Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Thermalright Ultra-120/extreme/true Black/cu

Rekomendowane odpowiedzi

czy w tym chlodzeniu z allegro razem z acutake za 89zl tez jest tak jak w karakorum ze procesor pod obciazeniem osiaga wyzsze temperatury, a dotykajac podstawki radiatora, jak i samego radiatora jest ledwo ciepla ?

 

zastanawiam sie czy nie wymienic bo jezeli na niskich obrotach to chlodzenie potrafi chlodzic jak karakorum na najwyzszych to chyba warto :rolleyes:

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w tym chlodzeniu z allegro razem z acutake za 89zl tez jest tak jak w karakorum ze procesor pod obciazeniem osiaga wyzsze temperatury, a dotykajac podstawki radiatora, jak i samego radiatora jest ledwo ciepla ?

 

zastanawiam sie czy nie wymienic bo jezeli na niskich obrotach to chlodzenie potrafi chlodzic jak karakorum na najwyzszych to chyba warto :rolleyes:

IDLE 38-40 (3,2Ghz 1,45v) LOAD 65-67 po 9 minutach OCCT. Mam acutake z obu ston thermala. Tjuncion oczywiscie 100 stopni :) I przede wszystkim - cisza.

 

EDIT

w pomieszczeniu 25+

Edytowane przez sledziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chodzi o to ze rozbieznosc temperatur jaka pokazuja programy utrudnia wybor, a do tego jeszcze jak napisalem wyzej:

procesor w obciazeniu, a radiator lacznie z podstawka jest ledwo cieply wiec nie wiem czy nie wyrzuce kasy w bloto zmieniajac na thermalrighta czy moze wina jest slaby docisk czy karakorum jest przecietny czy tez moj procesor jest naprawde chlodny i karakorum spelnia swoje zadanie ale mimo wszystko przy malym napieciu mam wysokie temp oczywscie w programach tylko

 

zmienial ktos z karakorum na thermalright i moze sie wypowiedziec co do temp np. na E8xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie prosta podstawka co jest raczej pewne przy Ultra120A to docisk będzie prawidłowy. Jabym na twoim miejscu nie zmieniał, róznica rzędu 3-4 stopni na korzyść TR'a jest niewielka. No chyba że wyciszkasz siódme poty z procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam sie na tym thermalright z acutake.

Opłaca sie dołozyć czy kupic taniej 20zł karakorum?

/ chłodzenie do nowego kompa , procesor e8400

Acha jeszce jedno , czy zmieści sie na asusie p5q pro i radeonem 4870 ?

buda Coolermaster CM 690

Edytowane przez ty3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że cooler standardowy doprowadzał mnie już do szału swoim wyciem przy kręconym E2160 na 3 GHz a i tempy nie były za ciekawe przy 1,53125v z Biosu (Vdrop Stress 1.472v) wiem wiem padaka :mur: ,więc skorzystałem z okazji i zakupiłem na alledrogo Ultra-120 +Acutake 120 Fan za 89 zł +przesyłka.Cooler przyda się na przyszłość do jakiegoś mocniejszego procka.Dogadałem się z gościem żeby przed wysyłką sprawdził mi czy powierzchnia radiatora jest równa.Minusem było czekanie na przesyłkę ponad 3 tygodnie i brak odpowiedzi na e-maile i telefony po przesłaniu kasy na konto.

Po trzech tygodniach przyszła wreszcie paczka

Dołączona grafika

Cały zestawik:Ultra +Acutake 120

Dołączona grafika

Na pierwszy rzut oka podstawa względem równości OK, polerka też niczego sobie.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Zabrałem się za montaż na płytę Gigabyte GA-P31-DS3L, wszytko pasuje, nie zahacza o żaden element na płycie.Ultra nie ruszała się w żadną stronę ani o 1 stopień.Pierwsze uruchomienie na 3 GHz na 1.53125v, i WTF :blink:, tempy prawie takie jak na standardowym wentylu do E2xxx, 70-72* przy wentylu Acutake kręcącym się w stressie 1200 rpm (Idle 750 rpm).Byłem przygotowany na tą ewentualność i w pogotowiu czekały podkładki grubości 1,2mm między łepek śrubki a sprężynkę aby zwiększyć docisk.Ponownie testy i dalej takie same tempy.

Po rozkręceniu zestawu ukazał mi się taki widok:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Nie ma to jak prosta i równa podstawa. :mur: Myślę że za jak na firmę Thermalright powinni się bardziej postarać.

Wygrzebałem z szafki papiery ścierne 240, wodne 600, 1000, 2000 i do roboty.

Fotka poniżej przedstawia szlif papierem 240,aby zlikwidować nierówności.

Dołączona grafika

Widać dwa wgłębienia po lewej dość głębokie i mniejsze po prawej stronie podstawki.Po zlikwidowaniu wgłębień poprawiłem jeszcze resztą papierów jakie miałem, aby wygładzić powierzchnie.I montaż wszytkiego po raz n-ty.

Fotka całości zestawu w budzie:

Dołączona grafika

A teraz tempy na PDC E2160 3 GHz 1.53125v (Vdrop Stress: 1.472v), temp pokojowa 25*, Stress 3h Orthos Priority 9

Cooler Intel, Stress 2100-2200 obr: 78-79*

Ultra + Acutake, Stress 1200 obr: 70-72* przed polerką

Ultra + Acutake, Stress 1200 obr: 60-62* po polerce

Można by jeszcze zbić temperaturę o jakieś 2-3* po bardziej dokładnej polerce, ale nie miałem już sił i czasu na takie zabawy, jest jeszcze troszkę pracy przy tym, bo parę minimalnych rysek jeszcze jest.Zrobię to przy okazji wymiany na jakiegoś E7xxx lub E8xxx w niedalekiej przyszłości.

 

Big THX dla forumowicza PawloHT za pomocne info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niezle, ciekawe czy karakorum tez ma taka nierowna powierzchnie bo ja na napieciu 1.29V (E8500) mam takie temperatury jak ty przed polerka thermalrighta i to na pelnych obrotach wentylatora (~2100)

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Mam 1 wentyl z tyłu, jeden z przodu i acutace 120 na cpu.... Wentylacja ok, wczoraj założyłem paste zalma, ok 1,5 warstwy takźe też jest ok?

 

Więc w czym problem? Jkaie Wy macie tempy na tym chłodzeniu?

 

Screen bez OC

 

jest to temp w idle bez oc, w pokoju mam około 23c... Niewiem macie jakieś pomysły co może być nie tak?

 

W coretemp to samo co w everescie

 

Moije chlodzenie to 120A :)

Edytowane przez Mariano7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy widzicie w tym Thermalright Ultra-120 , ja posiadam Scythe Andy Samurai Master gdzie wentylek mi śmiga obecnie 1300 rpm ( lekki szumek ) i mam takie tempy :

http://img.wklej.org/v/86106temp.PNG

http://img.wklej.org/v/98238temp_1.PNG

na 4 ghz i 1,36V jest z 2-3 stopnie więcej ( 50 to nigdy nie widziałem ) , więc nie wiem co wy widzicie w tym TR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy widzicie w tym Thermalright Ultra-120 , ja posiadam Scythe Andy Samurai Master gdzie wentylek mi śmiga obecnie 1300 rpm ( lekki szumek ) i mam takie tempy :

http://img.wklej.org/v/86106temp.PNG

http://img.wklej.org/v/98238temp_1.PNG

na 4 ghz i 1,36V jest z 2-3 stopnie więcej ( 50 to nigdy nie widziałem ) , więc nie wiem co wy widzicie w tym TR.

http://www.egielda.com.pl/images/art/c7837...3d5c714894e.png

:lol2:

 

Krotko mowiac dziecko - najlepsze chlodzenie powietrzem. Takze mozesz oposcic watek i do niego nie wracac.

:dontfeedtrolls:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj panie Orgiusz w dup.. mam jakieś tabelki , pokazuje na scrinach co jest u mnie. Buda CM Centurion 590, jeden wentyl od przodu dwa u góry , obudowa zamknięta. Na karcie graficznej DuOrb na 8800GT. Jak chcesz to "bujnę" proca na 4 ghz i pokaże ci tempy z zapuszczonym Orthosem. I nie ma mowy o pomyłce w odczytach CoreTempa ponieważ na linuksie lm_sensors pokazuje mi takie same temperatury. Więc sorry Winetou , ale ten TR to przereklamowany jakiś. A dzieckiem to chyba ty jesteś bo ja mam córkę w wieku 15 lat więc hamuj troszkę jak nie wiesz z kim piszesz.

Edytowane przez ju-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ow. Jak w [gluteus maximus] masz tabelki to to samo moze tyczyc sie Twojego screena? Po co mi on skoro serwis Tygodnika Komputerowego przeprowadzil rzetelny test z ktorego wynika ze TR120 jest najwydajniejszy z chlodzen powietrzem? Jak chcesz sie dowartosciowac to smialo. Puszczaj na 4GHz, otworz okna na noc i po 4h stressu pokaz fajne temperatury.

Gdzies pisalem ze to blad czujnika? Nie - bo przyjmuje zalozenie ze E8400 moze miec w idle temperatury otoczenia. I ze na Andym bedzie w stresie w granicach 40 stopni Celcjusza. Tyle ze w takich samych warunkach Ultra120 (/Extreme) bedzie miec na takim samym wentylatorze nizsze temperatury. Tyle.

Jak chcesz sie wsciekac to daruj sobie. Z dzieckiem wyskoczylem ze wzledu na chybiony ton Twojej wypowiedzi. I widze ze z wtorku niektorzy juz sa zdenerwowani wszystkim.

Przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki bajer dodawany do montażu wentyla, jakby ktoś chciał dwa wentyle to dokupuje kita od Thermalrighta lub opaski samozaciskowe i hula. A jak montować wentyl możesz zobaczyć w tutku na stronie producenta.

a ja chcem tam zamontowac Noiseblockera S1 i nie mam pomyslu jak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesada to mało powiedziane. Może jestem wyrodnym członkiem klubu Thermalrighta, ale uważam, że ten produkt nie zasługuje na żadną uwagę. Ideologia jest ta sama, co w przypadku Scythe Ninja Cu... co też ubliża, w moim odczuciu, takiej marce jak Thermalright. Ciekaw jestem wydajności, bo Scythe Ninja Cu jest przynajmniej nie pobita w pracy pasywnej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tyle cale pudlo wazy, jedno "zrodlo" walnelo takiego fantastycznego newsa, a reszta przepisala i mamy 10kg cooler... jesli producent podal calkowita wage razem z kapletem roznych mocowan i innych dodatkow, to moze i z 1,8 zrobic sie ze 3 kg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tyle cale pudlo wazy, jedno "zrodlo" walnelo takiego fantastycznego newsa, a reszta przepisala i mamy 10kg cooler... jesli producent podal calkowita wage razem z kapletem roznych mocowan i innych dodatkow, to moze i z 1,8 zrobic sie ze 3 kg...

po tym zdaniu: "With copper being a heavier metal than aluminum, the heatsink tips the scales at a whole 3 kilograms (roughly 6 lbs)."

 

to raczej same ustrojstwo :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej jest inaczej

 

http://www.techpowerup.com/71605/Thermalri...Next_Month.html

 

po roku użytkowania będzie wyglądał paskudnie :huh:

 

tylko mnie sięcos nie widzi by 3 kilosy miedzi tak tanio kosztowały nawet jako bryła... dziwne to jakieś.. nie mówie ze sie nie cieszę o ile to prawda..

 

no i kolega ma rację śniedź i nalot niczym splesniały banan będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko mnie sięcos nie widzi by 3 kilosy miedzi tak tanio kosztowały nawet jako bryła... dziwne to jakieś.. nie mówie ze sie nie cieszę o ile to prawda..

 

no i kolega ma rację śniedź i nalot niczym splesniały banan będzie

1tona miedzi kosztuje 6805 dolarów, czyli 3kg jakieś 20,42usd a cały ma być za 99usd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że mam krzywą podstawę w moim nowym TR U 120, jak domowym sposobem sprawdzić czy są nierówności?

 

EDIT:

 

sprawdziłem na kawałku lustra, podstawa jest bardzo krzywa :(

nie wiem czy uda mi się to załatwić papierem ściernym :(

podstawa jest wypukła... jak się przechyli na jeden bok to drugi koniec podstawy odstaje jakiś 1mm

 

POzdr.

Edytowane przez djtomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że mam krzywą podstawę w moim nowym TR U 120, jak domowym sposobem sprawdzić czy są nierówności?

POzdr.

Przystaw linijkę do podstawy, chociaż i to nie jest wiarygodne czasami, bo np. u mnie sprawdziłem do linijki to niby OK, ale jak zamontowałem Ultre na procka i potem zdjąłem z powrotem chłodzenie to widać że w paru miejscach pasta została nietknięta czyli cooler nie przylegał całą powierzchnią do proca i tempy nie były takie jak trzeba. Masz fotki w poście #548 lub #270 jak to wyglądało po zdjęciu coolera :mur: albo w poście #242 sposób na linijkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...