Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Thermalright Ultra-120/extreme/true Black/cu

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś może się wypowiedzeć na temat Thermalright Ultra 90 775...z testów na różnych serwisach wynika, ze raz jest rewelacyjnie (różnica tylko 2 stopnie względem 120Ultra) to znowu na techpowerUP przy Athlonie 2,4 miał 58 stopni...chyba jakies nieporozumienie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zbyt wielu kupców tego chłodzenia, bo przeważa opinia, że za tę cenę można mieć znacznie wyższą wydajność.

 

Osobiście jestem zdania, że chyba lepiej mieć Noctuę NH-U12F w tej cenie (bo przecież do Ultry90 dochodzi jeszcze wentylator). Nie zamierzam jednak Cię przekonywać, bo Ultra90 to również dobry wybór... tylko, że nie dla osób szukających szczególnie wysokiej wydajności.

 

A co się tyczy serwisów - do wszystkiego z dystansem podchodź po prostu. Nie wydaje mi się, żeby faktycznie była tak niewielka różnica między Ultrą120 a Ultrą90. Mimo wszystko powierzchnia oddawania ciepła jest zdecydowanie mniejsza... zwłaszcza, że finów jest znacznie mniej... o jedynie 3 ciepłowodach nie wspomniawszy.

 

Jakościowo jednak jest nie do pobicia zapewne i możesz spokojnie brać, jeśli chcesz mieć faktycznie sprzęt z najwyższej półki (w danym segmencie ma się rozumieć).

 

Aczkolwiek sądze, że nie bez powodu Thermalright zaanonsował już następcę Ultry90 - Ultimę90, która przy zbliżonych wymiarach posiada znacznie większą powierzchnię oddawania ciepła (więcej większych finów ;) ) i 6 ciepłowodów. Jeśli zatem Ci nie śpieszno - poczekałbym właśnie na nią.

A jeśli chcesz mieć Ultrę90 to powinieneś być zadowolony - dobierz tylko odpowiedni wentylator :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może się wypowiedzeć na temat Thermalright Ultra 90 775...z testów na różnych serwisach wynika, ze raz jest rewelacyjnie (różnica tylko 2 stopnie względem 120Ultra) to znowu na techpowerUP przy Athlonie 2,4 miał 58 stopni...chyba jakies nieporozumienie....

Dla takiego C2D AC Freezer wystarczy w sam raz, szkoda pieniądzorów na droższe chłodziwa. No chyba, że wiesz, że proc może dużo więcej niż w sigu. Wtedy owszem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziął bym nawet Ultre 120 ale obawiam sie jej rozmarów, a mianowicie tego ze po zamontowaniu bede musiał pozbyc sie wentylatora bocznego w moim chieftecu....

Jeżli wziąłbyś Ultrę120 to usunięcie bocznego wentylatora byłoby tylko z korzyścią dla całego układu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dość "luźną" sugestią Blue zakupiłem dziś Ultra 120 Extreme :). Mam Thermaltake BigTyphoon i dotychczas byłem zadowolony (zresztą czemu miałbym nie być, skoro mimo leciwości swojej konstrukcji BT nadal pozostaje w czołówce AC ). Jednak skusiłem się z czystej ciekawości. W sumie planuję docelowo bardzo mocne WC, ale nie stoi to na przeszkodzie by najpierw sprawdzić to rzekome "cudeńko" :).

Punkt wyjścia - obecnie na TT BT:

 

E6600@3,6 1,4V - temp. otoczenia 26C, idle 45C, Orthos 63C. Pasta AS5.

 

Zobaczymy jak wypadnie Thermalrihgt....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu i jak, zamontowałeś już Thermalrighta??

 

Pewnie nie tylko ja czekam na twoje wyniki na Ultrze.

Szczególnie dla tego że masz fajnego procka...

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością co pokaże ultra na twoim procesorku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek zakupiłem lecz dziś doszedł :) Leży właśnie na biurku. Jak wrócę z roboty to zamontuję i ok. 21-22 powinienem dać jakieś info. Dla leszego compare użyję wentyla 120 mm właśnie odpiętego z TT BT. Będzie ładnie widać ile daje sama konstrukcja.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek zakupiłem lecz dziś doszedł :) Leży właśnie na biurku. Jak wrócę z roboty to zamontuję i ok. 21-22 powinienem dać jakieś info. Dla leszego compare użyję wentyla 120 mm właśnie odpiętego z TT BT. Będzie ładnie widać ile daje sama konstrukcja.

Hanu konstrukcja Theralrighta jest zoptymalizowana do jak największego flow..

Wiec mam nadzieję że się nie przeliczysz albo że ten wiatraczek z TT BT jest bardzo wydajny :)

Ale wszystko zobaczymy wieczorkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie masz rację co do flow. Wentyl od TT ma 1300 rpm i przepływ ok. 60CFM, więc całkiem przyzwoicie. Do tego jest baaaardzo cichy. A jeśli nie podoła to w odwodzie jest Delta ABF1212VHE :twisted: . Będzie chłodno i potwornie głośno :ploom:

 

A tak na marginesie - lepiej by wentyl ciągnął czy pchał powietrze na radiator?

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie masz rację co do flow. Wentyl od TT ma 1300 rpm i przepływ ok. 60CFM, więc całkiem przyzwoicie. Do tego jest baaaardzo cichy. A jeśli nie podoła to w odwodzie jest Delta ABF1212VHE :twisted: . Będzie chłodno i potwornie głośno :ploom:

 

A tak na marginesie - lepiej by wentyl ciągnął czy pchał powietrze na radiator?

E no to wentylek na TT BT jest całkiem fajny.

 

Ale ja proponuje byś porównał ten wentylek z Delta i opisał jakie tempki są wtedy na thermalrighcie.

1 temp na TT

2 temp na delcie

Jeszcze nikt tak nie próbował puszczać tr'a na bardzo wydajnym wentylku, więc będzie to bardzo ciekawe porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie - lepiej by wentyl ciągnął czy pchał powietrze na radiator?

Wg mnie dmuchał na radiator, ale najlepiej będzie sprawdzić samemu tak i tak.

 

Pozdrawiam i również czekam z niecierpliwością na wyniki :rolleyes:

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie masz rację co do flow. Wentyl od TT ma 1300 rpm i przepływ ok. 60CFM, więc całkiem przyzwoicie. Do tego jest baaaardzo cichy. A jeśli nie podoła to w odwodzie jest Delta ABF1212VHE :twisted: . Będzie chłodno i potwornie głośno :ploom:

 

A tak na marginesie - lepiej by wentyl ciągnął czy pchał powietrze na radiator?

Cicha 120tka przy 1300RPM? :blink: Ciche to one stają się przy 800RPM, przy 500 stają się niemal niesłyszalne, ale przy 1300 to szumi jak choleraaaaaa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zamontowany :). Oczywiście założenie tego cholerstwa wymaga zręcznych paluszków, choć i tak o niebo łatwiej niż w przypadku TT BT. Podobnie jak u innych lekko można nim pokręcić , ale trzyma się bardzo mocno, wcale nie gorzej niż poprzednik.

Przejdę do meritum sprawy - temperatury.

 

Dla przypomnienia na TT BT:

 

E6600@3,6 1,4V - temp. otoczenia 26C, idle 45C, Orthos 63C. Pasta AS5.

 

Ultra120 Extreme, wentyl TT:

 

E6600@3,6 1,4V - temp. otoczenia 26C, idle 42, Orthos 55

 

Ultra120 Extreme, Delta :

 

E6600@3,6 1,4V - temp. otoczenia 26C, idle 40, Orthos 53

 

http://img403.imageshack.us/my.php?image=u...dledeltaru1.jpg

 

http://img403.imageshack.us/my.php?image=u...hosdeltaft1.jpg

 

Jak dla mnie bomba. Tego się spodziewałem. Niech nikt nie mówi, ze różnica 8C w Orthos miedzy TT BT a Ultrą na tym samym fanie nie robi wrażenia. Myślałem, zę TT BT jest mocny, ale teraz widać, ze to po prostu malutki pikuś. Szczerze powiedziawszy myślałęm, ze flow Delty bardziej wpłynie na osiągi. Jest jak jest, ja jestem bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie.

 

Właśnie widać jak wydajne jest to chłodzenie.

Ale faktycznie też myślałem że na delcie będzie dużo niższa temperatura...

No cóż fajnie, że zrobiłeś ten teścik. Na pewno duużo da to nowym użytkownikom tego chłodzonka.

Pozdrawiam.

 

Cavarr - masz rację procka tylko pozazdrościć...

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia, dlatego dziś spróbuję zapodać jakieś większe obciążenie w stylu 3,8 na 1,5V. Sam radiator już swym wyglądem budzi respekt - jakość wykonania na najwyższym poziomie.

Przetestowałem także sprawowanie się Ultry w kombinacji push i pull - w moim przypadku nie było żadnej różnicy.

 

A co do procka - widziałem lepsze :). Choćby Racucha czy Welkoo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem problemów z zapinką. Montowałem w klasyczny sposób "po przekątnej". Musiałem użyć zdecydowanego nacisku by załapać wkręty. Dokręciłem je do oporu. Zapinka mocno trzyma i się nie odkształca. Sam radiator jak mówiłem można lekko ruszyć +/- 5 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Ultra 120 chłodzi takze memki gdy jest ustawiona bokiem?? bo w chieftecu mam 2 Noiserblockery wdmuciach!ące, a przy Ultrze musiał bym jeden usunąc, akurat ten co wieje na memki... bo co mi po dobrym chłodzeniu proca gdy pamieci będą się grzały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojiro jeszcze nikt z tego forum nie próbował tego robic ale na innych forach zagranicznych chłopaki mieli max 2 stopnie różnicy przy CLP.

 

Co do pasty z radiatorkiem dodanej to fakt za miło ona nie wygląda. Ale to jest pewnie lepszej jakości sylikon termoprzewodzący więc nie powinno być obaw przed jego użyciem. Dla tych co nie mają innej pasty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze wejde w temat, ale ktory z wentylatorow dostepnych tutaj bedzie dobry do Thermalright Ultra-120 extreme ?

Nie ma rekomendowanego do Ultry120 - po prostu wybierz 120mm wentylator.

 

Tematów zaś o dobrych dwunastkach jest sporo na forum, więc zerknij do nich. Jeden z nich jest nawet parę pozycji niżej w spisie tematów działu "chłodzenie konwencjonalne" :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...