Skocz do zawartości
lewy

Pomocy - Laptop Nie Działa! :(

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc, własnie padł mi laptop na którym mam wszystkie materiały niezbędne dla mnie do matury.

 

Sprzęt sie przegrzał/spalił(nie wiem). Używałem Speedfana(ostatnio wiatraki niepotrzebnie cały czas się włączały, a nie miałem czasu odesłać do serwisu), wydaje mi sie, że ustawilem na 30%(temp zwykle oscylowała w granicach 50-60 stopni). Jakieś 5-10 minut od włączenia lapek sam sie wyłączył. Odkręciłem blaszke, radiator parzył, czuć smród spalenizny. W tej chwili, jak podłączam laptop pod zasilanie, wyświetla sie dioda ładowania. Natomiast nie chce sie włączyć.

 

Co w tej chwili moge zrobić, by jak najszybciej mieć dostep do danych na lapie? Czy padł tylko procesor, czy mogła też płyta główna? Ewentualnie sam laptop nie jest mi niezbędny, moge sobie materiały przegrać na pc.

 

Bardzo dziękuje za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest na gwarancji to lepiej nie wyciągaj nic poza dyskiem.. Im mniej grzebiesz tym lepiej, bo mogą być kłopoty.

Przejściówkę polecam taką:

http://allegro.pl/item188914482_adapter_us...azdy_dysk_.html

Przydaje się baaardzo, nie tylko do backupów z lapa. Jeśli to nowy laptop dysk może mieć pod sata i wtedy nic Ci z poprzednio zaproponowanej przejściówki.

 

Kolejna rzecz - wiatraczki może wcale nie włączają się bez potrzeby. 50-60*C to bardzo dużo dla wielu komponentów. Zamiast używać speedfana trzeba było pomyśleć o przedmuchaniu czymś tych wiatraczków z kurzu, który pewnie gdzieś tam zalega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka już kupiona, dane zgrane, obecnie pracuje na stacjonarnym. A co do laptopa, oczywiście najpierw przedmuchałem sprężonym powietrzem radiator, ale właściwie wiele to nie dało - na chodzeniu są plomby. Jak na ten laptop to wydaje mi sie, że dopiero 70-80 to dużo. A bez speedfana pracować sie nie dało, cały czas wiatraki chodziły na 100%. Nie wiem jak to sie stało, że lap sie przegrzał - jestem pewien, że ustawiłem na tyle co zwykle, czyli na 30%.

 

Swoją drogą wydaje mi sie to troche dziwne, nawet jeśli zupełnie wyłączyłem wiatraki, to laptop sam powinien sie wyłączyć przy zbyt wysokiej temperaturze - są przecież zabezpieczenia w biosie.

 

W każdym razie dane są, a laptop i tak bym prędzej czy później odełał do serwisu(chałas, bateria 2 minutowa).

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez lewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lewy

 

a co on dokladnie mial w sobie? :)

@xacti jeżeli to lapek z jego podpisu (Asus A6R-B002) to miał w sobie to co jest tutaj: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=807

z drugiej strony dziwie się że mu głośno chodził i miał takie temp. Przez święta Bożego Narodzenia miałem okazje popracować przy takim samym, tyle że z 1GB ramu (nie był nowy, miał już kilka miechów) i jak go odpaliłem to się w ogóle zastanawiałem czy chodzi czy nie. Wentylatorki się praktycznie nie włączały (temp ok 40*C), a lapek stał 30cm od kaloryfera, więc wydaje mi się że lewy musiał mieć coś uwalone żeby mieć na nim 60-70*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...