Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Thermalright Ultra-120/extreme/true Black/cu

Rekomendowane odpowiedzi

@Labovsky: jestes małej wiary :) wydaje sie, ze ultra jest obecnie killerem na rynku, a Ty tu powątpiewasz co sie stanie przy wentylach co maja 1200obr :rolleyes: Teraz to ja będę wiekszym piewca TR od Ciebie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Labovsky: jestes małej wiary :) wydaje sie, ze ultra jest obecnie killerem na rynku, a Ty tu powątpiewasz co sie stanie przy wentylach co maja 1200obr :rolleyes: Teraz to ja będę wiekszym piewca TR od Ciebie :wink:

Bynajmniej Svende, bynajmniej - w nic nie powątpiewam :)

 

Ja po prostu nie rozumiem wydawania pieniędzy na Thermalrighta oszczędzając na wentylatorach. Nie chcę też, żeby koledzy nagle się zdziwili, że nie mają 10 stopni niższej temperatury niż na Infinity. Ten test na Anadtech jest dla mnie bardzo podejrzany, choć w to jaką klasę wydajności Ultra120 eXtreme prezentuje to ja nie wątpię :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy wie co bierze...

tak wiec nie widzę sensu tej wypowiedzi na temat tego, że chcemy mieć nie wiadomo jak niskie temperatury.

Fakt nie oszukujmy sie nie będzie to wc. ale drugi fakt jest taki, że tego też ja np nie oczekuję.

Ma być wydajnie i moim zdaniem będzie a z reszta kto wie może sie pomylisz i będzie, że tak powiem zimno na rdzeniach :wink:

a poza tym pozostaje jeden aspekt - wyscig kto będzie pierwszy z recka na purepc :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka paste najlepiej zastosowac pod to??

zostawic ocza ktorego wczesniej stosowalem czy moze coolaboratory albo ta co dostane razem z chlodzeniem?

czy moze zaopatrzyc sie w cos co bedzie jeszcze lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paczka dotarła. sprawozdanie już wkrótce. co do podstawy to jest gładka i nawet cos sie w niej odbija ale przydala by sie jednak polerka. oczekiwałem lepszej jakosci powierzchni styku.. :blink:

Ale jest jak jest

teraz do dzieła.

 

A co do pasty to jest postaci białego sylikonu.

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez pake dostalem, juz zalozone chlodzenie na procu, uzylem pasty ocza , szkoda mi podstawki na coolaboratory, mam tez ta paste, teraz zakladam jeszcze na 8800gtx chlodzenie...zdjecia i mini recenzja wieczorem.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paczka dotarła. sprawozdanie już wkrótce. co do podstawy to jest gładka i nawet cos sie w niej odbija ale przydala by sie jednak polerka. oczekiwałem lepszej jakosci powierzchni styku.. :blink:

Drodzy użytkownicy najlepszego chłodzenia na świecie B-) ... odczepcie się wreszcie od tej powierzchni styku! Czy po micie miedzi i aluminium trzeba rozwiewać kolejny? Ma być równo, ale nic ponad to. Lusterka zostawcie swoim lubym do przeglądania się weń. Nie ma to takiego znaczenia jakie chcieliby niektórzy recenzenci :rolleyes:

 

Pasty od TR lepiej nie używać - nie jest wiadomym skąd i z czego jest :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstepnie jestem rozczarowany...chyba ze czujnik przekłamuje...albo zle zalozylem w co raczej wątpie.... no ale jak pisalem wczesniej bylo na infinity 70C , teraz jest ....po 5min orthosa 73C...

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra już nie będę się czepiał tej powierzchni styku :kijem: hehehe zawsze na coś trzeba ponarzekać ;)

Co do temperatur to jest to tak: w orthosie na load niestety jak na razie na def fsb jest na cd2 6300 39 stopni. Chyba to chłodzonko jest troszkę przereklamowane... Albo cos innego jest nie tak... Na wyższych taktowaniach popatrze dopiero po zjeździe bo teraz na SGGW trzeba jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra już nie będę się czepiał tej powierzchni styku :kijem: hehehe zawsze na coś trzeba ponarzekać ;)

Co do temperatur to jest to tak: w orthosie na load niestety jak na razie na def fsb jest na cd2 6300 39 stopni. Chyba to chłodzonko jest troszkę przereklamowane... Albo cos innego jest nie tak... Na wyższych taktowaniach popatrze dopiero po zjeździe bo teraz na SGGW trzeba jechać.

chlodzenie siedzi Ci mocno, bo ja moge nim lekko jakby obracac tak o 10stopni w prawo i w lewo, a wydaje mi sie ze dobrze dokrecilem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie siedzi Ci mocno, bo ja moge nim lekko jakby obracac tak o 10stopni w prawo i w lewo, a wydaje mi sie ze dobrze dokrecilem...

Wiesz, mam tak samo. A co do dokręcenia to inaczej się nie da bo te wkręty maja ograniczony gwint.

I do pewnego momentu sie wkręca po czym później już się nie daje. Ot z tym ruszaniem sie - najwidoczniej taki urok osobisty tego modelu thermalrighta... Ale co do Twoich temperatur to naprawdę jestem zszokowany.

Patrzyłem u siebie jaka temperaturke ma sam spód chłodziwa i o dziwo jest chlodne nawet rurki sa chłodniutkie nie wiem z czego to wynika. Metoda "palucha" powiedziała ze powinno być chłodniej jak pokazuje core temp. Nawet powietrze przechodzace przez żeberka jest chłodne - dokładnie takie jakie jest w pomieszczeniu. A zmniejszenie obrotów powoduje zwiększenie temp o parę stopni max.

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze nieodpowiednie wkręty

Dołączona grafika

Nie no nie przesadzajmy wkręty sa odpowiednie.

bynajmniej u mnie :P

Może to jednak wina wolno obracajacego sie jednak fanderka...

Hmm dziwne bo na prawdę powietrze jest bardzo chlodne po przejsciu przez żeberka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkrety ktore uzyłes to te wieksze? do lga775...

ja załozyłem teraz dwa wentyle jeden fander na max i drugi noiseblocker na max i dalej temperatury wysokie...zero poprawy w stosunku do infinity... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wkręty które użyłem sa te pod lga.

Wiesz tak sie patrze na twoją budę i tak myślę może zrób inaczej postaw coolerek nie poziomo a pionowo. wtedy raz że nie bedzie brało powietrza z radiatorka od grafy to i bedzie ładnie wydalane powietrze poza bude przez tego coolerka co masz na sciance obudowy..

Moze to cos pomoże...

 

No właśnie rcube mnie wyprzedził.. :)

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz dać zdjątko z profilu płytki oczywiscie z założonym chłodzonkiem?? Jeli oczywiscie sie da...

Ja bym sie podzielił swymi zdjęciami lecz niestety brak cyfrówki :(

 

Zerkalem na swoją płytkę asuska i nie widzę by cokolwiek przeszkadzało a na p5ne-sli nie jest mikry ten radiatorek...

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz dać zdjątko z profilu płytki oczywiscie z założonym chłodzonkiem?? Jeli oczywiscie sie da...

Ja bym sie podzielił swymi zdjęciami lecz niestety brak cyfrówki :(

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

o to chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ze nie probowałem go dawac pionowo ,wiec ciezko powiedziec, ale chyba sprobuje jutro zalozyc go jeszcze raz....bo temperatury mam za wysokie... gorzej niz na infinity...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Kurcze a może i wejdzie... Trzeba spróbować...

Wiesz naszedl mnie tez taki pomysł. Jak będziesz nakladal to spróbuj nakrecac symetrycznie 2 na raz nakrętki. jedna 2 obroty 2ga 2 obroty moze wtedy lepiej sie uloży na procku. Ja niestety jeszcze nie testuje procka pod wyższym fsb. Ale juz nie długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...