Skocz do zawartości
Xtreme Addict

Pierwsza Recenzja/test Prison Pro V2

Rekomendowane odpowiedzi

Jarogniew

 

Bravo ze odpisales .

Pinowce , jeze maja znacznie wieksza powierzchnie odprowadzania

ciepla ,dlatego ciagle stoje przy swoim i uwazam ze PrisonPro V2 jest wydajniejszy od Frostyiego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak... przyjrzyj się na spód bloku black water i ktc, czemu ktc przy normalnym flow jest lepszy, skoro nie ma aż tak ogromnej powierzchni oddawania ciepła ? Frost też jest lepszy od black watera, ale przecież to nie możliwe bo ma mniejszą powierzchnię oddawania ciepła.

Jeżeli to co mówisz byłoby jedynym czynnikiem świadczącym o wydajności, to Swiftech i D-tek by robili bloki które by ważyły po kilka kilo :lol: :lol:

Jeszcze jedno, wróć do testu, który Ci podałem wcześniej i powiedz mi czemu tam pinowce są najlepsze, skoro jest tak jak mówisz, to zawsze powinny w czołówce być tyko bloki pinowe :> Tak teraz tak jest, ale zauważ, że Amerykanie nie wycinają sobie kratki na bloku, tylko trochę więcej wysiłku intelektualnego kosztuje ich zrobienie jeszcze wydajniejszego bloku bez zwiększania rozmiarów etc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewniakiem wina grubego spodu ,miedzi albo ........ ;)

Nie zapominaj ze ten bloczek u gory ma w cholere cienkich jak zyletka Finow

do tego centralnie nad rdzeniem cpu , wiec ma czym szybko odprowadzic .

oto zblizenie :

Dołączona grafika

blaszek/finow jest naprawde ogrom na OkO ponad 40sztuk ! ot dlaczego ten bloczek wygral z przecietnym pinowcem

 

Najwazniejsze jest to ze Wygral wspanialy pinowiec : D-Tek FuZion

hxxp://shackit.pl/display.php?iid=93&page=6

 

Kiedy doczekamy sie jakiejs rodzimej konstrukcji o zblizonych parametrach ??

ciekaw jestem czy Realitynet ma mozliwosc cos podobnego zrobic w swoim parku maszynowym ??

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy doczekamy sie jakiejs rodzimej konstrukcji o zblizonych parametrach ??

ciekaw jestem czy Realitynet ma mozliwosc cos podobnego zrobic w swoim parku maszynowym ??

Ehhhhh Ty chyba nie potrafisz czytac ze zrozumieniem i macisz wode mowiac krotko.

Napisalem w swoim poscie dlaczego tak nie jest:

 

W obu przypadkach jest to slabo oplacalne. Bie doczytales pewnie ze ten blok jest odlewany a nie frezowany na CNC. Odlewaniem mozna wykonac bardziej skomplikowane ksztalty ale technologia jest drozasza. Chodzmy formy, wtryskarki ogolnie mowiac narzedzia i koszty chocby stopienia samej miedzi. Nie mowiac o problemach np z utlenianiem sie miedzi. Przy produkcji tych "kilku" blokow nie byloby to za bardzo oplacalne.

Powtorze jeszcze raz. Urzadzenia do odlewania, formy, urzedzenia do wtrysku, piece i inne urzadzenia sa drogie. Przy produkcji nie az tak wielkiej ilosci blokow (nie mam danych ile blokow produkuje RN) nie OPLACA sie inwestowac w odlewanie.

 

BTW zobacz jaka temp topnienia ma miedz i zobacz przewodnosc cieplna. Policz ile kosztowaloby stopienie miedzi w picu elektrycznym/lukowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewniakiem wina grubego spodu ,miedzi albo ........ ;)

Nie zapominaj ze ten bloczek u gory ma w cholere cienkich jak zyletka Finow

do tego centralnie nad rdzeniem cpu , wiec ma czym szybko odprowadzic .

dziwne, ale przeczysz sam sobie, wcześniej twierdziłeś, że liczy się duża powierzchnia oddawania ciepła teraz zmieniasz zdanie... zdecyduj się.

Co zresztą do tematu ma zrobienie przez Realitynet bloku z odlewanym spodem? Nie rozumiem.

 

Rozumiem, że próbujesz udowodnić wszystkim, że blok kyńka będzie wydajniejszy. Tylko masz z [gluteus maximus] argumenty, które się obala z palcem w... . A jak już sobie nie umiesz poradzić wyjeżdżasz z txt " ciekaw jestem czy Realitynet ma mozliwosc cos podobnego zrobic w swoim parku maszynowym " ŻAL!

 

Od razu powiem, nie wiem, który blok będzie lepszy f3d czy prison, bo miałem tylko ten pierwszy. Jak tak lubisz wróżenie, poszukaj forum ezoterycznego, odnajdziesz się tam. Proponowałbym zamknąć ten temat, bo bez sensu są przepychanki jednego fanboya prisona, który stara się na siłę (czy tam na oko :lol: ) udowodnić, że f3d jest gorsze bla bla. Jak jest, tylko daj konkretny dowód, a nie z [gluteus maximus] przypuszczenia.

 

 

:mur: :damage_wall:

 

blaszek/finow jest naprawde ogrom na OkO ponad 40sztuk ! ot dlaczego ten bloczek wygral z przecietnym pinowcem

finy nie mają nawet 1mm wysokości (około 0,5mm może) i mają mniejszą powierzchnie niż piny apogee, Zresztą czemu zaprzeczasz sam sobie ? Teraz na siłę starasz sie udowodnić, że masz rację a jej nie masz.. i nie będziesz miał bo nie masz pojęcia o czym piszesz..:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Co do d-teka to nie same piny w tej konstrukcji decydują o wydajności. Ale taki pr0 znawca jak Ty pewnie o tym wie :lol:

 

Może powiedz czemu nie dostałem prisona na testy ? ktoś się boi, że nie będzie mógł oszukiwać ludzi wmawiając im, że jego blok jest najwydajniejszy na rynku ?

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wróżenia sensu nie maja :P porównaj sobie 2 bloki o tym samym spodzie :D apogee gt i gtx ...... zmieniono prześwit ,układ króćcy i wynik zupełnie inny

Jaro dobrze gada :D Ezo tv ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Szkoda że nie mam prisonka na cpu to bym podesłał na testy, ale za to mam na gpu i zdam relacje i ile jest lepszy od abadona. Pinowce są wydajne ale nie zawsze. Z bloków homemade mój flowPin jest najlepszy pewnie dlatego że ma ogromną ilość pinów. Budowa spodu KCT zachwyca no i d-teka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Więc tak, dostałem w swoje łapki paczuszke od Kyńka w skład której wchodzą bloczki na CPU i GPU [ten drugi w wersji drozszej]

Dołączona grafika

Bloki były zapakowane w karton, dość solidnie, i w paczke z falji bombelkowej, przyszły w stanie nie naruszonym.

Jedynym minusem [dość ciekawym i utrudniającym montaż] było to że jedna ze śrub do bloku na CPU była pozbawiona...gwintu :)

Dołączona grafika

Naszczęście miałem kilka innych śrub więc dało się to zamontować [4 sroba inna - mniejsza]

Pod bloki poszło OCZ Ultra 5+

Chłodnica to NexXxos Extreme III z 6 wentyalorami 12x12x4 Nideca [betaV jedna z najmocniejszych wentylatorow 120mm dostępnych na rynku]

Wentylatory są bardzo ciche na 5v przy czym dmuchają naprawde potężnie [o czym dalej] przy 12v...no coz cicho nie jest ale wydajność jest niesamoita.

Dołączona grafika

Tak to się prezentuje, powietrze "leci" przez chłodnice z dołu do góry, wentyalory 10W każdy są zasilane z osobnego zasilacza przerobionego na kontroler obrotów [0v, 5v, 12v]

Układ napędza Laing DDC 12v w pozycji poziomej :), ktory tłoczy Demineralke i Borygo Eko w stosunku 4:1

 

Pierwszy test IDLE

Dołączona grafika

 

2,8@3,2 przy 1,39v pasta się jeszcze oczywiście nie dogrzała, i układ nie jest perfekcyjnie odpowietrzony

Procesor to D335 na Prescocie czyli grzejniczek-skurczybyczek jak wszystkie Prescoty, nie ma co zwracać uwagi na temperatury GPU bo czujnik pokazuje co chce :P

Temperatura otoczenia 25*C mierzona osobnym termometrem.

Testu Stres jeszcze nie było bo niemam czasu chwilowo żeby męczyć kompa, ale moge powiedzieć tyle że przy odpalnych dwuch klientach Lineage 2, kilku programach monitorujących i innym badziewiu maksymalna temperatura CPU jaką zaopserwowałem to 28*C

Wszystko to przy włączonych TYLKO 3 wentylatorach na chłodnicy [5v] strach się bać co będzie jak puszcze wszystkie 6 na 12 :) [tzn domyslam się że zdmuchnie mi farbe z sufitu bo podczas kilkunastosekundowego testu zasłony w oknie zaczeły mi uciekać ;)]

 

Pierwsze wrażenie bardzo ale to bardzo pozytywne, bloczki sa przepiękne, to trzeba z bliska zobaczyć i poczuć, temperatury pozostawiam bez komentarza :D

niebawem testy pod obciążeniem jak się układ odpowietrzy i pasta wygrzeje.

 

Pozdrawiam userów i mistrza Kyńka :D

 

EDIT:

<OT>Jak by ktoś wiedział z kąd sysnąć program S&M to prosze o info bo doszukać się niemoge.<END OT>

Edytowane przez N0M4D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol:

może tak zmienić nazwę topicu na Humor ?? Robi się tu coraz śmieszniej.

Nie dość, że bloki K. są najwydajniejsze na świecie to jeszcze chłodzą poniżej temperatury otoczenia. Tajna technologia NASA ? :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N0M4D

 

No z ta temperatura ponizej otoczenia to dales troche ciala

i pusciles pary na lopatki anty Kynkowej machiny :)

Przy twoim ukladzie 2 bloki i chlodniczka z 6scioma wentylatorami

to chlodzenie bedzie bardzo przyzwoite .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol a czy ja mowie że to jest mozliwe ?

mowie tylko jak mi czujniki podają

kto przy zdrowych zmysłach by pomyslał że tak jest faktycznie ?

boże co za ludzie się usmiałem ostro :)

btw niewiem czy wiecie ale jesli np temperatura otoczenia jest dejmy na to 25, i kawałek metalu ma 25 to zawsze sie wyda zimniejszy dlatego że temperatura ciała to 36 ehehe

 

ale juz na powaznie, niemam do dyspozycji zadnego porzadnego termometra a te elektroniczne badziewia za parenascie złotych dokładnych temperator nie podają, natomiast "mniej więcej" ufam czujnikowi temperatury procesora

 

kszonek gratuluje poczucia humoru i ogulnego negatywnego nastawienia

Bemx2k generalnie chyba nie zrozumieli chłopaki o czym mowie, albo szukają czegokolwiek żeby się tylko przyczepić ;)

Edytowane przez N0M4D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol a czy ja mowie że to jest mozliwe ?

mowie tylko jak mi czujniki podają

kto przy zdrowych zmysłach by pomyslał że tak jest faktycznie ?

boże co za ludzie się usmiałem ostro :)

btw niewiem czy wiecie ale jesli np temperatura otoczenia jest dejmy na to 25, i kawałek metalu ma 25 to zawsze sie wyda zimniejszy dlatego że temperatura ciała to 36 ehehe

 

ale juz na powaznie, niemam do dyspozycji zadnego porzadnego termometra a te elektroniczne badziewia za parenascie złotych dokładnych temperator nie podają, natomiast "mniej więcej" ufam czujnikowi temperatury procesora

 

kszonek gratuluje poczucia humoru i ogulnego negatywnego nastawienia

Bemx2k generalnie chyba nie zrozumieli chłopaki o czym mowie, albo szukają czegokolwiek żeby się tylko przyczepić ;)

Jeżeli ktoś pisze, że ma blok chłodniejszy od otoczenia to od razu wiadomo - powrót do starych mitów.

 

Oj coś Ci się ten żarcik nie udał, bo tu nikt poczucia humoru nie ma i nie zrozumieliśmy, że to miało być dowcipne :lol:

 

edit:

 

Ale Jarogniew poczucie humoru ma :D Zobacz jego siga :D

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarogniew jeśli nie zrozumiał to chyba raczej nie ma ;)

Za to ty masz racje, faktycznie nikt tu poczucia humoru nie ma, wszyscy patrzą tylko gdzie by się tu przyczepić, zwłaszczajak ktoś ma bloczki od Kyńka to trzeba go zjechać

 

napisałeś

23 stopnie w idle przy otoczeniu 25 ? Ten czujnik od proca pokazuje co chce.

ja w poście wyżej napisałem

temperatury pozostawiam bez komentarza

...myslenie nie boli.

A mama mówiła, chodź do szkoły synu i nie spij na lekcjach. Trzeba było się słuchać, to byś nie gadał głupot.

Ukrzyżujcie mnie bo dałem zarobić Kyńkowi, i do ego o zgrozo jestem jeszcze z tego powodu zadowolony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ zrozumieliśmy, to Ty nie zrozumiałeś, że my zrozumieliśmy, że Ty tylko żartowałeś. Taki śmieszny żart, że sobie pożartowaliśmy żartując że niby nie wiesz jak wiesz i każdy wie o co chodzi...

 

Tak w ogóle co Twój post wnosi do tematu ? Rozumiem, że bloczek fajny i wydajny, chcesz coś napisać o nim poszukaj tematu o blokach Kyńka.

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarogniew jeśli nie zrozumiał to chyba raczej nie ma ;)

Za to ty masz racje, faktycznie nikt tu poczucia humoru nie ma, wszyscy patrzą tylko gdzie by się tu przyczepić, zwłaszczajak ktoś ma bloczki od Kyńka to trzeba go zjechać

napisałeś

ja w poście wyżej napisałem

...myslenie nie boli.

Ukrzyżujcie mnie bo dałem zarobić Kyńkowi, i do ego o zgrozo jestem jeszcze z tego powodu zadowolony :P

Nie chodzi o ot ze kupiłeś blok kynka, bo miałbyś chore temperatury na każdym chłodzeniu :P Po prostu nie znasz sie, i jesteś wyznawca mitu, że powietrze wylatujące z wentylatora jest chłodniejsze - przynajmniej byłeś, bo po Twoich postach teraz widać, że byłeś na wikipedi czy gdzieś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnioskujesz?

Po tym, ze uważałeś ze Twoja chłodnica i blok jest chłodniejsza od otoczenia (jak mówię, byłeś na Wikipedii i już wiesz dlaczego tylko Ci się tak wydaje). Ale nie łam się, nie jesteś pierwszym i nie ostatnim co tak twierdził, bo w szkole nie uważał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...