Skocz do zawartości
kamerek

cisza z berdysza... czyli silencium dyskum

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory pojawiały sie tematy dot wyciaszani dysku i dominowaly w nich sprawy tyczase w glownej mierze hrobotania dysków , ale one wydaja takze inne odglosy n metaliczne pobrzekiwania, dzwieki wyzynarki", ciagle meczace dziwkei podobne do pilowania metalu lecz o niewysokim poziomie halasu..

 

Jak ktos sie spotkal z metodami ktore zarazem nie wplywaja znaczac na temp to warto je tu przedstawic.. :)

 

jakie materialy wyciszajace uzyc w bezposredniej bliskosci grzejacego sie dysku itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już myślałem, że wymyśliłes coś ciekawego :wink:

jestem nieszczęsliwym posiadaczem dwóch szjasungów @7200rpm i jedynu sposób jaki wymyśliłem na hałas to umieszczenie ich na silikonowych podkładkach, by nie przenosiły rezonansu na budę...

ale i tak sposób jest kiepski - gdy system jest lekko obciążony, wentyle chodzą na 7V to i tak najbardziej słychać szajsungi :evil:

ktoś pisał wcześniej o ładowaniu tfardziela w pudełko po śledziach :lol: ale odradzam.

nie ma to jak łożyska olejowe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem jak by sie spisywala taka rzecz: w miejscu na napedy 5,25' wykonane z korka prostopadloscian (korek ok 5mm) ze strony przedniej podwojna warstwa korka(lub dodatkowy pasek z maty bitumicznej - zeby dziweki metaliczne wygluszyc) (przodem duzo halsu wychodzi z kompa) z tylu bez scianki - miejsce na wpiecia zasilania i tasmy , przy dobrze wygluszonej obudowie - mam nadziej by cos dalo ... bede testowla jak czas bedzie

 

ale... czy bedzie sie dysk grzal bardzo? (barka 20gb 5400 wersja nie IV ale wczesniejsza :( ), hmm a gdy nie bedzie hdd bardzo meczony top moze styknie temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lepszy patent: gumy i na nich zawieszony dysk (poniżej napędu CD) i jego otoczenie (w pewnej odległości, żeby powietrze miało przelot) pianka 3mm do paneli podłogowych (i ona do wyciszenia budy 5+) any qyastions Castorama, Obi, Practiker)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiejś stronce widziałem że żeby wyciszyć dysk wżucili go do obudowy po CD-Romie (oczywiście bez bebechów ;) ) i wstawili 2 wentyle chyba 40 x 40 coś do wyciszenia itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dysk w kieszenii. Spod kieszenii wylozylem takim materialem w jaki pakuje sie nieraz rzeczy podczas transportu zeby sie nie uszkodzily.

Do tego jeszcze troche na sam dysk od gory i jest znacznie ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa znam ten bool WDC 20gb (5400) ;-( jak to dziadostwo jeczy :)

Podlanczam go jak tylko musze bo normalnie nawet muzyka tego nie zagluszy :((. Nie slychac jak dysk odczytuje zapisuje tylko taki metaliczny dzwiek od obracania czy cus tragedia. Ogolnie to przod budy mialem kiedys wypelniony pianka montazowa Bylo nawet ok. Dysk zapakowany w kieszen a to wszystko jakos na maxa zamotane i lezalo sobie na dole ale w nocy i tak bylo slychac jek tego dysku .. (a temp byla duzo za duza wiec dysk lezy sobie na polce jako do przenoszenia divx-ow :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...