Skocz do zawartości
cRaCkEr

Pomysl na zapinke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem w trakcie robienia bloku wg. projektu Thorr'a :)

 

Dołączona grafika

 

Problem mam taki ze w plycie glownej nie mam dziur obok gniazda na procesor, a blok trzeba umocowac jakos.

I tu chcial bym a byscie udzielili mi porad na optymalna zapinke :)

Dodam jeszcze ze gora bloczku bedzie raczej z 5mm pleksi ew 3-5mm blchy miedzianej przykreconej 4 srubami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze cos a'la zapinka z 4max (szeroka jest) z wywierconym otworem 12mm w miejsce sruby dociskowej

wtedy na rurke dolotowa nakladasz sprezyne potem zapinke i na koniec mocujez waz, wada: brak regulacji sily docisku,

ewentualnie jesli masz mozliwosc to nagwintowac rurke dolotowa nakrecic nakretke zalozyc zapinke i waz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie trzeba rzezbic , uchwyty wycinasz z blachy wywiercasz otwory w niej a potem iglakiem ladnie formujesz miejsce na uchwyty z socketu ,potem tylko sruby dolutowujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm faktycznie niby latwo ale jaki uzyc material na zaczepy ze by dalo sie go lutowac u byl zarazem odpowiednio wytrzymaly.

Piszesz tez ze by przewiercic zaczep a czy nie bedzie zbyt gruby?

Moze byc problem z pewnym uchwytem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako material mozna uzyc stara jakas zapinke od jakiegos coolera ktory ma 3 wciecia na socketa , okroic zapinke , zlutowac srubki .......hmmmmmm sam chyba zaczne robic takie cus bo nie mam dziur w plycie :( :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pomysl jest rzeczywiscie dobry - ja bym tylko proponowal, zamiast dodatkowej plexi czy innego materialu, zrobic odpowiednio wieksze wieko na blok, tak zeby sruby z zaczepami montowac do bloku od razu - wtedy bedzie chyba wygodniej to montowac i nie beda portrzebne dlugie wyprowadzenia do przewodow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

materialy juz zdobylem :lol:

 

oto co uzyje :

 

blacha z zasilacza AT (obudowa) - bardzo dobry i twardy material i co najwazniejsze - elegancki

 

chromowane sruby ktore mi ojciec przyniesie z firmy :D

 

sprezyny chromowane (takze od ojca :D)

 

plexa 5mm jako caly bajer mocujacy (zastanawiam sie juz nad jej podswietlaniem :D :D:D:D:D:D)

 

jeszcze nie iwem co bedzie u mnie sluzyc jako dokrecanie ale poszukam jakis motylkow.....

 

jedyny mankament tej roboty jest to.......ze nie mam bloczku , a zapinke ta bede robil pod nucleona , tyle ze musze widziec go i miec na przymiarke ........hmmmm bede robil kilka wersji plexy jako mocowania , aby juz dopasowac jak przyjedzie do mnie bloczek (dzis zamowie go jeszcze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem w trakcie robienia bloku wg. projektu Thorr'a :)

 

Dołączona grafika

 

Problem mam taki ze w plycie glownej nie mam dziur obok gniazda na procesor, a blok trzeba umocowac jakos.

I tu chcial bym a byscie udzielili mi porad na optymalna zapinke :)

Dodam jeszcze ze gora bloczku bedzie raczej z 5mm pleksi ew 3-5mm blchy miedzianej przykreconej 4 srubami.

Mozesz wykonac taki bloczek jeszcze raz? Chetnie bym od Ciebie taki odkupil.. Jak cos to napisz na mail'a.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!

Na prawde zapinka to ważna rzecz. Przekonałem się o tym na własnej skórze. Wczoraj poleciał mi procek bo zapinka nierówno dociskała :(.

Wszystko wyglądało dobrze i teoretycznie powinno być ok, bo siły powinny się równo rozkładać. Niestety nie było. Nie rozumiem jeszcze jak to się stało. Chyba węże odchylały blok od procka (igielitowe, całkiem miękkie). Może sprężyna dociskająca blok była za słaba. Żałoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. pewnej nieszczególnie sławnej tu firmy odpowiednia siła docisku to 60 - 65 N

Tak, a na zdjęciu tego bloku powyżej widać, że sprężynka jest zblokowana, co oznacza że równie dobrze mogłoby tych sprężynek nie być a jedynie śrubki :wink: . No nie był ten gość co to zrobił biegłym mechanikiem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...