Skocz do zawartości
kroku

Zamiana X800 Na X1300pro

Rekomendowane odpowiedzi

od razu mówie, że pytam, bo z braku czasu ostatnio jestem troche nie na czasie w tym temacie, a sprawa jest dość pilna

mianowicie znajomym padł X800 (konkretnie to: http://www.gigabyte.pl/products/vga/specs/gv-rx80128d.html) i w proline wymienili na nówkę X1300 pro (dokładnie: http://www.gigabyte.pl/products/vga/specs/...p256de-rh.html)

i chce wiedzieć, czy panowie z proline sobie przypadkiem nie kpią z klientów. Bo nie moge sie oprzeć wrażeniu, że trzeba pojechać do proline i zrobić tam dużą haje...

bo w sumie to chyba jednak ten X800 to wyraźnie mocniejsza karta (wg gigabyte 12 vs 4 potoki)

Edytowane przez kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walcz z nimi o zwrot pieniędzy albo o wymianę na kartę o zbliżonej wydajności.

a nawet o większej, bo jeżeli nie mają na stanie to powinni oddać pieniądze lub wymienić na produkt, który ma cenę podobną do widniejącej na rachunku za padnięty sprzęt, a nie wydaje mi się żeby ten x800 miał cenę podobną do x1300pro

 

W prolinie po prostu sobie kpią :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nawet o większej, bo jeżeli nie mają na stanie to powinni oddać pieniądze lub wymienić na produkt, który ma cenę podobną do widniejącej na rachunku za padnięty sprzęt, a nie wydaje mi się żeby ten x800 miał cenę podobną do x1300pro

 

W prolinie po prostu sobie kpią :mur:

już obadałem sprawe... x800 mają jeszcze w ofercie i jest na stanie http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GIGA+X800+128+128

nie ma zmiłuj sie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w proline to normalne... zostanie pare sztuk i tak leżą przez kilka/naście miesięcy, aż ktoś to kupi, albo zdejmie ze strony... oczyliście ceny nie zmienią, bo sami najpierw sporo dali przy sprowadzaniu tego :)

 

w sumie to mogłem wsadzić to x1300 żeby porównać wynik 3dmarka... ale co tam ;)

Edytowane przez kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

już obadałem sprawe... x800 mają jeszcze w ofercie i jest na stanie http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GIGA+X800+128+128

nie ma zmiłuj sie :twisted:

 

I jak sie sprawa potoczyla??

 

A swoja droga jesli nie maja tej samej to maja albo oddac kase albo wymienic na mocniejsza ale nigdy na slabsza niz twoj egzemplarz.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc byliśmy w proline... serwisant przeprosił, że nie zwrócił uwagi na pozostałe parametry karty którą dali (tzn zwrócił uwage na wyższy numerek karty i więcej pamięci ;) ) i przynieśli x800 z 256MB ramu (http://www.gigabyte.com.tw/Products/VGA/Pr...?ProductID=1224) ale chyba na tym się nie skończy... po zainstalowaniu sterowników ATI rdzeń GPU wg atitoola rozgrzewa się do 130*C w windowsie, jak karta nic nie robi... i co jak co, ale temperatura, w której przyjmuje się, że półprzewodniki ulegają zniszczeniu to jest 150*C a jak mówie karta nic nie robi. Radiatora czy heatpipeów nie sposób dotknąć, ręka sama się cofa... Jak się tak karta nagrzeje to nawet sypie artami jak się włącza kompa czy w biosie. Oczywiście próba odpalenia czegokolwiek 3D kończy się zwiechą kompa :( O dziwo bez sterowników ATI, czyli na tym co daje windows karta ma jakieś 70*C :| Jak znajomi wrócą z długiego weekendu, to trzeba będzie zobaczyć co się dzieje na czystej instalce windy, ale pewne wiele to nie zmieni. Póki co, to przy starcie ustawiam atitoolem rdzeń na 240MHz i grzeje się już 'tylko' do 100*C, żeby chociaż szło coś w 2D zrobić. Normalnie szkoda gadać :mur:

A tym czasem takie pytanko: czy jest jakaś strona, gdzie np podam że chce karty która ma min 12 potoków, 128MB itp... i wyświeli mi które modele spełniają złożenia? Bo troche nie chce mi się ręcznie przeglądać całej oferty AIT na co innego wymieniać a na co nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedz ze zgłosisz sprawę do biura konsumenta , powinni ci dać grafe o takiej wartości jaka zapłaciłeś przy kupnie

 

ja nigdy nie miałem takich problemów

 

przykład

 

zwalił mi sie 9500 dali 9800 nówkę od reki

 

zwalił sie 6600 dali 6800gt

 

zwaliła sie nagrywarka lg 24x dali nowe dvd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tym czasem takie pytanko: czy jest jakaś strona, gdzie np podam że chce karty która ma min 12 potoków, 128MB itp... i wyświeli mi które modele spełniają złożenia? Bo troche nie chce mi się ręcznie przeglądać całej oferty AIT na co innego wymieniać a na co nie ;)

Zobacz Porównanie chipów To nie jest do konca moze jak Ty chciałes ale masz wszystkie karty graficzne i ich wszystkie paramerty. Wybierasz karte i masz o niej wszystko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba należało by się zastanowić, czy dadzą coś innego producenta albo gpu innej firmy... Jeśli nie to zostaje (patrząc na oferte sklepu) x1600 (wyższych radków gigabyte nie mają), podobna karta gigabytea ale nv to widze tylko 7600GT...

A wiecie może jak jest ze zwrotem kasy? Jakieś przepisy by sie przydały ;) Zwłaszcza gdyby nie mieli żadnego x800? Bo tak teraz patrze na ceny... znajomi dali za karte 745zł a to są obecnie ceny 8600GTS 256MB :D

Edytowane przez kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2590357[/snapback]

no bo jeśli gware daje gigabyte (poprzez sklep) to inaczej trudno by było... nie wiem czy tak jest, tylko sie zastanawiam :)

Chyba jednak tak nie jest.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo jeśli gware daje gigabyte (poprzez sklep) to inaczej trudno by było... nie wiem czy tak jest, tylko sie zastanawiam :)

ale dobra, długi weekend jest, znajomi i tak wyjechali, więc nie ma sie co spieszyć... wrócą to pomyśle

dzięki wam wszystkim za pomoc :)

 

edit...

dzięki za te przepisy... czyli jeśli nie bedą mieć x800, a naprawić raczej nie są w stanie, to powinni dac kase :)

Edytowane przez kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jak padła grafa w Prolinie'e (9550XT kupiony za 400zł) to jedyne co wywalczyłem to 7300GT za 200zł (dopłata)... to tyle jeżeli o oddział w Katowicach...

Dobrze, że otwarli w Bytomiu oddział, tu przynajmniej miła i porządna obsługa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie mają dokładnie tego modelu co reklamujesz to możesz żądać zwrotu kasy albo wymiany na inny model ale to ty decydujesz czy dany model ci odpowiada - nie mogą ci nic wcisnąć i twierdzić, że jest lepszy. Ja bym żądał zwrotu kasy jeżeli nie mają tego samego modelu. A jeżeli zamiana to tylko na grafę która kosztuje teraz tyle ile dałeś kiedyś za swojego radka X800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie mają dokładnie tego modelu co reklamujesz to możesz żądać zwrotu kasy albo wymiany na inny model ale to ty decydujesz czy dany model ci odpowiada - nie mogą ci nic wcisnąć i twierdzić, że jest lepszy. Ja bym żądał zwrotu kasy jeżeli nie mają tego samego modelu. A jeżeli zamiana to tylko na grafę która kosztuje teraz tyle ile dałeś kiedyś za swojego radka X800.

no to ja mówie przecież... w takiej cenie mają 8600GTS 256MB :) pytanie czy galaxy, czy msi, czy evga (co to za firma :| ), bo sa tylko takie ich w ofercie... Edytowane przez kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sprawa wydaje sie być ostatecznie załatwiona :)

x800 którego dali wykrzaczał sie przy 100*C na rdzeniu w 2D przy clk obniżonym z 390MHz na 240MHz... zaproponowali Galaxy GF 7600GT 256MB DDR3 128Bit PCI-E chwile pogadaliśmy, że fajnie, itp... spytałem czy to ma tyle samo potoków co x800... pan pomyślał chwile i zaproponował Galaxy GF 7900GS 256MB 256Bit CM PCI-E DDR3 1.2 ns

myśle, że w porządku, szkoda tylko, że od razu sie na to nie zdecydowali, to by sie tam pojechało tylko raz a nie trzy :)

atitool grzeje do 94*C (600fps na tym włochatym sześcianie), w idle 52*C, wszystko 3D chodzi OK, nawet system sie pozbierał mimo, że wcześniej była karta ati :)

w 3Dmarku05 na venice 3000+ 1GBram i płycie AN8: 8000pkt, wszystko default, zero kręcenia, bo to w końcu nie mój sprzęt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol ta karta kosztowała niegdyś niemałe pieniądze ,a Ci chcieli wcisnąć badziewnego x1300. Dobrze że nie odpuściłeś im tego ! Proline zawsze lubił kombinować na wszystkie strony. Ja też miałem z nimi problemy ehh. I jeszcze Ci sprzedawcy to na komorników niektórzy się nadają LOL.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...