Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Thermalright Ultra-120/extreme/true Black/cu

Rekomendowane odpowiedzi

wez no termometr albo paluch i przyłóż.. mozna oszacować niedokładnie by mieć jakiś pogląd mój jak w core temp ma 67 stopni w realu ma moze ze 45...

Przyłożyłem na 3 minuty do miejsca, gdzie się styka z prockiem, a więc najgorętszego. Termometr pokazał 32 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwole sie przylaczyc do dyskusji, choc tr nie mam, ale widze ze o temperaturach debata sie toczy. Otoz tak proc e2160 tak na 24/7 na 3ghz wg cpuz 1.25V. Mobo dfi dk p35 t2. w pokoju 29*, pasta as5.

 

w idle tempy proca:

everest: 37*/37* (rdzen 1 /rdzen 2 ) | 38*

smart guardian: 37*

core temp 0.97: 36*/33*

cooler na cpu ( nh-u12p pasywnie ): 32*

 

O ile tempy w idle sa w miare rowne to w stresie juz sa jazdy

( orthos prio 9 small )

 

everest: 75*/75* | 39* :lol:

smart guardian: 81*

core temp: 74/74

cooler ( tez pasyw ): 37*

 

stres active ( p12 12v )

everest: 67*/67* a wskaznik sygnowany PROCESOR 38* :lol:

smart guardian: 72*

core temp: 67/67

cooler ( active ): 31*

 

No cuda na kiju. domyslam sie ze to za sprawa papki miedzy jajkami dzieki ktorej sie one gotuja niemalze. badz krzywa czapka ( ale wydawala sie prosta ) badz jedno i drugie. Jednym słowem żenada.

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam E2140 wykręconego na 2.9 GHz (1.28V). CoreTemp - 48 stopni, PCProbe - 39 stopni, na Zalmanie STG1. Dobre to tempy jak na 120-extreme? Dodam, że na TR mam Xthermala bez adpatera (~1200 obr.), bez wyciągu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie już podawało parę osób tempy i w tym ja :wink:. Robiłeś jakiegoś moda ?

Nie, TR zamocowany tak, jak inżynierowie zaprojektowali. Spodu też nie szlifowałem, PDC aż tak wymagający nie jest (być może jak zmienię proca na Quada, to wtedy pomyślę o szlifie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek.macos

O wielu wiatrakach 120mm do ThermalRight'a Ultra 120eXtreme można tutaj poczytać, ale nie ma nic o Scythe SleepStream 120mm - seria 500, 800, 1200, 1600 i 1900rpm o b. dużym przepływie powietrza (odpowiednio 24.50, 40.17, 68.54, 88.11 i 110.31CFM) :

http://www.cooling.pl/scythe-slip-stream-1...ukt,323090.html

Czy nie będzie to ciekawa i chyba nie najgłośniejsza propozycja?

Edytowane przez zbyszek.macos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień na CT 0.94!!

Zresztą SF 4.33 też dobrze pokazuje.

 

w speedfanie patrzyc na cpu temp ? czy core temp? cpu mam 80 a core 70.. 20 min orthosa, 120 ex + p12 @ 650 rpm 1.55v procek, co do pasywa to sie zawiodlem i napisalem na egieldzie maly wywod :):

 

http://www.egielda.com.pl/forum/index.php?...st&p=140795

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek.macos

To zależy czy oczekujesz mocnego nawiewu i hałasu, czy lekki nawiew i cisza :wink: Osobiście wybrałem to drugie. Jeśli wydajność to wentyl w porządku.

Finalnie do ThermalRight'a 120Ultra eXtreme na Q 9450 (pasta : Liquid Pro) stawiłam Scythe S-Flex 120mm 1200rpm. Drugi taki na przód obudowy: NZXT Hush (tylny 120mm jest w komplecie). Zasilacz Corsair 620W. Z kontrolera obrotów na razie rezygnuję, żeby wiatraki podłączyć pod P5E Asusa z technologią Q-Fan2 - odpowiadającą za obroty wiatraków w zależności od temperatury i obciążenia systemu. :wink:

Karty (eVGA GF9800GTX 512MB) na razie nie chłodzę. Za kilka dni postawię ten zestaw, wtedy będę wiedział więcej... :razz:

Edytowane przez zbyszek.macos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolejna wygrana TR 120 Extreme http://www.frazpc.pl/artykuly/587/Rozmiar/...REME/oraz/IFX14 , nie wiem na ile sa rzetelne te testy na frazpc.pl w kazdym badz razie jak juz go dawno kupilem i jestem zadowolony mimo ze mialem krzywa podstawe i musialem go szlifowac. Zastanawia jedna fakt tak kiepskiej wydajnosci (oczywiscie w porownaniu z TR120 Ex. i Noctua'a) IFX-14 - mnie coraz bardziej utwierdza ona w przekonaniu - przerostu formy na trescia, faktycznie klocek jest niezly (sa wieksze) ale mimo wszystko moga byc problemy z zalozeniem tego na plytkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar zmienić chłodzenie CPU z GeminII na U-120 bo nie mam jak schłodzić NB. Jak widać na zdjęciach Gemini zajmuje mnóstwo miejsca i nie wcisnę pod niego/ obok niego Thermalright HR-05. Poza tym liczę na trochę niższe temperatury.

BTW: jak polecacie schodzić SB? Thermalright HR-05-SLI moim zdaniem się tam nie zmieści post-5074-1208124513_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na TRUE tempy powinny być niższe, a na SB HR05SLI powinien wejść tylko musiałbyś go zamontować tak że radiator jest w pionie. Prostopadle do GPU. Nie jestem pewien czy Ci kondensator nie zawadzi.

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś posiadacz Thermalright Ultra-120A oraz X2 - 6400+ lub 6000+ może wypowiedzieć się o temperaturach (ile spadły względem poprzedniego chłodzenia) oraz czy opłaca się kupować te chłodzenie na te procki.

 

Ktoś wie, gdzie można tanio kupić wersje extreme? W teście na egiełdzie mają napisane, że udało im się znaleźć te chłodzenie za 138zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym bo przeszukałem mnóstwo sklepów, ale nigdzie nie znalazłem za 138zł, dlatego zdziwiłem się co maja na egiełdzie napisane z tą ceną...

 

Czy wersja Thermalright Ultra-120A wymaga kupna AM2 Bolt-Thru Kit jak ktoś myśli o AM2? Bo już nie jestem pewien :blurp:

 

Albo się mylę albo w komputroniku najtaniej:

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...72,cpsrc,ceneo/

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaką masz płytę na AM2, ja mam Asusa M2N32Sli Deluxe, który miał zamontowany metalowy backplate. Jeżeli Twoja płyta również posiada metalowy backplate, to prawdopodobnie nie będziesz musiał kupować tego zestawu. Ale jeżeli Twoja płyta go nie ma, albo ma backplate wykonany z tworzywa, to już raczej niezbędne jest kupno tego zestawu do montażu pod AM2.

 

A co do temperatur na moim x2 6000+, to na boxowym chłodzeniu w stresie miałem ok 64C bez podkrecania, natomiast na ultra120A w stresie po podkręceniu proca do 3,3 mam ok 42C. Różnica jest ogromna. Jak najbardziej polecam Ultra120A i do tego jakiś wentylator Fander lub Scythe może jakiś.

 

Moim zdaniem, nie ma się co zastanawiać nad wersją 120A, bo jest znacznie tańsza od wersji Extreme, a wydajność ma znakomitą, na moim przykładzie widać spadek temperatur w porównaniu z boxem i jestem bardzo zadowolony z zakupu 120A. Ponadto w wersji 120A nie ma problemów z nierówną podstawą i lepsze mocowanie jest pod lga775.

 

Jeżeli sie dobrze poszuka, to można znaleźć 120A za 130zł, ja kupiłem tutaj: http://www.allegro.pl/item346206915_therma...0dba_wyprz.html , radiator oczywiście nowy, w pełni kompletny, dobra cena i bardzo dobry sprzedający.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez -Dejf-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermalright pokazał nowe chłodzenie, ale tego się nie spodziewałem ;)

Thermalright TRUE Black 120

Dołączona grafika

Pictured above, the new Special Edition heatpipe tower is black nickel plated and marketed as "meaner than ever".

 

The TRUE Black 120's dimensions are identical to the Ultra-123 eXtreme, measuring 63.44 x 132 x 160.5mm. It weighs in at 790g and supports Intel's 775 socket, and AMD's AM2+.

 

Its features, as listed by Thermalright, are as follows:

 

* Quiet and powerful cooling due to multiple heat pipes and large aluminium fin area

* Proprietary bent winglet design to minimise airflow resistance

* 6mm heatpipes, black nickel plater to prevent oxidisation, maintaining best heat transfer condition

* Heat pipes soldered to base and fins for optimum heat transfer

* Include both bolt-thru-board retention brackets for Intel and AMD

 

There isn't an official price just yet, but Thermalright tell us that pre-orders are starting any second now.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak to mówią - lepsze jest wrogiem dobrego. Miałem wcześniej GeminII i seryjne chłodzenie SB/NB/Mofset na Asusie i byłem przekonany, że właśnie dlatego Bóg nie chce mnie wynagrodzić kilkoma hercami więcej. Dokonałem więc zmiany i nic zero efektów. Zrobiło się tylko ciasno jak na Manhattanie. Moim celem było zrobienie czegoś a miarę wydajnego i cichego. Stąd wszechobecne Noctuy 120 i niby najlepszy wentyl. Efekt : 6850 @ 3600 @ 1.51V BIOS, SB i NB podbite odpowiednio i temp w Windzie 42 i 70 po dwóch godzinach Orthosa priorytet 9. Tylko przy wentylach max 1100 rpm. Stabilnie jest ale myśle, że coś jednak źle zrobiłem to jest trochę ciepło. Jak widać na zdjęciach, był mały problem ze znalezieniem czegoś na SB. Bo X-fi lekko zawadza o kołek mocujacy 05 ale jakoś wlazło.

Planuje zmienić chłodzenie NB na Thermalrighta wersję 05 SLI i wtedy pionowo zamontować Ultrę. Bo teraz najwyrażniej zaciąga ciepłe powietrze z gorącego NB i ciepłych okolic grafiki. Mam rację?

Mała galeria:

 

post-5074-1208541318_thumb.jpg post-5074-1208541331_thumb.jpg post-5074-1208541343_thumb.jpg

post-5074-1208541352_thumb.jpg post-5074-1208541367_thumb.jpg post-5074-1208541376_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...