Skocz do zawartości
greg505

Co Po 21" Crt?

Rekomendowane odpowiedzi

obenie mam monitor dell p1110

parametry swietne ;)

 

chce zmienic ze wzgledu na 'pupe' monitora i olbrzymie zuzycie energii ( ok 130W )

 

zastanawiam sie nad monitorami panoramicznymi

tylko nie wiem jaki rozmiar :-|

 

ogladalem dzis 19, 20 i 22

 

szczerze mowiac jakos miedzy 19 a 20 duzej roznicy nie widzialem (chodzi o rozmiar, bo w cenie juz troszke jest)

 

nie chce stracic zbyt duzej powierzchni ekranu (porownujac do obecnej)

 

ktos przesiadal sie z crt 21" na jakas panorame?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obenie mam monitor dell p1110

parametry swietne ;)

 

chce zmienic ze wzgledu na 'pupe' monitora i olbrzymie zuzycie energii ( ok 130W )

 

zastanawiam sie nad monitorami panoramicznymi

tylko nie wiem jaki rozmiar :-|

 

ogladalem dzis 19, 20 i 22

 

szczerze mowiac jakos miedzy 19 a 20 duzej roznicy nie widzialem (chodzi o rozmiar, bo w cenie juz troszke jest)

 

nie chce stracic zbyt duzej powierzchni ekranu (porownujac do obecnej)

 

ktos przesiadal sie z crt 21" na jakas panorame?

Przesiadałem się niedawno z CRT 22'' (prawie to samo co 21'') na panorame 22''. Fakt faktem że duże rozmiary rozbestwiają i nie chce się zamieniać na mniejsze skoro można mieć większe. Jeśli chodzi o wrażenia rozmiarowe to wielkość mnie raczej nie zaskoczyła, monitor jest poprostu kilka cm szerszy, wysokość taka sama jak mój stary crt. Kupiłem panorame 22'' bo nie wyobrażałem sobie kupna czegoś mniejszego, a z kolei większe rozmiary niż 22'' to duży skok cenowy a niekoniecznie jakościowy. Jak większe matryce zejdą z ceną od 2k to przesiąde się na 24'' bo 22'' to jednak troche za mało =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zadna rewalecja ;]

zastanawialem sie nad 20",ale widze ze na 22" bedzie trzeba dozbierac.

 

a czemu zdecydowales sie na panorame, nie lepszy bylby 'kwadrat'?

 

masz moze fotke na ktorej jest stary i nowy monitorek razem?

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadałem się niedawno z CRT 22'' (prawie to samo co 21'') na panorame 22''. Fakt faktem że duże rozmiary rozbestwiają i nie chce się zamieniać na mniejsze skoro można mieć większe. Jeśli chodzi o wrażenia rozmiarowe to wielkość mnie raczej nie zaskoczyła, monitor jest poprostu kilka cm szerszy, wysokość taka sama jak mój stary crt. Kupiłem panorame 22'' bo nie wyobrażałem sobie kupna czegoś mniejszego, a z kolei większe rozmiary niż 22'' to duży skok cenowy a niekoniecznie jakościowy. Jak większe matryce zejdą z ceną od 2k to przesiąde się na 24'' bo 22'' to jednak troche za mało =]

Pomiędzy 22' a 24 ' w LCD jest olbrzymi skok jakościowy - wszystkie są na PVA, a 22' są na idiotycznych w tej wielkosci TN. Nie wspominając o 1/3 więskzym obszarze roboczym. Moim zdaniem to albo 20, 21' na jakiejś dobrej matrycy albo dołożyć do 24. 22' żadnych zalet poza wielkością(która nic nie daje, bo duża plamka = gorszy obraz + zysk w obszarze roboczym między 20 a 22' żaden) nie mają.

Ja mam dobrą 20' a mimo to celuje w 24, bo to bardoz sensowne monitory w tej chwili. a Acera 24' z DVI można mieć już za 2300zł i to najlepszy monitor w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy 22' a 24 ' w LCD jest olbrzymi skok jakościowy - wszystkie są na PVA, a 22' są na idiotycznych w tej wielkosci TN. Nie wspominając o 1/3 więskzym obszarze roboczym. Moim zdaniem to albo 20, 21' na jakiejś dobrej matrycy albo dołożyć do 24. 22' żadnych zalet poza wielkością(która nic nie daje, bo duża plamka = gorszy obraz + zysk w obszarze roboczym między 20 a 22' żaden) nie mają.

Ja mam dobrą 20' a mimo to celuje w 24, bo to bardoz sensowne monitory w tej chwili. a Acera 24' z DVI można mieć już za 2300zł i to najlepszy monitor w tej cenie.

Jeśli chodzi o 22'' to ja akurat kupiłem Samsunga 226bw który moim zdaniem jest bardzo przyzwoitą NTką. Różnica pomiędzy panoramą 20 a panoramą 22 też jest dosyć spora różnica cenowa niewielka, z kolei pełnowartościowy 21'' troche kosztuje i ciężko dostać coś fajnego za ludzkie pieniądze, dlatego pchnęło mnie ku panoramie 22''. Być może warto by było dozbierać do takiego acera 24'' o którym wspomina srekal34. Dla mnie to jeszcze ciut za drogi monitor. Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dobrą 20' a mimo to celuje w 24, bo to bardoz sensowne monitory w tej chwili. a Acera 24' z DVI można mieć już za 2300zł i to najlepszy monitor w tej cenie.

Ale ten Acer ( xx23 ) jest na A-MVA ... a na MVA występuje denerwujące srebrzenie czerni pod niewielkim kątem ... więc lepiej dołożyć 300 PLN do HP na S-PVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to ma mniejszy input lag...

Na allegro da się czasem dorwać della w tej cenie takze na S-PVA i (chyba) z HDCP(jednak nie ;])

greg - do czego uzywasz monitora? Jeśli do pracy i gier: http://allegro.pl/item189374617_dell_2405f...jak_ksiadz.html do filmów też będzie bardzo dobry.

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej do pracy i filmow

grac juz raczej nie gram (sporadycznie) ;]

 

myslalem raczej o przeznaczeniu max 1,5k zl

ta cena to nie dla mnie ;)

W tej cenie można pokusić się o kupno Gateway 21'' 2185W na S-PVA, ostatnio wszędzie go dużo choć różne opinie o nim krążą i bardzo dużo uszkodzonych sztuk jest na aukcjach (o dziwo z gwarancją która nie uwzględnia pionowego wypalonego paska wzdłuż monitora ?!).

Możesz kupić tez dobrą panorame 22'', mogę polecić mojego Samsunga 226BW (tutaj dochodzi jeszcze problem z 3-ma różnymi typami matrycy, odsyłam do wątku o panoramach 22''), to najlepszy wybór cena/wielkość, w pracy spisuje się znakomicie, w filmach również pod warunkiem że nie oglądasz ich np. siedząc na dywanie i patrząc pod kątem w pionie albo gdzieś w rogu pokoju i patrząc pod dużym kątem w poziomie, wówczas dają się we znaki wady TN.

Jeśli kąty są dla Ciebie istotne to pozostaje kupno dobrej 19''-tki lub dobrej panoramy 20'' jak np. Belinea 102035 na P-MVA.

A tak BTW to w takij cenie nie ma LCD który ładniej wyświetlałby filmy niż mój stary poczciwy CRT 22'' Compaq p1220 na diamondtronie.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie można pokusić się o kupno Gateway 21'' 2185W na S-PVA, ostatnio wszędzie go dużo choć różne opinie o nim krążą i bardzo dużo uszkodzonych sztuk jest na aukcjach (o dziwo z gwarancją która nie uwzględnia pionowego wypalonego paska wzdłuż monitora ?!).

Tylko jeśli kupujesz ten monitor na aukcjach na których jest wyraźnie napisane że są zjebsute za ~700 PLN to są uszkodzenia. Jeśli kupujesz za 1400 to nie ma uszkodzeń i jest 3 lata gw.

 

A tak BTW to w takij cenie nie ma LCD który ładniej wyświetlałby filmy niż mój stary poczciwy CRT 22'' Compaq p1220 na diamondtronie.

He he jjjjasne :]

 

raczej do pracy i filmow

grac juz raczej nie gram (sporadycznie) ;]

 

myslalem raczej o przeznaczeniu max 1,5k zl

ta cena to nie dla mnie ;)

Ja bym kupił tego Gateway 2185. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie wad to Marcin-gps go ma.

 

Za to ma mniejszy input lag..

Wiesz do filmów to te 30ms faktycznie będą "straszne" ;]

 

A MVA ma fatalne kąty.

 

Wracając do laga ... kupując MVA lag moze być identyczny ... kąty nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli kupujesz ten monitor na aukcjach na których jest wyraźnie napisane że są zjebsute za ~700 PLN to są uszkodzenia. Jeśli kupujesz za 1400 to nie ma uszkodzeń i jest 3 lata gw.

Miałem na myśli że duża ilość uszkodzonych Gateway'ów 2185 na allegro świadczyć musi o sporej awaryjności tego modelu a nie żeby sobie takiego kupił... :rolleyes:

I ciekawe jest to że sprzedawcy piszą że gwarancja nie obejmuje tego uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli że duża ilość uszkodzonych Gateway'ów 2185 na allegro świadczyć musi o sporej awaryjności tego modelu

Moim zdaniem bzdura - po prostu sprowadzono uszkodzone modele i się chcieli ich pozbyć na polskim rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...