Skocz do zawartości
srekal34

Propozycje Na Romantyczną Kolację We Dwoje ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo z dziewczyną szykuje nam sie mała rocznica, a obiecałem że zrobie romantyczna kolację ;) Co mogę upichcić na taką "kolacje ze śniadaniem"? Nie jestem specjalnie doświadczony, ale potrafię gotować. Macie jakieś sprawdzone propozycje? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gotujesz ryż Basmati,

-

kroisz jedną pierś kurczaka na małe kawałki (0.5cm x 1cm) i posypujesz mocno vegetą oraz przyprawą do mięs

-lejesz dużo oleju na patelnie i rozgrzewasz

-kroisz cebulę na maleńkie kawałki (siekasz)

-kroisz czerwoną paprykę (pół małej) na małe kosteczki 0,5 x 0,5 cm

-to samo z zieloną papryką

 

-jak się kurczak z cebulą lekko obsmażą, dorzucasz paprykę i pół szklanki kukurydzy. Jak jest prawie zrobione (około 15 minut na małym ogniu) dolewasz trochę wody (pamiętaj, żeby było też odpowiednio dużo oleju) dzięki temu będziesz miał "sos" zrobiony z przypraw i warzyw który da ryżowi świetny smak.

 

jak jest gotowe i masz ryż odcedzony - wrzucasz ryż na patelnie i mieszasz dokładnie na małym ogniu. Możesz czmś to przyprawić (plasterek cytryny lub jakiś koper z boku)

 

Kobietka odleci :)

 

Na deser bierzesz małego arbuza rozkrojonego na pół i wydrążonego. Do tego co wydrążyłeś i masz w kostkach dorzucasz na pół pokrojone winogrona, kostki banana, i co tam sobie chcesz :) troszke cukru - wymieszać i git. Można się tym też pobawić "po kolacji" :]

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje ladnie ułożone spagetti bolognese zrobione na maxa aromatycznie:

miesko mielone dobrej jakości podsmażyć z czosnkiem, najlepiej marynowanym w oleju i ziołach. Do tego wlać szklanke wody z rozmieszanym fixem knorra i słoiczek koncentratu pomidorowego. Do tego do woli ziół prowansalskich, doprawić solą i pieprzem.

Na talerzu ułożyć ładnie ułożyć makaron, w takie kółko, do środka tego koła włożyć sosu dość dużo, na sam sos ułożyć pół garści startego sera. Całość dania posypać znów roztartą w rękach szczyptą ziół prowansalskich (makaron, sos i ser, nawet można posypać talerz by ładnie wyglądało), a na sam ser położyć świeżo zerwane i umyte listki bazylii.

Do tego proponuję lampkę czerwonego wytrawnego winka.

 

Przystawki do tego można by jakieś... Proponuję po kromce bagietki podpieczonej z masłem czosnkowym i na to coś w stylu cream bonjur.

 

A na deserek piersi partnerki ;P

Edytowane przez igomako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

igomako, a jakie to jest mieso mielone dobrej jakosci? Bo kiedys wlasnie spagetti robilem ale mieso bylo ochydne, z tego co wiem to są rózne rodzaje miesa mielonego ale nie wiem które lepsze. Mozesz cos tutaj poradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konkretnej firmy ci nie podam, ale najlepsze jest raczej wołowo-wieprzowe, chociaż mielone z drobiu też nie jest złe. A jak kupujesz mięso to pamietaj - do mielonego dorzucają dużo słoniny, a najlepsze mielone jest bez tłuszczu. Szukaj takiego które ma najżywszy, najbardziej czerwony kolor. Takie wyblakłe, białe to widać że ma 80% słoniny ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie będzie tam cebuli to dużo straci na smaku? Ona nie jada cebuli ;]

 

[...]

-kroisz cebulę na maleńkie kawałki (siekasz)

[...]

moze lepiej bez tej cebulki . tylko czy wtedy sos bedzie smaczny? (;

bolognese jest na prawde dobry, i proponuje go 'zrobic' do spaghetti ;)

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

igomako, mam mieso mielone z inydka, nie wiem czy sie nada ale wygodnie mi by bylo go uzyc zamiast isc do sklepu po jakies wieprzowo-wolowe. Moze byc takie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

igomako, mam mieso mielone z inydka, nie wiem czy sie nada ale wygodnie mi by bylo go uzyc zamiast isc do sklepu po jakies wieprzowo-wolowe. Moze byc takie?

wg mnie tak, robiłem z indyczego, tylko trzeba jak zawsze podsmażyć i potem podusic dopowiednio długo i przyprawic porzadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

No i upichciłem to spagetti, wyszlo swietne (mięso z indyka) - kiedyś robilem, z rok temu, to nie bylo za ciekawe, ale kiepskie mieso mialem i za krotko robilem.

 

Polecam, przepis prosty, szybki i smaczny ;]

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co laska preferuje :lol: Ale na romantyczną kolacje to pewnie kuchnia włoska: spaghetthi lub lasagne ;) Do tego jakieś winko i odpowiednia muzyka ;) Podałem przykładowe potrawy bo wydaje mi się , że są w miare łatwe do przygotowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ten rpzepis djsilnece jest boski - zrobiłem na próbe w domu i jest bardzo smaczny :)

Truskawki będą na deser :)

To jeszcze muszę przygotować jakieś romantyczne kawałki i będzie gites :) to musi być niezapomniany wieczór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zrobić jakieś danie z krewetkami bądź innymi owocami moża. Do tego wino, świece i nastrojowa muzyka... świetna sprawa. co prawda z braku czasu ostatni raz robiłem takie danie jakies 3-4 miesiące temu i nie mam przepisu ale napewno coś znajdziecie na necie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ten rpzepis djsilnece jest boski - zrobiłem na próbe w domu i jest bardzo smaczny :)

Truskawki będą na deser :)

To jeszcze muszę przygotować jakieś romantyczne kawałki i będzie gites :) to musi być niezapomniany wieczór :)

Cieszę się, że się spodobało. Tanie, łatwe i nietuzinkowe.

 

Ja proponuję zrobić jakieś danie z krewetkami bądź innymi owocami moża.

LOL. Morze to będzie ciekawa kolacja :) a morze nie . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...