Skocz do zawartości
srekal34

Propozycje Na Romantyczną Kolację We Dwoje ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Hehehe :) Polecam firefoxa z wbudowanym spell-checkiem.

 

BTW wypróbowałem też wieprzowinę z tamtym przepisem. Smakuje troszkę lepiej, lecz należy obłożyć je przyprawami i odczekać z godzinkę oraz dłużej robić mięso na maleńkim ogniu, późno dodając cebulę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze autor tematu pochwali sie jak wyszla kolacja ?

 

Pozdrawiam

Wiesz co... Już po zdjęciach widać że było pysznie a jeszcze pytać co było potem... - domyśl się :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djsilence sam się muszę przygotować za kilka dni na romantyczną kolację, pomyślałem że zrobie właśnie spaghetti, ale jako że się tak chwaliłem "mojej" kobiecie jaki to ze mnie super kucharz to spaghetti może być za małym wyzwaniem, a teraz głupio mi się z Tego wycofać :P

 

Tak więc zrobie Twój przepis. Może się nie zorientuje że to tylko ryż z kawałkami kurczaka i warzywami :) Ale najpierw zrobie u siebie na próbę. Ważne żeby ją zwaliło z nóg :D Niestety o śniadaniu raczej nie mam co myśleć :]

Takie mało pytanko - do tego wino czerwone czy białe? :huh:

Edytowane przez Tuning-komp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam ogólnie też powiem, że kurczak po chińsku jest przepyszny i również łatwy. Tak dla dwóch osób w sam raz i naprawdę syci.

 

- 0.5 kg piersi z kurczaka

- pół puszki ananasów

- mąka do posypania

- sos sojowy

- ocet winny

- przyprawy: curry, papryka, pieprz, sól, oregano, bazylia i tym podobne

- torebka ryżu na osobę (choć tak naprawdę to jakieś 3/4)

- pol szklanki wina bialego półwytrawnego

 

Kurczaka jak zwykle- oczyścić z włókien i innych pierdółek, pokroić na małe kawałki (kwadraty 1.5cm), obtoczyć w mące.

Na rozgrzany olej wrzucić mięso, o kilku minutach dodawać sos sojowy (łyżkę stołową), ocet (również tyle).

Pokroić plastry ananasa na podobne kawałki, co mięso, a ok pół szklanki syropu z puszki wlać na patelnię z piersiami (chodzi, by spokojnie dochodziły bez przypalania). Dodać przyprawy do smaku, ananasy wrzucić. Zamieszać i przykryć, by wszystko się wymieszało. Dodać na sam koniec wino.

 

W między czasie ugotować ryż.

 

10minut wystarczy, z pilnowaniem, czy się nic nie przypala i kiedy po spróbowaniu mięso będzie się rozpływać w ustach, nałożyć na talerze (mile widziane wcześniej podgrzane) z ryżem i viola!

 

Przygotowałam to na swoją pierwszą prawdziwą randkę i facet był zachwycony tak, że do tej pory mówi, że to moje sztandarowe danie:) :rolleyes:

 

Smacznego.

 

BTW, chciałabym, żeby kiedyś mężczyzna przygotował dla mnie coś tak miłego, jak kolacja, ze śniadaniem oczywiście:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam ogólnie też powiem, że kurczak po chińsku jest przepyszny i również łatwy. Tak dla dwóch osób w sam raz i naprawdę syci.

 

- 0.5 kg piersi z kurczaka

- pół puszki ananasów

- mąka do posypania

- sos sojowy

- ocet winny

- przyprawy: curry, papryka, pieprz, sól, oregano, bazylia i tym podobne

- torebka ryżu na osobę (choć tak naprawdę to jakieś 3/4)

- pol szklanki wina bialego półwytrawnego

 

Kurczaka jak zwykle- oczyścić z włókien i innych pierdółek, pokroić na małe kawałki (kwadraty 1.5cm), obtoczyć w mące.

Na rozgrzany olej wrzucić mięso, o kilku minutach dodawać sos sojowy (łyżkę stołową), ocet (również tyle).

Pokroić plastry ananasa na podobne kawałki, co mięso, a ok pół szklanki syropu z puszki wlać na patelnię z piersiami (chodzi, by spokojnie dochodziły bez przypalania). Dodać przyprawy do smaku, ananasy wrzucić. Zamieszać i przykryć, by wszystko się wymieszało. Dodać na sam koniec wino.

 

W między czasie ugotować ryż.

 

10minut wystarczy, z pilnowaniem, czy się nic nie przypala i kiedy po spróbowaniu mięso będzie się rozpływać w ustach, nałożyć na talerze (mile widziane wcześniej podgrzane) z ryżem i viola!

 

Przygotowałam to na swoją pierwszą prawdziwą randkę i facet był zachwycony tak, że do tej pory mówi, że to moje sztandarowe danie:) :rolleyes:

 

Smacznego.

 

BTW, chciałabym, żeby kiedyś mężczyzna przygotował dla mnie coś tak miłego, jak kolacja, ze śniadaniem oczywiście:)

No to kiedys sie trzeba na testy ustawic :D Ale te pol szklanki wina mi sie nie podoba, za mala ilosc w stosunku do ilosci ryzu :P Ok. ty robisz to na kolacje, ja moge sniadanie :]

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bardoz fajnie wyszła ;) Było dokładnie tak jak sobie zaplanowałem :) Świecie, dobra muzyka i jedzenie :) A potem śniadanko nazajutrz :)

Miedzy kolacja a sniadankiem powinien byc sex;D

 

ps. wypilem troszke...hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem jeszcze bardziej leniwy niz djsilence, po prostu - dwie piersi w kawalki, dodaje soli/pieprzu/troszke czosnku tego w granulkach/papryki slodkiej/papryki ostrej/papryki cayenne :blurp: , potem to wszystko na patelnie, jak sie przypiecze to do tego sos slodko kwasny spicy z knorra (musi byc spicy bo normalny jest za mdly ble), nastepnie ryz na talerz, polac sosem z piersiami i wyzerka na maksa, az spiki z nosa leca :D

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam ogólnie też powiem, że kurczak po chińsku jest przepyszny i również łatwy. Tak dla dwóch osób w sam raz i naprawdę syci.

 

- 0.5 kg piersi z kurczaka

- pół puszki ananasów

- mąka do posypania

- sos sojowy

- ocet winny

- przyprawy: curry, papryka, pieprz, sól, oregano, bazylia i tym podobne

- torebka ryżu na osobę (choć tak naprawdę to jakieś 3/4)

- pol szklanki wina bialego półwytrawnego

 

Kurczaka jak zwykle- oczyścić z włókien i innych pierdółek, pokroić na małe kawałki (kwadraty 1.5cm), obtoczyć w mące.

Na rozgrzany olej wrzucić mięso, o kilku minutach dodawać sos sojowy (łyżkę stołową), ocet (również tyle).

Pokroić plastry ananasa na podobne kawałki, co mięso, a ok pół szklanki syropu z puszki wlać na patelnię z piersiami (chodzi, by spokojnie dochodziły bez przypalania). Dodać przyprawy do smaku, ananasy wrzucić. Zamieszać i przykryć, by wszystko się wymieszało. Dodać na sam koniec wino.

 

W między czasie ugotować ryż.

 

10minut wystarczy, z pilnowaniem, czy się nic nie przypala i kiedy po spróbowaniu mięso będzie się rozpływać w ustach, nałożyć na talerze (mile widziane wcześniej podgrzane) z ryżem i viola!

 

Przygotowałam to na swoją pierwszą prawdziwą randkę i facet był zachwycony tak, że do tej pory mówi, że to moje sztandarowe danie:) :rolleyes:

 

Smacznego.

 

BTW, chciałabym, żeby kiedyś mężczyzna przygotował dla mnie coś tak miłego, jak kolacja, ze śniadaniem oczywiście:)

Juz dawno dawno temu mialem te fotke wrzucic, ale jakos sie zapodziala.

 

Dołączona grafika

 

BTW. zyje do tej pory, czyli idzie to zjesc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdlug mnie ryz nie wyglada zbyt apetycznie, rozgotowales go, czy to jest wersja z woreczka?

Wyglada okropnie.

 

Do tego powinienes sprobowac dodac do niego (podczas gotowania) jakiejs przyprawy, zeby nie byl taki blady.

Moze to byc np. pol kostki rosolowej, lub cos w ten desen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdlug mnie ryz nie wyglada zbyt apetycznie, rozgotowales go, czy to jest wersja z woreczka?

Wyglada okropnie.

 

Do tego powinienes sprobowac dodac do niego (podczas gotowania) jakiejs przyprawy, zeby nie byl taki blady.

Moze to byc np. pol kostki rosolowej, lub cos w ten desen.

Ale ja Cie prosze :) Gotowala go osoba ktora cytowalem, dla nas...

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uu... no to krytyka poszła :D Vegety zazwyczaj dodaje, niestety nie byłam u siebie, stąd odbiega to od ideału, mnie osobiście niezbyt smakowała tamta kolacja... Ale tylko mam na myśli jedzenie! :)

 

Właśnie, jeśli już odkopano temat... Jakim cudem można uzyskać klejący się ryż? Wszędzie się chwalą na reklamach, że się nie klei...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uu... no to krytyka poszła :D Vegety zazwyczaj dodaje, niestety nie byłam u siebie, stąd odbiega to od ideału, mnie osobiście niezbyt smakowała tamta kolacja... Ale tylko mam na myśli jedzenie! :)

 

Właśnie, jeśli już odkopano temat... Jakim cudem można uzyskać klejący się ryż? Wszędzie się chwalą na reklamach, że się nie klei...

Przyjedz do poznania, to pokaze tobie jak sie robi klejacy ryz ;] No kolacja sycila, moze nie najlepsza, ale co bylo potem... bylo warto :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowane na własnym przykładzie :)

 

Spaghetti bolognese + czerwone świece + wino + czerwony obrus. A rano jajecznica na boczku z kawa oczywiscie do lozka... ;]

 

Pamietaj tylko aby ser utrzec bezposrednio nad talerzem, wtedy jest taki niepowtarzalny smak.... No i naucz sie paru włoskich zwrotów typu : Buon Apettito :)

Edytowane przez Ant3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chłopaki, ja to wam powiem, że jak bym na romantycznej-kolacji-we-dwoje zobaczyła danie ze słoika (sos słodko kwaśny można zrobić samemu, nie trzeba używać knorra) to bym chyba nie została na noc :]

 

dania z ryżem kobiecie podaje się mniej więcej w ten sposób:

Dołączona grafika

 

a jeśli chodzi o jakiś wykwintny a prosty przepis polecam risotto ze szpinakiem i serem roquefort:

 

- 2 średnie cebule

- 75-100g mrożonego szpinaku

- łyżka masła

- 2 torebki ryżu

- 1,2l bulionu

- 200-250g sera roquefort

- sól, pieprz

- opcjonalnie tymianek (niektórzy tymianku nie lubią a i bez tymianku jest dobre)

 

w garnuszku podgrzewamy szpinak z masłem, solimi i pieprzymy do smaku

siekamy cebule na drobniutko, ser kroimi na drobne kawałki

na rozgrzanej patelni z odrobiną oleju smażymy cebulkę, mieszamy chwilę. dorzucamy ryż, mieszamy z cebulką i od razu zalewamy to chochlą bulionu. teraz cały czas mieszamy, aż ryż wchłonie to co wlaliśmy. dodajemy kolejną chochlę bulionu, znów mieszamy aż się wchłonie i tak w kółko aż skończy się bulion (ok 20-30 min)

jak już skończy się bulion wrzucamy pokrojony ser i mieszamy aż się rozpuści

dodajemy szpinak, sól i pieprz do smaku, mieszamy - gotowe :)

 

dla miłośników ostrzejszych smaków danie pysznościowe (chociaż wygląda jak breja :P)

Edytowane przez aurel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc ja polecam brokoli jest bardzo proste skladniki potrzebne to cebula brokuly smietana 18 % makaron cabule trzeba pokroic i usmazyc brokuly pokroic makaron ugotowac 1 zecz trzeba cebule usmazyc dodac potem bokuly i zalac smietana i doprawic do smaku mozna dac jajko so tego sosu ale nie trzeba zalezy to od tego jak ktos lubi i smacznego :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Seren

Polecam sprawdzony(przeze mnie)ostatnio przepis na GRUSZKI W WINIE :rolleyes:

 

Składniki:

 

- 4 gruszki

-1 cytryna

-1 pomarańcza

-400 ml czerwonego wina np.(Angio Archeo IGT Negroamaro del Salento)

(można wybrać inne wg.własnego gustu :wink: )

-100 g cukru

-ewentualnie cynamon i goździki

 

Przygotowanie:

 

Wino zagotowujemy z pokrojoną w plastry cytryną i pomarańczą,

przyprawami oraz cukrem.

Wkładamy do niego gruszki,które wcześniej należy starannie obrać

ale pozostawić ogonki.

Gotujemy przez ok.15 minut,po czym wyjmujemy owoce i odstawiamy

do wystygnięcia.

Pozostały sos gotujemy,do momentu odparowania do połowy objętości.

Gruszki podajemy polane sosem.

 

POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...