Skocz do zawartości
dymy

Nowy Firmware Dla Fuji S5600

Rekomendowane odpowiedzi

w tym skądinąd świetnym aparacie, chyba każdego męczy MF, który przez brak stosownej podziałki odległości ostrzenia czy powiększenia fragmentu kadru jest praktycznie mocno kulawy. cóż z tego, że nowy S6500 nie posiada tego mankamentu - nie było go jeszcze na rynku gdy wielu z nas wybierało swój S5600. więc co teraz? mamy go wyrzucić i biec po nowszy model? aparat który jeszcze nie skończył gwarancji i nie zniknął z półek sklepowych? przecież wielu z nas wybrało nie tylko aparat ale i markę, wierząc, że Fuji to znak jakości i dbałości o klienta (nie tylko o przyszłego nabywcę). a przecież wystarczyłby upgrade firmware wprowadzający stosowną podziałkę odległości na które ostrzymy albo jeszcze prościej - jeden z przycisków mógłby nas przełączyć z zoomu optycznego w ten dotąd bezużyteczny zoom cyfrowy, który pozwoliłby powiększyć kadr bez ruszania optyką i wyłapać pożądaną korektę ostrości, aby pstryknąć piękne, ostre zdjęcie. przecież aparat ma już taką funkcję - w trybie pełnego zoomu optycznego przełącza się sam dalej na cyfrowy (porada: można to wtedy wykorzystać aby właśnie idealnie ręcznie doostrzyć) - wystarczy więc rozszerzyć zakres działania na różne ogniskowe czyli przypisać działanie tej funkcji (przeskok z optycznego na cyfrowy) w dowolny moment zoomowania pod jakiś wolny przycisk - raczej wykonalne :) niestety Fuji milczy na prośby użytkowników i wypuszcza nowe zabawki, a najbardziej boli fakt, że użytkownicy innych marek mają takie funkcje zaimplementowane od zarania.

w celu skonsolidowania nacisków na ekipę konstruktorów Fuji powstała niedawno specjalna strona:

 

http://s5600.new-firmware.info

 

zachęcam do głosowania i przesyłania maili na adres fujifilm@fujifilm.pl z adresem wspomnianej strony lub tegoż wątku.

problem istnieje i trzeba im to uświadomić, a malkontentom odrazu powiem, że wiele takich akcji znalazło odzew u producenta (choćby użytkownicy cyfrówek marki Pentagram) Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbym ja się awanturował, żeby uaktualnili Firmware w mojej 20D :lol: żeby dodali :

 

-ISO w wizjerze

-ISO co 1/3

-spot

 

I to byłoby coś ... tylko szkoda, że wtedy jedyną różnicą od 30D byłby LCD.

 

Jak już wspomniał SKR, tak działa biznes ... Wybacz, nikt nie będzie robił z siebie samarytanina ... kasa to kasa i tylko to się liczy dla nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie ze swoim S5600 nie lubie od samego poczatku i problelem ten rozwazuje na poczatku maja kupujac D40, bo na D80 jestem za cienki finansowo w chwili obecnej, a S5600 pojdzie w cholere jako finansowe zasilenie kilku akcesoriow.

 

moze ktos doradzi jakis mulit purpous obiektyw za rozsadna cene tzw. dosia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym polega wlasnie ten biznes :)

To tak jakbym ja się awanturował, żeby uaktualnili Firmware w mojej 20D

Panowie - aparat wciąż jest w sprzedaży i te drobne zmiany nie odbiorą klientów takim modelom jak choćby S6500 bo o sile tego nowszego stanowi, że tak powiem "hardware" czyli lepsza optyka (jaśniejsza z szerszym kątem), lepsza matryca (fizycznie większa), lepsza ergonomia (pierścienie i inne duperele poprawiające macanko). bądźmy realistami - dwa białe pasy na maluchu nie zrobią z niego vipera ;)

to tak jak gdyby Abit nie wypusicił nowszych biosów w pełni wspierających świeżutkie proce o.65nm do płyt z serii KN9 opartych o chipset NF4 (a tylko dla tych z nowszym chipsetem NF5) aby po dwóch czy trzech miesiącach zmusić klienta do kolejnej przesiadki. w efekcie nie kupiłbym już Abita - life's brutal ;)

 

ja sie ze swoim S5600 nie lubie od samego poczatku i problelem ten rozwazuje na poczatku maja kupujac D40, bo na D80 jestem za cienki finansowo

a nie myślałeś o D50? ostatnio ktoś znajomy badał temat i ponoć jednak D50 to niedościgniony wzór dla reszty swoich bratanków.

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie myślałeś o D50? ostatnio ktoś znajomy badał temat i ponoć jednak D50 to niedościgniony wzór dla reszty swoich bratanków.

nie, bo D40 mam z programu lojalnosciwego a z tego samego programu D80 musialoby czekac 2-3mce i to tylko body i mimo kiepskiego kitu w d40 wezme d40 na jakies pare mcy, choc czekam na pomoc w doborze szkla, bo i latam i plywam 300KM motorowkami wiec i stabilizacja obrazu jest mocno wskazana i nie koniecznie tak jak to fuji opisuje co w pratkyce daje wlaczenie lampy. S5600 mnie rozsmieszyl jak wlaczyl lampe przy czasie naswietlania rzedy 1/400 sek :| a stabilizacja obrazu polegajaca na zwiwekszaniu czolosci rzadzi :D

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma sie tak że 5700 lepiej omijać z daleka, podobno wszystko jest tam nie tak jak trzeba. na pewno nie jest to godny następca 5600

tak na szybko patrząc na specyfikację

 

-jeszcze ciemniejsza optyka

-ponoć brak bracketingu

-brak RAWa

-mniejszy EVF z pokryciem 97%

-zwykła i mała (fizycznie matryca)

-sporo mniejszy dolny i górny zakres migawki

-brak regulacji dioptrii wizjera

-wolniejsze zdjęcia sekwencyjne

-brak zabudowanej osłony obiektywu

 

+pomiar światła wielosegmentowy 256 zamiast 64

+lepszej jakości wyświetlacze i LCD 2.5" zamiast 1.8"

+wbudowane 27MB pamięci

+lżejszy o ~50g i odrobinkę mniejszy

+obsługa kart SD

+ponoć lepsze macro oraz tryb super macro

+mniejsze odległości ostrzenia

+blokady dla auto ISO

+ 7.1MP zamiast 5.1MP

+ponoć działający zoom i AF podczas kręcenia filmów

+osobny przycisk do Self-Timer

+inteligentny flash (?)

 

warto dodać, że to bardzo istotne minusy i sporo mniej istotnych plusów. innymi słowy: jeśli można się wahać przy zakupie S5600 nad dorzuceniem ~500 zł do S6500 to w tym wypadku każdy fotoamator dołoży.

aparat natomiast chętnie nabędą osoby dziś nie zainteresowane S6500 - w tej chwili (przy tych różnicach w cenie) S5600 może jednak zabierać sporą część takiego rynku jak nasz krajowy i chyba po to właśnie wychodzi jego słabsza wersja, która finalnie zajmie jego miejsce na sklepowych półkach (bez wątpienia nie w rankingach).

 

PS. ciekawe foto Niemiec - pozazdrościć rekreacji :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...