Skocz do zawartości
cavarr

Jego Ekscelencja K10

Rekomendowane odpowiedzi

Gość <account_deleted>

Jak tak dalej pójdzie to AMD odejdzie do historii (przynajmniej jeśli chodzi o PC) - tak jak poległ Cyrix czy Via. Już K9 to tak naprawdę była rzeźba w kale - struktura to praktycznie 754, 939 dostał dual ch. a AM2 - DDR2. Poza tym różnice są śladowe (nie mówię o zejściu na 65nm, bo to nie zmieniło logiki w procku). Moim skromnym zdaniem K10 poprostu nie jest gotowy do wypuszczenia na rynek - ma błędy które albo da się skorygować microcodem/biosem albo cała rewizja pójdzie do przetopu ;) Jakie to błędy - nie wiem, ale wiem jakie miały K8 i K9 - a było tego sporo - wystarczy zajrzeć do oficjalnych errat opublikowanych przez "zielonych". Jak się z tym uporają, to będzie premiera, a do tego czasu będziemy słyszeć różne plotki, niektórzy będą się też pewnie przechwalać, że widzieli "żywego" K10 na własne oczy... albo chociaż pudło od boxa.

Tak sobie gdybam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że jakaś rewelacja a tutaj zdjęcia które nic nie "mówią". Ze niby Box od procka mają. I co z tego ?

Kurcze ja czekam na jakieś realny testy. Nawet jak Phenom bedzie lepszy od Penryna to premiera wszystko zabije. Czemu tak późno :|.

Dotego doszlo ze Penryna obzluzy praktycznie kazda plyta teraz dostepnama i965 i nv 650/680 to byl jeden z punktow przewagi AMD kompatybilnosc wsteczna,a tu taka niespodzianka od Intela dawno sie tak niezdazylo.

Sam czekam na K10 z niecierpliwoscia,przez 5 lata na AMD ale po premierze core sytuacja sie diametralnie zmienila.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe przecież jak Intel miał Pentiumy 4 to AMD było o wiele lepsze i jakoś Intel przeżył:) Teraz chwilowa przewaga Intela.

Intel miał badziewne procki ale i tak miał dużo większy % udział w rynku, teraz tylko powiększa i umacnia swoja pozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zakładając, że wygryzie AMD to prawdopodobnie zatrzyma się w rozwoju(dobrze myślę) i wtedy jakaś większa firma(korporacja) kupi upadające AMD i załatwi zastrzyk funduszy na rozwój. AMD bez problemów dogoni Intela. Niemożliwe jest, żeby tylko jeden producent został. Konkurencja musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Niemożliwe jest, żeby tylko jeden producent został. Konkurencja musi być.

Wcale nie musi, konkurencja jest dobra dla klientów ale nie dla producentów. Przykład z real life: Rynek systemów operacyjnych :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje w 21 zyle prawej ręki ze AMD znowu polegnie :unsure: <_<

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotego doszlo ze Penryna obzluzy praktycznie kazda plyta teraz dostepnama i965 i nv 650/680 to byl jeden z punktow przewagi AMD kompatybilnosc wsteczna,a tu taka niespodzianka od Intela dawno sie tak niezdazylo.

Sam czekam na K10 z niecierpliwoscia,przez 5 lata na AMD ale po premierze core sytuacja sie diametralnie zmienila.

Daj link do tematu o tym ze każda płyta na i965 itd obsłuży Penryna ;). Pytam po pierwszy raz o tym słysze a jeżeli to prawda to niestety następny upgrade bedzie na c2d ;<.

 

Kolejny news o Phenomie http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=13745

W zasadzie to samo zdjecie co dałem przedtem. Kolesie dowiedzieli sie ze procek lata na nowym chipie +pcie 2.0 (na co to komu ;00) + 3 Radosławy 2900xt ;]. Może po to była potrzebna 1200w zasilka ? Mam nadzieje ze to mniej prądu zjada bo inaczej to bedzie cofanie sie w przeszłość :|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki. Wystarczy tylko biosa zaktualizować i już. No w takiej sytuacji wyboru nie mam i przesiądę sie na c2d. No chyba ze amd przyspieszy premiere ale to chyba jest nie możliwe (no i nie wiadomo jaka bedzie różnica wydajności miedzy am2+ am2 :?). Mogli by chociaż to podać jakieś wyniki na am2 i am2+ a tak nic nie wiemy w ogóle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek175

o tym newsie było juz dawno.Co do K10 mam nadzieje ze znów to bedzie dobre AMD.

Możliwe... jak ruszy na KN9 to będzie ładny hardcore :D a i CB jak by nie było to w ogole yebajka :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe... jak ruszy na KN9 to będzie ładny hardcore :D a i CB jak by nie było to w ogole yebajka :rolleyes:

Ruszy IMHO :) Potrzebny będzie tylko upgrade biosu. A jak nie to polubicie wreszcie nForce'a 5 :)

Basic nVidie na 590SLI są bardzo dobrymi płytami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Późno oj późno. Ja i tak bardziej czekam na X4 niż na X2. NO chyba, że ceny bedą z [gluteus maximus]. Intel zawsze mniał wysokie ceny ale nie przy c2d nawet po premierze. Oby AMD poszło w te ślady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest (vista, wmp10). Od 15 minut oglądam i narazie nudne gadki, jak to AMD dobrze sobie radzi na rynku.

Przypomina mi się premiera Visty. Tylko, że tu sprzedają coś, czego jeszcze nie ma.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO, nie ma co czekac na K10 i tak będzie to kupaaaa :damage_wall: Ja ide na Intel'a :-P niech zapaleńczy czekają :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...