Skocz do zawartości
pablopawel

Pytanie Odnośnie Fc.

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie. Buduje singiel według "schematu":

http://forum.purepc.pl/miniaturki/161534ca...22bd8b62600.jpg

Tam nigdzie nie pisze jakiego gazu uzyc ani gdzie go nawet podłaczyć!

Poczytaj więcej, a najlepszy będzie r507..... a w końcu tego nie zbudujesz albo zbudujesz na r290..... Poza tym poczytaj więcej.

 

xtremesystems.org/forums

teampuss.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dzieckiem nie jestem. Tylko nie wiem jaki gaz wybrać. I dręczy mnie myśl, jak go podłączyć bo wiem, że to idzie tak: kompresor-desuperheater-skraplacz-filtr-kapilara-parownik i od parownika linia ssącą do kompresora. Wiem jaką drogę przechodzi gaz i co się z nim dzieje. Jest to układ "zamknięty" i nie wiem gdzie tam wsadzić gaz.

 

P.S Od roku interesuje się oc. Teorię mam w paluszku, gorzej z praktyką.

Edytowane przez pablopawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć zaworek serwisowy przez który podłaczasz taki fajny przewód do do kompresora serwisowaego którym robisz próżnie nastepnie gdy już masz próżnie podpinasz ten komresor serwisowy pod butle z czynnikiem i ładujesz układ mniejwięcej do 10bar później zostaje ci tylko mozolna regulacja ilością gazu a wcześniej długością kapilary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

To oznacza, że muszę mieć 2 kompresory. Czy ten kompresor serwisowy to inaczej wygląda od tego "zwykłego"?? I ile on kosztuje(kolejna rzecz, którą muszę dokupić) Pozdrawiam.

Edytowane przez pablopawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast serwisówki możesz użyć dowolnego kompresora LBP, może być słaby byleby miał dobre zawory.

 

Jeżeli nie chcesz serwisówki to możesz też zawsze dać zawór serwisowy zaraz za kompresorem na tłoczeniu a za nim zawór jakikolwiek, żeby zamknąć obieg, wtedy wypompujesz gaz za pomocą swojego kompresora, potem nabić gazem i też będzie działać.

 

Mówiłeś że poczytasz, więc dlaczego pytasz się o coś co już było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale o tym nie czytałem.

 

Mógłbyś dać linka jak wygląda ten kompresor serwisowy??

Kompresor serwisowy to nazwa potoczna. Szukaj pompy próżniowej. Koszt pewnie coś koło 1k zł. Ewentualnie ze starej lodówki za 2zł/kg.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

What! 1k!?! Nie ma czegoś tańszego(po forum widzę, że nikt tego nie używa)

Przecież napisałem, że można użyć kompresora.

 

Poza tym o ile się nie mylę to Luke i Piotres mają pompy próżniowe.

 

jak kupujesz zwykły kompresor zamiast pompy to wybieraj jak najlepszy stan i jak najmocniejszą zagwarantuje ci to głebsza proznie

Wcale nie musi być bardzo mocny, ważne, żeby miał dobre zawory i był na LBP, bo danfossem sc21 mimo sporej mocy próżni nie zrobisz. Od mocy dużo ważniejsza jest pojemność skokowa. Lodówkowe 1/8 - 1/6 hp dobrze nadają się do robienia próżni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musi być bardzo mocny, ważne, żeby miał dobre zawory i był na LBP, bo danfossem sc21 mimo sporej mocy próżni nie zrobisz. Od mocy dużo ważniejsza jest pojemność skokowa. Lodówkowe 1/8 - 1/6 hp dobrze nadają się do robienia próżni.

no i z pewnością koleś od którego kupi ten kompresor będzie wiedział co to jest lbp

 

edit. chyba trzeba jemu doradzic tak żeby on zrozumiał a nie mi więc tłumaczenie dobry stan i mocny kompres chyba wystarczy bo reszty pojec koles ze złomu niezrozumie

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i z pewnością koleś od którego kupi ten kompresor będzie wiedział co to jest lbp

 

edit. chyba trzeba jemu doradzic tak żeby on zrozumiał a nie mi więc tłumaczenie dobry stan i mocny kompres chyba wystarczy bo reszty pojec koles ze złomu niezrozumie

Słabe lodówkowe są zawsze LBP, HBP zaczyna się powyżej 1/2 hp, a takiego używać jako serwisówkę to aż żal. Ja bym się wystrzegał mińska i innych podobnych, bo w nich po 20+ latach pracy można się wszystkiego spodziewać.

 

Więc na złomie najlepiej szukać słabego lodówkowego, bo na kompresorze nie zawsze jest napisane czy jest HBP MBP czy LBP, a w przypadku mocnego większe prawdopodobieństwo trafić na HBP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...