Skocz do zawartości
guziq

Dania Z Ziemniaków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakie znacie dania z ziemniaków oprócz frytek, placków z tartych ziemniaków i placków z gotowanych ziemniaków? Tak siedze w domu przed matura, nudzi mi sie strasznie i sporóbował bym jakiegos nowego smaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kotlety z ziemniakow przepychota ale przepisu nie znam jak mama wroci z pracy i bede pamietal to napisze. Sa jeszcze szagowki albo jak kto woli kopytka a do ruskich pierogow dodaje sie ziemniaki do farszu :) .

 

O to chyba bedzie to http://kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt_int.php?id_p=4527.

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ

Własnie mam na takie smak ale ogniska mi sie palic nie chce :) Ew. do popielnika pieca miałowego wsadze - zobaczymy co wyjdzie :D

 

-=KAX=-

Najgorzej mnie denerwuje to ze jak chce sie pouczyc prezentacji to zaraz jestem tak spiacy ze murowane 2 godziny snu mam.

 

Kotlety z ziemniakow przepychota ale przepisu nie znam jak mama wroci z pracy i bede pamietal to napisze.

własnie ja to nazywam placki z gotowanych ziemniaków - ale fakt - pyszne są.

 

PS. Jesli nie mam w domu folii aluminiowej to moge jakos zrobic ziemniaki w piekarniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=KAX=-

Najgorzej mnie denerwuje to ze jak chce sie pouczyc prezentacji to zaraz jestem tak spiacy ze murowane 2 godziny snu mam.

Od drugiej klasy LO też tak mam o ile jakieś zadanka z matmy jeszcze mogę policzyć to jak mam się zabrać za coś innego ( np. polski, angielski) to od razu chce mi się spać :mur:

 

Co by nie było OT http://www.gotuj.net/articles.php?topic=12 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemniak z ogniska. Tylko tego w domu chyba raczej nie zrobisz.

Pieczone w piekarniku po uprzednim owinieciu ich, badz kazdego folia aluminiowa daje przyzwoity smak.. ;) Jak ktos chce, moze niech obsypie najpierw kazdego ziemniaka popiołem.. ;) hehe

 

Z potraw - 'gratę'. Nie mam pewnosci, czy tak sie to wymawia, a czy i pisze. Robi sie dosc prosto, ziemniaki w plasterkach umieszcza sie w brytwance, przekładajac warstwami sera zołtego. Wiem ze dodaje sie takze czosnku.. ale co i jak to juz do przepisu trzeba zajrzec ;) Smak bardzo dobry, czosnkiem zas nie specjalnie mocno zajeza, daje po prostu intensywny aromat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam że do tego przepisu Jacka z talarkami ziemniakow wrzucam jeszcze:

- kiełbasę cienką pokrojoną w kostkę i dobrze podsmażoną wcześniej na patelni.

- w zależności od tego jak duża będzie zapiekanka z ziemniaków to odpowiednio 1 lub 2 jajka... zmiksowane jak na kogiel mogiel...

- troszkę majeranku,

- papryka pokrojona w drobne kawałeczki (np. cienkie małe paski)

- ostra papryka

- grzyby pokrojone w półplastry bądź posiekane na drobne cząstki

- starty ser żółty

 

Osobiście wykładam na brytwankę pierwszą warstwę ziemniaków, następnie składniki które wymieniłem i przykrywam to nastepna warstwa ziemniaków. Na koniec przykrywam to drugą warstwą sera.

Ser również daje do środka potrawy bo jeżeli damy tylko na górę to może zrobić się skorupa która ani ładnie nie wygląda ani nie smakuje. W środku topi się a nie robi skorupa.

Wszystko też zależy od rodzaju sera. Moim zdaniem najlepszy jest bardzo tlusty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żaden nowy smak, ale ja to po prostu uwielbiam - jak zostaną ziemniaki z obiadu, ugotowane, to wieczorem odsmażam je na patelni z odrobiną tłuszczu, odrobiną, bo one mają się zrumienić, to lekko przypalone jest najlepsze! Do tego zsiadłe mleko lub maślanka i jestem w prostym kulinarnym raju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żaden nowy smak, ale ja to po prostu uwielbiam - jak zostaną ziemniaki z obiadu, ugotowane, to wieczorem odsmażam je na patelni z odrobiną tłuszczu, odrobiną, bo one mają się zrumienić, to lekko przypalone jest najlepsze! Do tego zsiadłe mleko lub maślanka i jestem w prostym kulinarnym raju.

Pychota :D Ja sobie czesto kroje przed smazeniem na dosc grube plastry, wychodza podsmazane "talarki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Najlepsze są młode ziemniaczki, normalnie KOSMOS, zawsze kiedy przez zime napcham się tych "starych" to dziwie się, że pyry tak mogą smakować. Do tego koperek + schabowy [;.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byłem w Rosji to jadłem coś takiego jak kartoszka, duży kartofel w mundurku pieczony w folii przekrawamy na pół dajemy tam ser i masło, do tego rożne rózniste sosy do wyboru do koloru ( tam dawali mi innym szynkę z serem, wędzoną rybę, mięso kraba, rożne fasolki nie fasolki, kawior od zatrzęsienia do wyboru) po prostu niebo w gębie tylko u nas raczej ciężko takiego wielkiego kartofla znaleźć żeby sie najeść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ogniska kartofelki najlepsze sa..

swoja droga, to tutaj za woda w jednym fast foodzie sprzedaje takie kartofelki ktore wygladaja jak z ogniska. Kosztuje one 99centow+tax, i nawet dadza ci ze szczypiorkiem i smietana jak chcesz ;)

tutaj fotka z realu: http://www.foodhistory.com/foodnotes/road/...02/04-image.jpg

kombinajce do wyboru (procz szczypioru ze smietana) to bacon+chesse albo broccolis + cheese- tylko dla odwaznych.. tak w ogole to ci dadza tego potato z czym chcesz. W zestawie zamiast frytek mozna ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> potato ;D

Edytowane przez phase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, ale przypomniałem sobie dobry i bardzo prosty przepis. Idealna przekąska dla niespodziewanych gości.

 

Danie dla dwóch osób.

 

Składniki: 4 ziemniaki (średnie) ,kminek ,sól ,2 łyżki oleju.

 

Przyrządzenie: Ziemniaki wyszorować - woda plus jakaś czysta ściereczka ew. druciak (nie obierać !) ,po czym spłukać i pozostawić do wysuszenia. Przeciąć wzdłuż na pół. Ziemniaki położyć przeciętą powierzchnią na talerz z wymieszanym kminkiem z solą i olejem tak aby przykleił się do płaskiej powierzchni połówki ziemniaka. Na koniec przełożyć na posmarowaną tłuszczem blachę,tyle że teraz płaską powierzchnią do góry. Piec ok. 40 minut przy temp. 180'C. Można podawać z majonezem lub ketchupem. Kiedyś to przyrządzałem i jak ktoś lubi dania z kminkiem to polecam. Smakuję najlepiej z majonezem.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...