Skocz do zawartości
blood_brother

Ancient Wars: Sparta

Rekomendowane odpowiedzi

Sparta: Ancient Wars jest pierwszą częścią cyklu PeCetowych strategii czasu rzeczywistego, traktującego o głośnych starożytnych wojnach. Jak sama nazwa wskazuje, przejmujemy kontrolę nad legendarnymi oddziałami spartańskimi rodem z Półwyspu Peloponeskiego, słynącymi przede wszystkim z niesamowitej bitności. Niniejszy produkt szczególnie interesuje więc entuzjastów przeróżnych filmów o świecie antycznym – np. dzieła pt. The 300 Spartans z 1962 roku, przedstawiającego starcie pod Termopilami.

 

Wśród trzech zaimplementowanych kampanii single-player, składających się łącznie z ponad trzydziestu scenariuszy, znajduje się m.in. pamiętna rywalizacja z Persją (500-449 p.n.e.). Naturalnie developerzy nie zapomnieli o mapach, przygotowanych specjalnie z myślą o trybie zabawy wieloosobowej. Dowodzimy zarówno siłami lądowymi (hoplici, machiny militarne etc.), jak i śródziemnomorską flotą. Chociaż ilość jednostek podczas bitew jest właściwie nieograniczona, to powstawaniu chaosu zapobiega przejrzysty system sterowania. Dodatkowo spotykamy szereg autentycznych postaci, czyli przykładowo lacedemońskiego króla Leonidasa itd.

 

Trójwymiarowa oprawa graficzna precyzyjnie ukazuje wszystkie oddziały wojskowe i budynki oraz całe wirtualne środowisko (lasy, skały, woda, ogień itp.). Drzewa drżą pod wpływem przelatujących blisko pocisków katapultowych, zabudowania rozpadają się na wiele rozmaitych sposobów, a ludzkie i zwierzęce szczątki pozostają na placu boju.

 

 

Screeny: http://www.gry-online.pl/S026.asp?ID=3473

 

 

Na świecie jest od grudnia, u nas jak zwykle ni widu ni słychu.

 

Grał już ktoś? Jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszę mnie to przeraża: Rozsądne wymagania sprzętowe:

Pentium 4 3.2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256MB (GeForce 7900GTX lub lepsza), 4 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista. Myślę że na moim lapku nie będzie źle, ja czekam na PL wersje o ile się ukaże kiedyś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na świecie jest od grudnia, u nas jak zwykle ni widu ni słychu.Grał już ktoś? Jak wrażenia?

od jakiego grudnia? premiera w europie tydzien temu a w stanach chyba w marcu z tego co sie orientuje. Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Nie interesuję się na tyle grami, by wiedzieć, które źródło jest wiarygodne, a które nie.

To po co się wypowiadasz w temacie :> ? Tutaj każdy wie, że GO to kupa bo tam są daty z kosmosu :P

 

Co do gry to dobrze, że zobaczyłem ten temat bo tematyka gry bardzo ciekawa i grafika też niekiepska. Wymagania wysokie bo wydaje mi sie ze tam jest jakiś blur włączony (na tych screenach z GryOnline). Zapewne po wylaczeniu wymagania spadają o połowe w dół ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...