Skocz do zawartości
DziubekR1

Plyta Glowna Am2 Z Grafa Na Pokladzie

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie, to mam juz prawie pewniaka Foxconn MCP61PM2MA , kosztuje kolo 200zl, niezle OC. Jedna sprawa mnie tylko martwi, ponoc ma PCIex 8x, a z tym niektore grafy nie lubia wspopracowac. Znowu z drugiej strony niby wszystkie nowe wersje maja juz pelne PCIex 16x. Jak to w koncu z tym jest ??

Jest jeszcze jedna sprawa, ta plyta nie ma wyjscia DVI na grafie, nie znasz ktos z was jakies fajnej plytki ze zintegrowana grafa, co by i DVI miala ?

Kasa jak najmniejsza oczywiscie ;)

Jeszcze jedno pytanko. Nie orientuje sie ktos moze kiedy wyjda plyty z grafami 7050 i jak moga sie ksztaltowac ceny takiego sprzetu ?

Do tego wszystkie wlasnie znalazlem na necie plyte Asus M2NPV-MX, ktora to ma DVI, ale znowu nic o niej nie wiem. Nie orientuje sie ktos moze jak z OC na tej plycie ? Nie szukam niewiadomo czego, ale X2 3600+ na 2600Mhz pujsc musi :) Moze jakies inne dobre propozycje ?

Jesli chodzi o kase, to raczej nie chce przekraczac 230-240zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, no nie wyglada zle, ale ja cos nie przepadam za GigaBytami. Nie wiem czemu :) No i troche boli brac DVI, nie jest to moim priorytetem, ale jesli bez DVI, to biore Foxconna bez gadania.

Jesli o DVI chodzi, to jeszcze cos takiego znalazlem http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...77&katid=59 . Tansza od tego Asusa co dalem wyzej, ale jak obie plyty sie prezentuja ?

 

EDIT:

 

Testy na PClabie czytalem, ale oni tak wogole OC nie zrobili i to troche boli.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no też mnie boli, że nie zrobili o/c :| sam już nie wiem co zrobić , do wakacji chyba jak nic nowego nie pojawi się to wezmę Gigagownoo :D Też ich nie lubię, ale trudno

 

a może jednak to : http://forum.coolaler.com/showthread.php?t=151202

 

(link z tematu obok)

Edytowane przez beka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się parę dni. Nowy BIOSTAR TF7050-M2 zapowiada się naprawdę ciekawie:)

http://forum.coolaler.com/showthread.php?t=151202

 

http://forum.coolaler.com/showthread.php?t=151202&page=5

I chyba tak zrobie, bo zapowiada sie ciekawie :) Dzieki za tego linka.

 

EDIT:

 

Kurde, jak przeczytalem sobie te testy, to juz taki zachwycony nie jestem. Ani to DVI nie ma, ani jesli o OC chodzi od Foxconna lepsze nie jest, ani grafa nie jest lepsza od X1250. Wszystko zalezy od ceny, jak by dali 200-220zl to biore, ale w przeciwnym razie, to Foxconn zostaje. Kiedy tak wogole ma sie pojawic ta plytka ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powaznie sie zastanawiam nad tym gigashitem, jestem po przestudiowaniu instrukcji i w biosie niema zadnych funkcji odnosnie OC, zostaje tylko windowsowe Easy Tune 5, ale chyba nie bede sie w to pakowal :/

 

No chyba ze nie uwzglednili CTRL+F1 w instrukcji, bo nic na ten temat nie bylo.

Beka: pisales cos ze niezla do OC, czy napewno ma opcje w biosie ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kurde fajnie nie jest :/ Ten easy tune nie jest fajny :(. Mi mówił taki koleś , że powinna być niezła, ale o Biosie nic nie wspominał ...

Edytowane przez beka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się do pytania :| trudno cokolwiek znaleźć, niby jest Biostar TAG690G , ale nie dość, że podchodzi pod 300 zł to czasami tylko na allegro jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jak poprzednio pisałem kupiłem płytkę Abita NF-M2S i obieciałem opisać co i jak, a że procka dostałem już dziś to zabrałem się za składanie. Oto moje spostrzeżenia:

 

Zacznę od wad bo tych jest zdecydowanie mniej.

-posiada tylko dwa banki na pamięć :( ale jak się wsadzi 2x1GB to chyba wystarczy...

-tylko dwa wejścia SATA

-złącze 20-pinowe znajduje się przy prawej krawędzi płyty tuż przy złączu ATA

-Pci-Ex jest umiejscowione bardzo blisko pamięci więc dłuższej karcie graficznej z jakimś większym chłodzeniem może być baardzo ciasno.

 

Teraz zalety.

-świetna zintegrowana karta dźwiękowa naprawdę robi wrażenie

-oczywiście zintegrowana karta graficzna jest na przyzwoitym poziomie (myślę że można odpalić nowsze gierki na jakiś niskich detalach)

-uklady zasilające są solidne i z pewnością wytrzymają mocne OC procesora

-Chip chłodzony jest przez radiator i chyba radzi sobie z tym zadaniem dobrze

-HTT jakie osiągnąłem na tej płytce zwaliło mnie z nóg prawie 310 Mhz (stabilne dla proca 300)

 

Testowałem płytkę na Sempronie który poleciał 8*300 2400 Mhz !!! Przy 1,45 V

 

Moim zdaniem płytka godna polecenia jak za niewiele 200 zł. Mamy przyzwoite OC i karte graficzną na wszelki wypadek. Szkoda że muszę kompa oddać koledze :( pobawił bym się nim jeszcze troche...Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okurde :D pocieszyłeś mnie :) o/c się dla mnie liczy najbardziej, z pamiątkami sobie poradzę :) Dzięki za dobrą wiadomość na koniec dnia :D

 

nówkę w tyldzie dostanę za 200 złotych, w maju chyba złożę wreszcie

Edytowane przez beka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam tego koma juz u siebie ale SoftMenu jest a czy FanEQ to nie

pamiętam a nie chcę wprowadzać w błąd.

Ale nie napisales jednej waznej sprawy, jakie sa wartosci do ustawienia ? Chodzi mi o Vcore, Vmem itp. Aaa i jeszcze jedna sprawa, ma DVI ??

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to wyglądało to tak:

 

procesora: 1,350 – 1,725V / co 0,025 V

pamięci: 1,75 – 2,3V / co 0,05V

 

Ale na 100 % pewien nie jestem bo nie mam tego teraz przed sobą.

Jestes pewien ze byla regulacja vcore ? bo wygooglowalem ze niema :/

 

A na xtreme znalazlem taka wypowiedz:

I have a NF-M2s with a 2.3ghz Brisbane overclocked 11.5 x 240. Vcore goes up to 1.375. There is no Vdimm increase, and the memory timings are there except CAS which totally makes the rest of them useless.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusek, a dalo by rade spytac kumpla, czy sa te V do regulacji oraz czy sa jakies timingi konretne do zmian ? Bo po tym co kolega wyzej napisal, to troche sie zmarwilem. Aha, nie napisales, czy miala DVI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...