Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Thermalright Ultra-120/extreme/true Black/cu

Rekomendowane odpowiedzi

jest gabka z tylu plyty. teraz sprawdziłem na niepodkreconym E6600 @ 2,4ghz 1,325v i temperatura w orthosie po 10min, wynosi Dołączona grafika

 

 

@ 3200mhz 1,325v temperatura w orthosie po 10min wynosi 53C ,buda otwarta... chyba te volty tak podwyzszaja temperature...

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue ja miałem max przy 46 min orthosa i 28 stopniach wewnątrz pokoju jak nie więcej bo bez podkoszulki siedziałem i miałem bardzo ciepło... 51 stopni ale to już max bo na wyższy poziom temperatury nawet nie skakało. To wszystko mierzone w Core Temp 0.94

Coś musi być ze stykiem tak jak mówi Labovsky.

Spróbuj inna pastę termo przewodzącą. Może to jest wada całego zestawu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkręty rozumiem użyłeś również odpowiednie? Nawet jeśli tak to spróbuj je zmienić - być może to coś da.

 

Jeśli nadal nic to już nie wiem... spróbuj odesłać na gwarancji z uzasadnieniem, że elementy montażowe nie zapewniają odpowiedniego dociśnięcia do procesora, o których wymianę prosisz.

Wystarczy bowiem, że choćby jedna śruba ma uszkodzony gwint i nie da się dokręcić do maksimum to już docisk jest nieodpowiedni i w konsekwencji temperatury zbyt wysokie.

 

Ewentualnie, jeśli uznasz, że to wyjdzie taniej to może zamówić jeszcze raz zestaw takich elementów:

http://www.cooling.pl/product_info.php?man...roducts_id=1850

 

Nic więcej mi do głowy już nie przychodzi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dozą trudnosci ale sie daje. Ale to fizycznie możliwe ze względu a budowę tego chłodzenia. I jesli chodzi o mnie to się tym nie przejmuje bo wszystko jest ok :)

 

A ja mam do ciebie Blue pytanie.

Jak zakładasz ten krzyżyk to nie masz żadnej trudności z przykręcaniem tych wkrętów??

Ja musiałem użyć sporo siły bo inaczej bym nie dokręcił.

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dozą trudnosci ale sie daje. Ale to fizycznie możliwe ze względu a budowę tego chłodzenia. I jesli chodzi o mnie to się tym nie przejmuje bo wszystko jest ok :)

 

A ja mam do ciebie Blue pytanie.

Jak zakładasz ten krzyżyk to nie masz żadnej trudności z przykręcaniem tych wkrętów??

Ja musiałem użyć sporo siły bo inaczej bym nie dokręcił.

nie , wkrecam spokojnie , lekki opór pod koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz to ja miałem zupełnie inna sprawę. By wkręcić 2 symetrycznie ułożone względem siebie wkręty musiałem jeden delikatnie wkręcić a następnie na przeciwległe ramie bardzo mocno docisnąć by można było choć troszkę załapać gwint. I dopiero mogłem dokręcać resztę. U mnie to siedzi bardzo mocno na procku. Mimo iż troszkę sie faktycznie rusza. Ale trzeba użyć trochę siły do przesunięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja płytka coś nie działa... :.

Max co na niej dałem to 3325 na 1.4 i temperatury były rzędu idle 46 load po 6 min orthosem 56

Kurcze mam teraz przeboje z tą płytka.

Musiałem jej dać reset CMOS bo nawet nie chciała się zresetować...

A teraz już jest oki ale sie obawiam coś zmieniać bo chajsu nie mam na wszelki wypadek... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mala pomyłka Blue sorki za to.

Nie odbieraj też tego jako kłamstwo bo wiadomo każdemu może sie pomylic. miałem 53 stopnie.

jeszcze raz sorki za wprowadzanie w błąd. troszke zaaferowany bylem tym kąpem ze nie chciał mi wstać i złe liczby wpisałem. było 53 stopnie sorki jeszcze raz. mam nadzieję ze nie wprowadziłem Cię w błąd. Sprawdz te taktowania na takim napięciu jak ja i zobaczymy czy tez bedzie 53 stopnie

 

Jak chcesz to napisz nr gg to pogadamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mala pomyłka Blue sorki za to.

Nie odbieraj też tego jako kłamstwo bo wiadomo każdemu może sie pomylic. miałem 53 stopnie.

jeszcze raz sorki za wprowadzanie w błąd. troszke zaaferowany bylem tym kąpem ze nie chciał mi wstać i złe liczby wpisałem. było 53 stopnie sorki jeszcze raz. mam nadzieję ze nie wprowadziłem Cię w błąd. Sprawdz te taktowania na takim napięciu jak ja i zobaczymy czy tez bedzie 53 stopnie

 

Jak chcesz to napisz nr gg to pogadamy

Ja chciałbym przy okazji zdementować plotki, jakoby ta obniżka temperatur była wywołana moim lobbingiem :lol2:

Kolega Mato22 sam, z własnej woli przyznał, że jest winien... ekhem... że zawyżył temperatury. Jest przeznaczony do ułaskawienia :wink:

 

Ja mam Ultrę120 swoją wczepioną za pomocą S-Clipa w koszyk (nie przykręconą!) wsparty z tyłu backplate'em fabrycznym od DFI. Brzmi to może barbarzyńsko, ale tak właśnie jest i trzyma się pieruńsko mocno. Nie zmienia to jednak postaci rzeczy, że i ja tak o około 10 stopni mogę radiatorem kręcić.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2800 1,325v *1,28v po 30min orthosa jest 51C

przechyle radiator troszke do góry to temperatura spada na 48C.

3200mhz 1,325v *1,28v po 30min orthosa jest 54C

 

ogolnie podsumujac thermalright 120 extreme nie jest wydajniejszy od scythe infinity.

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee... właśnie złożyłem compa na core duo po przejściu z A643000+ i puściłem sobie tak na odpał 2600MHZ i po chyba 3 minutach widze że niby jest 57C :) więc dotykam żeberek i są zimne, dotykam spodu radiatora i nie jest nawet letni. Po zastopowaniu orthosa po 1 sekuńdzie tem. spada do 41C... Cud chłodzenia powinni ten patent zastosować w Formule jeden aby hamulce się nie grzały. Zatrzyma się taki na zakręcie i już ma zimne hamulce :). Więc szczerze to te czujniki jakieś kosmiczne są no chyba że te core duo nie oddają ciepła. Skoro taki 8800GTX jest jak grzejnik przy 80 stopniach a core przy 60 nawet nie jest ciepły to coś tu jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaraz po odpaleniu komputera (byl wylaczony przez cala noc), mam w biosie 44c ,chyba powinno byc troszke mniej, dzis jeszcze sprobuje to troszke inaczej zamocowac, moze sie cos poprawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keniger jak możesz puść procka na 3150 na 1.325 interesują mnie temperatury na tej częstotliwości.

bo ja mam w idle 41

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Keniger

u mnie na infinity tez zeberka zimne i podstawa nawet nie letnia a proc 3000Mhz (1,325V) i mam max 57C wyzej proc za bardzo nie chce chodzic do 3300 potrzebuje 1.5V ale temp wtedy pod 70 stopni wedruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zastanawiające. Bo z samej zasady przepływu ciepła temperatura taka już powinna być odczuwalna na podstawie chłodzenia a nie jest...

Kurcze dziwne to troszkę...

Co nie zmienia faktu że ja na Thermalrighcie mam na 3150 w stresie (1 hour 33 minutes 9 seconds) tylko 50 stopni w porównaniu do infinity którą ma Sssaku. Wiec thermalright troszkę wydajniejszy jest. W tym wypadku o 7 stopni. A to nie mało...

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie większa temperatura nie będzie bo mam w tej chwili inne takty 3237 i po 2 godzinach orthosa mam ciągle 50 stopni jak skała z zeskokiem w dół na 49 ale to sie nie liczy.

wiec ihmo nie opłaca sie sie podnosić napięcia a przy tym zmniejszać częstotliwości

bo wyszło by na to samo bądź z korzyścią na rzecz thermalrighta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już z zamontowanym poprawnie radiatorkiem??

 

Keniger podziel sie jak chodzi to chłodzonko.

Rozmawiałem z Blue i ma sobie jakoś inaczej zamontować chłodzenie bo nie dolega mu równomiernie do powierzchni procesora i to wpływ na temperatury i to podejrzewam, że znacznie jak na dzień dzisiejszy czekam na info od Blue.

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowalem inaczej ,jest troche lepiej , temperatura na 3712mhz waha sie 67-69C , 1,5v @ 3712 e6600.

jutro jeszcze poprawnie i wymienie paste *uzyta ta oryginalna z chlodzenia i tu moje pytanie czy moge uzyc coolaboratory?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue oczywiście :), spód radiatora nie jest wykonany z aluminium więc nie ma żadnych przeciwwskazań aby użyć Coollaboratory :), a cienka warstwa niklu w niczym nie przeszkadza, a nawet pomaga :)

 

czekamy i mamy nadzieję, że coś z tego wyjdzie i TR będzie leżał jak należy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowalem inaczej ,jest troche lepiej , temperatura na 3712mhz waha sie 67-69C , 1,5v @ 3712 e6600.

jutro jeszcze poprawnie i wymienie paste *uzyta ta oryginalna z chlodzenia i tu moje pytanie czy moge uzyc coolaboratory?

pzdr

A co to znaczy "inaczej"? Napisz, przyda się innym :)

 

Co się tyczy pasty to TYLKO CLP! Używanie czego innego to marnowanie potencjału :P I pisze całkiem serio - nie po to kupujesz najdroższe, żeby korzystać z półśrodków... ale to już pisałem chyba :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę troszkę danych do tematu ( poglądowe dane :] ). Wczoraj potestowane troszke na wyższych napięcaich.

 

Napięcie 1.500 3237 MHz temperatura w orthosie wynosiła 58 stopni Core 0 i Core 1 tyle samo.

A pasta na procku to znany nam wszystkim AS5.

Temperaturka w pokoju powyżej 28 stopni. Heh mały pokoik... Gorąco...

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zenująco dyskutujecie. Kombinujecie z pastami wentylatorami, Labovsky jeszcze jakieś tunele i inne bajery. Problemem co juz zostało chyba dowiedzione jest docisk, a właściwie zbyt słaby docisk, dopóki docisk nie będzie odpowiedni to zamist mega hiper super past mozna tam włożyc kawał papieru toaletowego i nie wpłynie to na wydajnosć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...