Skocz do zawartości
pablopawel

Pytanie Odnośnie Fc.

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, ale chyba lepiej i tak kupie jeszcze 2 kompresor.

Kompresor i tak musisz mieć do zrobienia próżni. Ja też nigdy nie używam serwisówki do napełniania, bo i po co. Jak jest próżnia w układzie to gaz się i tak zassa, chyba, że masz małe ciśnienie w butli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żebyś wiedział jak wygląda mińsk

Mój CI on :). W sumie jak na Minska spisuje się nie najgorzej :)

 

Co do nabijania gazu do po co drugi kompresor? Ładujemy gaz od strony niskiego ciśnienia i kompresor sam sobie gaz zasysa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipoto jest reduktor z podgrzewaczem i rotometrem jak kojaze :)

 

co do gazu to chyba najtaniej i najlatwiej bedziez propane:), jak wywnioskowałem nie dysponuje potężnym budżetem.

serwisowke to wlutujesz na ssacym w kompresor zaworek i jesszcze musisz sie uzbroic w waż serwisowy. przyda sie on do opróżnienia i do załadowania układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nabijania gazu do po co drugi kompresor? Ładujemy gaz od strony niskiego ciśnienia i kompresor sam sobie gaz zasysa

zależy jak kto jest przyzwyczajony mi na przykład łatwiej jest to dostrajać mając równe 10bar no ale jak kto woli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli poprostu robie próżnię. potem podłączam gaz do zaworka i następnnie do kompresora??

Wężem serwisowym podłączasz kompresor serwisowy do zaworka w układzie.

Robisz próżnię.

Odłączasz wąż serwisowy od zaworka.

Zakładasz wąż serwisowy do butli i z drugiej strony do układu.

Otwierasz zawór w butli (zawór możesz otworzyć szybciej, żeby pozbyć się powietrza z węża).

Układ sie napełnia (bo ciśnienia się wyrównują).

Jeżeli masz mało gazu w butli, to odpalasz kompresor w układzie który zasysa sobie gaz z butli.

Jak się napełni odłączasz przewód serwisowy od układu.

Kalibrujesz.

 

Mówiłeś, że poczytasz czy mi się wydaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak tak mówiłem, że poczytam, ale z natury jestem leniwy i po prostu wolałem w te ciepłe dni poleżeć na podórku. Jeszcze raz dzięki.

 

No i ostatnie pytanie: co to znaczy kalibrujesz??

Edytowane przez pablopawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam czas- szukam, jak nie znajde to dam znać.

 

Definicja

Wzorcowanie (inaczej: kalibracja) - ogół czynności ustalających relację między wartościami wielkości mierzonej wskazanymi przez przyrząd pomiarowy a odpowiednimi wartościami wielkości fizycznych, realizowanymi przez wzorzec jednostki miary wraz z podaniem niepewności tego pomiaru.

 

W najprostszym przypadku polega to na określeniu różnicy pomiędzy wskazaniem przyrządu wzorcowego a wskazaniem przyrządu wzorcowanego z uwzględnieniem niepewności pomiaru dokonanego przy pomocy przyrządu wzorcowego

 

Sory, ale jakoś nie kapuje!

Edytowane przez pablopawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...