Skocz do zawartości
thewall

Tagan Tg500-u26 Vs Corsair Cmpsu-520hxeu

Rekomendowane odpowiedzi

Która z tych zasiłek jest stabilniejsza, solidniejsza i wydajniejsza? Która bardziej nadaje się do podkręcania z C2D i Asus P5W64 WS?

Tagan i-Xeye TG500-U26 czy Corsair CMPSU-520HXEU?

 

Czym TG500-U26 rózni się od TG500-U25 poza podświetleniem? Która lepsza?

 

Już byłem zdecydowany na U25 ale niestety cena sporo skoczyła więc musze wybrać inną opcję.

 

Dzieki!

Edytowane przez thewall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zasilacze dadzą sobie radę bez problemu. Wydajniejszy będzie Tagan, ale to tylko zauważysz jak podłączysz go pod: uwaga uwaga tadaaaa.wav "platformę testową" :lol2: Solidność prawdopodobnie na podobnym poziomie poprzednio miałem Tagana, ale U01 i mogę powiedzieć, że jakość wykonania (solidność) podobna ze wskazaniem na Tagana :) A o poziom decybeli nie pytasz??? Bo pod tym względem Corsair kosi wszystko co jest na rynku :D pozdro

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. O głosność nie pytałem bo domysliłem się, że corsair cichszy. Choć te tagany też podobno nie są głosne. Wentyl chyba lepszy u Corsaira bo na łożyskach kulkowych. U tagana chyba są ślizgowe. Takie łożyska się wymienia? A jak jest ze stabilnością napięcia u Corsair?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czyli jak procek puszczony na 3,5GHz przy 1,5V i grafa kręcona na 620/999 w stresie wahania napięć 0,1V czyli podsumowując w idle na dwunastce mamy 12,05V to w stresie 12,03-12,04V :) Imo całkiem nieźle, co najważniejsze w stresie zasilacz dalej pracuje na minimalnych obrotach wentylatora (ok.600) :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te dane.

Ciekawe który z nich dłużej by popracował. Wiatrak powinien dłużej w Corsair a resza? Który bedzie lepiej wentylował budę?

Dziwne że na stronach tagana nie znalazłem nic na temat tego TG500-U26, jest tylko o TG500-U25, a na witrynach sklepowych dane są niekompletne i czesto sprzeczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze muszę Cię ostrzec zasilacz (a raczej wentylator cyka) jak jest nie rozgrzany trwa to ok. 5-10min. Cykanie jest dość ciche tzn. na moim sprzęcie w który to barka 7200.10 hałasuję niemiłosiernie i zagłusza wszystkie wentyle, słychać je z odległości 0,5-1m. :? Co dziwniejsze, że jak komputer pochodzi z pól godziny i potem się go wyłączy to po kilku godzinach jak się go ponownie włączy zasilacz nie wydaję z siebie dziwnych dźwięków. Myślę, że jest to kwestia dotarcia wentyla, bo teraz (po miesiącu użytkowania) cykanie to rzadkość :)

 

Co gorsza od jakiegoś czasu zauważyłem (nie byłbym sobą gdybym zataił tego typu fakt :D ), że zasilacz cyka zdecydowanie głośniej w poważnym stresie. Nie wiem co się dzieję dokładnie, ale musi coś drgać, bo cykanie ustępuję po dotknięciu grilla z tyłu zasiłki :? Muszę nad tym popracować, ale ostatnio mam coś mało czasu na grzebanie w kompie :sad:

 

Reasumując zasiłka jest ok, ale również posiada wady, które przy pomocy odrobiny dobrej woli da się wyeliminować :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, wszędzie gdzie sięda Seasonic wg. ciebie jest najlepszy a platformy testowe są śmieszne. Rozumiem wszystko. I pewnie dlatego że używa się platform testowych należy to wyśmiać.

 

Zacytował bym tekst z filmu o panu żabce i ilości przeczytanych książek z jednej z polskich komedii, ale się powstrzymam. Choć byłby tu wielce na miejscu, panie żabko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyhyhy powiedział właśnie Pan Żabka, któremu "kolesie" udostępniają super wypasione platformy testowe za kilkanaście patyków :lol2: Twoje ego rośnie (wraz z ilością zaliczonych zlotów? :huh: ), a ja się za dużo bzdur nasłuchałem (a raczej naczytałem) z Twoich ust, aby teraz brać Cię na poważnie :D pozdro

 

BTW. Nigdy nie pisałem, że SS jest najlepszy! Zaproponuj proszę alternatywę która będzie podobnie mniej dokuczliwa dla uszu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info w sprawie cykania :) Może to łozysja kulkowe w wiatraku, albo tak jest jakiś termostat mechaniczny or sth. Gdzies czytałem juz o tym cykaniu ale nie pamiętam gdzie. Bardzo to cykanie jest uciązliwe?

 

Szkoda że nie kupiłem wczesniej u25 bo te świecidełka średnio mi się podobają. Kosiarz rzeczywiście w tej chwili jest trudno dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Bardzo to cykanie jest uciązliwe?

(...)

Powiem tak, początkowe cykanie już raczej nie występuję (a jak występuję to jest bardzo ciche), prawdopodobnie miało związek z dotarciem wentyla :) Cykanie które występuję w dużym stresie jest bardzo w[ciach!]iające :angry: Wczoraj miałem chwile, aby zająć się diagnozą i mogę powiedzieć, że jest to co najmniej dziwne. Wygląda na to, że coś jest luźne w środku i wentyl powoduję, że to coś (może jest to sam wentyl) puka w tył zasiłki. Cykanie ustępuję gdy: przytrzymamy tył zasiłki np. palcem, nachylimy budę do około 45stopni :lol2: , prawdopodobnie gdy zamontujemy zasilacz w budzie typu Antec 900 (do góry wentylem) cykania nie uraczymy, ale na 100% pewny nie jestem. Co mnie utwierdziło, że jest coś luźne gdy puknąłem dość mocna zasilkę z tyłu :blink: cykanie ustąpiło i już się nie pojawiło do końca grania w TDU :) Dodatkowy argument, że jest coś luźne (i drga) to to, że cykanie początkowe, które już zanika było regularne (kolejny "cyk" w dokładnie takich samych odstępach czasu), a to "gorsze" cykanie jest nieregularne, ale oczywiście ustępuję gdy zatrzymamy wentyl :wink:

 

Czytając moje słowa można mieć niezły ubaw, ale mniej więcej właśnie ta to wygląda :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety do nowych Taganów i topowerów wiherki sanyo denki wrzucają tylko w mocniejszych modelach.

 

Jeśli miałby 800zł do wydania to Enermax infinity. Sprawnością bije wszystkie SS.

 

Jest to najsprawniejszy zasilacz jaki w życiu miałem okazję testować. Przy tym jeszcze diabelnie mocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, przypomniałem sobie. topower P3 SMART, najnowsza edycja P3-jki. Pólpasywny zasilacz, dopóki obciążenie nie przekroczy pewnego momentu wiatrak w ogóle się nie załącza. Stabilność napięć jak w SS, jaki hałas???

 

:D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety do nowych Taganów i topowerów wiherki sanyo denki wrzucają tylko w mocniejszych modelach.

Czyli na Sanyo w U26 czy U25 nie ma co liczyc? A te co sa montowane ile powinny "cicho" pochodzić? Czy warto wydać 30zł więcej i kupić u25 zamiast u26?

 

Znalazłem jeszcze ciekawą budę Antec Titan. Tam jest montowany Zasilacz Antec TruePower TRIO 650W. Jak on wypadą w porównaniu z tymi taganami i Corsair? Juz sam nie wiem którą budę brać Chieftec lbx/lcx, antka 182 (ale jest ciasnawy i drogi):/

Edytowane przez thewall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ciasnawa" - chodziło mi o długość. Tu jest zdjęcie 23cm karty (tyle samo co ma radek 1950 i jak widać jest na styk

http://www.in4.pl/recenzje/404/8800ogolne.JPG

 

Kupując TG500-u25 czy u26 moge mieć problem z zamontowaniem go w p182. Tu mamy widok zasiłki zaledwie 0,5cm dłuższej i nie wygląda to za ciekawie. Inna sprawa, że w 182 można kable poprowadzić za płytą głowną więc powinno być trochę lepiej.

http://www.in4.pl/recenzje/404/S4031091.JPG

 

Trudny wybór. Antek ma fajne rozwiązania (obieg powietrza, filtry, wyciszenie, zasiłka na dole, porzadek z kablami) ale za to jest krótszy od Szefa i bardziej delikatny ale przez to lżejszy. A może szef nie potrzebuje tak dobrego wietrzenia bo on sam jest wielkim radiatorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Anteca P180/182 na pewno wchodzi 8800GTX - skoro tak, to żadna inna karta obecnie do kupienia na rynku też wejdzie. Przy swoich 14 kg trudno ją uznać za lekką.Do W P180/182 wchodzą przeróżne zasiłki - nie słyszałem, żeby ktoś miał z tym problem.

 

Szef radiatorem? Z pewnością nie. Nawet jeśli jest z aluminium. Jedyne budy-radiatory mi znane to Zelmany TNN - od 3,5 do 5 tys zł. Albo samoróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan jest dosłownie niesłyszalny, wcześniej miałem Neoteca V4202, straszna suszarka. :)

Kwestia czysto subiektywna więc imho nie ma się czym podniecać :)

 

Do Anteca P180/182 na pewno wchodzi 8800GTX - skoro tak, to żadna inna karta obecnie do kupienia na rynku też wejdzie.

(...)

Mały błąd, kolega chciał oczywiście powiedzieć, że wejdzie każda inna karta dostępna na rynku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Anteca P180/182 na pewno wchodzi 8800GTX

Wchodzi ale po zdemontowaniu górnego koszyka na dyski.

 

Przy swoich 14 kg trudno ją uznać za lekką. Do W P180/182 wchodzą przeróżne zasiłki - nie słyszałem, żeby ktoś miał z tym problem.

Lekka to ona jest w porówaniu z Szefem Medium (16kg) ;) Chodziło mi o to że trzeba się z nią delikatniej obchodzić niż z Szefem choć u tego ostatniego drzwiczki są również jak dla mnie za delikatne :)

Jesli chodzi o zasiłkę to nie tyle tu chodzi o samą mozliwość jej wepchnięcia ale sensownym montarzu umozliwiającym swobodne dziłanie wiatraka znajdującego się przed nią. W recenzji antka zasiłka miała 18cm długości i recenzent z ledwością upchnał przewody by nie zawadzały o wiatrak (musiał użyć taśm). Recenzja w http://www.in4.pl/

Tagan u26 ma 175mm a u25 172mm więc również moga być problemy, pozatym ponoć kable są sztywne to również nie ułatwi sprawy.

W sumie to mozna usunąć wiatrak ale wtedy ewentualne dyski będą słabiej wietrzone. Nie wiem czy sam wiatrak zasiłki wystarczy. W sumie to taki wiatrak bardziej by się przydał przed górnym koszyczkiem na HDD.

 

Szef radiatorem? Z pewnością nie. Nawet jeśli jest z aluminium. Jedyne budy-radiatory mi znane to Zelmany TNN - od 3,5 do 5 tys zł. Albo samoróbki.

Szef jest ze stali która dobrze przewodzi ciepło na pewno lepiej niz plastik więc powinien lepiej sobie poradzić z jego odprowadzaniem w przypadku braku wentyli. Edytowane przez thewall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, walnąłem się nieco z tym każda/żadna :oops:

 

Co do chłodzenia dolnego tunelu - większość userów zupełnie wywala ten wiatrak ze środka, zakleja te otworki z tyłu wokół zasilacza (na tylnej ściance budy) i ma wystarczający ciąg powietrza i dla zasiłki i dla HDD.

 

Tagan za długi? Mam świetne rozwiązanie tego problemu. Nazywa się Corsair :D

 

Jeśli chodzi w demontaż koszyczka w górnej komorze żeby zmieścić 8800GTX to czemu nie. Z tego co czytam większość userów i tak ładuje HDD na dół.

 

Stal ma tak nikłe możliwości odbioru i rozpraszania ciepła, że nie ma mowy o tym by uzyskać jakiekolwiek zbicie temperatury - nawet o pół stopnia. Owszem, stal się nagrzeje po jakimś czasie, ale tylko w okolicach np. zasiłki i po prostu pozostanie ciepła. Materiał budy, nawet aluminium, nie ma żadnego wpływu na chłodzenie kompa - niestety w niczym nie pomaga. Zostaje tylko chłodzenie wiatrem.

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan za długi? Mam świetne rozwiązanie tego problemu. Nazywa się Corsair :D

Wychodzi na to że czy kupię szefa czy antka lepszy byłby corsair :) W pierwszym przypadku wyciagałby ciepłe powietrze znad procka w drugim lepiej by pasował do tego tunelu bo krótszy.

 

Znalazłem jeszcze coś takiego

COOLTEK MST 500 REAL PLUG POWER (CT 500)

 

Jak wypada ta zasiłka w porówaniu z Taganem czy Corsairem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zwracam honor mojej zasiłce :oops: Cykanie w stresie było spowodowane niedokładnym spasowaniem obudowy :mur: A raczej idiotycznym mocowaniem zasiłki w tejże budzie :sad:

 

Reasumując w tym momencie nie ma ŻADNEGO cykania, pykania czy jak to nazwać i pozostał tylko niesamowity huk powodowany przez...dysk twardy <_< pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kupując np TG600-u25 zamiast TG500-u25 mogę spodziewac się że będzie trochę ciszej gdyż wentyle bedzą wolniej się kręciły przy tej samej konfiguracji sprzetu?

A jak bedzie ze zuzyciem energii. Bo na chłopski rozum jak wentyl wolniej siękręci to mniej zuzywa energii więc niby powinno być mniejsze.

 

Czy dobrze rozumuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...