Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Thermalright Ultra-120/extreme/true Black/cu

Rekomendowane odpowiedzi

No nic, widocznie Tobie wyjmowanie płyty zajmuje od groma czasu, nie tyle ile innym. Co do zapinki chłodzenia to zobacz w kulingu.

 

Jeśli wszystko dobrze skręcisz to nie ma możliwości żeby źle działało. Wtedy wina prawdopodobnie leży po stronie CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak zamontować tego thermalrighta do płyty z lga 1156 bez oryginalnej zapinki. Bo na ten kit to się chyba "ku*wa* :angry: nie doczekam( w sklepie acc mi napisali że wcześniej niż na początku listopada to niema co liczyć :damage_wall:) . Może jest jakiś fanowski mod dzięki któremu można by tą "kupę" miedzi zamontować na ten socket. Zastanawiam się czy z zapinkami od noctua http://www.proline.pl/sklep.php?p=NOC+NM-I3+SECUFIRM2 lub Prolimatech Megahalems dało by się coś wykombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie thermalrighta są 2 rodzaje zapinek na s. 1156 do ultry 120

 

 

 

Socket 1156 Bolt-Thru-Kit Rev.B

 

Dołączona grafika

 

i

 

Socket 1156 Bolt-Thru-Kit

 

Dołączona grafika

 

 

 

którego szukać ? na którym będzie lepszy docisk ?

 

 

 

czy otwory montujące na lga 1156 tworzą "kwadrat" czy "prostokąt" , czy otwory są symetryczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią poszczególne revy TR ? Mam chyba pierwszą wersje Ultra extreme sie zastanawiam sie na co moglbym ja zmienić. Co jest lepsze od tego coolera. Mowa o opcji z 2 wentylami na minimum 1200 obr/min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią poszczególne revy TR ? Mam chyba pierwszą wersje Ultra extreme sie zastanawiam sie na co moglbym ja zmienić. Co jest lepsze od tego coolera. Mowa o opcji z 2 wentylami na minimum 1200 obr/min.

 

Jedna z revizji ma wycięcie w kształcie V w żeberkach (chyba rev.c o ile mnie pamięć nie myli) do tego różnią się kompatybilnością z socketami. Lepszy jest Venom i Prolimatech Megahalems.

Zmiana raczej taka z nudów :D

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z revizji ma wycięcie w kształcie V w żeberkach (chyba rev.c o ile mnie pamięć nie myli) do tego różnią się kompatybilnością z socketami. Lepszy jest Venom i Prolimatech Megahalems.

Zmiana raczej taka z nudów :D

 

Chodzi o to, że mi sie wczoraj zawiesil komp w linxie na 4.0ghz 1,29V z HT... temperatury oscylowały w granicach 88C, a może i więcej. Otworzyłem bok budy i puściłem znowu, oraz zapodałem mikrowentylacje aby temp w pokoju spadła z 24C do 20C i wtedy linxa poprawnie przeszedł.

 

Spód był lapowany bo niestety krzywizna byłą spora.

 

Pasta AS5 albo ceramiqu juz nie pamiętam, którą zapodałem. Może powinienem wrócić do tego moda z podkładką pod zapinkę żeby mocniej dociskała, albo zmienić pastę?

 

Może mój obieg powietrza jest zdupcony? Zastanawiam się czy nie zakleić otworki na boku budy w miejscu gdzie można założyć wentyle bo tak jakby tylne wentyle ciągnęły do środka przez nie lewe powietrze zamiast wyciągać to co jest w okolicy procka.

 

Sam już nie wiem coby tu zrobić aby zbić temp przynajmniej o 5C. Pomińmy kwestię estetyki :)

 

Setup wygląda następująco :

 

na TR zamontowany jest

- 12cm - 1200rpm

- 12cm -1400rpm

 

wyciag z obudowy:

-12cm - 1200rpm

-9cm - ??? (dostrojony, aby nie był głośniejszy niż reszta kompa :) )

 

nawiew do budy:

- 8cm ??? rpm (dostrojony, aby nie był głośniejszy niż reszta kompa :) )

- 8cm ??? rpm (dostrojony, aby nie był głośniejszy niż reszta kompa :) )

 

Najgłośniejszy z całego zestawu jest i tak OCZ 600W :(

 

 

Dodam, ze mam jeszcze 3 mniejsze wentyle , które chłodzą sekcję i chipset. Nad wszystkim czuwa regulator obrotów w w przednim panelu mojego Chiefa. Gdy wiem, ze będę grał dłużej albo linxował to wtedy podkrecam wentyle i temp spada..

 

Mam wyłączone wszystkie opcje downclockingu, C-staty i oszczedzania energii

 

 

Tak to wygląda.. szału nie ma, ale chodzi ;) :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coby pare stopni było mniej, to albo zmiana coolera, lub możesz zmienić pastę na Diamonda i wentyle na procu na Typhoony 1450 i je dostosować. Mają większy przepływ, wiec trochę pomoże. lepsza pasta, to tez parę stopni mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty pod 1366 mają blachę na "plecach", co powinno dać lepszy docisk. Jeśli nadal można obracać coolerem przykręconym, to spróbuj dodać mousepada pod mocowanie. Oczywiście nie należy przesadzić z dociskiem. Przy okazji możesz zmienić pastę. Wywaliłbym wentyl co stoi obok PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że zmieści, tylko będziesz musiał wywalić najniższą zatokę od hdd i wyciąć kawałek blachy. W ten sposób zamiast 2x 8cm będziesz miał 12cm. Kiedyś robiłem takie coś w budzie Antec plus view II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem 80tke i 92ke z przodu na zephyra 120tke i przy okazji przesmarowałem cpu na nowo AS5.. efekt tego jest taki, ze temp mam zamist 47C w idlu to 48-49C ... licze, że sie jeszcze pasta wygrzeje bo póki co to jest gorzej niż było :) Próbowałem kilka razy nakładać pastę różnymi technikami ale efekty były jeszcze gorsze. Zastanawiam się czy nie zmienić jednak tego coolera na venomusa albo noctue ewentualnie przejsc na wc z chlodnicą 2x120 tylko dla samego cpu... Co Wy na to ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinować? Zmiana Ultry na cokolwiek innego AC jest imo bez sensu, zyskasz raptem kilka stopni ( szkoda zachodu ). Jak już chcesz mieć wydajniej, to tylko WC, ale czy warto się tak bawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam 88C w OCCT a Linxa juz sam wylaczam jak temp dochodzi do 93C... Chce zmienić zasilacz na coś bardzo cichego i potem bedę zmuszony skręcić wentyle w budzie oraz na cpu z 1100 na 900 obr także wtedy temp znacznie wzrośnie. Z testow wynika, że venomous jest te 4C lepszy także zawsze to coś, chyba żeby wziąć Noctue albo megahelmsa lub poczekać na coś nowszego...

 

Recenzja - COGAGE ARROW I THERMALRIGHT VENOMOUS-X - FrazPC.pl - Twój Vortal Technologiczny

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho daj sobie spokój z AC, temperatury zrobisz lepsze bądź takie same (na chłodzeniu sporo droższym) po skręceniu wentyli do tych 900rpm. Zależy Ci na temperaturach to zostaje tylko WC. W dodatku skręcisz wentyle i chłodzenie z gęsto ułożonymi finami i tak nie da rady. Jak chcesz zostać przy AC z własnych względów to kup coś w stylu NH-D14 (chodzi mi o konstrukcje o dużych gabarytach.)

 

Edyta:

Z drugiej strony linx wygrzewa najbardziej i w żadnej aplikacji nie uzyskasz takich temperatur.

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co włączyłem opcje C-State i tempy spadły przy 4.0ghz i HT z 49C do 40C to lubie ;)

 

Zobacze jak sie zestaw będzie zachowywał na nowej zasiłce tj Antec 550W True Power New. Ma być cichy, chyba że zaproponujecie coś jeszcze cichszego w tych kwocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej ilości wentyli Twój piec z pewnością nie będzie dla mnie cichy. Widać każdy ma inne oczekiwania. Co do PSU to w tej cenie godny polecenia jest tylko Antec TPN. Może sprawdź czy nie da się zjechać z napięciami przy 4G bo latem tempy podskoczą i pewnie nie będziesz zachwycony. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...