkcja układów zostanie outsourceowana np. do wspomnianego TSMC (która zdecydowanie lepiej radzi sobie z grzebaniem w krzemie, o czym świadczy chociażby produkcja R670 w wymiarze 55nm). AMD zajmie się wyłącznie projektowaniem, badaniami i rozwojem (tak jak robią aktualnie w przypadku GPU i chipsetów).

2. Wrogie przejęcie przez koncern... nVIdia (od dłuższego czasu przymierzali się do klepania CPU, a przy okazji trafi im się jeszcze garść dobrych inżynierów z byłego ATi + kilka patentów). I tu zaczyna się problem - monopol na GPU.

Watpie, zeby AMD sprzedalo wszystkie faby... 2 punkt, ktory napisales od razu mozna wykluczyc.

Poza tym sprawa FAB 38 nie jest jeszcze przesadzona i mam nadzieje, ze nie dojdzie to jej sprzedazy.

 

http://edn.com/index.asp?layout=article&am...09&ref=nbsa

 

The European Commission authorized $361 million (262 million Euros) in aid, which the German authorities intend to grant to AMD for the conversion and extension of its existing micro-processor wafer plants in Dresden, the capital city of the German state of Saxony...

Byc moze Komisja Europejska widzac cala sytuacje zaoferuje "troche" wieksza pomoc:)

----------------------------------------------------------------------------

 

Tak czy siak... pamietacie czasy K5 - penitium, K6 - penitum mmx, K6-2 - pentium II, K6-III - pentium III? Intel w kazdym przypadku byl wydajniejszy... AMD mialo chyba jeszcze mniejszy udzial w rynku niz teraz i co?... takze prosze mi tu nie panikowac :wink:

 

Founded 1969

 

A phenom to bardzo fajny procek :wink: pojawi sie nowszy steping, lepsze OC i mozna brac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy plycie z CF ponizej 300 to sam bym bral go wtedy od razu:D

Wlasnie przy intelu mam mobo z cf na 300zl, a to jest niepokojace - intel ma tansze plyty niz amd!

 

EDIT: Pentium 4 jako mikroarchitektura to jedna wielka pomyłka BTW :D

Architektura jest ok, ale nie zostaly spelnione wszystkie warunki, by mogla byc taka jak w zalozeniach. P4 z 4-8MB L2, kosmicznym FSB (400+) i 10GHz byłby naprawde szybki jeszcze w dzisiejszych czasach.

 

@Spookie

CB nawet jak by byl, to bezproblemowo sobie z tym poradze, mam tajna bron ;).

Sam meczylem sporo prockow na 754/939/am2 pod fc/di (4x opteron am2, x2 3800+, sd 3700+, opteron 144, dwa venice 3k+, winchester 3k+...) i zawsze byl paskudny CB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...