Skocz do zawartości
DEVILEK

Nuclearus Benchmark

Rekomendowane odpowiedzi

to mnie pozamiatales kolego, napisz na jakich taktach pamieci lecialy i z jakimi CL'kami ?

tak sie zastanawiam ile daje tu cache proca

 

dla przypomnienia moj wynik 5,5k

hehe...meeron widze, że mnie wyprzedzasz o całe 9 nucleonów :lol2:

 

@Slaver Gratki...dajesz,dajesz :wink: Kto na SD podciągnie pierwszy pod 6k??? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mnie pozamiatales kolego, napisz na jakich taktach pamieci lecialy i z jakimi CL'kami ?

tak sie zastanawiam ile daje tu cache proca

 

dla przypomnienia moj wynik 5,5k

hmmm - pamieci maja tu chyba niewielki wplyw - mam srednie bh6tki, ktore lataja obecnie na 2-2-2-5-1T przy 236 Mhz - postaram sie pozniej nieco poprawic wynik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe...meeron widze, że mnie wyprzedzasz o całe 9 nucleonów :lol2:

postaram sie jeszcze wynik poprawic ;P

ty tez sie nie obijaj ;)

 

hmmm - pamieci maja tu chyba niewielki wplyw - mam srednie bh6tki, ktore lataja obecnie na 2-2-2-5-1T przy 236 Mhz - postaram sie pozniej nieco poprawic wynik...

moje na cl3 nawet tak nie zrobia jak twoje ;P Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Single - 4464

Dual - 4538

 

Zaledwie 1,65% zysku.

Biorąc pod uwage ,że za każdym razem wynik może sie wachac to wychodzi na to , że to nic nie daje. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwage ,że za każdym razem wynik może sie wachac to wychodzi na to , że to nic nie daje. :-P

dokładnie - program daje wyniki ktore nie sa w zadnycm stopniu powtarzalne - ja na identycznym taktowaniu w identycznych warunkach mam wyniki miedzy 56XX-58XX a to zbyt duzo jak na zwykly blad pomiarowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, a u mnie wyniki są powtarzalne, rozrzut max 20 zanotowalem ;]

Bo Ty jesteś lama i masz powyłączane programy, ten benchmark się robi z włączonym firewallem antywirem i indeksowaniem plików na dysku, nie wspomnę, że podczas testu pewnie nie rozmawiasz na gadu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, wygląda na to, że Slaver wali Fake'y :lol2:

suma kontrolna sie zgadza ;) - ładnego proca mi wybrałeś, nie? :]

 

Poza tym nie uruchamialem bencha z wlaczonym firewallem, choc badz co badz na zjechanym windowsie 2k a nie systemie do PI. Wyniki u mnie dosc mocno skacza ale byc moze to przez jakies uslugi badz procesy w tle...

dobilem max do kolo 5800 - zeby dojsc do 6k potrzeba by koło 3.5 GHz (albo plyty w ktorej mozna wylaczyc jeden rdzen w core2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suma kontrolna sie zgadza ;) - ładnego proca mi wybrałeś, nie? :]

 

Poza tym nie uruchamialem bencha z wlaczonym firewallem, choc badz co badz na zjechanym windowsie 2k a nie systemie do PI. Wyniki u mnie dosc mocno skacza ale byc moze to przez jakies uslugi badz procesy w tle...

dobilem max do kolo 5800 - zeby dojsc do 6k potrzeba by koło 3.5 GHz (albo plyty w ktorej mozna wylaczyc jeden rdzen w core2)

ja ustawiam priorytet na "czasu rzeczywistego" jak włącze benchmark to nawet sie myszką nie da ruszyć :) tak jak by komp zwisł, żaden proces w tle nie jest wtedy wykonywany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ustawiam priorytet na "czasu rzeczywistego" jak włącze benchmark to nawet sie myszką nie da ruszyć :) tak jak by komp zwisł, żaden proces w tle nie jest wtedy wykonywany

Nie wiem jak u innych ale real time czasem daje mi odwrotne rezultaty od spodziewanych (czasem tez zwykle high) wiec wszystko robie na normal...

 

niemniej sprawdze...

Edytowane przez Slaver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suma kontrolna sie zgadza ;) - ładnego proca mi wybrałeś, nie? :]

Ano, szkoda, że moja sztuka padła, różnica w kaszy sprawia, że współzawodnictwo z tobą będzie trudniejszym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych ale real time czasem daje mi odwrotne rezultaty od spodziewanych (czasem tez zwykle high) wiec wszystko robie na normal...

 

niemniej sprawdze...

ja mam tak w 3dm01, przypuszczam że dlatego że sam benchmark jest wykonywany jako osobny proces, który ma priorytet ustawiony na normalny, a ten co włączam na czasu rzeczywistego go jeszcze bardziej spowalnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mobo z przyczyn nie do końca znanych ( obstawiamy puki co że to zintegrowana grafa) nie bootuje na ustawieniu dzielnika 6/5 dla pamięci dlatego też bench na pamięciach latających poniżej 400mhz :angry: , choć na codzień na 500 sobie latają, od święta 520 na 3-3-3-9.

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekka pooprawa,, pamieci 249mhz 2-2-2-5-1 a tylko 20 pkt złooo ;]

 

 

 

dziwne,,, 3,6v czyli z zapasem ;)

Potrzbujesz aż takiego RP i MA: ? Jeśli nie to zmniejsz i ustaw minimalne stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potestuję

 

problem jest w.. stabilności,, sprawdzę na wyższym napięciu ale wydaje mi się że to i tak zapas do takich taktów 249mhz 3,6v, smart guardian 3,55, geil ultrax bh5utt 2x512,, 230mhz robią na tych ustawieniach @ 3,2v

 

pytaniem jest - które z ustawień może mieć wpływ na brak stabilności,, pi pada po 7-10 minutach, mem test przy ~50%,, pewnie coś typowego dla wielbłądów co pomijam ;]

 

zostaje jeszcze kwestia marnej wydajności,, w praktyce jest taka sama w nucleausie

 

 

co do samego tematu - może ktoś przejmie opiekę i przypilnuje wyników,, ruch jest wyniki są nie ma tabelki ;)

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...