Skocz do zawartości
michal-zal

Wc- Coś Nie Tak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam mały problem

złożyłem WC

Frost 3 Duo

chłodnica Cooltek 2X120 mn stare wydanie ten gruby cooltek

pompka coolriver2 z nowej rewizji

pasta CLP

 

i jest mały problem gdyż mam bardzo duże temperatury

 

wcześniej na Prison v2 pro+ataman+bix2+as5 miałem przy 3.5ghz i 1.3825v w stresie 45stopni

a teraz na obecnym wc 62 stopnie co może być grane , f3d jest mniej wydajny od prisona v2 pro ?

 

Już się denerwuje i nie wiem co jest grane :/ PRosze o pomoc :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam mały problem

złożyłem WC

Frost 3 Duo

chłodnica Cooltek 2X120 mn stare wydanie ten gruby cooltek

pompka coolriver2 z nowej rewizji

pasta CLP

 

i jest mały problem gdyż mam bardzo duże temperatury

 

wcześniej na Prison v2 pro+ataman+bix2+as5 miałem przy 3.5ghz i 1.3825v w stresie 45stopni

a teraz na obecnym wc 62 stopnie co może być grane , f3d jest mniej wydajny od prisona v2 pro ?

 

Już się denerwuje i nie wiem co jest grane :/ PRosze o pomoc :oops:

 

1) zle odpowietrzony?

2) pompa pompuje ciecz?

3) zle nalozona pasta?

4) zle dokrecony blok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wymianie wężyka nie odpowietrzyłem dobrze układu i przez pewien krótki czas bardzo się dziwiłem, że pompka tak głośno chodzi, a temperatury wysokie (55 stopni w stresie wobec dotychczasowych 35). Pomiąchałem chłodnicą, pobujałem obudową (cenna wskazówka - wyjmijcie dysk przed huśtaniem całą puszką, mój agresywny śledzik, a.k.a. Barracuda IV, nałapał bad sectorów i WinXP bardzo się o to pogniewał) i jakieś tam bąblątka przez rezerwuar wyskoczyły.

Skoro montażu bloku pewnyś, obstawiam zapowietrzony układ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor się nie odzywa, a jestem ciekaw, co jest winą jego słabych temperatur. Mam podobny problem, ten sam blok i as5 a między freezerem 64 pro a WC mam 2*C różnicy. Clp bedzie z czasem, ale i tak nie rozumiem bieżącego stanu rzeczy. Blok haczyć nie ma o co, a całe powietrze zostało juz siłą rzeczy wyrzucone, blok dokręcany z precyzją suwmiarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos duzo ostatnio narzekan na wydajnosc frostow...

Ja mam frosty od prawie roku i jak na razie sa ok.

 

Cos mi sie wydajne ze problem jest w pascie, a konkretnie w jej ilosci.

Przypuszczam ze wiekszosc uzytkownikow z problemami ma po prostu za duzo pasty.

Kolejnym problemem moga byc czujniki na przytach glownych ktore klamia. W tym przypadku sugeruje odczyt za pomoca coretemp.

 

 

dziwne jest to że w idlu jest 38 a w stresie tak skacze:/

 

Po tej wypowiedzi sugeruje ze jest troche za duzo pasty.

Sam mialem przypadek ze po nalozeniu za duzej ilosci pasty w idlu tempy byly znosne a w stresie skakaly do gory jak glupie.

Sugeruje zdjac blok i nalozyc once again z mniejsza iloscia pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włąsnie tak myslałem z tą pastą też, bo na początku tak troszkę na szybkiego chciałem, ale za drugim razem nałożyłem ją bezpośrednio na CPU i rozsmarowałem ładnie warstwę nożykiem no i teraz nie ma mowy o zbyt dużej ilości pasty, a temp bez poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

wyczysc procek i naloz na srodek troche pasty (ziarno ryzu) i dokrecaj blok.nie ma lepszej metody na procki z ihs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problemy z tempami. Płyta asus p5n-e sli(config z siga) w idle 21st, stres 55st, a czasem więcej (na WC!!). Skąd taki skok temperatury(nikt jakoś nie umiał wymyślić sensonej przyczyny). po jakimś czasie mem "padły". Krótko potem mobo nie wstała .Po długim oczekiwaniu(serwis komputrona) dostałem nową płytę. tempy już w normie... poki co. A co najlepsze że teamy nie padły tylko odmówiły współpracy z ta mobo, na nowej śmigają jak nowe :D

edit

robot

clp ma więc musi rozsmarować

Edytowane przez Pewin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

napisal ze ma as5

 

"Mam podobny problem, ten sam blok i as5 a między freezerem 64 pro a WC mam 2*C różnicy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze napiszę, że paste nie pierwszy raz nakąłdam, ale zrobiłem to tym razem inaczej:

1.) Czyszczenie spodu frosta i CPU benzyną ekstrakcyjną.

2.) Ziarenko as5 na blok i wcieranie przez oczyszczoną folię, po wtarciu nadmiar z bloku usunięty chusteczką i pozostawiony tylko filtr, który wygląda na bloku, jak delikatne zabrudzenie, przebarwienie.

3.) Ziarenko na oczyszczony CPU.

4.) Na to blok delikatnie założony.

5.) Spokojne i równomierne dokręcenie.

 

Róznice w temperaturach do poprzedniego stanu: BRAK. Jakby była potrzeba, to mogę to wyedytować i fotki z przebiegu dorzucić, dość dokladne.

 

CLP też będę zakładał, jak tylko dojdzie razem z cichą zasiłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że większość osób myśli, że umie odpowietrzyć układ i nałożyć pastę, ale niestety często się mylą.

 

Najlepiej sprawdzić czy jest za dużo pasty zdejmując blok z proca i czyszcząc go dokładnie, na procu zostawiając pastę, wtedy dokręcić tylko z tym co było na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy między krzyżami w bloku nie robi ci się bąbel powietrza. Już widziałem takie przy w F3D. Poza tym myślę, że prison jest wydajniejszą konstrukcją.

jak dobrze pójdzie dziś bedę składał wc ale pasta będzie zmieniona na zalmana ,a co do f3d wydajność może i gorsza ale myślę że max z 2-3 stopnie pozatym i tak powinno być wydajniej bo kiedyś miałem bix-a 2 a teraz coolteka ,no i pasta z as5 zmienie na zalmana i do tego samhain zawsze służy pomocą i tu wielki plus dla RN . Edytowane przez michal-zal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotkt z punktów, które wyżej wypisałem:

 

Pasta na bloku:

Dołączona grafika

 

Pasta po wtarciu w blok:

Dołączona grafika

 

Ściągnięty nadmiar z wcierania pasty w blok:

Dołączona grafika

 

Ilość pasty danej na IHS:

Dołączona grafika

 

Blok założony:

Dołączona grafika

 

Blok dociśnięty:

Dołączona grafika

 

Bąbelków nie ma, dokładnie wszysztko oglądam, tylko że u mnie jest tak, że mało gdzie mogę zajrzeć. Ale tutaj już motać nie będę, a tylko chcę się dowiedzieć czy ta pasta jest dobrze nałożona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie nie jest glowna przyczyna, ale ja inaczje troche zakladam, tzn daje wiecej pasty na blok, tak ze wyraznie jest tam widoczna warstwa a nie taki lekki matowy szary kolor po wytarciu pasy - a na procu ilosc by sie zgadzala, ale rozsmarowanie rownomierne na rdzeniu. Docisk bloku tez robi swoje ale imo lepiej to rozsmarowac recznie.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotkt z punktów, które wyżej wypisałem:

 

Pasta na bloku:

[im g]http://img525.imageshack.us/img525/4899/blokzas5hi9.th.jpg[/img]

 

Pasta po wtarciu w blok:

[i mg]http://img96.imageshack.us/img96/8631/blokzwtartaas5ki5.th.jpg[/img]

 

Ściągnięty nadmiar z wcierania pasty w blok:

[im g]http://img142.imageshack.us/img142/2981/blokpowtarciuas5wyczyszpf8.th.jpg[/img]

 

Ilość pasty danej na IHS:

[im g]http://img525.imageshack.us/img525/7558/ihszpastais0.th.jpg[/img]

 

Blok założony:

img

 

Blok dociśnięty:

[im g]http://img525.imageshack.us/img525/2316/blokdocisnietykj5.th.jpg[/img]

 

Bąbelków nie ma, dokładnie wszysztko oglądam, tylko że u mnie jest tak, że mało gdzie mogę zajrzeć. Ale tutaj już motać nie będę, a tylko chcę się dowiedzieć czy ta pasta jest dobrze nałożona?

To teraz jeszcze zdejmij blok i pokaz jak wygląda pasta na procku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak wyżej pisałem, ja do tej pory zawsze też rozsmarowywałem ładnie na całym CPU i wtedy nakaldałem, ale są różne szkoły i sam też zazwyczaj troszkę więcej przy tym rozsmarowywaniu dawałem i było ok. Teraz dałem dużo mniej i jest ile jest, mogę dać jeszcze mniej, ale jakoś tak mi się wydaje, że jest jej akurat. Bo pasta na pewno nie rozeszła się na cały spód, tylko placek powstał okrągły. Ale ogólnie niezaleznie od rodzaju nakładania, temperatury się nie zmieniły ani w prawo ani w lewo nawet o 1*C.

 

Mogę zdjąć ten blok jeszcze raz i zrobić fotkę, ale czy jest sens?

 

Aha, a równomierne dokręcanie bloku u mnie to po przekątnych na zmianę dokręcanie co 180*, mysle, że tez ok. I ostatecznie sprawdzenie suwmiarką i potwierdzenie równych ogległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak wyżej pisałem, ja do tej pory zawsze też rozsmarowywałem ładnie na całym CPU i wtedy nakaldałem, ale są różne szkoły i sam też zazwyczaj troszkę więcej przy tym rozsmarowywaniu dawałem i było ok. Teraz dałem dużo mniej i jest ile jest, mogę dać jeszcze mniej, ale jakoś tak mi się wydaje, że jest jej akurat. Bo pasta na pewno nie rozeszła się na cały spód, tylko placek powstał okrągły. Ale ogólnie niezaleznie od rodzaju nakładania, temperatury się nie zmieniły ani w prawo ani w lewo nawet o 1*C.

 

Mogę zdjąć ten blok jeszcze raz i zrobić fotkę, ale czy jest sens?

 

Aha, a równomierne dokręcanie bloku u mnie to po przekątnych na zmianę dokręcanie co 180*, mysle, że tez ok. I ostatecznie sprawdzenie suwmiarką i potwierdzenie równych ogległości.

Dobrze gdybyś miał możliwość sprawdzenia na innym bloku (pożyczyć może od kogoś),będziesz miał punkt odniesienia,będzie coś wiadomo.Nakładanie pasty poprawne wg mnie; może rzeczywiście zrób fotkę przy ściąganiu bloku jak pasta sie rozprowadziła. :) Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm masz tej pasty sporo zalozone z tego co po fotkach widze.

Zetrzyj paste z procka i zostaw tylko paste na bloku i wtedy zobacz temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...