Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Thermalright Ultra-120/extreme/true Black/cu

Rekomendowane odpowiedzi

Wentyl Acutake, ale... jeszcze nie zamontowany (szczerze mówiąc nie bardzo wiem, jak go zamontować na tych zapinkach od TR). No ale wiele osób pisało, że na wentylu nie ma niższych temperatur, a niektórzy nawet wyższe... No i powyżej 45 C to mało kto ma w idle... A ja mam więcej w idle niż inni w stresie... :sad: Są chyba dwie opcje - albo źle posmarowałem, albo źle dokręciłem... Ale jak nie idzie mocniej ręczną wkrętarką boscha, to nie wiem jak mam to mocniej zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem Ultrę120A i dokręciłem do oporu wszystkie śruby (po przekątnej jak toś tu radził). Niestety coolerem mozna minimalnie poruszać, tak ma być czy coś jest nie tak? Nie odklejałem z backplate'u tej folli. Czytałem w temacie że przy wersji Extreme jest problem z mocowaniem i trezba jakieś podkładki zastosować, może w moim przypadku jest to samo.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem Ultrę-120 (ta z allegro za 89zł)

Co ciekawe, w komplecie jest także zapinka na AM2, ale to nieważne.

 

Konieczne jest dołożenie podkładek pod śruby (między główkę śruby a sprężynę najlepiej).

Po przykręceniu nic się nie obraca. Siedzi stabilnie.

 

Co jest ważne : zapinka po założeniu na podstawkę ma ciasno siedzieć. Jeżeli jest luźno, to należy ją nieco podgiąć. Wtedy na pewno nic nie będzie się obracać.

 

Cooler jest tak ciężki, że podwiesiłem go na plastikowej opasce za końcówkę heatpipe do obudowy. Wydaje mi się, że dzięki temu jest lepszy styk z prockiem.

 

Tempy na wykręconym E7200(podpis) spadły z 90*(box) na 65*. 25* różnicy na korzyść Thermalrigtha - to mi się podoba.

Edytowane przez Andrew DC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, jaką masz pastę bo u siebie mam AS5 i troche mnie wkurza (nie wiem czy brać STG-1 czy MX2 a może coś innego?). Nawet bez O/C na Pentagramie HP-120 w idle miałem 37 stopni.

Dzisiaj wieczorem dam jakieś podkładki i potestuje jak z O/C.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam AS5.

 

Może Twój Cpu ma wypukłą czapkę albo ulta jest krzywa? Moja ultra ma delikatnie wypukłą podstawę, więc jutro biorę się za szlifowanie.

 

Zdejmij radiator i zobacz jak odcisnęła się pasta - to wiele powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podstawa TR'a jest prosta (no prawie, około 5mm od brzegu jest nizej o 1mm ale to nie ma znaczenia bo i tak to się nie styka z CPU).

Zmienię jutro pastę na STG1 i dam podkładkę/podkładki i zobacze co to da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looknijcie na to jak sie pasta odbiła :sad: (sry za jakość zdj ale komórka robiłem w nocy bez lampy)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

jak to ma chłodzić tylko stykając sie rogami :angry: a jednak temperatury sa zadziwiająco dobre cały czas pasywnie mi chłodzi (sig). Szkoda bo *C byłyby zapewne jeszcze lepsze.

 

Dlatego warto czasami sprawdzić przed szlifem jak z kontaktem między powierzchniami cpu i chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zeszlifowałem podstawę, zaczynając do papieru 800, a kończąc na wodnym 2000. Następnie pasta Automax i finito. Lustra nie uzyskałem z braku czasu, ale podstawa jest idealnie równa.

 

Przy okazji sprawdziłem IHS i okazało się, że jest WYPUKŁY. Wypukła Ultra+IHS = dobry styk na środku i masa pasty po bokach.

 

Procka szlifować nie będę - szkoda gwarancji, zwłaszcza, że to 45nm :razz:

 

Przy okazji dodałem po 1 podkładce na każdą śrubę. Dopiero teraz(z 2 podkładkami) docisk jest odpowiedni. Myślę, że w poniedziałek dołożę jeszcze po jednej.

 

Aha, spadek temperatury trudny do określenia, bo nie mam termometru w pokoju. Mam pokój na poddaszu i wahania temp. są tutaj na poziomie 5*....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Thermalright Ultra 120 Extreme i pastę Zalmana ZM-STG1. Posmarowałem proca i chłodzenie, zmontowałem jak instrukcja przykazała, chłodzenie na razie bez wentyla. Włączyłem kompa a tu... temperatura 66 stopni w idle!!! What the f**k??? Posmarowałem dokładnie, wcześniej wyszlifowałem chłodzenie i dokręciłem tak, że mocniej chyba nie można (ręczna wkrętarka)... jakieś pomysły?? :(

witam

czy w wyposażeniu znajduje się Thermalright 939 Bolt-Thru Kit czy trzeba go dokupić?

post-161273-1215384238_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta sobie siedzialem i bylem przekonany ze kupie sobie ultre dopoki nie zloze sobie jakiegos WC, a tu czytam ze maja nierowne podstawy... biorac pod uwage cene extr. i to ze jest nierowna, to chyba juz przesada... za taka cene takie cos... chyba jednak przez to zdecyduje sie na noctue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta sobie siedzialem i bylem przekonany ze kupie sobie ultre dopoki nie zloze sobie jakiegos WC, a tu czytam ze maja nierowne podstawy... biorac pod uwage cene extr. i to ze jest nierowna, to chyba juz przesada... za taka cene takie cos... chyba jednak przez to zdecyduje sie na noctue

To zdecydowanie blamaż Thermalrighta z tymi podstawami. Jeśli chcesz się czuć pewnie to spokojnie weź Noctuę NH-U12P. Ewentualnie rozważ jeszcze np. ZeroTHERMa NV120 Nirvanę. Wydajnościowo to również sama czołówka, a ma w zestawie kontroler. Z całej trójki jednak na pewno najwydajniejsza jest Ultra120 eXtreme. Zastanów się jednak czy skoro perspektywa nadchodzącego WC jest tak realna to czy warto wydawać pieniądze na koniecznie coś najwydajniejszego przy pewnym bądź co bądź ryzyku. Ani Noctua ani ZeroTHERM nie mieli chyba tego rodzaju problemów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam kilka pytan.

 

1. Czy opłaca mi sie zmieniac chlodzenie z Tacensa Gelusa Pro na TR Ultra 120A ?

2. Czy mozna zdejmowac i zakladac chlodzenie bez wyjmowania mobo ? (tzn ten backplate z tylu mobo nie "spadnie" jak zaczne przykrecac sruby?)

3. Czy wejdzie na Asusa P5Q-E ?

4. Czy to mozliwe ze te ceny z allegro http://www.allegro.pl/item400890320_therma...cena_fv_gw.html sa takie niskie dlatego ze maja problem z dociskiem (nierowna podstawka) ?

To chyba na tyle, jak mi sie cos przypomni to jeszcze napisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Myślę że nie warto. Różnica będzie mała.

2. Jeśli płytę masz na dużych kołkach dystansowych to może spaść.

3. W pozycji poziomej wejdzie, co do pionowej nie wiem.

4. Sądzę że nie, sklep chyba nie sprawdza zawartości paczek. Myślę że po prostu towar nie schodził i teraz chcą wysprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak mysle ze mozna by cos podlozyc, jakas gabke czy cos twardszego. Tylko zastanawiam sie nad sensem tej zamiany. Za 60zl powinien pojsc Tacensik to 40zl doplaty do TR zostaje. A jak trafie na krzywa podstawke lub bede mial problem z dociskiem ? To juz dwa argumenty przeciw tej zmianie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwieje Wasze wątpliwości :wink: . Właśnie założyłem Ultra 120A podstawa ciut wypukła, zeszlifowałem tylko pastą Fareckla na lustro żeby nie zniszczyć niklu bo i tak procek mam z wklęsłą czapą. Tempy: na razie jest passsiv i dopiero włączyłem kompa po szlifie dlatego nie podam ;].

 

Backplate od Thermalrighta zakładałem już w dwóch swoich komach (HR-01 i Ultra 120) i żadne nieodpada przy montażu, nie wiem jak Wy to montujecie. Ale odradzam montaż w obudowie siłę do założenia trzeba użyć sporą, można złamać płytę, z tym że ja dodaje zawsze podkładki między podstawę a zaczep grubości około 0,5 cm z gumy lub twardą piankę 1 cm w ten sposób docisk jest maksymalny.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie ma spisac - oczywiscie ze dobrze. HR-01 plus, do tego pasta ic diamond, e8400@3.8 1.22v bios, temperatura otoczenia 23C, idle na jajcach 34/28, po pol godziny orthosa prio 9 56/54 z wyciagiem fander 120 na 6v i nexsusem 12 pwm 480rpm na coolerze. jesli chodzi o roznice w idle miedzy jajkami - ten proc tak ma. wczesniej mialem ninje revA i rowniez bylo tak samo, a byla po szlifie, tyle ze temperatury byly wyzsze. zmiana na HR-01 plus wyszla procowi na dobre.

 

btw jesli podajecie temperatury, podajcie tez temperature otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to świetnie, Ultra 120A ~89 zl :D zobaczymy jak sie spisze moj HR-01 ze Scythe lub Noiseblockerem na E8400, w razie czego sprzedaje HR-01 i Ultre wyrywam bo widze ze warto

A będzie jakaś różnica? Bo patrząc po konstrukcji sądzę, że nie warta kombinowania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie ma spisac - oczywiscie ze dobrze. HR-01 plus, do tego pasta ic diamond, e8400@3.8 1.22v bios, temperatura otoczenia 23C, idle na jajcach 34/28, po pol godziny orthosa prio 9 56/54 z wyciagiem fander 120 na 6v i nexsusem 12 pwm 480rpm na coolerze. jesli chodzi o roznice w idle miedzy jajkami - ten proc tak ma. wczesniej mialem ninje revA i rowniez bylo tak samo, a byla po szlifie, tyle ze temperatury byly wyzsze. zmiana na HR-01 plus wyszla procowi na dobre.

 

btw jesli podajecie temperatury, podajcie tez temperature otoczenia.

Mi chodzi o samo HR-01 nie plus :)

 

 

leborg: raczej tak skoro wieksze jest

Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle sformułowałem...

Chodzi mi o sens wymiany, bo rewelacyjnych spadków temperatur to bym się nie spodziewał :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...