Skocz do zawartości
Abdel_k9

8RDA-Walnieta kosc bios?

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz wczoraj maiłem epoxa. Krecilo sie na nim fajnie, ale troche przesadzilem i musialem zresetowac bios. I wtedy ostatni raz wydzialem plyte wlaczona. Bo bo wlozenia zworki na miejsce i wlaczeniu zalsilania zobaczylem tylko krecace sie wiatraki i napis "FF" na ledach. Czy ktos moze wie co sie skopalo i czy podlega to gwarancji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny problem... :evil: Przeprogramuj bios i po klopocie (oczywiscie zakladam, ze probowales juz bootowac plyte z wcisnietym insertem, resetowac cmos etc.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny problem... :evil:  Przeprogramuj bios i po klopocie (oczywiscie zakladam, ze probowales juz bootowac plyte z wcisnietym insertem, resetowac cmos etc.)

Nie probowalem uruchamiac plyty z insertem bo plyta nawet napedu nie wykrywa a reset rpbilem wiele razy i nic :(. poprostu plyta jest calkowicie martwa tak jakby biosu wogole nie bylo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz wczoraj maiłem epoxa. Krecilo sie na nim fajnie, ale troche przesadzilem i musialem zresetowac bios. I wtedy ostatni raz wydzialem plyte wlaczona. Bo bo wlozenia zworki na miejsce i wlaczeniu zalsilania zobaczylem tylko krecace sie wiatraki i napis "FF" na ledach. Czy ktos moze wie co sie skopalo i czy podlega to gwarancji ?

U mnie bylo to samo zero reakcji ,na ledach byl napis 41,tylko prosil o dyskietke wogole nie botowal ,a jak probowalem zaladowac bios to wczytal cos tam i stanal. Ale :wink: wyciaglem na noc baterie,odlaczylem wszystko z zasilania ,Rano podlaczylem wszystko tak jak powinno byc -3xCMOS , i o dziwo wczytal bios tak jak by sie nic wczesniej nie stalo 8O 8O 8O O co tu cholera chodzi :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie zdarzyło to juz kilka razy, i problemów z resetem BIOSu nie było. Tylko tak jaki pisałem w innym topicu trzeba pamietać o tym zeby po przestawieniu zworki odłączyć kabel zasilający i kilka razy pstryknąć przyciskiem power, to pozwala rozładować kondensatory na płytce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz wczoraj maiłem epoxa. Krecilo sie na nim fajnie, ale troche przesadzilem i musialem zresetowac bios. I wtedy ostatni raz wydzialem plyte wlaczona. Bo bo wlozenia zworki na miejsce i wlaczeniu zalsilania zobaczylem tylko krecace sie wiatraki i napis "FF" na ledach. Czy ktos moze wie co sie skopalo i czy podlega to gwarancji ?

U mnie bylo to samo zero reakcji ,na ledach byl napis 41,tylko prosil o dyskietke wogole nie botowal ,a jak probowalem zaladowac bios to wczytal cos tam i stanal. Ale :wink: wyciaglem na noc baterie,odlaczylem wszystko z zasilania ,Rano podlaczylem wszystko tak jak powinno byc -3xCMOS , i o dziwo wczytal bios tak jak by sie nic wczesniej nie stalo 8O 8O 8O O co tu cholera chodzi :evil: :evil: :evil:

U ciebie pisał przynajmniej 41 a u mnie tylko "FF" i dalej nic nie rusza wiec raczej o programowaniu moge zaponiec :( Chyba plytka bedzie musiaa pojechac do servisu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...