Skocz do zawartości
Xtreme Addict

Pierwsza Recenzja/test Prison Pro V2

Rekomendowane odpowiedzi

No to anodyzowanie szlag trafił.

Nie zazdrosze tym którzy w układzie nie mają dodane nic na korozje - bloki doczyścić (jeśli ktoś ma bloki mieszane) to nie jest duży problem, ale chłodnica :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu ale jeżeli bloczek XXX producenta spowodował uszkodzenia innych elementów w układzie to ten producent ma przekichane bo na miejscu tych osob pisalbym do producenta o wymiane tych elementow

Edytowane przez banditos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to oczywiste, ale nie mówie nawet o tym bo wg mnie sprzedawany własny produkt powinien być na tyle przemyślany i tak dobrze wykonany, że klient nie powinien się o nic martwić podczas jego użytkowania.

A tu jesli warstwa anodyzowana schodzi po pewnym czasie to normalnie porażka :?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam może coś od siebie..... po krótkim czasie rzędu kilku godzin :/ posprawdzajcie czy u Was [posiadaczy] nie ma tego samego incydentu.... co do tego syfu bez dodawania płynu na glony typu borygo lub coś markowego to można policzyć na palcach....chyba że są to układy testowe do jakieś recki pracujące kilka dni...na dłuższą mete na samej wodzie nie da się układu zbudować bez roślinek....szczególnie w takei upały jak dziś :/ wydaje mi się ze ten glikol takiej jajca robi....albo nie jest to anodowanie jak u innych producentów ?Może coś jeszcze jest potrzebne? Trudno powiedzieć....

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej widać jaki cel maja plomby w bloku :sad:

 

co do anodyzowania to są środki chemiczne do kupienia za około 40 zł obawiam się że ich trwałość jest mizerna osobiście nie znam się na anodowaniu wiec proszę nie bić nie mówię że kynek stosuje taki zamiennik :rolleyes:

 

posiadacza pozostało czekać na odzew producenta oby nie był tylko taki jak przed „założeniem” firmy :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banditos

 

To cos na twojej fotce powyzej to nie jest chyba PrisonPro V2 ???

moje obydwa prisonki maja w srodku wyciete kwadratowe piny .

 

Co do tego Anodyzowania to mzoe napisalibyscie wiecej szczegolow ??

Moj komp chodzi srednio 80-90 h tygodniowo ,mam nadzieje ze nic zlego sie nie dzieje z blokami ;)

Za plyn robi 50% woda destylowana i 50% brytyjski preparat Holts Anti-freez -niebieski .

Dodam ze chlodnica VW Golf Alu .

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pieknie znowu Kyniek zrobil kolejnego bubla. Ehhh co za czlowiek.......masakra.

 

Tak jak pisze Arni najprawdopodobniej alkohol z borygo/petrygo powoduje wyplukanie powloki.

Przy kladzeniu powloki wazne jest kilka rzeczy:

-przygotowanie do powloki

-sposob nakladania powloki

-materialy do powloki

 

Jak widac ktoras z czesci procedury nakladania zostala pomienieta. Stawiam ze pominieto odpowiednie nakladanie powloki.

A moze am to robil?? link

Bemx2k

 

Skoro masz srodek inhibitor korozji to nie powinno byc problemow.

 

Wydaje mi sie ze niklowane/chromowane bloki i elementy alu nie powinny zbyt szybko korodowac o ile wogole beda r

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie co sprawdzilem kolor plynu chldzoncego ,czy aby czasaem cos

z bloczkow nie zmienilo koloru , wymieszalem w szklance wode destylowana i Holts anti-freezer

tyle samo odlalem z rezerwuaru , i na szczescie kolor , zapach i lepkosc jest taka sama .

Znakiem tego nic w moich blokach ,raczej sie nie odbarwia :)

 

 

b.t.w

 

zalatuje tu z lekka nagonka na Kynka , nieprawdaz ??? to takie czysto polskie zagranie :/

Ja bynajmniej do samych blokow nie mam zadnych zastrzezen , w tej cenie chyba lepszych

( nowych ) sie nie kupi , na logike rodzima konstrukacja konkurencji F jest mniej wydajna .

( powiezchnia odprowadzania ciepla znacznie mniejsza ) kto w temacie wie o co biega .

 

Jedynie z czym Kyniek dal ciala ta krotkie srubki mocujace do Prison Pro V2 GPU

ledwo skrecilem blok na grafie :/ Kynku te srubki powinny byc minimum 3-4mm dluzsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozkręć bloczek na pół plomby nie zerwiesz... i zrób fotkę na potwierdzenie tego ze nic sie nie dzieje jak ja to zrobiłem ze u mnie i u osoby od której kupiłem bloczek taka sytuacja zaistniała....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalatuje tu z lekka nagonka na Kynka , nieprawdaz ??? to takie czysto polskie zagranie :/

1. Tak nagonka haha, zapewne Arni rozkręcił bloczek i wytarł anodyzowany okrąg i zrobił zdjęcia , a nie możesz po prostu pomyśleć że to w celu informacyjnym i takim żeby uprzedzić kupujących przed wadliwą serią i to żeby mieli inhibitor w swoim wc ? bo zapewne producent nie wymienił tego w instrukcji bo nie wiedział o schodzącej anodzie i naprawi błąd dopiero po tej informacji.

 

2. Dlaczego obrażasz Polaków ?

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozkręć bloczek na pół plomby nie zerwiesz... i zrób fotkę na potwierdzenie tego ze nic sie nie dzieje jak ja to zrobiłem ze u mnie i u osoby od której kupiłem bloczek taka sytuacja zaistniała....

nie jestem w temacie , ale czy nie można zerwać plomby ? Coś mi się widzi że te plomby były założone z premedytacją :P ponieważ producent nie był pewny czy omawiany teraz problem się pojawi :D i wolał się zabezpieczyć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te plomby nie sa tak kruche zdeby pękały jak to jest np na pamięciach....fotka robiona z nałożoną plombą ..ta moja... co do bloczków wykonanie jak najbardziej ok dopóki go nie rozkręcisz lub nie zmoczysz topu....

V55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można zerwć gdyż tracisz "gwarancję" ;d;d Arni nie zerwał ;] Moim zdaniem cala ta akcja z ta firma , papierami jest smieszna bo i tak wypuscil bloki , które są trefne ...

 

Co do nagonki , Kyniek sam ją na siebie ściąga swoimi blokami i innymi rzeczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie Kyniek sam prowokuje aby jechac na jego produkty. Moze to taki rodzaj marketingu. Niewazne jak mowia wazne zeby mowili.

 

Bemx2k

 

Kynik mial juz pare problemow ze swoimi produktami:

-pekajace topy

-za krotkie sruby

-a teraz wlasnie to schodzenie powloki

 

Nie wiem czy zauwazyles ale sie juz na forum nie udziela, po tym jak wybuchla wojna miedzy zwolennikami Kynka i przeciwnikami.

Osobiscie nic do niego nie mam ale wkurza mnie takie podejscie do klienta i to bardzo. Klient jest tylko po to aby jednorazowo zgarnac kase i tyle.

 

Co do blokow na F to jeszcze nie bylo wiarygodnych testow porownawczych z blokami Kynka. Powierzchnia oddawania ciepla ma znaczenei ale kombinacja innych czynnikow tez ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( nowych ) sie nie kupi , na logike rodzima konstrukacja konkurencji F jest mniej wydajna .

( powiezchnia odprowadzania ciepla znacznie mniejsza ) kto w temacie wie o co biega .

jestem w temacie od dawna... no chyba ze ja nie wiem o co biega... takie jest tez prawdopodobienstwo...

 

na jakiej podstawie zakladasz, ze TYLKO i wylacznie pow oddawania ciepla ma znaczenie? i pojecie 'na logike' to troszke wasko, poniewaz logika tutaj ma duzo wspolnego z odpowiednimi dzialami fizyki... kwestia jak mocno znasz fizyke i ja rozumiesz... bo poziom podstawowy i 'oko sokola' niestety nie pomoze...

 

pozdrawiam i czekam na wyjasnienie Twych twierdzen... moze sie w koncu dowiem "dlaczemu konkurencyjne konstrukcje F sa mniej wydajne"

 

 

edit:

 

Kyniek sie obrazil? wywalili go? dlaczego? bez sensu...

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na logike rodzima konstrukacja konkurencji F jest mniej wydajna .

( powiezchnia odprowadzania ciepla znacznie mniejsza ) kto w temacie wie o co biega .

Ja również w temacie jestem od dawna i wiele rzeczy widziałem, a to co piszesz to głupie stereotypy niestety.

Dla przykładu zapoznaj się z działaniem bloków Cathara - lub jeśli nie kojarzysz o co chodzi to zapoznaj się z działaniem bloku Storm ze stajni Swiftecha.

Myśle, że po takiej lekturze inaczej będziesz mówić.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sledzilem tematu z Kynkiem w roli glownej :)

Kupilem od niego 2 bloczki bo na logike wygladaly na lepsza konstrukcje niz inna rodzima konkurencja

jak narazie poza krotkimi srubami do bloku GPU wszystko OK .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem od niego 2 bloczki bo na logike wygladaly na lepsza konstrukcje niz inna rodzima konkurencja

domysly ;)

 

ech jaka logike? podaj wzor na obliczenie wydajnosci bloku w oparciu o wielkosc pow oddawania ciepla... jesli nie ma takiego tzn ze Twoja logika jest bledna... sorki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domysly ;)

 

ech jaka logike? podaj wzor na obliczenie wydajnosci bloku w oparciu o wielkosc pow oddawania ciepla... jesli nie ma takiego tzn ze Twoja logika jest bledna... sorki ;)

Ehh Samhain zrob w Froscie 4 jakies 100 krzyżykow to ci od razu sprzedaż wzrosnie, bo każdy "logicznie" myslący to kupi :ph34r: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samhain

 

Ty udajesz ??? Czy naprawde wierzysz w to co piszesz ?

 

Przeciez najbardziej wydajne bloki to zazwyczaj pinowce

a Prison Pro V2 pod takiego pinowca podchodzi .

Co moze szybciej odprowadzic cieplo ?? 3-4 kanaliki czy 169 pinow ???

 

ot logika

jeden ja posiada inny niestety ni ku ta :)

R.i.P

 

tylko bez urazy

 

 

b.t.w

Jako ze Kynka rzescie juz pochowali :)

to proponuje rodzimym buisnesmenom produkujacym bloczki

czas wziac sie w garsc i zaczac produkowac cos ala Prison Pro V2

cos co bedzie mialao minimum 120 pinow .

Wiem ,wiem ze przy tych Kynkowych blokach jest chyba 2x tyle roboty co przy

przereklamowanej konkurencji ;) .

 

rybki albo akwarium

do wyboru

 

 

Bez Urazy

Pozdrawiam Wszystkich

Kynka i Jego Wrogow :)

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos co bedzie mialao minimum 120 pinow .

OMG tylko piny Ci w głowie. Rozumiem - każdy jest za tym co sam kupił, ale bez przesady.

 

Wiem ,wiem ze przy tych Kynkowych blokach jest chyba 2x tyle roboty co przy

przereklamowanych Frosty .

Masz pojęcie - oj tak :lol: Edytowane przez Grzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zdecyduj się czy bez urazy czy dalej bawię się pt. rzucę parę prowokacyjnych haseł a na pewno się ktoś odezwie. Nie jestes na forum od wczoraj i chyba już doczytałeś, że wydajność bloków zależy od wielu różnych czynników - od powierzchni oddawania ciepła przez typ przepływu cieczy (laminarny czy turbulentny) a na cisnieniu i rodzaju medium kończąc. "najbardziej wydajne bloki to zazwyczaj pinowce" jakie? Z dużymi pinami, małymi, okrągłymi czy kwadratowymi. Może romby. Równoległe do przepływu cieczy czy pod kątem? "przy tych Kynkowych blokach jest chyba 2x tyle roboty co przy przereklamowanych Frosty" - ile bloków zrobiłeś? Skąd wiesz ile trwa zrobienie kulku(nastu) nacięć frezem piłkowym. Zresztą jakby nie patrzeć to konstrukcja pinowców jest prostsza. Kształt np F3D nie wziął się z powietrza. Ile prorotypów trzeba było zrobić, ile razy poprawiać projekt, żeby uzyskać porównywalna wydajność do - na Twoja logikę - wydajniejszych kontrukcji? Prawda jest taka: bez obiektywnych testów porównawczych nikt na oko (lub logikę) nie jest w stanie stwierdzić czy blok A będzie wydajniejszy od bloku B. Niejeden był juz zaskoczony. Osobiście nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że to Kyńkowy blok okazałby sie lepszy. Nie sądzę jednak, żeby była to różnica klasy. Do Kyńka zreszta osobiście nic nie mam. Może dlatego, że nie byłem jego klientem ;) W każdym razie jego ostatnie bloki nawet mi się podobają.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie bardzo to dziwne ze nikt jeszcze nie zrobil testow

blokow Kynka i tych z Reality ??

no poza jednym tescikiem ,rzecz jasna

 

No panowie do dziela

 

 

Ja obstawiam zgrzewe browcow ze te Kynkowe "buble"

beda o pare stopni lepsze .

ot taka mam czutke

 

tylko sie prosze nie denerwowac :)

i nie pisac skarg do kolegow moderow zeby mi dowalili znowu 10% za ortografie

ot to takie popularne zakapowac na kogos ;) czy donosik :)

 

Zanim kupilem Kynkowe bloki , 2 miesiace zbieralem madrosci

przeprowadzilem chyba z 20 rozmow z posiadaczami roznych WC.

wiec w ciemno nie wybieralem

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1:

 

nie czepiacie sie? nie robicie nagonki?

 

wcale, poprostu sobie strzelacie, dobrze, ale dlaczego jak już strzelac...

 

No pieknie znowu Kyniek zrobil kolejnego bubla. Ehhh co za czlowiek.......masakra.

.... to z CKMa ? ;)

 

To nie przystoi, bo zaczyna się robić nie miło.

 

po 2:

 

Bemx2k:

przez chwile pomyślałem sobie "co za debil", ale myliłem się. Ktoś po prostu podczas jednej z 20 rozmów wpoił Ci swoją błędną logikę, której się zaciekle trzymasz.

 

Pinowce wcale nie zawsze były najwydajniejsze. Wspomniany wcześniej Strom przez bardzo długi czas był daleko przed wszystkimi blokami, a z pinowcem nie ma nic wspólnego.

 

Ciężko powiedzieć, czy wycięcie kilkudziesięciu kanalików jest "łatwiejsze" niż wybranie dosyć sporej ilości miedzi, ale na pewno wyprodukować F nie jest łatwiej niż pinowca.

 

Co do wydajności: na silę zwiększona powierzchnia nie da nic do wydajności, a o tym, że powierzchnia ma niewielki wpływ na wydajność, jeżeli inne czynniki znacznie ja obniżają wie (prawie) każdy.

 

//

 

@wszyscy:

 

Dlatego też przystopujcie trochę, bo i jedna i druga strona trochę się zapędza. Jeżeli nie lubisz Kyńka to nie szukaj każdej okazji, żeby go zmieszać z błotem, a jak go uwielbiasz to nie zachwalaj wszystkiego, czego by nie zrobił.

 

Ot taka rada, dodałbym jeszcze, że teksty typu "Bo WY Polacy to sratatata, a tamtoitamto jest typowe dla WAS, Polaków" (i jeszcze może Polska z małej litery...) są straszne, biedne i żygać mi się chce jak coś takiego czytam. Jeszcze może napisać to z akcentem amerykańskim czy jakim tam innym to już wogóle zalatuje [ciach!]em.

 

Ale nic do nikogo nie mam, wyjechałeś - fajnie - nie mów tylko jak to tutaj jest źle, idź na forum swojej "nowej ojczyzny" i chwal jak u nich jest dobrze.

 

To może na tyle ogólników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot taka rada, dodałbym jeszcze, że teksty typu "Bo WY Polacy to sratatata, a tamtoitamto jest typowe dla WAS, Polaków" (i jeszcze może Polska z małej litery...) są straszne, biedne i żygać mi się chce jak coś takiego czytam. Jeszcze może napisać to z akcentem amerykańskim czy jakim tam innym to już wogóle zalatuje [ciach!]em.

Z ust mi to wyjales...

 

Ktos mi tu wyjedzie jeszcze raz z czyms takim, to pojedziemy po %, bo przyzwolenia na obrazanie zdecydowanej wiekszosci forumowiczow nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...