Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Thermalright Ultra-120/extreme/true Black/cu

Rekomendowane odpowiedzi

Po rozkręceniu zestawu ukazał mi się taki widok:

[ul="http://ij://img293im8706/dscng][/url][hack.usn1930drl]

Nie ma to jak prosta i równa podstawa. :mur: Myślę że za jak na firmę Thermalright powinni się bardziej postarać.

Wygrzebałem z szafki papiery ścierne 240, wodne 600, 1000, 2000 i do roboty.

Fotka poniżej przedstawia szlif papierem 240,aby zlikwidować nierówności.

[url="http://img175.imageshackmg175.imageshack.us/img175/4919/dscn19%5B/url]

Widać dwa wgłębienia po lewej dość głębokie i mniejsze po prawej stronie podstawki.Po zlikwidowaniu wgłębień poprawiłem jeszcze resztą papierów jakie miałem, aby wygładzić powierzchnie.I montaż wszytkiego po raz n-ty.

 

Można by jeszcze zbić temperaturę o jakieś 2-3* po bardziej dokładnej polerce, ale nie miałem już sił i czasu na takie zabawy, jest jeszcze troszkę pracy przy tym, bo parę minimalnych rysek jeszcze jest.Zrobię to przy okazji wymiany na jakiegoś E7xxx lub E8xxx w niedalekiej przyszłości.

 

Big THX dla forumowicza PawloHT za pomocne info.

Witam!

W jaki sposób szlifowałeś podstawę papierem 240? Na lustrze czy jak?

Szkoda że nie zapodałeś zdjęcia gotowego do założenia spodu, oraz jak dużą nierówność miałeś na początku. U mnie spód jest wypukły na jakieś pół milimetra :/

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podstawę szlifowałem na rozciągniętych papierach na półce wyjętej z szafki, szyby nie miałem pod ręką.U mnie sprawdzenie na linijce nie wykryło wypukłości tak że nie wiem jaka była różnica "poziomów", ale tak przypuszczam że też z jakieś 0,3-0,4 mm.Fotek z wykończenia nie mam bo mi baterie padły w aparacie w połowie sesji. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.R.E.G. jesli juz zabrales sie za szlif podstawy to nalezaloby od razu zrobic szlif IHS'a, sa niesamowicie krzywe. No i takich rzeczy nei robi sie na półce :) musi byc cos idealnie plaskiego jak na przyklad lusterko. chyba masz kobiety w domu :)

polerka czapki moze ci dac nawet 3-4 stopnie roznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.R.E.G. jesli juz zabrales sie za szlif podstawy to nalezaloby od razu zrobic szlif IHS'a, sa niesamowicie krzywe. No i takich rzeczy nei robi sie na półce :) musi byc cos idealnie plaskiego jak na przyklad lusterko. chyba masz kobiety w domu :)

polerka czapki moze ci dac nawet 3-4 stopnie roznicy

Zgadzam sie- jedno i drugie mozna szlifowac. Tak zrobilem w przypadku piekarnika Q6600 rok temu i Ultry- przynioslo to rezultat. Szlifowac nalezy na jak najgrubszej szybie. Lepsza od lusterka moze okazac sie szklana polka z lodowki! Gdzies w postach z lipca czy sierpnia '07 sa moje fotorelacje z szlifu TR i IHS. Podstawa TR byla pofalowana wzdluz heatpipe'ow jak Baltyk czapa procka miala dwa zaglebienia- porazka jak na takie ceny! Nalezy jednakze dac sobie czas na dokladnosc przy tej robocie. Powodzenia

 

--------------

 

Polecam pod lby srub (miedzy leb a sprezynke) wlozyc podkladki ok 1,5mm.

 

----------

Cos poszukalem:

- fale Baltyku: http://forum.purepc.pl/Chlodzenie-Konwencj...51#entry2728351

 

- Sama robota: http://forum.purepc.pl/Chlodzenie-Konwencj...06#entry2738006

 

- Bardzo dobry przepis na dokladny szlif!: http://forum.purepc.pl/redirect.php?url=ht...D433%26pgno%3D1

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi bo czytałem że na niektórych płytach czasem może być problem z montażem.

Czy na Asusie P5Q PRO da rade tocudo założyć bez większych problemów?

Jeśli ktoś ma założone to chłodzenie na tej właśnie płycie to prosze niech napisze jak sie sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może komuś to sie przyda, miałem problem z zamontowaniem ultimy 90 na mojej płycie, dolna podstawka z wkrętami(foto)

post-150585-1224310226_thumb.jpg

Otóż problem był takowy ze całość podstawki po skręceniu nie trzymała sie płyty, problem rozwiązałem usuwając części(foto) i montując do fabrycznej podkładki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Core 2 Duo E4500 @ 2200Mhz niekręconego i chłodzenie Ultra 120a, wentylator Xthermal 120 Pro, pasta Zalman ZM-STG1. Czy temperatury rzędu 31 stopni w spoczynku i 50 stopni przy pełnym obciążeniu 4 orhosami po 5 min testów przy zamkniętej obudowie są w normie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Core 2 Duo E4500 @ 2200Mhz niekręconego i chłodzenie Ultra 120a, wentylator Xthermal 120 Pro, pasta Zalman ZM-STG1. Czy temperatury rzędu 31 stopni w spoczynku i 50 stopni przy pełnym obciążeniu 4 orhosami po 5 min testów przy zamkniętej obudowie są w normie?

raczej tak. sprawdzales docisk i czy masz rowna czape?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Docisk wygląda ok, choć radiator się troszkę chwieje, gdy go poszturchać, ale to raczej z całą płytą główną się rusza. podstawa radiatora sprawdzana linijką ma niestety lekkie wybrzuszenie przechodzące z jednego boku do drugiego przez sam środek, ale zastanawiałem się, czy to nie celowy zabieg. Poza tym temperatury wyglądają całkiem ok, więc nie wiem, czy się opłaca szlifować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Docisk wygląda ok, choć radiator się troszkę chwieje, gdy go poszturchać, ale to raczej z całą płytą główną się rusza. podstawa radiatora sprawdzana linijką ma niestety lekkie wybrzuszenie przechodzące z jednego boku do drugiego przez sam środek, ale zastanawiałem się, czy to nie celowy zabieg. Poza tym temperatury wyglądają całkiem ok, więc nie wiem, czy się opłaca szlifować.

jesli nie narzekasz na temperaturki, to nie muisz szlifowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem szlif podstawy, włożyłem cztery warstwy miękkiej gąbki 5cio milimetrowej i jazda

w lekko wentylowanej budzie na E8400 1,25V 3000MHz mam w stressie 49-50*C

 

zaraz zacznę kręcić i podam nagrzanie po 1h orthosa na wyższych taktach i V

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Thermalright nadal sprzedaje ta fuszerke z krzywym spodem??

Dotyczy to tylko modelu Extreme czy jeszcze jakiegos??

 

Swoja drogo dziwie sie Wam, ze akceptujecie taka paranoje, bo firma, ktora bierze gruba kase i ma sie kojarzyc z JAKOSCIA, zaczyna odstawac nawet od firmy krzak :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...