Skocz do zawartości
cavarr

Jego Ekscelencja K10

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz Intel wprowadził procesor Penryn (65nm) - AMD procesory w tej technologii z tego co wiem ma w planach dopiero na następny rok.

Chyba 45nm... :-P

Drugą sprawą jest to, że AMD nie wykorzystuje możliwości 'dorobienia' sobie przez produkcję lepszych procesorów na s939 -

O matko, to się na prawdę nie opłaca, podsuń jeszcze producentom pamięci pomysł wznowienia produkcji DDR1, a nv i ati to żeby robili więcej kart AGP, bo też droższe i można zarobić :D

to co się dzieje obecnie na rynku cenowym w przypadku najlepszych procesorów AMD na dany socket (zarówno 939, jak i np. stary 462 jak ktoś tu słusznie zauważył) to jest istne nieporozumienie. AMD mógłby to wykorzystać - a nie wykorzystuje.

Obejżyj na allegro proce intela na s478 też dośc drogie co nie? To nie jest żadne nieporozumienie, tylko prawa rynku.

Następną sprawą jest to, że procesory AMD dobrze się kręcą [w większości] - co powoduje duży popyt na nie, ale także stwarza ryzyko niestabilności finansów firmy (ludzie nie będą kupować lepszych procesorów bo stare podkręcone i tak pójdą lepiej). Intel podchodzi do tego z mniejszą korzyścią dla klienta - zawsze w jakiś sposób stara się w znaczny sposób ograniczyć możliwość O/C.

Ponoć tylko 1% userów podkręca...

Ja np. już w momencie gdy w połowie roku Intel wprowadził pierwsze procesory Kentsfield a AMD zapowiadał premierę Phenom'a64 Agena X4 na koniec roku [2007] stwierdziłem, że dla AMD szykują się ciężkie czasy i firma znów stanie na skraju bankructwa (tak jak to było za czasów procesorów K5).

Następny prorok :lol:

Ludzie, AMD to nie osiedlowy warzywniak że w ciągu roku zwiną interes :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, WestCoach, mi się takich wypowiedzi jak tamtego kolesia już nawet nie chce komentować :P I proponuje żeby nikt nie komentował to może wyginął śmiercią naturalną.

 

Oni mają swoje racje, które wyczytali na jakimś forum, w które uparcie wierzą i niestety tego nie zmienisz, a spierać się z takim kimś to jak mówić do ściany żeby się przesunęła.

edit:

Oj oj oj, ort :lol: rocznik '90 mi wytknął, chyba się załamie :lol:

 

Poza tym nie pisze się "a propo" tylko "a propos", sam z błędami pisze a innym wytyka :lol:

 

To jasne że ja nie znam dokładnie całej sytuacji w firmie AMD - jednak podyskutować na ten temat kto ma jakie przeczucie można, prawda?

Przez co najmniej 10 ostatnich stron tego tematu wielu "znawców" wypisywało podobne opinie do twojej, poczytaj sobie jeśli taki ciekaw jesteś, po co od nowa ten sam temat zaczynać? Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 45nm... :P

Literówka - aczkolwiek fakt, w tym wypadku istotna.

Hehe, WestCoach, mi się takich wypowiedzi jak tamtego kolesia już nawet nie chce komentować :P I proponuje żeby nikt nie komentował to może wyginął śmiercią naturalną.

 

Oni mają swoje racje, które wyczytali na jakimś forum, w które uparcie wieżą i niestety tego nie zmienisz, a spierać się z takim kimś to jak mówić do ściany żeby się przesunęła.

Pisałem, że to są moje gdybania i wcale nie musi tak być - ale tego akurat nikt nie wziął pod uwagę - dosłownie jak dziennikarze. To jasne że ja nie znam dokładnie całej sytuacji w firmie AMD - jednak podyskutować na ten temat kto ma jakie przeczucie można, prawda? A propo - i wolałbym po nick'u, a nie per 'kolesia'.

 

edit: Jak już to wierzą. Ale ja nie 'wierzę', tylko gdybam i snuję domysły - to powtarzam po raz kolejny. Nie traktuję tego jako proroctwo, a ewentualność. Wiem, że na forum jest wielu ludzi którzy newsy traktują jako nową okazję do poprzepowiadania przyszłości i faktycznie traktują to co mówią jako proroctwa oraz są przekonani że tak będzie. Ja jak na razie jestem przekonany że na dziś dzień AMD nie ma łatwo. A reszta to tylko domysł.

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

Sądzisz że twoje przeczucie wie lepiej, niż sztab dobrze opłacanych ludzi od marketingu w AMD?

Następny się dorwał.

 

NIE, NIE SĄDZĘ ŻE WIEM LEPIEJ. A Ty skąd wiesz, co wie 'sztab dobrze opłacalnych ludzi od marketingu AMD', że mówisz w ten sposób jakbyś znał ich zdanie na ten temat?

 

Czy dla was jeżeli coś nie jest zielone to musi być czarne..? Lepiej zajrzyj do słownika i porównaj sobie słowo 'wiedzieć' i 'przeczuwać'.

 

Skoro ja mówię: "Ja nie wiem, a tylko przeczuwam"

A ty na to: "Sądzisz, że twoje przeczucie wie lepiej"

 

To coś tu jest nie tak chyba z twoją interpretacją, co nie? Ja nie sądzę, że 'moje przeczucie wie lepiej' - ja sądzę (a nawet wiem), że ja snuję domysły. A jeżeli ty uważasz, że 'moje przeczucie wie lepiej', to (kimkolwiek ono by wg ciebie było) porozmawiaj sobie z nim i powiedz mu, że się myli. Miłej dyskusji.

 

Nie chce mi się już na ten temat nawet rozmawiać, bo te wasze odpowiedzi są po prostu ŻA-ŁO-SNE.

 

EOT

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...34&Itemid=1

 

shanghai :rolleyes: , jak by tak fikały 3,5Grosza na jakis sensownym napieciu to kto wie ;)

 

edycjon:

nie wiem czy sie dobrze w temat wpasowalem bo to wkoncu k10,5 a nie tematowe k10 :lol2:

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi do szczęścia potrzebaby minimum 3G osiągalne z poziomu najtańszego czterordzeniowca K10,5. Za ~500 zł bym się skusił i kupił nowe MOBO. Jak AMD zaproponuje coś fajnego to można myśleć bo teraz 7 stówek za niskiego Phenoma to ciut za dużo moim zdaniem, w dodatku słabo się kręcącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...teraz 7 stówek za niskiego Phenoma to ciut za dużo moim zdaniem...

Chyba się co najmniej o stówkę walnąłeś... 9500 teraz kosztuję 570-590zł.

 

Później ludzie takie posty czytają, nie sprawdzają cen i marudzą jakie to jest drogie i w ogóle straszna lipa...

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi do szczęścia potrzebaby minimum 3G osiągalne z poziomu najtańszego czterordzeniowca K10,5. Za ~500 zł bym się skusił i kupił nowe MOBO. Jak AMD zaproponuje coś fajnego to można myśleć bo teraz 7 stówek za niskiego Phenoma to ciut za dużo moim zdaniem, w dodatku słabo się kręcącego.

9500 jest do kupienia za 570 zł w porządnych sklepach z odbiorem osobistym. Przykładowo http://morele.net/produkt/142720

W 3 lub 4 kwartale mają pojawić się X4 wykonane w 45 nm w tym również takie bez L3 (propus).

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...3&Itemid=54

Propus powinien być sporo tańszy i zimniejszy bo L3 to sporo tranzystorów do podgrzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...