Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Thermalright Ultra-120/extreme/true Black/cu

Rekomendowane odpowiedzi

No więc dzisiaj przybył tytułowy kawał rzekomej miedzi wraz ze śmigłem S-Flex w wersji 1900rpm, z tej że okazji mam pytanie która pasta lepsza ta z pudełka czy AS5 z szuflady ?

AS5 rzecz jasna. Spód ma przynajmniej prosty? Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AS5 rzecz jasna. Spód ma przynajmniej prosty?

Czy prosta hym na oko wydaję się ok ale wszystko się okaże jak zechce mi się to w końcu założyć ;)

 

to zależy którą rewizje kupiłeś - jak nówke to masz Chill Factor II i jest niczego sobie, jak masz Chill Factor to zmień na AS5.

Niestety ta druga tak więc pewnie na AS5 się skończy.

 

EDIT:

 

Ten całkiem nie brzydki kawał miedzi daje nawet radę ;) Wykręconego i7 920 do 3,8GHz w LinX'sie (program najbardziej grzejący procesory Intela) jest w stanie utrzymać poniżej 80stC co widać na poniższym obrazku (max temp podczas testu 79stC).

 

Dołączona grafika

 

Jak dla mnie bardzo przyzwoity wynik na AC ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruchu w tym temacie nie nazwał bym wielkim, to tak w kwestii wyjaśnienia postu pod postem. A teraz pytanie czy ktoś pakował na ten chłodzący wynalazek 2 śmigła i ma może pod ręką/pamięta ile stC udało się zbić dzięki dodatkowemu śmigłu ? Pytanie z racji tego że i7 to grzałka i jeden puszczony na maxa S-FLEX 1900rpm to za mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a docisk masz dobry? i równą podstawę?

Co do docisku to się docisnąć bardziej nie da, a czy równa podstawka ciężko mi powiedzieć na oko jest ok co nie wiele zmienia bo i tak szlifować tego nie będzie mi się chciało. Tak więc wracając do śmigieł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zakupić to chłodzenie, w związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy wejdzie mi na moją płytkę Gigabyte P35C-DS3R?

2. Możliwe że niedługo zmienie mobo na Gigabyte P45C-DS3R (lub inna wersje ale z tym samym chłodzeniem) czy będzie pasować?

3. Jaki polecanie wentyl do tego, mam u siebie 2x Revoltecki z ledami, jeden zamierzam wykorzystać do chłodzenia, ale chce kupić ten drugi na drugą strone.

4. Ktoś wie/wiedział ten cooler, w niższej cenie niż 189 zł, jak tak to niech da linka :D

5. Czy chłodzenie może pracować pasywnie, tzn czy nie oparze się jak dotknę :D

6. kompa mam jak w opisie, czy moze polecanie jakieś inne chłodznie

no xd trochę pytań wyszło, ale mam nadzieje że ktoś mi odpowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sa w sprzedaży zapinki na core i5 do naszego TR ?

 

Na i5 będzie pasować zapinka LGA775. Znajomy zmienia platformę na i5 więc jak sprzęt przyjedzie to dokładnie napisze czy pasuje idealnie. A jak nie to sie dodatkowe otwory powierci :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zakupić to chłodzenie, w związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy wejdzie mi na moją płytkę Gigabyte P35C-DS3R?

2. Możliwe że niedługo zmienie mobo na Gigabyte P45C-DS3R (lub inna wersje ale z tym samym chłodzeniem) czy będzie pasować?

3. Jaki polecanie wentyl do tego, mam u siebie 2x Revoltecki z ledami, jeden zamierzam wykorzystać do chłodzenia, ale chce kupić ten drugi na drugą strone.

4. Ktoś wie/wiedział ten cooler, w niższej cenie niż 189 zł, jak tak to niech da linka icon_biggrin3.gif

5. Czy chłodzenie może pracować pasywnie, tzn czy nie oparze się jak dotknę icon_biggrin3.gif

6. kompa mam jak w opisie, czy moze polecanie jakieś inne chłodznie

no xd trochę pytań wyszło, ale mam nadzieje że ktoś mi odpowie

A co do moich pytań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na i5 będzie pasować zapinka LGA775. Znajomy zmienia platformę na i5 więc jak sprzęt przyjedzie to dokładnie napisze czy pasuje idealnie. A jak nie to sie dodatkowe otwory powierci :lol2

rozstaw po skosie 1156 jest chyba 11cm, a 775 ma z tego co pamiętam 10cm, więc imho nie pyknie :rolleyes: niektóre płyty z i5 będą miały mocowanie 775

 

 

A co do moich pytań?

1. trudno zobaczyć na stronie chłodzenia z tematu?

2. to co wyżej

3. każdy się nada, kwestia wyglądu / ciszy

4. nie szukałem

5. zależy jaki jesteś wytrzymały

6. czy to jest dział co kupić?

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozstaw po skosie 1156 jest chyba 11cm, a 775 ma z tego co pamiętam 10cm, więc imho nie pyknie :rolleyes: niektóre płyty z i5 będą miały mocowanie 775

 

Zgadza się, masz racje NIE będzie pasować, bo jest 3mm różnicy w rozstawie kołków (głupota) http://en.expreview.com/2009/08/19/thoroug...e-i5-750.html/8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, skusiłem się na Thermalright 120-ultra extreme ale tak czytam pierwsze strony i zauważyłem że parę osób narzekało na felerne mocowanie, na stronie zenfist.pl obok nazwy tr widnieje także dopisek rev.A czy coś w kwestii tego mocowania zostało poprawione względem pierwszych egzemplarzy?? jutro powinno chłodzenie dotrzeć czyli tr + xthermal 120mm więc zobaczę jak to mocowanie u mnie będzie trzymać :) no i nie ukrywam także że spodziewam się poprawy względem karakorum :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym rev A to najprawdopodobniej jest kompatybilność na 775 / 1366 / AM2. Co do spodu to raczej nie poprawili <_<

Aha :sad:

 

no zobaczę jak to u mnie siądzie na socket, na pewno napisze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się - jutro paczucha powinna do Ciebie dotrzeć, rewizja A jest kompatybilna z socketami AM2 / AM2+ / AM3 / 775 / 1366, zwykłe tylko z 775 / 1366.

Myśle że jutro będzie, ostatnio Antec 300 szedł 1 dzień :) , Panie Zen a czy ten tr będzie kompatybilny z lga 1156?? bo w sumie fajnie by było w przypadku ew. przesiadki.. :) :ploom:

 

btw. mogłem jednak wziąć tego Fandera Selekta, pomyliłem ten egzemplarz ze starymi Fanderami, no ale xthermal powinien dać rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że jutro będzie, ostatnio Antec 300 szedł 1 dzień :) , Panie Zen a czy ten tr będzie kompatybilny z lga 1156?? bo w sumie fajnie by było w przypadku ew. przesiadki.. :) :ploom:

 

btw. mogłem jednak wziąć tego Fandera Selekta, pomyliłem ten egzemplarz ze starymi Fanderami, no ale xthermal powinien dać rade :)

na chwilę obecną TR nie ma jeszcze zapinki do 1156 w ofercie, podejrzewam że kompatybilność z 1156 pojawi się razem z premierą Venomous X za miesiąc albo dwa. akurat z premierą nowych Fanderów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie słabo, u mnie jest w miarę równa podstawa odchylenia są minimalne, nie tak jak w przypadkach wcześniejszych userów, problem tkwi chyba w docisku, pomimo dokręcenia śrub do oporu radiator się lekko pod wpływem siły daje obracać (ślizgać) na procku :sad:

 

temperatury w idle mniejsze o 3-4 stopnie za to w stress większe minimalnie niż na karakorum, a radiator lekko ciepły

 

edit: nałożyłem podkładke i tempy się ślizgły w dół o jakieś 4 stopnie :)

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermalright w większości swoich produktów robi takie nierówne podstawki? W mojej ultimie była ona wypukła, coś takiego jak na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=fZX7pY8Q9ro

Musiałem się <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> za szlifowanie B-)

W trakcie Dołączona grafikaDołączona grafika Finał Dołączona grafika

 

Procesora nie szlifowałem i spadek temperatury jest w granicach 4-7* :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos moze czy do backplate'a od TRUE bedzie sie dalo przykrecic Megahalems'a ? Pomysl brzmi moze troche glupio ;) ale powoli koncza mi sie sily na walke z krzywym TRUE i slabym mocowaniem. Szlifowalem juz podstawe, ale praktycznie nic nie pomoglo (temperatury jak na karakorum) - pewnie dlatego, ze docisk jest slaby i radiatorem mozna bez problemu ruszac przy maksymalnie wkreconych srubach. Jesli chodzi o docisk mod, to przykrecenie sprezynujacych srubek bez wyjmowania plyty z obudowy mnie narazie przeroslo ;) No i stad pomysl podmiany samego radiatora na produkt prolimatech'a, tymbardziej jesli mozna zyskac pare stopni nawet wzgledem dobrze zamocowanego true.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykrecic nie, ale z czasem u mnie ciezko. Podmiana radiatora zajmie mi chwile a zabawa z plyta glowna, juz nie. Pozatym, juz troche stracilem nadzieje, ze na moim egzemplarzu true uda sie uzyskac jakies normalne dla tego chlodzenia temperatury. A z drugiej strony, da sie gdzies kupic osobno samo mocowanie takie jak w true black rev. C ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...