Skocz do zawartości
luk1401

Jaki Kadłubek Kupić? Asmobile S96jm Czy Compal Hel80

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wyborem jednego z tych kadłubków. Sprzęt ma działać z C2D T7200, 2x 1GB 667MHz ramu (jeszcze nie wiem jaki) i dyskiem 160GB SATA Seagate.

 

Proszę o pomoc w wyborze :) Z góry dzięki i pozdrawiam.

Hel 80 ma port PCMCIA i ExpressCard a reszt parametrów podobna.

 

No i musisz wybrać pomiędzy X1600 a GF7600 a tu mądrych nie ma...co prawda założyłem wątek w którym porównałem te dwie karty ale dostałem o.p.r od admina więc nawet Ci linka nie daję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś ze sklepu delikatnie przekonuje mnie do asusa. Twierdzi, że jest ładniejszy :) Ja na żywo nie widziałem to się nie wypowiem. Ma lepszą matrycę od compala. I coś tam jeszcze mówił, że lepsze, ale mi z głowy wyleciało.

 

Pomińmy na moment sprawę grafiki. Bardziej zależy mi na dobrej matrycy. Porównywał ktoś je ze sobą?

 

Co wchodzi w skład kadłubku? Jakie napędy siedzą w jednym i drugim sprzęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś ze sklepu delikatnie przekonuje mnie do asusa. Twierdzi, że jest ładniejszy :) Ja na żywo nie widziałem to się nie wypowiem. Ma lepszą matrycę od compala. I coś tam jeszcze mówił, że lepsze, ale mi z głowy wyleciało.

 

Pomińmy na moment sprawę grafiki. Bardziej zależy mi na dobrej matrycy. Porównywał ktoś je ze sobą?

 

Co wchodzi w skład kadłubku? Jakie napędy siedzą w jednym i drugim sprzęcie?

Z tym przekonywaniem przez sprzedawców to bym podchodził ostrożnie - zawsze istnieje prawdopodobieństowo, że wciskają nam to co akurat nie idzie :)

 

Co do matrycy to niech koleś sprawdzi everestem co siedzi w asusie i potem się porówna parametry techniczne to jakieś blade pojęcie już będzie.

 

Do kadłubka dokupuje się: procesor, pamięci, hdd + ew. wifi i bt.

 

Napędy optyczne, które są dawane z kadłubkami są niestety różne: ja mam LiteOn a kumplowi trafiła się Toshiba.

 

różnice pomiędzy asusem a compalem:

 

asus: zewnętrzny port SATA, 5 x USB

 

compal: czytnik linii papilarnych, ExpressCard, PCMCIA, 3 x USB

 

reszta to chyba to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, bo coraz bliżej zakupu. Koleś zachwalał asusa nie mając go aktualnie na stanie, więc chyba nie jest źle. Idzie gdzieś kupić Z96J?

 

Koleś w apollo coś mówił, że kiedyś mieli kadłubki intela. Czy to prawda, może miał na myśli program VBI intela?

Edytowane przez luk1401

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...