Skocz do zawartości
DziubekR1

Plyta Glowna Am2 Z Grafa Na Pokladzie

Rekomendowane odpowiedzi

A co z tym Asusem M2A-VM za 250zl i cytat z jednego z forow

 

NB-Spannung: AUTO / 1.2V - 1.3V - 1.4V - 1.5V

CPU-Spannung: AUTO / 0.800V - 1.550V - (0.025er Schritten)

zusätzlich eine Overvolt-Funktion: + 100mV (also max. 1.65V)

Muliplikator: AUTO / 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10...

HTT-Frequenz: 200-400MHz

RAM-Spannung: AUTO / 1.8V - 1.9V - 2.0V - 2.1V

RAM-Teiler: AUTO / DDR 400 / 533 / 667 / 800

 

A tu caly topic http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread.php?t=337977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dziwi mnie, że nie wspominacie o płycie abit nf-m2 nview... Jeżeli chodzi o możliwości OC to ma spore:

http://www.techfear.com/articles/2007/1/ab..._nview_p8.shtml

A dostepna jest w pcprojekt: http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ..._M2_nView_AM2_/

Albo u morelowców: http://morele.net/produkt/67537/

 

Ma jedną wadę... jej cena to 300 zł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym Asusem M2A-VM za 250zl i cytat z jednego z forow

 

NB-Spannung: AUTO / 1.2V - 1.3V - 1.4V - 1.5V

CPU-Spannung: AUTO / 0.800V - 1.550V - (0.025er Schritten)

zusätzlich eine Overvolt-Funktion: + 100mV (also max. 1.65V)

Muliplikator: AUTO / 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10...

HTT-Frequenz: 200-400MHz

RAM-Spannung: AUTO / 1.8V - 1.9V - 2.0V - 2.1V

RAM-Teiler: AUTO / DDR 400 / 533 / 667 / 800

 

A tu caly topic http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread.php?t=337977

ja wyczytałem, że HTT max jakie osiągnęli to

HTT max. 269MHz ( LDT-Bus auf 400Mhz, NB-Vcore auf 1.4V, CPU-Multi 6x, kein C&C, CPU Vcore max. 1.50V)

 

jak ktoś szpila po niemiecku, niech nam coś więcej powie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie po pytanie

Na dniach skladam tani komputer dla brata, potrzebuje płytki z grafa zintegrowana i przede wszystkim dostepnej w sklepach ;)

pod płytkę siadzie sempron 3000+ i bedzie krecony

co brac tak w granicach 200zł ?

w zestawach Sysaka jest fajna propozycja ale nigdzie w sklepach juz jej nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziadek lucek - jaką wersję biosu miałeś w tym abicie NF-M2S ???

 

Panowie , mam dylemat, właśnie sprzedałem mobo i proca też pewnie za chwilę sprzedam

 

Abita NF-M2S + semprona 3000+ mogę mieć za 320zł , czy w tej cenie jest jakaś lepsza mobo ze zintegrowaną vga ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beka - jeśli moje 2 x 1024 Kingston 667mhz będą chodzić i będą się kręcić to nie mam

a nie wiecie może jak z napędami sata i dyskami sata II na tej płycie , tzn chodzi mi o to czy niema problemu z instalacją windowsa z takimi napędami , sklep od którego biorę ten zestaw za darmo wgrywa mi najnowszy bios

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beka z allegro , tylko nie wiem jeszcze co robić bo mam w pokoju tv 25 cali i chciałbym na nim oglądać filmy i teraz niewiem czy brać płytę do 270zł z tv out jest coś godnego polecenia ??? musi się kręcić:-) , abit robi stabilnie 300fsb i tyle potrzebuje czy lepiej kupić abita i do niego : http://www.allegro.pl/item187639591_podlac...werter_vga.html

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beka - myślałem jeszcze nad Biostarem AM2 AMD690G + Radeon X1250 ( zintegrowany) ale ponoć nie ma dobrego biosu i się nie kręci :(

przebolałbym już ten dodatkowy wydatek na tv out i myślę że mógłbym dać za taką płytę 270zł

 

brałem jeszcze pod uwagę abia kn9 i x550 używaną z allegro ale nie wiem czy taki zestaw będzie dobry

 

beka - kupujesz ten zestaw ???

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze czy jakas z wypisanych tu plytek ma TV-Out ??? :/ Zapomnialem ze filmy ogladam na TV :(

 

O wlasnie znalazlem test na ocworkbench tego asusa, a tam sie byle gownem nie zajmuja. Wszystko jak na talezu podane.

 

http://www.ocworkbench.com/2007/asus/M2A-VM-HDMI/g1.htm

 

Takze ja juz chyba na 99% jestem zdecydowany.

 

Oc na razie brak :/

Overclocking wise, the board does seem to have some issues with the BIOS. We tried a simple 230MHz with default multiplier and HT link lowered to 800MHz, the board just couldn't POST. I suspect the BIOS does not have overclocking options enabled.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wszystkie mobo z 690G nie kręcą się ???

czy ktoś wie kiedy BIOSTAR TF7050-M2 będzie dostępny, albo abit na jego chipsecie ??? i ciekawe jak będą kształtować się ceny. w nieskończoność nie mogę czekać a w poniedziałek wysyłam już moje mobo do nowego właściciela, i muszę coś myśleć :(

 

adamlop - Biostar AM2 AMD690G jest ciekawy ale ponoć niema oc

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko ja potrzebuje tv out ! a tylko ten Asus ma chyba

 

Edit: moje wypociny juz nie aktualne bo biore w rozliczeniu 7600GT za moje 7900gto i 400zl doplaty takze biore abita KN9, w kazdym razie dzieki za wszystkie info

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem już zdecydowany na płytę pod media center , tylko nie wiem którą oc musi stać na poziomie 300 htt , płyta będzie pracować z wykręconym sempronem ( 24/7 e mule , przeglądanie netu, czasami jakaś gra no i filmy na telewizorze 25cali crt i 42 calowa plazma) , reszta sprzętu jak z podpisu

 

sam już niewiem czy pakować się w chipset 690G, jeśli tak to jakiej firmy ???

 

czy czekać na Biostara TF7050-M2 - tylko ile ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro za 130zl lezy gforce 7300LE, nie wiem jak on sie ma do tych wbudowanych wynalazkow ale sadze ze je pogoni. Ma TV-OUT i to prawdopodobnie HDTV tylko za pare zl dokupic kabelek trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marx2 - tak ale weź pod uwagę że to jest LE - czyli słabsza wersja , koszt mobo ze zintegrowaną Biostar z geforcem 7050 ( największy problem w tym że jeszcze jej u nas nie ma) to około 260zł i płyta się dobrze kręci , a za 120zł nie kupisz nowej płyty pod am2 która się dobrze kręci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem już zdecydowany na płytę pod media center , tylko nie wiem którą oc musi stać na poziomie 300 htt , płyta będzie pracować z wykręconym sempronem ( 24/7 e mule , przeglądanie netu, czasami jakaś gra no i filmy na telewizorze 25cali crt i 42 calowa plazma) , reszta sprzętu jak z podpisu

 

sam już niewiem czy pakować się w chipset 690G, jeśli tak to jakiej firmy ???

 

czy czekać na Biostara TF7050-M2 - tylko ile ???

Na Biostara warto czekac tylko fakt ile mozna niestety :mur:

 

Jezeli musisz juz cos kupic teraz to zastanow sie nad abitem nview , niestety cena ~300,- Poza tym na hardforum ostatnio kilka osob pisalo o problemach z brisbane.

Odnosnie plyt na 690, to wyglada na to ze bios jest niedopracowany. Biostar i Saphire korzystają z biosu przygotowanego przez amd. Z tego co pisza jest on niedopracowany narazie. wiec moze niedlugo bedzie mozna cieszyc sie mozliwosciami tej plytki.

niedlugo bedzie recka plyt matx na anadtech

http://forums.anandtech.com/messageview.as...MVIEWTMP=Linear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

istotna jest szybkosc tego wbudowanego ukladu. Bo kupujac osobna karte masz ta zalete ze mozesz ja sprzedac i kupic szybsza, a tej zintegrowanej nie wyciagniesz ;)

Albo moze inaczej - znajdz jakis test predkosci tej integry, a potem sprawdz ile kosztuje na allegro karta luzem o zblizonych osiagach.

W przypadku znanej ci plyty asrock twins jest to ok. 80zl (za tyle mozna trafic gforce 6200 a one sa chyba szybsze od tej ATI). Wiec gdyby ten AsRock kosztowal 260zl to w zyciu bym go nie kupil... ;)

O ile kojarze dobre mobo do amd kosztuje ok 200zl, wiec dokladajac w/w karte za 130 przeplacasz 80zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aldam - myślałem nad zakupem tańszego abita lub foxcona z tematu, ale obydwie płyty nie mają tv out, jak się zdenerwuję to zamówię tego Biostara AMD690G i będę czekał na bios.

 

w ostateczności mam jeszcze rezerwę i poczekam miesiąc na Biostara TF7050-M2 - tylko żeby nie było ceny 300zł jak wyjdzie :(

 

marx2 - chodzi o to że ten x200 w twinsie mi wystarcza praktycznie , no ale w biostarze ge force 7050 go bije i to wyraźnie, a ten biostar robi prawie takie htt jak dfi, więc nawet jak zapłacisz za niego 20 - 30 zł więcej niż za abita kn9 to i tak opłacalność jest dobra bo masz grafikę praktycznie za free, pozatym kartę dodatkową zawsze możesz sobie dokupić i sprzedać jak Ci już nie będzie potrzebna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy coś sie zmieniło w temacie? Też szukam taniej płyty pod AM2, ze zintegrowaną grafa, z tym że O/C nie jest dla mnie priorytetem. Fajnie by było coś podkręcić, ale bez szaleństwa. Wsadzę w to 2 GB RAMu i pewnie Brisbane. Najważniejsze jest to, żeby była stabilna i żeby w najbliższym czasie dało się tam włożyć cos na PCI Express. Myślałem to tej: http://www.allegro.pl/item212780527_abit_n..._graficzna.html , ale nie wiem, czym się różni ta z "V" w nazwie od tej, którą omawialiście. Boję się, bo słyszałem, że są problemy z obsługą kart graficznych, a tam ma pójść za jakiś czas 8600GT, 7900GS lub coś podobnego. Macie jakieś świeższe informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...