Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Thermalright Ultra-120/extreme/true Black/cu

Rekomendowane odpowiedzi

Bo beda brzytko wygladac po miesiacu na polce - tlenek miedzi to nie zart xD

 

Ale procz walorow obronnych ( w koncu to bedzie z 800g miedzi w lapie...) jak prezentuje sie wydajnosc w stosunku do cywilizowanej wersji?

 

Boje sie pomyslec czy jakis oszolom nie zrobi wersji TRUE PIMP opartej na srebrnej podstawce i wygrawerowanych podpisach tworcow na finach )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to normalne żeby różnica między legendarnym już TR XP-120 a TR extreme na tym samym wentylatorze i paście wyniosła w stresie tylko 5-6 st.?

docisk na extreme oczywiście został poprawiony

 

i jeszcze takie pytanko:

jak idealnie zeszlifować podstawę?

nie chodzi mi tutaj o to żeby było gładko (lustro) tylko żeby było perfekcyjnie równo

Edytowane przez kiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz szybę, kładziesz na blacie lub czym tam chcesz, przymocowujesz taśmą szybę żeby się nie ruszała. Na to aplikujesz pasek papieru ściernego 400 i jedziesz :wink: Później jak zobaczysz że spód wygląda elo młodzieżowo dajesz papier 800 i szlifujesz dalej. Na końcu szlifujesz 2500 i gitara. Możesz zastosować różne gęstości papieru w zależności od Twoich chęci :razz:

 

Ale ta różnica w load ?

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta różnica w load ?

średnio 5-6 max to moze 7

spodziewałem się jakiejś wyraźnej odskoczni od tego "dziadka" a tu taka niewielka różnica

Edytowane przez kiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem ultre ex, zalozylem z delta i dziala :) W load ok 20* mniej na rdzeniach, w idle temp tylko troche lepsze niz na boxie. Narazie nie poprawialem docisku, ale jak mi sie zachce to sie pobawie.

Jakimi srubkami przykrecaliscie? Dluzszymi czy krótszymi? Jest jakas roznica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THERMALRIGHT ULTRA 120 A w sklepach za ok 140zł.

Na allegro za 89zl.

 

Sklepy niezle w ciula lecą

 

No chyba za na allegro jest jakas lewa partia.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawila sie w ofercie sklepow TR true Black. Cena troche z [gluteus maximus] no ale coz za nowosc sie placi. Wyglada fajnie ciekawa jak z wydajnoscia w porownaniu do zwyklej wersji i pytanie czy zmienili cos tam z dociskiem i idelanie plaska podstawa? Jak ktos kupi niech da znac.

http://www.cooling.pl/thermalright-true-bl...ukt,550840.html

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam obecenie starasza wersje Thermalright mianowicie - XP120 sprawuje sie całkiem dobrze, ale kusi mnie podkrecenie moje quada do 3 Ghz ;] Zastanawiam sie nad Ultrą 120 eXtreme powiedzmy + do tego Coollaboratory Liquid Pro wentyl ten sam. Jakie dajecie prognozy apropo tego zestawu w stosunku do tego co mam o ile stopni powinna sie zmnieszyc temp ..... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyłem wersję extreme na Xeona X3350 (penryn 4core 45nm) i po lekkim oc do 3.6 GHz i 1.28V mam taką samą temperaturę w load jak na infinity - 77c wg coretemp. Na radiatorze kręci się fander 120 1000RPM. Docisk jest jak najbardziej ok. Radiator mocno ciepły pod obciążeniem. Pasta Arctic silver 5. Jak ktoś planuje brać Quada 45nm do lekkiego OC przy dosyć cichej pracy, to przy posiadaniu infinity (lub coś tego pokroju) można sobie odpuścić zmianę na TRUE - nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie to ma znaczenie, że infinity jest szersze? Zakładasz i po sprawie. Dla mnie liczy się wydajność a nie gabaryty. Gdyby mniejsze gabaryty coolera się liczyły, to bym zostawił box'a

<_<

czytaj to co napisałem - "Dla mnie liczy się wydajność a nie gabaryty"

No to porownaj sobie wydajnosc pod katem masy i wymiarow radiatorow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopisalbym jeszcze kompatybilnosc z pozostalymi podzespolami, np. pamieciami (repear'y) w wielu plytach glownych (jak nie we wszystkich) zycze powodzenia przy Infinity obsadzenie Ocz Repearami (jedne z popularniejszych pamieci i chetnie kupowane przez uzytkownikow) slotow 1 i 3, to tylko przyklad i akurat dot. pamieci, jeszcze pare rzeczy by sie znalazlo nie koniecznie pamieci........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Orgiusz

 

montaż na kołeczki - ale w czym to przeszkadza? Mi w niczym. Docisk jest odpowiedni, łatwo się montuje, nie trzeba wyciągać płyty

głównej do montażu jak ktoś ma jakąś większą obudowę. Za to mocowanie do TRUE jest wspaniałe, że aż trzeba je modyfikować, bo radiator lata... Więcej obiektywizmu. Masa i wymiary - masa mnie nie interesuje - te 200g różnicy przecież nie ma znaczenia. Wymiary - jak się mieści w obudowie i nie przeszkadza w dostępie do podzespołów, to nie ma problemu. Infinity sczególnie wielkie nie jest. Są sporo większe radiatory.

 

Za to taki radiator ma być bezkompromisowo wydajny. I w wielu przypadkach jest. Lecz z quadami 45nm szału nie ma.

 

@Disaster3

to montujemy w 2 i 4 ewentualnie wiatraczek można umiścic na innym boku. Jak już ktoś chce koniecznie pamieci z takimi radiatorami jak w reaperach czy dominatorach (radiatoy na pamięciach to "cudowny" pomysł powodujący, że pamięci z radiatorami często mocniej się nagrzewaja niż bez radiatorów), to musi się liczyć z pewnymi ustępstwami. Zawsze przecież można kupić lepsze pamięci niż reapery i to za niższą cenę i bez takich "bajerów" jak nieprzydatne radiatory na pamieciach. Co masz na myśli pisząc "jeszcze pare rzeczy by sie znalazlo nie koniecznie pamięci"?

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze wchodzimy w dyskusje. A ja np. mam 4x1GB repeary i chce miec repeary bo fajnie wygladaja (nie znam sie na tym poszedlem do sklepu i zobaczylem zaje**** pamieci z elo radiatorami) i nikt mnie nie przekona bo chce wlasnie repeary. Wracam do domu i ku**** mnie strzela bo "kompaktowy" Mugen pozwala mi wlozyc 4 takie kosci........

 

To jest przypadek Kowalskiego, ktory cos tam kojarzy z podkrecania, gdzies uslyszal ze Mugen jest fajny a jak zobaczyl Repear'y to sie prawie zesr**** w gacie.

 

I nie jest to wyssane z palca, bo mam kilka zaprzyjaznionych sklepow komputerowych i sam byl swego czasu swiadkiem jak repeary schodzily im jak swieze buleczki z pólki. Bo takie radiatory to napewno jest wypas i jeszcze firma OCZ to juz wogle kosmos w tak rewelacyjnej cenie

 

Mi nie musisz tlumaczyc ze sa lepsze pamieci bo ja to wiem ale wytlumacz takiemu Kowalskiemu (ba 10 Kowalskim)

 

Poza tym majac Mugen'a/Infinity ostatnia rzecza byloby w moim przypadku kupowanie TR'a 120 Ex. No chyba ze kolekcjonujesz TR'y, ew. zalezy Ci nawet na 3 *C. Dlatego wogle sie dziwie ze taki manewr zrobiles. Nie wiem myslales ze bedziesz mial tempy 10-15*C nizsze?..... takie rzeczy to tylko w Erze.

 

Dlatego jak sie kupuje chlodzenie (majac jakies gow***) to trzeba sie rozejrzec cenowo/wydajnosciowo co jest na rynku dobre a nie isc w polsrodki a pozniej sie dziwic ze miedzy chlodzeniami dobrej klasy jest taka mala roznica.

 

Widzisz ja kupilem od razu TR'a polepszylem docisk (podkladkami), zeszlifowalem spod (bo byl krzywy) a teraz jest jak lustro, i zaden Mugen nawet sie nie zblizy temp. jakie teraz osiagam na TR'rze .Wiem troche go podrasowalem ale wiedzialem o tym i na to sie godziłem A teraz mam nie dosc ze ladne to jeszcze bardzo wydajne chlodzenie AC.

 

Informacyjnie procek moj e8400 4.0Ghz na 1.3V - Orthos prio 9 rdzenie nie przekroczyly jeszcze 53*C (rdzenie) roznica w temp. miedzy rdzeniami 0-1*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Orgiusz

 

montaż na kołeczki - ale w czym to przeszkadza? Mi w niczym. Docisk jest odpowiedni, łatwo się montuje, nie trzeba wyciągać płyty głównej do montażu jak ktoś ma jakąś większą obudowę.

No w ogóle czad montaż ^_^

Wszelkie backplate'y i przykręcanie śrubami to marketingowy żart przecież :D

Za to mocowanie do TRUE jest wspaniałe, że aż trzeba je modyfikować, bo radiator lata... Więcej obiektywizmu.

To fakt, TR się nie popisało. Inna sprawa, że w Scythe bywa podobnie, choć akurat nie u Ciebie :) Więcej obiektywizmu!

Masa i wymiary - masa mnie nie interesuje - te 200g różnicy przecież nie ma znaczenia.

Owszem - ma. Albowiem te 200g świadczy o tym, jak konstrukcja jest dopracowana. Nie jest to może decydujący aspekt, ale chyba warto kupić lżejsze chłodzenie skoro wydajność może być ta sama bądź lepsza.

Wymiary - jak się mieści w obudowie i nie przeszkadza w dostępie do podzespołów, to nie ma problemu.

Wszystko fajnie, ale to chyba nie o Infinity właśnie ;)

Infinity sczególnie wielkie nie jest. Są sporo większe radiatory.

LOL :lol2:

No faktycznie, jeśli Infinity Ci nie przeszkadza w dostępie do podzespołów, to już raczej nic nie będzie. :rolleyes:

Generalnie rzecz biorąc jednak jest to jeden z największych coolerów na rynku, który w standardowych obudowach Midi jest raczej utrapieniem.

Za to taki radiator ma być bezkompromisowo wydajny. I w wielu przypadkach jest. Lecz z quadami 45nm szału nie ma.

Ten radiator jest bezkompromisowo wielki i ciężki. Wydajność ma na poziomie znacznie mniejszych konstrukcji i w tym właśnie problem. Po co kupować takiego kloca skoro tę samą bądź wyższą wydajność można osiągnąć kupując coś mniejszego i lżejszego?

@Disaster3

to montujemy w 2 i 4 ewentualnie wiatraczek można umiścic na innym boku.

Aha, czyli dostosowujemy konfigurację komputera do zakupionego radiatora procesora. Istotnie wielkość Infinity w niczym nie przeszkadza :rolleyes:

Swoją drogą powiedz to właścicielom konfiguracji na AMD, którzy aby mieć dual channel dla pamięci dwustronnych muszą obsadzić sloty 1 i 3 :wink2:

Jak już ktoś chce koniecznie pamieci z takimi radiatorami jak w reaperach czy dominatorach (...), to musi się liczyć z pewnymi ustępstwami.

A to dobre :lol2:

Infinity nie przeszkadza w dostępie do podzespołów, ale po wielokroć mniejsze radiatorki na pamięciach już tak.

(radiatoy na pamięciach to "cudowny" pomysł powodujący, że pamięci z radiatorami często mocniej się nagrzewaja niż bez radiatorów)

A co to ma do rzeczy? Czy to znaczy, że ktoś ma swoje pamięci wyrzucać, co by mu się Infinity zmieściło tylko dlatego, że ich zakup był bez sensu z Twojego punktu widzenia? :zonk:

Zawsze przecież można kupić lepsze pamięci niż reapery i to za niższą cenę i bez takich "bajerów" jak nieprzydatne radiatory na pamieciach.

Oczywiście. Infinity w niczym nie przeszkadza... pod warunkiem, że się kupi dobre pamięci, płytę główną, obudowę, kartę graficzną... i kilka innych drobiazgów :lol2:

Co masz na myśli pisząc "jeszcze pare rzeczy by sie znalazlo nie koniecznie pamięci"?

Vide powyższe np..

 

Pozdrawiam

 

P.S. Problem ze Scythe Mugen/Infinity jest taki, że w chwili obecnej w ogóle nie ma sensu go kupować. Jeszcze jakiś czas temu był po prostu najbardziej opłacalnym coolerem spośród tych najwydajniejszych. A teraz? W dobie Karakorum, HDT-S1283, Achillesa, Ultry120A, Hyper 212 etc.?

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Problem ze Scythe Mugen/Infinity jest taki, że w chwili obecnej w ogóle nie ma sensu go kupować. Jeszcze jakiś czas temu był po prostu najbardziej opłacalnym coolerem spośród tych najwydajniejszych. A teraz? W dobie Karakorum, HDT-S1283, Achillesa, Ultry120A, Hyper 212 etc.?

Idac takim tokiem rozumowania - mozna by to samo odniesc do TR

 

poza tym kto mowi ze zakup MUGENA/INFINITY jest nieoplacalny i ze trzeba placic 150 ?

 

mozna spokojnie kupic za 90 zl praktycznie Nowke Mugena (nowa wersje z niklowana stopa) - trzeba tylko dobrze poszukac

 

 

Poza tym nadmienie jeszcze odnosnie Systemu montazowego Mugena na platforme 775

ktore to rzeczywiscie jest POMYLKA...

 

Mialem Infinity i z cala swiadomoscia moge stwierdzic ze standardowe KOLKI - pogarszaja osiagi tego coolera o dobre 3-4 stopnie

 

Ale wystarczy mala przerobka we wlasnym zakresie ... badz kupno bolt kita od TR na 775

i docisk jest wiecej niz zadawalajacy a temp spada w stresie dobre 3-4 stopnie

(co zreszta bylo juz wiele razy poruszane na forach zaranicznych)

 

I jeszcze taka Mala Dygresja na koniec

Uwazam wlasnie ze to nie ma sensu Kupowac TR 120EX ... skoro roznica wydajnosci miedzy nim a mugenem jest nieznaczna

natomiast Roznica w cenie Tak

 

Poza tym dobry TIP dla posiadaczy mugenow/infnity - jesli chcecie naprawde poprawic osiagi tego radiatora to WARTO zrobic/kupic System montazowy od TR ;-)

Gwarantowany Spadek TEMP

 

A teraz FANBoys TR - mozecie mnie ukamieniowac :lol2:

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idac takim tokiem rozumowania - mozna by to samo odniesc do TR

I tak i nie :)

Z jednej strony dla kogoś, kto szuka wydajnej konstrukcji w tym segmencie TRUE nie jest jakimś cudem. Są znacznie mniejsze i lżejsze konstrukcje o zbliżonej wydajności i jakości. Również ze stajni TR. Z drugiej zaś strony coolery TR są właśnie tymi jednymi z najlepiej zaprojektowanych i przeważnie nie mają ani grama więcej aluminium czy miedzi niż to jest potrzebne z punktu widzenia wydajności. I to również dotyczy TRUE.

 

Rzecz jednak w tym, że w przypadku TRUE dochodzi jeszcze jeden aspekt - to nadal najwydajniejsze chłodzenie powietrzem poniżej 200zł... więc, dla kogoś szukającego bezkompromisowej wydajności, jest to jednak słuszny wybór.

Dla wszystkich innych - nie. Lepiej wziąć Karakorum, Xigmateka HDT-S1283, Coolermastera Hyper 212 czy TR Ultrę120A... dostępną ostatnio poniżej 100zł na Allegro :zonk:

poza tym kto mowi ze zakup MUGENA/INFINITY jest nieoplacalny i ze trzeba placic 150 ?

 

mozna spokojnie kupic za 90 zl praktycznie Nowke Mugena (nowa wersje z niklowana stopa) - trzeba tylko dobrze poszukac

Ale, po co szukać używki skoro za te 90zł masz NOWĄ Ultrę120A lub Karakorum??? Z gwarancją, ze wszystkim. Szczególnie, że Ultry120A nie trapi problem nieadekwatnego montażu, tak jak Ultrę120 eXtreme. :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz bo tak naprawde Punkt Widzenia zalezy od Punktu Siedzenia

 

Osoba ktora Wrzuca procka do budy na STOCK albo lekko se podkreci od swieta

dla niej nie bedzie roznicy miedzy Karakorum a TR120 czy Mugenem

 

ale ktos kto bawi sie w o/c i zyluje procka i chce jak najwiekszej wydajnosci w najlepszej cenie szuka lepszych propozycji

niz karakorum itp.

 

Poza tym Mugen ze zmodyfikowanym systemem montazowym ma naprawde wielka wydajnosci wraz z dobrym wentylatorem

i wydanie wtedy tych 90-czy 100 zl bedzie najlepsza propozycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...