Skocz do zawartości
samhain

Dream Lc For Ld By Samhain

Rekomendowane odpowiedzi

duh! ciezko pisac, ale z tego co zrobilismy musze sie pochwalic ;)

 

 

dlugo, bardzo dlugo (okolo 4 lat) projekuje moje wc. ciagle cos nie pasuje, to bloki (stad nowe konstrukcje ;)), to pompy, to budy... z tym ostatnim najwiecej klopotu, jak wyglad zewnetrzny fajny to wewnatrz tragedia...

 

ech walczylbym dalej gdyby nie moj przyjaciel, ktory poprosil mnie o zwodowanie nowego kompa :)

 

14 dni zajelo nam samo zaprojektowanie, wybranie czesci + dobor obudowy, ladnej i funkcjonalnej

 

padlo na model: Antec 900!

 

co z tego wyszlo? opisze dzis jak tylko zgramy fotki z aparatu...

 

powiem tylko ze po malych ! (bardzo malych) przerobkach buda prezentuje sie genialnie a co wazne spelnia zalozenia ;)

 

 

Zalozenia:

- cisza,

- wydajnosc,

- mobilnosc!!,

- brak oznak z zewnatrz, ze jest instalacja LC (Liquid Cooling)

 

co zrobilismy?

- zupelna zmiana obiegu powietrza no i montaz chlodnicy dosc ciekawy, sadze i mam nadzieje, ze przypadnie Wam do gustu:>

 

edit:

 

komp nie jest moj, ale dokladnie czegos takiego szukalem i bede robil podobny tylko troszke wiecej blokow i troszke innych blokow ;)

 

ogolnie sklada sie z:

- Antec 900

- GG DS4

- e4300 (F3d)

- 2x1GB OCZ SO 6400

- Topower P3 450 EZ

- Galaxy 7900GS (jeszcze niezwodowana)

 

Chlodzenie:

- F3d

- Cooltek Dual

- Coolriver rev2

- Rez 5,25" easy

 

dojdzie jeszcze z czasem, nb, mof, gpu, mem

 

poprzeez zmiane obiegu powietrza (z tylu na przod) uzyskalismy genialne tempy! oczywiscie zdajemy sobie sprawe, ze sa one zanizone :(

 

idle: ~10*C !!!!

load: ~28*C !!!!

 

wiejace wentyla na czujniki daja roznice :( co nie zmienia faktu, ze wyglada pieknie, a sama zmiana przeplywu dale same plusy (owiew cpu, jednostki zasilania - i calych HP co chlodzi od razu NB i SB!, pamieci)

 

edit:

 

czesc fotek

 

Dołączona grafika

 

glowni boh imprezy ;)

 

Dołączona grafika

 

przed przerobkami

 

Dołączona grafika

 

sloty na HDD zostaly wyjete, beda pociete, przerobione i tam bedzie chlodnica ;)

 

Dołączona grafika

 

e4300 ;)

 

Dołączona grafika

 

nie lubie tych HP, ale zaradzilismy temp ;)

 

Dołączona grafika

 

F3d ^^

 

Dołączona grafika

 

jedna juz pocieta

 

Dołączona grafika

 

wentyle najpierw poszly na chlodnice i do nich beda mocowane kratki przednie

 

Dołączona grafika

 

juz po operacji ;)

 

Dołączona grafika

 

po zlozeniu i zalaniu

 

Dołączona grafika

 

przewody poukladane najczysciej jak sie dalo :)

 

Dołączona grafika

 

na przodzie pompa, chlodnica i schowek na pozostale przewody ;)

 

Dołączona grafika

 

no i front ;) naped tymczasowy, nie mieli odpowiedniego modelu w odpowiednim kolorze w sklepie :(

 

mam nadzieje, ze dzis damy fotki z pracy nocnej oraz z krecenia

 

na razie fsb = 315 ;) pamieci troszke lipnie chodza :( ale i tak wlasciciel jest zadowolony ;P gdyby nie mial uszu to by mial usmiech do okola glowy :P

 

mat nie instalowalismy w efekcie koncowym, sprzet jest cichutki i nie widzimy potrzeby.

 

Wentyle przednie WYCIAGAJA! powietrze ze srodka, tylny wciaga, gorny wyciaga - dziala bdb :D

 

 

edit:

 

fotki z poleczka na bro! oraz nocne ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzeez zmiane obiegu powietrza (z tylu na przod) uzyskalismy genialne tempy! oczywiscie zdajemy sobie sprawe, ze sa one zanizone :(

 

idle: ~10*C !!!!

load: ~28*C !!!!

 

wiejace wentyla na czujniki daja roznice :( co nie zmienia faktu, ze wyglada pieknie, a sama zmiana przeplywu dale same plusy (owiew cpu, jednostki zasilania - i calych HP co chlodzi od razu NB i SB!, pamieci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempy z kosmosu :lol:

 

Sam przeprowadziles sie na Syberie <_< Bo nawet wiejacy wentyl na czujnik nie da 30C w load.

spox tempy juz normalne sa... durny soft GG pokazuje smieci ;)

 

I kable, kable, kable - za duzo ich wystaje.

przewody sa ok ;) marudzisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Malika to Wam nadal daleko.

 

nikt nie przeczy

 

nie jest napisane, ze chcielismy go przescignac... :)

 

ale Malik nie ma w budzie polki na 2 piwa w standardzie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układzik dobry. Osobiście nie podoba mi się obudowa, mało jest w niej miejsca na WC. Stąd się bierze bałagan z kablami bo nie ma ich jak rozsądnie upchać. Szkoda, że nie ma więcej bloczków, przydałoby się na karte grafiki założyć chłodzonko. Czekam na jakieś testy w orthosie i zrzuty z temperaturkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź, ale burdel w kablach, zobacz, nie jest idealnie ale wygląda dużo lepiej ;p

 

i nie wierzę że jest cicho z oryginalnymi wentylami anteca :wink:

tu jest sata, ata ciezko ukryc..., reszta pochowana

 

Układzik dobry. Osobiście nie podoba mi się obudowa, mało jest w niej miejsca na WC. Stąd się bierze bałagan z kablami bo nie ma ich jak rozsądnie upchać. Szkoda, że nie ma więcej bloczków, przydałoby się na karte grafiki założyć chłodzonko. Czekam na jakieś testy w orthosie i zrzuty z temperaturkami.

tak, miejsca malo na chwoanie, jednakze w srodku i tak jest bdb wykonana

 

co do chlodzenia:

 

Chlodzenie:

- F3d

- Cooltek Dual

- Coolriver rev2

- Rez 5,25" easy

 

dojdzie jeszcze z czasem, nb, mof, gpu, mem

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

ale Malik nie ma w budzie polki na 2 piwa w standardzie ;P

Gdzie te półki bo chyba coś przeoczyłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układzik dobry. Osobiście nie podoba mi się obudowa, mało jest w niej miejsca na WC.

sorry, ale jak na budę o takich rozmiarach, nie widziałem lepszej do WC, której nie trzeba ciąć i się nią bawić ;]

 

@samhain

 

gdzie masz ten porządek? :D ;);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te półki bo chyba coś przeoczyłem ;)

 

bedzie foto w nocy :) ladniej wyglada :D

 

ta buda na w standardzie polke za wlacznikami ;) mieszcza sie idealnie dwie buteleczki ;) po odpowiednim nakierowaniu powietrza z wentyla u gory jeszcze sie ono chlodzi :D

 

 

@ Jaro

bedzie wiekszy jak bedzie hdd sata ;)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajny ukladzik. Buda troche inna niz wszystkie.

Ciekawie wymuszony obieg powietrza. Czekam na wiecej fot i wiecej blokow ;d

 

Powalczcie jeszcze z kablami i bedzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nadzwyczajnego

wężyk CPU > pompka i CPU > rez bym zrobił dłuższy za to w chłodnicy bym pomyślał nad złączką kątową, tak samo w pompce złączka kątowa coś takiego http://mcs.pc.pl/produkt45.html (wydawało mi sie że miałeś kiedyś w ofercie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nadzwyczajnego

wężyk CPU > pompka i CPU > rez bym zrobił dłuższy za to w chłodnicy bym pomyślał nad złączką kątową, tak samo w pompce złączka kątowa coś takiego http://mcs.pc.pl/produkt45.html (wydawało mi sie że miałeś kiedyś w ofercie)

 

hmmm wydluzyloby to tylko uklad, mozna powalczyc i upchac weze po katach

 

co do nadzwyczajnosci - w wc jedynie to ze wszystko siedzi w srodku i jedynie od przodu i przez okno widac ze jest WC inside - taki byl zamiar :) zostal osiagniety.

 

dodatkowo przewodow nie mozna upchac za pompa, przez chlodnice tez musi cos leciec

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź, ale burdel w kablach, zobacz, nie jest idealnie ale wygląda dużo lepiej ;p

 

Dołączona grafika

 

i nie wierzę że jest cicho z oryginalnymi wentylami anteca :wink:

Nie szpanuj B-) hehe (tak jak mowi jaro - wentylki anteca trzeba ewidentnie zastąpić jakimiś fanderkami)

 

Układzik bardzo zgrabny:) Tylko te kabelki trochę odstraszają;/ Spróbuj je gdzie upchac i bedzie wypas.

PS. Czekam na dalsza rozbudowę of course:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale jak na budę o takich rozmiarach, nie widziałem lepszej do WC, której nie trzeba ciąć i się nią bawić ;]

 

@samhain

 

gdzie masz ten porządek? :D ;);)

Ja bym nie patrzył na to czy budę trzeba ciąć czy nie. Robiąc WC cała reszta się nie liczy. Nie widziałem dobrze wykonanego WC, w którym obyło się bez cięcia blachy. Możną to zrobić w taki sposób, żeby nie szpeciło obudowy i dawało fajny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie patrzył na to czy budę trzeba ciąć czy nie. Robiąc WC cała reszta się nie liczy. Nie widziałem dobrze wykonanego WC, w którym obyło się bez cięcia blachy. Możną to zrobić w taki sposób, żeby nie szpeciło obudowy i dawało fajny efekt.

To zobacz WC Malika, jedyne cięcie to otwór na szybę z boku :wink: , a w Armorze w ogóle bez cięcia ;)

 

w Antecu 900 również jest możliwe złożenie schludnego WC bez cięcia obudowy, miałem tą obudowę i parę tricków i byłoby tak czysto jak u Malika ;)

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zobacz WC Malika, jedyne cięcie to otwór na szybę z boku :wink: , a w Armorze w ogóle bez cięcia ;)

 

w Antecu 900 również jest możliwe złożenie schludnego WC bez cięcia obudowy, miałem tą obudowę i parę tricków i byłoby tak czysto jak u Malika ;)

przy moim bedzie poprawka, tu juz zamontowane i wsio dziala piknie :)

 

Wlasciciel (LD) zadowolniony ;) i oto chodzilo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...