Skocz do zawartości
Xtreme Addict

Pierwsza Recenzja/test Prison Pro V2

Rekomendowane odpowiedzi

@ mib

 

Fake? A dowody? :lol:

 

Po kilku wpadkach, jakich? :rolleyes:

 

RÓŻNICE POMIĘDZY F2S rev. 2.0 a 3.0 sprowadzają się do pomalowanej zapinki + wyrytego logo na pleksi. Kolor pomarańczowy na zapince na 1000% zniweluje różnicę 13 stopni, ba, nawet pozwoli przegonić Prisona.

Widac ze masz pojecie co testujesz................... Czlowieku nie osmieszaj sie............

 

http://www.realitynet.pl/shop/galerie/aa84...2f37ca13925.jpg

Tak wyglada F2S

 

Gdzie tu widzisz pomalowana zapinke i do tego na pomaranczowo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNC to sterowanie numeryczne maszyny, frezarka CNC juz cos potrafi zrobic. Mogles jeszcze dodac ze spod jest szlifowany na magnesowce co przeczy wszelkim prawom fizyki.

Skoro tyle wiesz na temat budowy maszyn ślusarskich, powinieneś również wiedzieć, że szlifierka do płszczyzn ma wiele opcji mocowania obrabianego przedmiotu.

 

Przestańcie się już czepiać Kyńka, niedługo zaczniecie atakować misia, że wykorzystuje pinową kratkę. I co to za argumentacja, że f2s nie był projektowany dla 2-rdzeniowców? A prison był?

 

I dla czego test niby miał być nieobiektywny? W czym przeszkadza krzywa czapka?

Napiszcie jeszcze że jak frosta przykręcił to była krzywa, a gdy zakładał prisona już była prosta, to spadnę z krzesła.

Edytowane przez ...John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze masz pojecie co testujesz................... Czlowieku nie osmieszaj sie............

 

http://www.realitynet.pl/shop/galerie/aa84...2f37ca13925.jpg

Tak wyglada F2S

 

Gdzie tu widzisz pomalowana zapinke i do tego na pomaranczowo??

Mój błąd - kiedyś była limitowana edycja F2S rev.3.0 która różniła się kolorem zapinki i logo na pleksi (jeszcze przed niklowaniem produktów). A ten nowy F2S niczym nie różni się od mojego... oprócz warstwy niklu :wink:

 

 

BTW

 

Konstrukcja Prisona jest dużo starsza od konstrukcji F2S... sięga jeszcze czasów CFD i Uriela :lol: Więc wasze argumenty kompletnie nie przemawiają do mnie :lol2:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie skomentuję tego :lol2: czekaj na test Jarogniewa... i porównaj wydajność na jednordzeniówce + lajtowe OC albo wcale :wink:

też nie będę komentował Twojego "testu" takie samo @!# jak zawsze. Co do testu naktóry czeka banditos, to skąd możesz wiedzieć na czym będzie? Nie jesteśmy kolegami i o tym nie rozmawiam z Tobą. Dobrze, że tym razem się nie upierałeś, że wiesz lepiej niż samhain z czego są topy w jego blokach.

 

 

Wychodzi na to samo :lol2:

 

RÓŻNICE POMIĘDZY F2S rev. 2.0 a 3.0 sprowadzają się do pomalowanej zapinki + wyrytego logo na pleksi. Kolor pomarańczowy na zapince na 1000% zniweluje różnicę 13 stopni, ba, nawet pozwoli przegonić Prisona.

Widać, że nie wiesz o czym piszesz nawet...

 

Dlaczego stwórcy F2S nie negują jakoś tego testu?

a skąd ta pewność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem się Samhaina z czego są topy i to uwzględniłem w tekście wtedy :D i miałeś racje, że topy są z pleksi i się przyznałem do tego :D A co do testu - nie musi się tobie podobać i tyle. Platforma testowa była podobna przez większość testów, więc z tego wnioskuję, że będzie i tym razem.

 

Rev. 3.0 (nikiel) vs Rev.3.0 (przed niklem)

 

Nie pomyliłem się dużo, bo obie odmiany rewizji 3.0 były w sprzedaży :rolleyes:

 

BTW

 

Dlaczego po raz kolejny nie opisałeś Kyńkowi na zapytanie? :rolleyes:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xtreme Addict - nigdy nie widziałem takich różnic między WC (F2S) kontra AC (SonicTower), a testowałem różne bloki - jakieś 10-12 sztuk, homemade i firmowe.

 

@Kyniek - obawiam się że taki "test" ośmiesza Twoje produkty - nie chcę jakoś specjalnie "doradzać", ale specjaliści techwork dali imho plamę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xtreme Addict - nigdy nie widziałem takich różnic między WC (F2S) kontra AC (SonicTower), a testowałem różne bloki - jakieś 10-12 sztuk, homemade i firmowe.

 

Zapraszam do Michała to zobaczysz na żywo, kiedyś musi być ten pierwszy raz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xtreme Addict - nigdy nie widziałem takich różnic między WC (F2S) kontra AC (SonicTower), a testowałem różne bloki - jakieś 10-12 sztuk, homemade i firmowe.

 

@Kyniek - obawiam się że taki "test" ośmiesza Twoje produkty - nie chcę jakoś specjalnie "doradzać", ale specjaliści techwork dali imho plamę...

Wiesz co Ci powiem - dam przykład DEVILKA, który jest tutaj mocno szanowany - sam kiedyś pisał, że na średnim W/C (X2P i jakieś inne lowendowe graty) mógł osiągnąć 3700 MHz na C2D X6800, a na Tuniq Tower ~ 3850 MHz. Więc odpowiedz sobie sam :rolleyes: Czyli w jego przypadku AC było wydajniejsze od W/C - w moim przypadku jest bardzo podobnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreme Addict Kurde lubię Cię, ale nie pogrążaj się z tą krzywą czapką.

Przecież to jest nieprofesjonalizm.

Czy testując pamięci też pozwoliłbyś sobie na wachania napięć rzędu 0.1V i zwalł winę na płytę?

Moim zdaniem do testów jeśli już to czapa powinna być ściągnięta.

 

Generalnie artykuł nie jest tym co było na JetPC. Dlatego licze na Jaro i jego ShackIT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij IHS na C2D E6600, który jest LUTOWANY do rdzenia - najpierw trzeba rozgrzać procesor do ok. 90 stopni, a później dopiero ściągać. Ogólnie coś koło 1% procków przeżywa tą operację (jeśli się nie urwie połowy rdzenia). Nie wiem jak ty - ale ja nie ryzykuję.

 

A co z tego, że mam grzejącą sztukę? Procesor normalnie kupiony. Kowalskiego nie interesuje, czy ma prostą, okrągłą czapę. Blok ma chłodzić wydajnie i już! Różnice między bloczkami są widoczne, więc nie widzę żadnych przeszkód. Zresztą to nawet dobrze, bo jednak taki procesor grzeje się mocniej i daje większy wycisk (z tym się chyba każdy zgodzi), chodzi przecież o chłodzenie podzespołu, a nie robienie średnich na JET-PC. Wiadomo, że Fiero robił testy profesionalnie, ale wszystko się zmienia - miejmy nadzieję, że na lepsze.

 

@ Adam35

 

Bloczek na pewno zda egzamin na Bartonie. A wysokośćpinów to jakieś 4 mm chyba, ale teraz mówię na oko, bo po prostu nie sprawdzałem :|

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj spokoj -kto sciaga czape z c2d ? chyba ze masz za duzo kasy bo takiej oprecaji procek pewnie nie przezyje .

 

co do wynikow to wiadomo ze fros jest slaby jezeli chodzi o wydajnosc nawet na 1 rdzeniowych prockach , a co dopiero mowic o c2d , chociaz mnie osobiscie roznica mocno zaskoczyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze fros jest slaby jezeli chodzi o wydajnosc nawet na 1 rdzeniowych prockach , a co dopiero mowic o c2d ,

Uznam to za żart. Zresztą Samhain wielokrotnie mowil ze nie stara się stworzyc najwydajnieszjego bloku in da world tylko blok cena/wydajnosc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz sobie uznawac za co chcesz , mialem ten bloczek i wiem co mowie . jeszcze za czasow x2 byl gorszy od x2p rev 2 i to calkiem wyraznie . a co do wydajnosc/cena to juz wogole tragedia ten frost . sam mam collrivera od samhaina , ale bloczkow bym od niego nie kupil wlasnie za kiepska wydajnosc

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na logikę - jeśli na A64 ~ 2,8 GHz i niskie napięcie F2S jest gorszy o ok. 5 stopni od F3D (który załóżmy dysponuje podobną wydajnością do Prisona, różnicę temp. wziąłem z testu Jarogniewa), to na C2D, który ma 2 jajka i grzeje się 2 krotnie więcej, więc nic nie stoi na przeszkodzie by różnica wyniosła ~ 12 stopni. A jeszcze wszyscy wiedzą, że F2S słabo wypada na 2 jajkach.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą to nawet dobrze, bo jednak taki procesor grzeje się mocniej i daje większy wycisk (z tym się chyba każdy zgodzi)

Jezeli czapka zle przylega do rdzenia, to gorsze jest odprowadzanie ciepla na zewnatrz CPU - taki procek, owszem bardziej sie grzeje, ale zadnego wiekszego wycisku nie daje, bo relatywnie mniej ciepla trafia na zewnatrz ukladu i jest przekazywane na chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na logikę - jeśli na A64 ~ 2,8 GHz i niskie napięcie F2S jest gorszy o ok. 5 stopni od F3D (który załóżmy dysponuje podobną wydajnością do Prisona, różnicę temp. wziąłem z testu Jarogniewa), to na C2D, który ma 2 jajka i grzeje się 2 krotnie więcej, więc nic nie stoi na przeszkodzie by różnica wyniosła ~ 12 stopni. A jeszcze wszyscy wiedzą, że F2S słabo wypada na 2 jajkach.

To teraz mi powiedz jaki jest sens urzywania f2s do testow na c2d ?

Edytowane przez banditos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki, że kosztuje tyle samo, co Prison Pro V2, że jest wciąż w produkcji, że jest ogólnie dostępnym i rozpoznawalnym produktem... a konstrukcja wbrew pozorom jest nowsza. Poza tym zależało mi na czasie, a nie chciałem zostawić Prisona bez porównania do konkurencji. Będzie wielkie porównanie bloczków i na 100% będzie przetestowane najnowsze dziecko RN - F3D :) ale uważam, że ludzie powinni wiedzieć jak F2S wypada w obecnych realiach.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz mnie - przy zle zalozonej czapce mniejszy % ciepla trafia na zawnatrz. Procek bardziej grzeje sie w srodku (wiec i np. wbudowana czujka pokazuje wyzsze tempy), ale to nie oznacza, ze to dodatkowe cieplo moze byc skutecznie odprowadzone. Pamietaj, ze ilosc ciepla wydzielanego przez strukture krzemowa sie nie zmienia - wyzsze tempy na zle zalozonej czapce wynikaja tylko i wylacznie z tego, ze cieplo to jest mniej skutecznie oddawane na zewnatrz.

 

Przyklad numeryczny (cyfry z sufitu, prosze sie ich nie czepiac):

- przy dobrze zalozonej czapce 90% ciepla jest oddawane na zewnatrz

- przy zle zalozonej na zewnatrz trafia juz tylko 60% energii cieplnej

Jesli teraz ilosc ciepla wydzielanego przez rdzen oznaczymy jako X, to dostaniemy w pierwszym przypadku 90%*X, a w drugim 60%*X.

Widac wiec, ze zle zalozona czapka moze falszowac wynik w druga strone, bo daje chlodzeniu mniejszy "wycisk".

 

PS. Jak gdzies popelniam blad w rozumowaniu to niech mnie ktos bardziej kompetentny poprawi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą to nawet dobrze, bo jednak taki procesor grzeje się mocniej i daje większy wycisk (z tym się chyba każdy zgodzi)

Ja sie nie zgodzę, proc grzeje się tak samo (oddaje tyle samo ciepła) i daje taki sam "wycisk" bloczkowi, po prostu ma większą temperaturę.

 

Imo dobór bloków jest jak najbardziej OK. Cena ta sama, więc jest dobrze. Z tym, że skoro był nowy Prison powinien tez być nowy Frost, jeżeli już ktoś się kusi o porównanie.

 

To, że blok był projektowany na single core nie ma tu żadnego znaczenia. Nikogo to nie interesuje, można o tym wspomnieć, ale jeżeli ktoś kupuje blok to go interesuje wydajność, a nie powód słabej wydajności.

 

Różnica jest spora i spora być powinna. Wydaje mi się, że jest za duża, ale ciężko powiedzieć czy test źle zrobiony, czy wynik oszukany. Dobrze wiemy, że "chłopaki z techworks potrafią" oszukiwać, kłamać, więc wszystko jest możliwe, ale wyluzujcie trochę, bo mam wrażanie, że byście sie czasami pozabijali!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie roznica miedzy f2s a ninja na pD805@3,6ghz wynosila przy nedznym BIX ok 10-15st na korzysc tego pierwszego a smithfield jest niezla grzalka a ninja z tego co pamietam dawala lomot dla sonica az milo :)

 

tutaj jest wykresik z aukcji kynka:

http://www.kyniek.klub.chip.pl/jet-pc_Test.gif

 

wg ktorego roznica CW miedzy f2s a prisonem 2 pro wynosi zaledwie 0,03 st/w !!

 

to sa fakty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że blok był projektowany na single core nie ma tu żadnego znaczenia. Nikogo to nie interesuje, można o tym wspomnieć, ale jeżeli ktoś kupuje blok to go interesuje wydajność, a nie powód słabej wydajności.

To jest IMHO argument kompletnie bez sensu. Wiadomo, ze blok nie radzi sobie z dual-core - kupie go wiec do dwujajowca, zeby moc potem postekac na forach, jaki to on jest do rzyci.

Jesli blok jest do jednordzeniowcow, to bez sensu jest wsadzanie go na dwa jajka i wnioskowanie na tej podstawie o czymkolwiek. Po prostu - do dwoch jajek sie F2S nie kupuje i tyle, nalezy sie tylko cieszyc, ze powstala alternatywa w tej samej cenie i nie trzeba doplaacc (chyba, ze ktos jest bardzo przywiazany do marki ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PD 915 @ 4,2 GHz F2S radzi sobie znacznie lepiej.

 

No to fakty

 

LINK

 

2750 MHz singlecore i jeszcze napięcie 1,4v (prawie default). Tego procka na siłę dałoby się pasywnie schłodzić. Ale nawet na takim jest różnica 4 stopni. Idąc dalej, E6600 jest dwurdzeniowy. Jak podaje sam producent, F2S nie jest optymalizowany na 2 rdzenie. Czyli już mamy ponad dwukrotną różnicę co daje ok. ~ 8 stopni. Oczywiście należy do tego dodać fakt, że taki Athlon w stresie ma 31 stopni na wodzie. Mój ma na Prisonie (przyjmijmy, że jest o wydajności F3D) 65 stopni. Czyli ponad 2 razy więcej. Dodajmy do tego możliwość krzywej czapki. Jak widać taka różnica jest możliwa. F2S nie był w stanie odebrać ciepła w rozsądnych granicach z tego C2D. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a o tym jak wciskałeś kit tu i za granicą, jaki to WR masz to wiedzą wszyscy.

 

Dla mnie jesteś spalony, wszytko co pokażesz może być oszustwem, bo skoro zrobiłeś to raz, to czemu nie drugi? Może tym razem nikt się nie dowie :? ?

Amen.

 

To jest IMHO argument kompletnie bez sensu. Wiadomo, ze blok nie radzi sobie z dual-core - kupie go wiec do dwujajowca, zeby moc potem postekac na forach, jaki to on jest do rzyci.

Do wszystkich próbujących podtrzymać rzetelność tego "testu": zastanówcie się chwilę o czym piszecie, bo jak dotąd każde słowo pogrąża Kyńka i jego produkt.

 

No i kwestia doboru konkurencyjnego bloku według ceny a nie przeznaczenia - porównaliście nowego Prisona do F2S bo oba kosztują tyle samo? Czyli gdyby Abadon Lite (Mate wypuścił wersję na CPU) kosztował 99 zł też byście go uwzględnili w porównaniu? :lol:

 

Odrobina obiektywizmu panowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje sam producent, F2S nie jest optymalizowany na 2 rdzenie. Czyli już mamy ponad dwukrotną różnicę co daje ok. ~ 8 stopni.

Może tą samą metodą wyliczysz wydajność pozostałych bloków ? bardzo mnie ciekawi jak doszedłeś do tych 8*C. Bo skoro f2s nie jest optymalizowany pod 2 rdzenie, a f3d jest, to wg Twojej teoryjki powinna być większa różnica niż 8*C, bo nie wziąłeś pod uwagę, że f3d powinno być 2 razy wydajniejsze :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wzór ni z [gluteus maximus] ni z pietruchy. Ale zakładając, że C2D to dwa rdzenie - podzielmy je na 2 procesory. Na każdym różnica 4 stopni. Sumując mamy 8 stopni. Wiadomo, że tym nie wyliczamy wydajności bloczku. Tylko takie rozumowanie wyjaśnia tak wielką przepaść wydajnościową :lol::lol::lol:

 

@ kszonus

 

przeczytaj tamten temat jeszcze raz, tylko ze zrozumieniem, jak już to zrobisz to może przemyślisz parę rzeczy :lol: jakbyś wiedział, to ja wam powiedziałem, że to bug, bo nikt się nie skapnął... w przeciągu 3h... łącznie z tobą :mur:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj tamten temat jeszcze raz, tylko ze zrozumieniem, jak już to zrobisz to może przemyślisz parę rzeczy :lol:

Przyznałeś się dopiero po tym jak Ci napisali na XS, że to bug. Dobrze wiedziałeś tym wcześniej. Nie wiem czy liczyłeś na to, że nikt nie zauważy, czy to było po prostu nieodpowiedzialne lekkomyślne działanie, ale fakt faktem, że straciłeś w moich oczach wiarygodność (pewnie nie tylko moich), bo ktoś kto raz oszuka, oszuka i drugi.

 

I prosiłbym, żebyś nie pisał do mnie per "kszonus", nie zachowujmy się jak dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...