Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Thermalright Ultra-120/extreme/true Black/cu

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę zenująco dyskutujecie. Kombinujecie z pastami wentylatorami, Labovsky jeszcze jakieś tunele i inne bajery. Problemem co juz zostało chyba dowiedzione jest docisk, a właściwie zbyt słaby docisk, dopóki docisk nie będzie odpowiedni to zamist mega hiper super past mozna tam włożyc kawał papieru toaletowego i nie wpłynie to na wydajnosć

Drogi Svende,

 

obawiam się, że nie doczytałeś :)

Nikt nie podaje remedium na słaby docisk poprzez sugestie wymiany past, tunelów i wentylatorów. Wiemy, że kwestią podstawową jest docisk i dopóki Blue tego nie rozwiąże czy to poprzez improwizację czy to poprzez wymianę elementów montażowych to pozostałe środki niewiele mu dadzą.

 

Aczkolwiek nie ma problemu w tym, żeby doradzić mu przy okazji parę innych rzeczy skoro się o to pyta.

 

Czy musimy odpowiadać mu na każdy post - "dociśnij mocniej", żeby to było bardziej widoczne? :rolleyes:

 

Pozdrawiam żenująco ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Svende,

Witaj

obawiam się, że nie doczytałeś :)

Nikt nie podaje remedium na słaby docisk poprzez sugestie wymiany past, tunelów i wentylatorów.

I całe szczęscie, ale kwestia podstawowa jest wydajność, która bez ddcisku nie jest mozliwa do osiagnięcia

Wiemy, że kwestią podstawową jest docisk i dopóki Blue tego nie rozwiąże czy to poprzez improwizację czy to poprzez wymianę elementów montażowych to pozostałe środki niewiele mu dadzą.

 

Aczkolwiek nie ma problemu w tym, żeby doradzić mu przy okazji parę innych rzeczy skoro się o to pyta.

no chyba ze tak, to ja juz będę siedział grzecznie :unsure: , myślałem, ze jeszcze jesteśmy w głównym wątku (wydajność Ultry sama z siebie)

 

Pozdrawiam juz nieżenująco :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CLP zalozone, dobry docisk radiatora do cpu niewiem moze jeszcze lepiej idzie, ale jest juz i tak lepiej niż było.

Procesor podkrecony e6600 @ 3712mhz 1,55v (real 1,5v) temperatura w idle po 5minutach orthosa wynosi 39C

natomiast w orthosie waha sie w granicach 60-63C. Na thermalrighcie zalozony Fander.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CLP zalozone, dobry docisk radiatora do cpu niewiem moze jeszcze lepiej idzie, ale jest juz i tak lepiej niż było.

Procesor podkrecony e6600 @ 3712mhz 1,55v (real 1,5v) temperatura w idle po 5minutach orthosa wynosi 39C

natomiast w orthosie waha sie w granicach 60-63C. Na thermalrighcie zalozony Fander.

...

a zobacz teraz jak się zachowuje Infinity razem z clp (jak masz chęci :wink: )

No i jak to się ma do Scythe Infinity? :twisted2:

 

Powiedz, powiedz, powiedz...!!!! :lol2:

jaki dumny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak to się ma do Scythe Infinity?

 

Powiedz, powiedz, powiedz...!!!!

Labowski pewnie wpełnie ustatysfkcjonowany a ja powiem tylko tyle spodziewałem sie taki rezutlatuów po Utrze Extreme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest troche wydajniej ale gdybym wiedzial jakie meki beda z montarzem to nigdy bym infinity nie zamienial.

Co w takim razie zrobiłeś, żeby poprawić ów docisk Ultry?

Będzie to dobra informacja dla ewentualnych przyszłych użytkowników :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu dalem dodatkowa podkladke aluminiowa grubosci hmm. 2mm ,docisk jest mocniejszy....

procesor podkrecilem na 3815mhz @ 1,57v temp. idle 45C , load 74C.

Dołączona grafika

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze chcialby mi odsprzedac albo oddac za koszty przesylkii sprezynki do 939?

Zakupilem wersje podstawowa i zmienilem mojego xp-120 korzystajac przy okazji z pasty zalmana z pedzelkiem - porazka. Tyle co sie namordowalem z instalacja, to nigdy wiecej, a plyta wygieta w U - przyciete sprezynki tak zeby pasowaly na dlugosc.. Po przeczytaniu wszystkich recek okazalo sie, ze bacplate'y z plyt DFI nie nadaja sie (znalazlem takie info tylko w 1 recenzji). Po dokupieniu metalowego mocowania koszyka, wszystko git tylko przyciete sprezyny sa zbyt krotkie - wiec przyciete zostaly te od mocowania intela. Niby wszystko ok, jednak przy pascie arctic silver 5 temperatury gorsze o 2-3 st niz w starym chlodzeniu. Dzis zainstalowalem liquid pad;'a i niby jest lepiej, jednak dalej nie tego sie spodziewalem. Jak ze sprezynki maja inna gietkosc w tych 2 wersjach mocowania moze jest problem z dociskiem. Czy ktos moze ma na zbyciu te sprezynki?

Edytowane przez koven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELL o Blue,

 

jakiej szerokosci jest twoja szajbka? U mnie jest to samo - radiator po dokręceniu obraca sie na prawo i lewo a dodatkowo przy moim Revoltecu 120 na full obrotach wpada w wibracje i cały sie trzęsie :cry: Niestety musze tak jak ty pokombinowac z dociskiem. Temperatura E6600@3500 1,38V jest chyba OK - 55-60'C w Orthos'er ~~30min

 

Jeszcze jedno pytanie

czy podstawa radiatora powinna być posmarowana w całości pastą ? czy tylko w miejscu stykania się z prockiem? :blink:

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELL o Blue,

 

jakiej szerokosci jest twoja szajbka? U mnie jest to samo - radiator po dokręceniu obraca sie na prawo i lewo a dodatkowo przy moim Revoltecu 120 na full obrotach wpada w wibracje i cały sie trzęsie :cry: Niestety musze tak jak ty pokombinowac z dociskiem. Temperatura E6600@3500 1,38V jest chyba OK - 55-60'C w Orthos'er ~~30min

 

Jeszcze jedno pytanie

czy podstawa radiatora powinna być posmarowana w całości pastą ? czy tylko w miejscu stykania się z prockiem? :blink:

podstawa radiatora powinna być posmarowana pastą tylko w miejscu stykania się z prockiem, ale jak kapkę więcej ci poleci to nie przeszkadza B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem (szczesliwym ?) posiadaczem eXtreme + s-flex 1600rpm

Dodatkowy docisk zapewnia gumowa podkladka pod krzyzakiem o grubosci ok. 4mm

E4300 (posmarowany AS5, przedtem bylo STG1 ale jakos ono co raz mniej mi sie podoba, szkoda mi podstawy radiatora na CLP)

333 x 9 przy 1.4375v (w biosie) = Orthos 2h 62C (otwarta scianka obudowy, room temp. 27C)

Ten TR ukazal mi nierownosci czapki procesora, po poruszaniu im w lewo i prawo, jedynie srodek i krawego cpu lekko sie zatarly reszta pozostala nienaruszona.

Wczoraj bylo tez 1.5735v po 5min. pracy orthos pokazal 65C (wtedy to jeszcze za docisk robila moneta z bylym papiezem :P, room temp. juz nie pamietam bo to bylo kolo 1 w nocy, okno oczywiscie bylo otwarte)

Edytowane przez Kojiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem (szczesliwym ?) posiadaczem eXtreme + s-flex 1600rpm

Dodatkowy docisk zapewnia gumowa podkladka pod krzyzakiem o grubosci ok. 4mm

E4300 (posmarowany AS5, przedtem bylo STG1 ale jakos ono co raz mniej mi sie podoba, szkoda mi podstawy radiatora na CLP)

333 x 9 przy 1.4375v (w biosie) = Orthos 2h 62C (otwarta scianka obudowy, room temp. 27C)

Ten TR ukazal mi nierownosci czapki procesora, po poruszaniu im w lewo i prawo, jedynie srodek i krawego cpu lekko sie zatarly reszta pozostala nienaruszona.

Wczoraj bylo tez 1.5735v po 5min. pracy orthos pokazal 65C (wtedy to jeszcze za docisk robila moneta z bylym papiezem :P, room temp. juz nie pamietam bo to bylo kolo 1 w nocy, okno oczywiscie bylo otwarte)

4mm :blink: az tyle luzu masz? F..K jak to było projektowane skoro ludzie muszą bawić sie w podkładki ;(

W sobotę smaruję do jakiegoś sklepu hydraulicznego i szukam podkładki gumowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie taki plat gumy mialem pod reka (jakos nie chcialo mi sie isc do sklepu), wiec wybijak do reki i jazda...

3mm wystarczy, tzn. przy probie docisniecia radiatora do plyty glownej nic sie nie zmienia w kwestii temperatury

Edytowane przez Kojiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jest to śmieszne, że chłodzenie tej klasy, które kosztuje przecież nie mało posiada takie wady. Thermalright wyróżniał się tym, że jego produkty były wykonane perfekcyjnie, a jak widać płaci się tylko za markę :blink:, a problem marnej zapinki nie dotyczy jednego egzemplarza :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jest to śmieszne, że chłodzenie tej klasy, które kosztuje przecież nie mało posiada takie wady. Thermalright wyróżniał się tym, że jego produkty były wykonane perfekcyjnie, a jak widać płaci się tylko za markę :blink:, a problem marnej zapinki nie dotyczy jednego egzemplarza :-|

Muszę się zgodzić - jest to ewidentna fuszerka i coś, co się zdarzać nie powinno przy tej klasie chłodzenia. Zwłaszcza, że przecież wykorzystywane jest zapinanie na śruby, a nie na te tandetne kołeczki.

 

W moim odczuciu powinniście rzecz zgłosić bezpośrednio do Thermalrighta - na ich stronie na pewno jest jakiś kontakt. Z tego, co słyszałem, Thermalright potrafił kiedyś w podobnych przypadkach wysyłać do klientów zamienniki itp..

 

Spróbujcie - trzeba im rzecz zasygnalizować, a możecie coś zyskać.

Jeśli rzecz jest powszechna to powinni coś zrobić.

 

Pozdrawiam :rolleyes:

 

P.S. Thermalright na swojej stronie podaje w dziale FAQ informację, że cooler może dawać się nieco obracać po dokręceniu go (LGA775), ale samo obracanie nie wpływa bezpośrednio na wydajność. Nie zmienia to postaci rzeczy, że niestety cooler jest za słabo dokręcalny skoro jednak wydajność może się poprawić :unsure:

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW push czy pull, pewna osoba z xs robila testy i ta druga metoda okazala sie wydajniejsza, tylko patrzac na swoj system troszeczke to smiesznie wyglada gdy gdy wentylator procesora dzieli jedynie kilka centymetrow od tego ktory miescie sie na tylach obudowy (przyznaje sie ze jestem leniwy i nie chce mi sie sprawdzac ktora metoda jest wydajniejsza, miditowet z lekka odpycha jesli chodzi o prace w nim)

---------------------------

1.4375v i 59C w stresie (temp. otoczenia 28C) chyba juz nizej sie nie da (na jednym wentylatorze) :P

Edytowane przez Kojiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja na swym już byłym thermalrighcie nie zauważyłem czegoś takiego jak brak docisku.

A max co można było przesunąć to były jakieś 5" w lewo bądź w prawo.

Ja na wydajność nie narzekałem i dziwi mnie to że jest coś takiego jak problem z dociskiem.

Gadałem z Blue i on miał problem bo miał gdzieś wadzący jakiś kondziołek.

A dawanie dodatkowej podkładki oprócz tej sylikonowej która jest w zestawie wydaje się troszkę na wyrost..??

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja na swym już byłym thermalrighcie nie zauważyłem czegoś takiego jak brak docisku.

A max co można było przesunąć to były jakieś 5" w lewo bądź w prawo.

Ja na wydajność nie narzekałem i dziwi mnie to że jest coś takiego jak problem z dociskiem.

Gadałem z Blue i on miał problem bo miał gdzieś wadzący jakiś kondziołek.

A dawanie dodatkowej podkładki oprócz tej sylikonowej która jest w zestawie wydaje się troszkę na wyrost..??

Pozdrawiam :)

Hee hee :wink: niestety bez podkładki sie nie obyło. Musiłem władować aluminiową podkladke około 2mm grubości dzieki czemu mam lepszy docisk, radiator nie wpada w wibrację ale temperatura chyba juz pozostala taka sama. Montaż czegoś takiego to prawdziwa masakra - miałem ochotę połamać moje mobo, strasznie ciężko dokręcić śruby. Szczeże mówiąc drugi raz juz bym nie kupił tego chłodzenia. :? Fabryczny docisk jest do bani :angry: Chyba zacznę polować na Infinity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj ,umnie byl docisk fatalny, bardzo ale to bardzo zle zaprojektowana zapinka... i pomysl ze srubami...

Rzecz w tym, że Thermalright wiedziony nieznanymi nam pobudkami zmienił zapinki.

 

W Ultrze120 wygląda tak:

Dołączona grafika

 

A w Ultrze120 eXtreme tak:

Dołączona grafika

Być może lepiej widać różnicę na tym zdjęciu (po prawej u dołu).

 

Zdecydowanie mniej solidnie teraz to wygląda i obawiam się, że to może mieć wpływ. Śruby są tu chyba akurat dobrym rozwiązaniem. :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ultrze jest lepsza zapinka i taka powinna byc w drozszej wersji..

I ja tak sądzę, ale nie wiem czy by dała się wpiąć - Ultra120 eXtreme ma więcej ciepłowodów wychodzących z podstawy i być może ta zamiana to wynik tego, że stara nie pasowała. :unsure:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do docisku to ja naprawdę nie widzę sensu dodawania podkładki jeśli sie nie ma takiego problemu jak Blue.

U mnie to wyglądało to tak że docisk był oki.

A nawiązując do zapinki to ona trzyma dobrze i nie wiem po co robić zadymę że się rusza skoro jest odpowiedni docisk. A co za tym idzie odpowiednie odprowadzanie ciepła.

A ruszanie sie chłodzenia... skoro sie przykłada 2wie gładkie powierzchnie to nie ma siły będzie można je przesuwać jedną po drugiej z samego faktu że nie ma oporów przy takim ruchu oprócz docisku który ten ruch znacząco utrudnia. Moim zdaniem konstrukcja dobrze obmyślana i w miarę bezkonfliktowa.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...